Derki

Ja bym posmarowała takim żelem z veredusa żeby się ślizgało
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 stycznia 2024 23:25
Ja mam derki Weatherbeeta, Felix buhler i Waldhausen z kapturami/high neck i nie wytarły mi grzywy u żadnego z koni, mimo że konie 24h je na sobie mają. To chyba trzeba samemu sprawdzić, czy konkretnego konia, dany model bedzie wycierał 🤷
Perlica, - próbowałam serum z Isany, Dreamcoata CDM i jeszcze innego ślizgacza, nic z tego 🙈 Mam wrażenie, że to kwestia budowy, bo mój ma szyję krótką, ale szeroką, mocno osadzoną i po prostu kaptur w tym miejscu naciska. Najlepiej układa się QHP + derka z Deca, bo on jest montowany tak głębiej i mam wrażenie, że mniej uciska to miejsce.
Teraz to już ogólnie musztarda po obiedzie, jak się pogoda utrzyma to w ogóle mu zdejmę na stałe za kilka dni, na tyle jest odrośnięty, że nie powinien zamarznąć przy 10 stopniach. Za rok po prostu pójdę w opcję przebierania.
keirashara, ja zauważyłam że mojej kobyle po prostu jest za ciepło w stajni w kapturze. Zaczyna sama wycierać trochę szyję. A kaptury piorę mega często, właśnie żeby nie wycierała się grzywa. W stajni jest cieplej, jeszcze nie stałam w takiej gdzie poidła zamarzały (chyba że naprawdę dowaliło po -20) więc zawsze musi być powyżej 0
nie wiem jak u was ale u mojej grzywa wyciera się ale od środka. Z zewnątrz wygląda całkiem normalnie, długi włos. Natomiast wytarcie widać dopiero jak się zacznie w tej grzywie grzebać w środku.
Mam wrażenie, że to kwestia budowy, bo mój ma szyję krótką, ale szeroką
keirashara,
To chyba generalny problem kołnierzy/kapturów bo mi na śledziowym koniu z chudą, nisko osadzoną szyją robi to samo :/

mindgame, u mnie tez tak z grubsza wygląda: najpierw wytarł się środek, a brzegi w dalszej kolejności
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 stycznia 2024 19:52
Moja chodzi zawsze w kapturach, grzywa cała. Chodzi albo w horsenjoy - one mają wielkie kaptury nic nie zjeżdża. Teraz w stajennej kołderde z horze która jest mniej śliska a grzywa cała. Derki zdejmowane tylko na jazdę raz dziennie.
anetakajper   Dolata i spółka
07 lutego 2024 07:21
Rzuciła się komuś w dobrej cenie derka 1200 D+ rozmiar 155-165 . Są gdzieś jakieś promki ?
BUCK   buttermilk buckskin
07 lutego 2024 08:17
decathlon ma taką , tylko czy cena Ci pasuje
anetakajper   Dolata i spółka
07 lutego 2024 08:52
BUCK, Chodzi Ci o tą combo?? Cena powala zwłaszcza jak pomyślę, że ten mały niedorozwinięty drań może z niej zrobić przez środek combo 😫 Od niedzieli 3 derki od kłębu do ogona 🤷

Tak do 350 :P
w Bergo jest Waldhausen Comfort bez podszycia, dostepne od ręki za 350zl, ale tylko 155
anetakajper, pytaj u Emiliady i w Jarkoniu. Ja na mojego klamota kupuję już tylko 1680D.
Moon   #kulistyzajebisty
07 lutego 2024 08:59
właśnie miałam pisać, że Emiliada to dobry trop - jak poszperać to znajdziesz w dobrym stanie / nową w niezłej cenie.
anetakajper   Dolata i spółka
07 lutego 2024 09:06
ekhem, no właśnie widziałam i się kuszę pomiędzy nią a horze.

espana, obecnie nic nie mają . Tzn jedna jest bez rozcięć 155 i z tego powodu będzie za ciasna.

Jeszcze w kawalkade poszukam bo one też 1680d
anetakajper ja teraz kupowałam w Horze dwie Nevady na promocji, są jeszcze 155 w cenie do 400zł i 1200D właśnie 🙂
anetakajper, masz kilka używanych Nevad na OLX i np tu: https://ogloszenia.re-volta.pl/nevada-horze-derka-padokowa-165-cm-0g-kaptur/o/567339/
anetakajper   Dolata i spółka
07 lutego 2024 11:37
Dorwałam jeszcze kawalkadę za 350 zł 😁
anetakajper nic fajnego, większego nie ma. Ja ostatnio kupiłam od Emiliady używkę Felixa 0g 175. Jestem zadowolona z jakości tej derki.
Ej a ja chciałam napisać w kwestii kręcących się Bucasów, że przełożenie ogona przez tą gumkę co jest na klapie mega robi robotę.
A teraz od 3 dni testuję coś innego - olałam przekładanie ogona przez mocowanie klapy ale inaczej zapinam paski między nogami i derka jest jak przyklejona. Gdzieś to zobaczyłam na jakimś filmiku i faktycznie działa. Chodzi o to, że te paski między nogami daję nie na krzyż, tylko każdy na swoją stronę ale dodatkowo je jakby ze sobą zaplatam na 1 raz. Czyli każdy pasek jest po swojej stronie ale jednocześnie trzyma ten drugi. Na razie ideolo działa.
W plandekach bucasa nie ma pasków na tylne nogi, ale o dziwo jeśli się przekręcają, to bardzo delikatnie. To chyba zalezy od budowy konia. A patent z przekładaniem pasów między nogi tak jak epk pisze jest super - oprócz tego, że derki się nie kręcą, to jeszcze mam wrażenie, że minimalizuje się ryzyko obtarcia.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 lutego 2024 17:42
Ja od zawsze tak zapinam, nie wpadłabym na to że można inaczej 😅 Nie obcierają się wam konie na nogach jak dajecie te paski na krzyż?
anetakajper   Dolata i spółka
07 lutego 2024 17:49
epk, na krzyż - pierwszy raz słyszę. Zawsze zapinam pasek do nogi po tej samej stronie.
anetakajper, no na krzyż też dużo osób zapina, ale tu chodzi akurat chodzi o zapinanie na tą samą tylko z przepleceniem przez ten drugi.

zembria, ale nie chodzi, że na tą samą - tak to ja od lat zapinam (na krzyż nie lubię) - chodzi o ten patent z przepleceniem przez drugi, ja tego nigdy nie widziałam u nikogo.
anetakajper   Dolata i spółka
07 lutego 2024 17:59
epk, jak? Dasz jakąś fotkę bo nie mogę zatrybić
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 lutego 2024 18:03
epk, No tak, przekładasz jeden przez drugi, dwie pętle jakby się robią. Ja nie spotkałam nigdzie inaczej 😉
zembria, ja to pierwszy raz widzę 😁, człowiek się zawsze czegoś nowego nauczy nawet w tak prostej sprawie.
Nie chce mi się załadować inne zdjęcie, tylko screen z telefonu.
Ja też tak od lat zapinam pasy.
IMG_3679.png IMG_3679.png
anetakajper   Dolata i spółka
08 lutego 2024 07:29
mikstura, Ooo. Muszę spróbować. nigdy tak nie zapinałam.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
08 lutego 2024 12:27
Ciekawe, ja tak od zawsze robię 😅 .
Też zawsze zapinam na krzyż i derki się nie przekręcają.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się