własna przydomowa stajnia

mslehowicz cenowo wyjdzie tak samo jak kupię te do łączenia oryginalne :p
W takim razie zostanę przy oryginale. Dzięki
anetakajper   Dolata i spółka
05 maja 2024 09:21
U nas Sahara. Pierwszego pokosu będzie jak na lekarstwo. Trawy nie urosły, lucerna zmarzła, wiatry wieją, opad piaskowy 🤷
Współczuję bardzo. Najgorsze co może nas spotykać-susza.
Mój mąż zawsze mówi, że u nas może nie padać-ważne by padało u tych u których siano zabukowane 😀
Czy jest na rynku jeszcze jakaś firma która produkuje słupki z tworzywa jak equisafe ? Może być totalnie spoza końskiej branży nawet bardziej by mi pasował zwykły słupek do wkręcenia osobno izolatorów
Jakie polecacie taśmy do pastucha? Planuję dać dwie wys. 60 i 120cm.
Malena, według mnie jedyne warte polecenia to te biało -niebieskie Pomelac, one wytrzymują bardzo długo o mają grube druciki. Cała reszta ma tak cienkie druciki, że nadają się do kosza po max dwóch sezonach.
Esper- Szkoda bawić się w te słupki. Ja nie jestem zadowolona. Wszystkie słupki kupuję betonowe wiercę dziurę i daje kołek i do tego izolator. I stoi i stoi to ogrodzenie.
Całe szczęście, że dużo tamtych nie kupowałam ..
Nie, widzisz tak dawno nie kupowałam, że zapomniałam, że mogą być inne biało niebieskie 😉😉
Ja od lat mam tą:
https://allegro.pl/oferta/pastuch-tasma-ogrodzeniowa-dla-koni-pomelac-super-s-20-mm-200-opor-0-10-ohm-7785269442
Najstarsze kawałki mają ponad 10lat 🙂 i nadal prąd przewodzą.
espérer, masz policzone ile tych słupków byś potrzebowała? Equisafe ma fi 63mm, ja rozważam takie 76mm prosto od producenta z Chin (chociaż niestandard też zrobią, kwestia ceny). Jakbyś nic w PL nie znalazła możemy połączyć siły, ale na razie nie mam jeszcze konkretów.
kilkanascie lat temu kupiliśmy kilka rolek taśmy najtańszej. I przez pomyłkę kupiliśmy też droższą. Najtańsza była do wyrzucenia po 2 sezonach, a ta droższa służy do dzisiaj. Obie miały druciki ocynkowane, Taką samą ilośc drucików. Różnica tkwiła a ich grubości. Tańsza za ok 30 zł za rolkę długości 200 m, miała drut średnicy 0,1 mm. A droższa miała drut średnicy 0.35 mm i kosztowała wtedy 70 zł. Służy do dzisiaj.
Kupując taśmy czy linki patrzcie na średnicę drutów
LSW, dlatego polecam tą co podlinkowałam, ona ma druciki bodajże 0,3 i 0,4mm.
Trzeba dokładnie sprawdzać parametry, niektórzy nie podają dokładnych.
Teraz widzę, że niektóre mają druciki nierdzewne, a inne ocynkowane. 🤔
Pytanie do posiadaczy stajni angielskiej.
Ściany wewnątrz boksów obite wyheblowanymi deskami. Czy takie ściany trzeba zaimpregnować i czym, żeby nie zaszkodzić koniom?
anetakajper   Dolata i spółka
10 maja 2024 07:15
Tak wygląda pastwisko przed wpuszczeniem koni :/ I tak samo wygląda trawa do skoszenia na siano.
IMG_20240509_184804.jpg IMG_20240509_184804.jpg
IMG20240509165123.jpg IMG20240509165123.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 maja 2024 07:28
anetakajper, O kurczaki 🤔 Tak sucho u was? Na pomorzu trawa "po pachy" w tym roku bo mokra wiosna była, woda nawet nadal w rowach i stawkach małych jest mimo że już teraz od dawna nie pada za bardzo.
anetakajper   Dolata i spółka
10 maja 2024 07:49
W styczniu i lutym padało po 60l +, w marcu i kwietniu (temperatura 28+) to zaledwie do 20l. W maju ZERO deszczu. Do tego przymrozek na już kwitnący rzepak i daleko posunięty rozwój roślin 21-24.04 -8C spowodowały wymarznięcia 30% + w rzepaku, pszenica póżna jeszcze nie szacowana, pszenica ozima do zaorania, lucerna 80% do zaorania, trawa nasienna do zaorania! Także w tym roku siano z 20ha może starczy dla 6ciu koni.
U nas zdążyły jedną łąkę zjeść ładną, reszta też już sucha i aż pod butami trzeszczy jak się idzie. Kurz wszędzie, bo ani grama deszczu nie było już długo.
anetakajper, z jakiego województwa jesteś? Wielkopolska?
anetakajper   Dolata i spółka
10 maja 2024 08:50
ElSalvador, Dolnośląskie -Bolesławiecki
anetakajper, o kurcze!! A rok temu było u was lepiej?
anetakajper   Dolata i spółka
10 maja 2024 09:07
ElSalvador, Pierwszy pokos był po pachy. Później wyschło na wiór czerwiec- lipiec. Nawet lucerna klękła. W sierpniu 200 litrów w tym 100 jednego dnia i znów zaczęło się zielenić. We wrześniu 30+ C i znów brązy.
anetakajper, u mnie też nie lepiej. Szkoda paliwa i pracy, nic nie odrosło. Jedyne co mogę z tego zrobić to wybieg dla źrebaka 😢
anetakajper   Dolata i spółka
10 maja 2024 09:49
Evka, i co roku przesiewanie, wapnowanie, włókowanie, nawożenie.
Od 2015 r. zebraliśmy tylko 2 x drugi pokos ! Zapisujemy zawsze opady, zbiory. Raz było 3 bale z ha siana. W tym roku myślę że będzie podobnie :/
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
10 maja 2024 21:11
Piaffallo, ja mam takie odzyskane z przesyłek paletowych, działanie takie same jak w oryginalnych łącznikach tylko te są sztywne. https://allegro.pl/oferta/19mm-zapinki-druciane-bandownica-tasma-pp-9857798543
espérer, masz policzone ile tych słupków byś potrzebowała? Equisafe ma fi 63mm, ja rozważam takie 76mm prosto od producenta z Chin (chociaż niestandard też zrobią, kwestia ceny). Jakbyś nic w PL nie znalazła możemy połączyć siły, ale na razie nie mam jeszcze konkretów.
ekhem, chce kupić teraz kilka może z 15 szt i trochę to potestować
Witam wszystkich ponownie.
Jaki polecacie elektryzator sieciowy? Wstępnie obwód działki 2400m, w niedalekiej przyszłości dwa razy tyle.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 maja 2024 09:36
Jakby ktoś również się zastanawiał jak obliczyć objętość zbiornika na odcieki do płyty obornikowej, to wychodzi to przy 3 koniach 3m3 a przy 4 koniach 4m3. Niezależnie od wielkości płyty. Oczywiście to wielkość minimalna jest.
espérer, Ja polecam słupki od Hanimat. Właśnie montujemy u siebie padoki na tych słupkach i póki co wydają się być bardzo mocne i raczej zdadzą egzamin
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się