Kącik Rekreanta II (rok 2009)

szam, przecudowne konisko! Jestem waszą pierwszą fanką 🙂 i co tak fot żałujesz?
wątek zamknięty
Też uważam, że łaciack jest zabójczy!  😜 Przypomnij mi proszę co to, jak ma na imię po czym i od czego? Bo chyba wyleciało mi z głowy...  😡
wątek zamknięty
szam
Nie wiem z czego mamy sie smiac, bo łatek jest obłedny...🙂 Bardzo mi sie podoba 😀  😍
wątek zamknięty
Hypnotize jak to z czego?? ze mnie;] całe szczęście mam świadomość, że siedzę jak pokraka, a Kluskowski po prostu przesłania to swoim pięknem wielkiego tłustego karczycha i zadku;]
Burza mogę wrzucić jeszcze parę tylko się ogarnę z photobucketem.
Sierra łaciaty nazywa się Sawit, M: Sawa, ale w sumie niewiele więcej wiem, bo właściciel też niezbyt kumaty. Więc jak wyciągnę od niego paszport, to będę mogła powiedzieć coś więcej. W końcu pochodzenie mi do radości z tłustego chamkocofacza nie potrzebne;]

Zerwałam się dzisiaj z wykładu i wstałam specjalnie o 5, żeby pojechać do tej radosnej Kluski, ale coś pecha mieliśmy bo się zjechały wszystkie szambiarki, ciężarówki i inne dziwne rzeczy na to osiedle koło stajni i młody stwierdził, że możemy puścić wodze fantazji i śmigać w tempie lokomotywy z Teleexpressu, żeby  tylko zobaczyć jak fajnie kręci się betoniarka. Ale mnie to w sumie ucieszyło, bo nie trzeba było gada pchać i mogłam się skupić na sobie i kontrolowaniu co ja robię w ogóle z nogami;]

edit: photobucket powrócił do życia


pierwsza faza buntu rumaka, czyli wywaracanie gałami i kłapanie dolną wargą

i straszna baba dała spokój, to mogę popozować


edi 2: wszystkie foty oczywiście dzięki uprzejmości i umiejętnościom Kujki  :kwiatek:
wątek zamknięty
szam, Jaka szyja!  😲 🍴
wątek zamknięty
UFF, my już w nowej stajni 🙂 Poszło nadzwyczaj sprawnie, koń wszedł od razu do przyczepy (normalnie za każdym razem coraz lepiej wchodzi!), paka dojechała w całości i jest ok 🙂 Dostał już obiadek, więc pewnie zadowolony. Lider ma zupełnie inną atmosferę niż Słupno, ciekawe jak się odnajdziemy 🙂 padam z nóg!!
wątek zamknięty
to super  😀 gdyby nie dobre rady dobrych ciotek teraz jechałabyś po pakę  😁 zdjęcia rób koniecznie i zdawaj raporty. A no i marsz do PZJ!
wątek zamknięty
Forta to było bardziej skomplikowane niż myślisz ;P Pojechaliśmy na 2 samochody - jeden z przyczepa, drugi z paką 🙂 Mój tata nie ma prawka na przyczepy  na 2 konie, wzięliśmy więc 1-konną dla Dzionka, a nasz drugi samochód załadowaliśmy w sprzęt i pakę 🙂 Ale bardzo szybko i sprawnie poszło! nie licząc "wypadku" na sam koniec, kiedy Dzionek podczas otwierania tego tylnego pałąka w przyczepie postanowił, że on JUŻ NATYCHMIAST wychodzi i odsadził się do tyłu parząc mi rękę uwiązem. Nie mogę zacisnąć pięści i mam normalnie bąble na pacach 🙁(

Jutro hubertus, więc fotki będą na pewno 😀

A jak dzisiejszy trening - co robiliście?
wątek zamknięty
o super, że się załapiesz na hubertusa.

Podskakiwaliśmy dzielnie, Agros jest oszołomem i chyba bardzo go te podskoczki cieszą  😅
wątek zamknięty
No też się cieszę! Pojadę gonitwę na zasadzie "pogalopujemy sobie", co nam szkodzi 🙂 A zintegrować się trza!

Agr zawsze był oszołomem, przykro mi 😀 Fajnie, że ma radochę 🙂
wątek zamknięty
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
27 listopada 2009 17:29
Szam-fajowy ten Twoj laciak 🙂
Dzionka, Forta-a gdzie fotki waszych ogoniastych? 🙂

A ja dzisiaj juz nie wytrzymalam i wsiadlam na Zwiastuna 🙂 Mial miec wolne do konca tygodnia, ale ten urlop wyraznie mu nie slozyl-chodzil naladowany jak bomba i ostatni spacer w reku byl koszmarem-4 razy prawie wyrwal mi sie debujac i brykajac 😵,a na padoku wyczynial cuda 🏇
Wczoraj lekko go ruszylam na lonzy tzn lekko mialo byc, ale moj kon zrobil sobie ciut intensywniejszy trening niz ja to planowalam 😎, a dzisiaj wzielam mu sie porzadniej za dupsko i bylo 😜
wątek zamknięty
Dzionka,  my się wprowadziliśmy do Lidera w środę. Na razie jestem bardzo zadowolona  z atmosfery, warunków zarówno dla konia jak i dla mnie. Wszyscy są bardzo mili i chętnie pomagają, podpowiadają, tłumaczą co gdzie i jak. Na pewno się zaaklimatyzujesz zarówno Ty jak i koń. Mój wczoraj był mega pobudzony, wyszedł na padok z 4 innymi, spokojnymi końmi. Jak go ściągałam po 2 godzinach padokowania był mokry od szaleństw. Dzisiaj było dużo lepiej, niektóre rzeczy już nie robiły na nim wrażenia. Jestem z niego dumna 😀 Na pewno Wy też się szybko odnajdziecie 🙂😉
wątek zamknięty
Nirv,Fin,Szam,Dynamo,Korsik,Burza,Dzionka    bardzo dziękujemy! 
Milusia z łódzkiego, totalnej pustyni ujeżdżeniowej  🙄

A Siwy jest przykładem, że koń totalnie bez ruchu, jedynie ze stępem, też może się nauczyć poprawnie tuptać  😉
wątek zamknięty
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
27 listopada 2009 18:19
olciak-to ja zaczne wierzyc w mozliwosci mojego, bo on ma dobry galop 🙂
A co do ujezdzeniowej pustyni to mozemy sie policytowac-bo u nas to jezdziecka pustynia zeby nie powiedziec z....pie 😵
Dawaj jeszcze jakies fotki siwego 🙂
(jaki macie czapraczek na tych ostatnich fotkach?)
wątek zamknięty
Lola to fajnie, że masz taką pozytywną opinię o Liderze - jestem dobrej myśli 🙂 Widzimy się jutro na hubertusie? Będę z cieciorką, podejdź do nas to się poznamy 🙂! Prawdopodobnie mój koń będzie chodził z twoim na padok 🙂

Milusia będę fotki jutro pewnie, jak cieciorka uchwyci nas w tym szalonym galopie 😀
Dzisiaj mój W. zrobił parę fotek z przeprowadzki:
Złowroga przyczepa na horyzoncie 😉

wątek zamknięty
Dzionka,  będę, będę na hubertusie 🙂 jak Was znajdę i starczy mi odwagi to chętnie podejdę 🙂
Too do jutra!
wątek zamknięty
Zaraz zaraz, bo coś mi świta - czy ty jesteś tą Lolą od Cynamona??
wątek zamknięty
Dzionka jakiego pięknego irokeza macie!

Milusia to HKM Paris. Jeden z moich ulubionych, zarówno pod względem wyglądu, jak i dopierania się!

To jeszcze kilka Młodego (niestety, brak dobrego aparatu i pogody swoje robi...)  😉



wątek zamknięty
Tak właśnie 🙂 Właściwie można powiedzieć, że już się jakoś tam poznałyśmy więc jutrzejsza integracja powinna być łatwiejsza 😀   jak Wy mnie zobaczycie to też krzyczcie 🙂
Pozdrawiam i do zobaczenia jutro
wątek zamknięty
szam, super, a jaki on wielki! 🙂

Dzionka, ładne drugie zdjęcie, jaki koń odpicowany pod kolorek 🙂
wątek zamknięty
Olciak bardzo fajny Siwusek!

Dzionka, fiu fiu, golony lansik. Dzionek wygląda bardzo elegancko, do twarzy mu w goleniu i zaderkowaniu 😉
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
27 listopada 2009 20:37
to ja dodam do tego, co powiedzial szam, ze matka Sawita byla wlkp 🙂 nieduza, jakies 160 cm, a takiego mega konia wydala na swiat 🙂

jutro pierwszy raz poprowadze jazde na moim koniu.. smutno mi 🙁
wątek zamknięty
kujka, jak to. Wpuścisz obcego na swojego konia? Domyślam się, że kwestie finansowe?

Aha, i myślę że w styczniu zawitamy z przyjaciółką do was do stajni do starego znajomego no i do was mam nadzieję 😉
wątek zamknięty
kujka nie ma chyba słów, które mogłyby Cię pocieszyć. Sytuacja jest taka a nie inna i nie bardzo masz wybór, więc po prostu trzymaj się dzielnie. To chyba przejściowe rozwiązanie, nie?? Z racji tego, że jednak jutro nie idę do roboty, będę za Was trzymać kciuki, żeby wszystko dobrze poszło i dziewczę okazało się być dobre dla Gilka.
A i Klusek też wielki nie jest, ma max 165cm, tyle, że się rozlał na boki po tatusiu zimnioku;]
wątek zamknięty
Olciak, dopiero zauważyłam, że ja ciągle na Ciebie Hitek mówie 🤣 chyba mi tak zostanie 😡
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
27 listopada 2009 21:00
Burza, tak 🙁 bede uczyc dziewczynke ktora do tej pory jezdzila okazyjnie rekreacyjnie i chcialaby sie czegos wiecej nauczyc.
I oczywiscie robie to tylko z powodow finansowych. Konia nie wydzierzawie na pewno nikomu, bo za bardzo sie boje, znam praktycznie 1 osobe ktorej bylabym w stanie go dac pod opieke... taka opcja jest jak dla mnie "najbezpieczniejsza". mam pod kontrola to co sie dzieje i jesli stwierdze ze koniowi jest zle, dziewczyna mi go ewidentnie psuje - to sprosze ja z siodla.

Fajnie ze wpadniesz, daj znac jak juz bedziesz wiedziala kiedy. 🙂


szam, no mam nadzieje ze przejsciowa... ostatnio dlugow mi sie narobilo troche, do konca roku juz je posplacam, a jak jeszcze w koncu zrobie prawo jazdy to juz w ogole moje zarobki powinny sie stanowczo poprawic. oby... 🙁

A Klusek jest wielki, potezny. Nie powiedzialam ze wysoki 😉
wątek zamknięty
kujka, będzie dobrze, skoro sama ją będziesz uczyć to będzie ok, nie martw się 🙂
wątek zamknięty
kujka mi się po prostu słowo ogromny kojarzy z rozbudową jednocześnie do góry i na boki, a nie tylko obrośnięcie tłuszczykiem.
I nie martw się na zapas, to nic dobrego nie przynosi, tylko wrzody się cieszą
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
27 listopada 2009 22:08
Laski, trzymajcie kciuki!
W niedzielę jadę się rozeznać w sprawie jazd za pracę i duże będzie prawdopodobieństwo, że będę pracować w stajni!
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
27 listopada 2009 22:13
kujka, jak to, prowadziłaś juz jazde swojemu menowi, nie? 😉
będzie dobrze, trzymam za to kciuki.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.