Derki

milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
13 grudnia 2009 17:02
Sierra-jesli pytasz o padokowe to zdjecia nie mam, ale w ostatni deszcz przeszly chrzest bojowy i zdaly go... spiewajaco 😁
D&A sporo osób mi podobne opinie na PW przesłało. Może zaopatrzę się w zimówkę, na razie czekan na derę od Deb na cito!
potrzebuję taką derkę kolor brązowa z czerwonym obszyciem http://www.equiversum.pl/horze-horze-derka-polarowa-basic-p-1917.html?osCsid=e4b7122152e6773f2008c603dbaa03dd, teoretycznie zamówiłam ją już w tundrze, ale okazało się, że jej jednak nie ma, potem zamowiłam w equiversum i też okazało się, że jednak nie ma więc ja się pytam po co są wystawione w sklepie i kuszą? Jakbyście widziały gdzieś takową to proszę o info rozmiar 135 :kwiatek:
http://www.okser.pl/sklep/541-jacson-derka-zimowa-padokowa-stretch-p-1759.html

Jacson stretchowy spisuje się świetnie.
Już 2 sezon.
Rudy śmiga w nim na karuzele (jest elastyczny) i nie żadnych obtarć (zrezygnowałam z majtek 😉 ).
Do tego jest lekka i ciepła.

Polecam
zwracam sie do was z takim pytaniem- jak myslicie, jaka derke zakladac zarosnietemu koniowi w te nadchodzace mrozy (-12) na padok? tak, zeby go nie przegrzac, ale tez zeby nie zmarzl...
A po co mu derka jak jest zarośnięty?
a bym tez nie zakładała. Mój ogr ma juz 16 lat ale ma takie futro że na padok zadnej dery mu nie trzeba 😉a w stajni na takie okazje jak poniżej-10 ma tattiniak w fale. Juz trzeci rok tak go derkuje i facetowi nic nie dolega 🤣
Jakie mrozy -20?  👀 Ja widzę max -4 w Warszawie w ciągu najbliższych 7 dni!
Dzionka ja widziałam prognozę, gdzie od środy ma być -10 do -12 w dzień w Warszawie.
Białe świeta...niiieee to za pięknie wygląda  😜
Hm, co portal to inna wersja, wstrzymajmy się więc z opiniami 🙂
Mój koń w tym tygodniu dostaje ciepłą derę. Zima zaskoczyła nie tylko drogowców ale też właścicieli koni  😀
hmm ale ja chyba moje łyse zwierze jadę wsadzić w cieplejszą derkę bo to zimno będzie ;/;/
Mój jest nieogolony i mocno zarośnięty, ale głównie na szyi, na tułowiu tak średnio. Czasami zakładam mu polar tylko na noc (kiedy jest poniżej 0 i wieje, bo stajnia jest malutka na 4 konie i dość zimna). Zastanawiam się, czy czegoś nie wykombinować na te mrozy poniżej -10, bo nie mam żadnej innej derki - lepsza będzie jakaś cieńka stajenna (podszyta polarem), czy wystarczy sam polar? A może zimowa z lekkim wypełnieniem? Nie mam kompletnie doświadczenia w derkowaniu, co poradzicie? Wcześniej nie był w ogóle w zimie derkowany (jedynie po treningu polar do wyschnięcia), ale stał w dużej stajni, gdzie temperatura była w miarę.
darolga   L'amore è cieco
14 grudnia 2009 08:39
Babeczki, pogodowa załamka, zakładacie coś cieplejszego dla golasów i tych derkowanych wcześniej, niezarośniętych?

kenna - wg mnie stajenna podszyta polarem, w razie wu 🙂
darolga Mój golas dostał wczoraj zimówke 300g na plecki.

kenna Ja uważam tak jak Darolga ortalion+polar będzie w tej sytuacji najlepsza.
darolga   L'amore è cieco
14 grudnia 2009 10:59
ewuś -  :kwiatek: mój niegolony, derkowany od września, nie zarósł NIC, autentycznie nic a nic, stoi aktualnie w 100g., ale przeskoczę chyba na jakąś 150-200, bo zimno się zrobiło, a i przeciąg na stajni. A za 2-3 tygodnie chyba i tak go ogolę.
dzikaświnia   Dzik jest dziki, dzik jest zły. Dzik ma bardzo...
14 grudnia 2009 11:36
Mój golas też od wczoraj w 300 gr.Do minus ilu starczy to 300 gr?Albo inaczej , przy minus ilu zmieniacie 300 gr na więcej? Wiadomo , że co koń i warunki to inaczej. Mój jest z tych zimno lubnych , wychodzi codziennie na padok, więc mam nadzieję, że to 300 gr starczy.
dzikaświnia ja po prostu patrze czy zwierzakowi jest ciepło czy nie. Jeśli nie co zarzucam grubszą dere.
dzikaświnia   Dzik jest dziki, dzik jest zły. Dzik ma bardzo...
14 grudnia 2009 12:11
No właśnie mój koń ma tak , że jak wszyscy maja np.ripstop 150 gr to on łazi w ripstopie podszytej polarem bo przy grubszych mu za gorąco.My zawsze o poziom niżej niż otoczenie i czasem aż mi głupio, no ale co zrobić ten typ tak ma.Teraz z kolei czekam jak mu będzie w tej 300 gr czy nie za ciepło.
Ja dzisiaj miałam okazję przymierzyć tą derkę Daslo z przedłużoną szyją, i powiem wam, że jak za takie pieniążki to jest skrojona rewelacyjnie!  😜 Leży jak marzenie, a w związku z tym, że ma to przedłużenie rzeczywiście można ja fenomenalnie dopiąć i spasować na klacie, bez dociskania, zaciskania czy uciskania (choćby kłębu)  😜

Także mój (od dzisiaj golasek) stoi (również od dzisiaj) w Daslo 330g. I naprawdę wygląda jak prezent na gwiazdkę  😜 😜 😜
dzikaświnia   Dzik jest dziki, dzik jest zły. Dzik ma bardzo...
14 grudnia 2009 12:47
Sierra, zdjęcia golaska 🙂
Pierwszy raz w stajni angielskiej zimą, wychodzi na padok na długo - do zmroku. Zarośnięty jak niedźwiedź, zmamuciał przeokropnie. Przy jakiej minusowej temp pokusić się na derę, o ile w ogóle?
Rudy goły w Jacsonie 300g, ale to 300g jakieś dziwne.
Za pare dni w puchowa Horze z pzedłużaną szyją go pakuje  😎
A ja sie przyszłam poskarżyć na mojego konia! 😤 Moja mała gruba Kucka nie zmieściła mi się w derkę 145 cm a w kłębie ma 153 cm. Tzn siedzi w niej ale jest na styk! 155 cm byłaby pewnie lepsza.Śmieje się z niej , że jak ona jest taka to będzie latać z gołym tyłkiem a nowej szmaty nie dostanie!  😀iabeł: Szantażystka jedna.
😉
jak myślicie- zmieniać derke przeziębionemu koniowi stoącemu w stajni? dopóki była zrowa stała w samym drelichu, teraz stoi w polarze i na to drelich, założyc jej 100g? nie będzie jej za ciepło? średnio mogę sprawdzić bo jak jestm u konia to w stajni stoi tylko ona i jest chłodnawo, w nocy jest cieplej, nie chce jej przegrzać.. ruda ma ogoloną częśc szyjki ale to dużej różnicy raczej nie robi..
Rudy goły w Jacsonie 300g, ale to 300g jakieś dziwne.
Za pare dni w puchowa Horze z pzedłużaną szyją go pakuje  😎


No mój stał do tej pory w Tattiniaku 330, ale on już ubity dość mocno, i ja mu daje góra 200-250g. Wczoraj właśnie go zapakowałam w puchową Horze z przedłużoną szyją.
mam pytanie co do gubości zimowych derek. od czego zalezy rodzaj ich grubości, oczywiście wiem że od temperatury, ale czy są jakieś wskazania np. ta w takich i takich warunkach, a ta...?
Wszystko zależy od temperatury w stajni i od tego czy koń golony, czy nie. A pewnie też czy to jest zmarźluch czy raczej niespecjalnie lubi ciepełko.

Ciężko o jakieś reguły.

Niestety musimy polegać na własnych obserwacjach- jeśli włożymy dłoń pod derkę i czujemy miłe ciepło to znaczy, że jest ok a jeśli pod derką jest chłodno to znaczy, ze trzeba coś cieplejszego założyć.

Ja mam problem raczej problem z ustaleniem, kiedy jest za ciepło. 🤔

hanoverka- brązowy polar Horze z czerwonymi wykończeniami kupiłam ostatnio u nas  w Gidranie.😅










rewir
A na noc mają drzwi całe zamykane czy do połowy ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się