podroze lotnicze

chcialabym sie wybrac w daleka podroz, wiec samolotem. termin mega mega odlegly, bo trzeba najpierw zarobic na bilety 😉 ale. czy macie jakies rady jak wyszukac optymalne polaczenie? bezposrednio na bank sie nie da, wiec chcialabym cos w jak najnizszej cenie, ale liniami oferujacymi minimum bezpieczenstwa 😉
jakie dni, miesiace sa drozsze, gdzie tego szukac?

latac - latalam, nawet sporo, ale nigdy sama nie wyszukiwalam polaczen i nie placilam 😀
kujka   new better life mode: on
22 stycznia 2010 01:24
magda, weekendy sa drozsze na pewno. najlepiej latac w ciagu tygodnia.
co do miesiecy - zalezy gdzie jedziesz 😉 np jak jest siarczysta zima albo okres huraganow to pewnie bilety tansze 😉
Ruda_H   Istanbul elinden öper
22 stycznia 2010 07:21
najlepiej unikać okresów wakacyjnych i przed świątecznych. Czasem opłaca się kupić bilet w ostatniej chwili już na lotnisku ale nie każdy ma ochotę czekać na okazję nie wiadomo ile. Z moich doświadczeń im więcej przesiadek tym taniej 🙂

Tańsze są też połączenia mniejszych lokalnych linii, czasami mają promocje np. przy uruchomieniu nowego połączenia można kupić bilet za 30 zł.

Jaka część świata Cię interesuje ?
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
22 stycznia 2010 07:29
magda, jeżeli słuchasz czasem radiowej trójki, to może Tomek Michniewicz obił ci się o uszy? Ja wszelkie inspiracje do backpacku jemu zawdzieczam i szczerze polecam:
http://www.koniecswiata.net/poradnik/tanie-loty/
Zawsze mozna to zlecic w biurze ;odrozy, zeby Ci cos wyszukali. Mowisz co i za ile mniej wiecej Cie interesuje i juz. A jak nie wiesz, to prosisz o kilka alternatyw.
cieciorka   kocioł bałkański
22 stycznia 2010 09:00
ale w biurze płacisz za usługę
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 stycznia 2010 09:23
Najdroższe są święta i weekendy. Warto sprawdzać ceny codziennie, bo czasem można trafić na fajną okazję. Mój najtańszy bilet kupiłam za 1centa/4gr 😉


Zawsze mozna to zlecic w biurze ;odrozy, zeby Ci cos wyszukali. Mowisz co i za ile mniej wiecej Cie interesuje i juz. A jak nie wiesz, to prosisz o kilka alternatyw.

W biurze się płaci extra za to, że Ci poszukają i zabookują bilet.
JARA,  wow, niezle
interesuja mnie.. chiny 😁 jakos na wiosne przyszlego roku moze
Ruda_H   Istanbul elinden öper
22 stycznia 2010 10:56
magda, jak Chiny to koleją, dla miłośników hardcorowych podróży 🙂
Transyberyjska z Moskwy do Pekinu 425 e.

Kolega był w zeszłym roku, wrócił bardzo zadowolony. Ja się wybieram w przyszłym, w tym niestety czasu nie wystarczy 🙂
Napisz o tej transsyberyjskiej,co?
Może ja z Tobą pojadę? Szukam towarzysza podróży.Serio.
Ruda_H   Istanbul elinden öper
22 stycznia 2010 11:05
Tania, Pociąg odjeżdza z Moskwy, do przejechania ponad 7.000 km

wszystkie szczegóły dotyczące trasy, cenniki i sporo przydatnych informacji jest na:
http://transsib.com.pl/start.html

plan wyprawy jeszcze w toku także być może będziemy zbierać dodatkowych chętnych 🙂
no ja to czasowo ograniczona pewnie bede, wiec mimo wielkich checi raczej samolot - ponoc za 600eurasow w 2 strony da sie cos kupic, a przynajmniej dodatkowych kosztow w postaci jedzenia itp nie ma. pozatym czy te 425 to nie w jedna strone tylko??

zaczynam zbierac info tak wczesnie by sie zmobilizowac i zaczac zbierac kase odpowiednio wczesnie 😉 poki co mam 0,5 euro 😁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
22 stycznia 2010 11:43
Ehh, to kolej transsyberyjska... się rozmarzyłam się  😉
Ruda_H   Istanbul elinden öper
22 stycznia 2010 11:44
magda, niestety w tylko w jedną stronę. Przelot jest bardziej opłacalny, szybciej i jednak taniej.

kasa będzie potrzebna i to w sporej ilości ... miłego zbierania 😀
dzieki 😉 motywacje mam i z kazdym dniem powiekszam wiec mam nadzieje ze sie uda bo okazja nie do odpuszczenia 😉
Ja tak wyszukuję tanich linii. Nie dostosowuję lotu do mojego terminu, tylko termin do lotu. Teraz np w marcu lecę do Alicante za 70 zł w dwie strony. Kupując dzisiaj bilety na ten sam termin musiałabym zapłacić 1000 zł!!!! Różnica jest kolosalna. WArto siedzieć na tych wszystkich stronach i sprawdzać i sprawdzać, aż się tak ustrzeli.
W listopadzie moja Siostra kupiła mi bilet na 16 grudnia na trasę Bydgoszcz-East Midlands. Zapłaciła 1gr  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 stycznia 2010 13:38
Mój kolega leciał ostatnio do Chin do ojca, ale nie pamiętam jaki kierunek, w sensie przesiadki.
Za to mojego kuzyna kolega ze studiów urodził się w Kazachstanie ;D 2 tygodnie pociągiem do Polski jechał 🙂
KuCuNiO   Dressurponyreiter
22 stycznia 2010 14:48
Zależy gdzie chcesz lecieć. Linie lotnicze często mają promocje, czasami np. na takiej zasadzie, że dajmy na to lot na Malediwy każdego 1 dnia miesiąca w godz. od 21.30 do 22.00 możesz kupić za 800zł. Także zorientuj się jaki kierunek Cię interesuje, a następnie poszukaj info nt. biletów, promocji itd.
Jeżeli chodzi o przesiadki.. Zawsze możesz kupić bilet łączony i wtedy o nic nie musisz się martwić, bo jeżeli jeden samolot ma np. opóźnienie to linie są zobowiązane o zorganizowanie dla Ciebie innego lotu. Natomiast jeżeli kupisz bilety oddzielnie i lot będzie opóźniony to tracisz pieniądze i musisz sama się martwić o połączenia.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 stycznia 2010 15:55
Było już powiedziane, że do Chin się wybiera.
czy można gdzieś sprawdzić ile np zostało miejsc w samolocie na określony przelot? może w biurach podróży powiedzą i wtedy można wiedziec czy można zaczekac na sam koniec z kupieniem biletu albo skoro mało miejsc to żeby sie z tym spieszyć?  👀
jeśli chodzi o biura które organizują podróże to często jest tak, że oni mogą kupić bilet taniej. I nawet z prowizją wychodzi korzystnie.
Ostatnio moja znajoma w ten sposób kupowała bilet bodajże do Bangkoku - próbowała rezerwować sama wyszukany lot o optymalnej dla niej cenie - w momencie kończenia rezerwacji podskakiwał jej koszt o 200 pln. Przez Panią z biura pośredniczego zaoszczędziła ok 150 pln 😉
Anaa ale biuro potrafi też nieźle namieszać.... czasem kończy się tak, że na lotnisku musisz zapłacić jeszcze raz.

New.day w biurze raczej Ci nie powiedzą, bo nie mają dostępu do takiej informacji, no chyba, że chodzi o czarter, wtedy pewnie mają konkretną pulę do wykorzystania. O dostępność miejsc najlepiej spytać w kasie biletowej danej linii lotniczej, na lotnisku przy odprawie, czy przez jakieś call centre, ale bezpośrednio do linii lotniczej. Ale w przypadku przewoźników tradycyjnych, bilet zostanie Ci sprzedany nawet wtedy, gdy samolot jest zapełniony. 
Polecam stronke  fly4free.pl , a szczególnie forum, tam właśnie zapalency wyszukują jak najtanszych połączen (oczywiscie bardzo duzo jest lotów łączonych, z przesiadkami)


w biurze raczej Ci nie powiedzą, bo nie mają dostępu do takiej informacji, 

w przypadku przewoźników tradycyjnych, bilet zostanie Ci sprzedany nawet wtedy, gdy samolot jest zapełniony. 


myślałam właśnie że gdzieś cos mają takie coś w jakimś systemie

a jeśli chodzi o większą sprzedaż biletów niz miejsc  to jest to dużo na niekorzyść pasażera, przychodzi sie do odprawy a tu co? przykro mi nie ma miejsc  🤬

a jeśli chodzi o kupowani biletów w biurach podróży to są różne prowizje jakie sobie naliczają? trzeba pochodzić i wybrac najkorzystniejszą (tańszą) opcję, czy to biura wszystkie mają takie same kwoty prowizji?
Naprawdę wątpię, żeby biura/agencje miały dostęp do bookingu. I osobiście to wolałabym sama sobie poszukać połączenia, kupić przez neta albo w stacjonarnej kasie lotniczej.

Przeważnie też loty z przesiadką są tańsze - np. taniej może wyjść lot za ocean z Rzeszowa przez Warszawę, niż kupienie biletu bezpośrednio z Warszawy i dojazd do niej np. pociągiem.

Kiedyś pasażer mi tłumaczył, że taniej wyszedł bilet, zakupiony na tydzień przez odlotem, do Paryża przez Warszawę i Frankfurt, niż bezpośrednio z Krakowa tanią linią  😀
new.day my tu z Szepcikiem lotniskowe dziewczyny jestesmy 🙂

jesli chodzi o bookingi to wydaje mi sie, ze dowiesz sie tylko w kasie danego przewoznika, ale to tez nie znaczy ze Ci powiedza!
po drugie (jesli chodzi o LOT)- zdarza się czasami, że w ostatnim momencie zmieniana jest maszyna, np z embraera(ok 70/80/100 miejsc) na boeinga(ok 130/140 miejsc) czy z embraera na atr-a(miejsc ok 60)- wiec automatycznie ilosc miejsc sie zmienia...

jesli chodzi o ta wieksza ilosc miejsc sprzedanych niz miejsc w samolocie to w takim wypadku pasazer zazwyczaj dostaje tzw odszkodowanie. w zaleznosci od trasy wynagrodzenie jest rozne.

jesli chodzi o biura podrozy to nie mam absolutnie zadnej wiedzy na ten temat, bo nigdy w zyciu nigdzie z biurem nie wyjezdzalam 🙂
busch   Mad god's blessing.
19 grudnia 2011 01:30
[quote author=Ruda_H link=topic=14946.msg451860#msg451860 date=1264158331]
Tania, Pociąg odjeżdza z Moskwy, do przejechania ponad 7.000 km

wszystkie szczegóły dotyczące trasy, cenniki i sporo przydatnych informacji jest na:
http://transsib.com.pl/start.html

plan wyprawy jeszcze w toku także być może będziemy zbierać dodatkowych chętnych 🙂
[/quote]

Ciekawe, czy podróż doszła do skutku - w końcu wiadomość z 2010, więc chyba to na ten rok była zaplanowana? Po "Lodzie" Dukaja poczułam w transsibie coś niesamowicie kuszącego, to musi być dopiero przygoda 😉
Ja dumam od kilku lat nad taką wycieczką, ale zanim będę miała na to wolne fundusze, to się chyba zestarzeję 😁 Za to raz-dwa razy w roku profilaktycznie odwiedzam stronę, bo a nuż będzie tam darmowe zaproszenie z moim nazwiskiem? 😉
Mieszkańcom Krakowa i okolic:
- połączenie PKP z Balic już nie jest fajne i wygodne!!
Pociągi są co godzinę, lub rzadziej.
Przed podróżą sprawdźcie rozkład.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się