podroze lotnicze

Rozkład kolejki zawsze zmienia się na zimę.
Natomiast teraz, jak kurs kolejki jest odwołany, coraz częściej organizują transport zastępczy - autobusem.
z tego co wiem podstawili autobusy które  kursują dworzec - lotnisko

a mam pytanie do osób 'lotniskowych'  😉 dlaczego cena lotu wzrasta a kilka dni przed wylotem? nawet wzrasta  dzień wcześniej? pytam dlatego że kiedys sprawdzałam cenę dzień przed wzrosła 3 krotnie niż ja kupowałam bilet a samolot był połowę pusty  👀
Żeby jak najwięcej zarobić na osobach, które nagle muszą kupić bilet  🤣
Ludzie potrafią wpadać 40 minut przed odlotem na lotnisko, a za przyjemność szybkiej i wygodnej podróży trzeba zapłacić więcej  🤣
A na serio, to oficjalnego powodu nie znam, a jak powszechnie wiadomo - gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę  😎



Kolejka w zimie jeździ rzadziej, bo i lotów jest mniej. Autobus podstawiany jest tylko w sytuacjach awarii trakcji, pociągu itd. Albo gdy zasypie tory.
Autobusy mpk na trasie dworzec - lotnisko są dwa, ale też jeżdżą rzadko  🤣
zszokowało mnie, ale mam wrażenie, ze wizzair nie lata już na trasie Warszawa-Madryt?
Pokazuje mi dostępne połączenia na kwiecień dopiero... a ja potrzebuje na już, teraz.
😵
buyaka moze tak byc, ze wizzair na zime np, albo na kilka miesiecy zmienił swój rozkład lotów, zdarza się. 
Odświeżę stary wątek bo potrzebuję pomocy doświadczonych "lataczy". Otóż syn mojej przyjaciółki za 2 tyg ma lecieć do pracy na Korsykę. Połaczenie Warszawa- Bastia jest całkiem niezłe, tyle, że z przesiadką w Paryżu. No i tu są schody bo lot z Warszawy kończy się na lotnisku CDG a do Bastii wylot jest z Orly. Czy linie lotnicze ułatwiają jakoś przejezd z jednego lotniska na drugie? Chłopak nigdy nie latał, nie był za granicą, raczej wolałybyśmy uniknąć sytuacji, że błądzi po Paryżu. I drugie pytanie: wiadomo, że bilet w obie strony wyjdzie taniej niż kupiony w jedną, ale jak go kupić, nie znając daty powrotu?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się