Stajnia w Ksawerowie pod Łodzią - kto zna?

Z wątku "skutki zbyt wczesnego zajeżdżania koni..."
Proszę szanowne moderatorki o ewentualne wydzielenie tego i pozostałych odpowiedzi w jakiś lepszy sposób, tam jest trochę nie na temat i zginie, a fajnie by było się tymi paniami zająć. Jak można robić taką krzywdę... Taka piękna kobyłka... Brak mi słów.



Cytat: ganasz  Luty 08, 2010, 23😲7:50
czy to też się kwalifikuje do tego wątku  [s]

[/s]
<edit> Działający link do filmu:



Cytat: Kaprioleczka  Luty 08, 2010, 23:37:17
niestety, panna madra byla na tyle intelidżentna by sie nie ujawnic za bardzo 

Ale moje kochanie jest intelidżentne i znalazło!

Uwaga, rzucam na pożarcie, winnych należy szukać tu:
   http://ksawerow.com.pl/osrodek-rekreacyjny.html

Inny film o tej stajni:

Obejrzyjcie do końca!
Julie :kwiatek: za założenie osobnego wątku, myślę, że każdy tak patologiczny przypadek powinien mieć oddzielny wątek, żeby było wiadomo iż nie ma przyzwolenia wśród koniarzy na takie okrucieństwa i ludzką głupotę.
smutne jest to, że  ośrodek jest prowadzony przez Parafię Rzymskokatolicką w Ksawerowie
Julie, a w tym drugim filmiku jest sugestia ze te konie pojechaly do rzezni czy o co chodzi? bo w komentach autorka pisze, ze do rzezni nie pojechaly wiec ja nie wiem o co kaman...
katija: Ja też nie wiem o co kaman, nawet nie czytałam tych wszystkich komentarzy, ale na tym filmie po prostu widać że to na pewno ta sama stajnia co na pierwszym filmie i na stronie ośrodka.

Nie wiem czy to się nadaje do zgłaszania do TOZ-u bo klacz na filmie nie jest głodzona i nikt się nad nią teoretycznie w jakiś oczywisty sposób nie znęca.
Dla nas tak, ale czy dla TOZ-u?
Czy można karać za debilizm, brak wiedzy i doświadczenia w przyuczaniu koni do różnych rzeczy?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
09 lutego 2010 12:09
Julie, Mogę się pofatygować i do nich napisać maila informującego.
ja myślę, ze bachorlandia nudziła się i bez wiedzy właściciela źróbkę zapakowała do woza. :bum:
Właśnie.
Ja też podejrzewam, że właściciele ośrodka mogą być nieświadomi tego, że ta baba, kimkolwiek jest - jest delikatnie mówiąc niekompetentna, bo mogła zabić konia i siebie i nie powinna się zajmować takimi rzeczami.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 lutego 2010 12:32
no ja wszystko rozumiem, nie kumata nie kompetentna bierze się za przyuczanie konia do wozu.

Ale żeby jeszcze to na youtube dawać??
katija: Ja też nie wiem o co kaman, nawet nie czytałam tych wszystkich komentarzy, ale na tym filmie po prostu widać że to na pewno ta sama stajnia co na pierwszym filmie i na stronie ośrodka.

Nie wiem czy to się nadaje do zgłaszania do TOZ-u bo klacz na filmie nie jest głodzona i nikt się nad nią teoretycznie w jakiś oczywisty sposób nie znęca.
Dla nas tak, ale czy dla TOZ-u?
Czy można karać za debilizm, brak wiedzy i doświadczenia w przyuczaniu koni do różnych rzeczy?


TOZ nic nie zrobi.
Gdyby to wszystko dzialo sie na drodze publicznej - mozna ew. zlozyc zawiadomienie na policje o narazanie zycia innych uczestnikow ruchu.
Widac razaca niekompetencje tych dziewczynek. Najdziwniejsze jest to, ze ktos to wrzucil na YT, a nie ma sie czym chwalic.
A jakby podciągnąć to pod stwarzanie niebezpiecznej sytuacji na jeździe? Tam przed tym spanikowanym koniem jechało sobie dziecko i omal nie zostało staranowane... ale nie bardzo się orientuję jak to u nas jest z przepisami, pewnie jak nic sie nie stało to nic nie można zrobić...

Tez mi się wydaje, że TOZ może nie chciec nawet się sprawą zająć, już w przypadku Pradisa niestety trudno liczyć na efekty.
Denerwuje mnie to, że konie względnie dobrze traktowane jak mają gnój to prędzej ktoś zareaguje, niż jak są tak 'szkolone'... nie mówię, że jestem zwolenniczką gnoju, bo absolutnie nie jestem, ale brak tu jakiejkolwiek równowagi...
Zdecydowałam się napisać do tego ośrodka. Wkleję tu później co napisałam i jeśli coś odpowiedzą.

Dupa blada. Nie mają maila.
Rozmawiałam z siostrą zakonną która nic nie wie, poza tym że stajnia obok nich jest i że należy do parafii. Mogę zadzwonić jutro i rozmawiać z księdzem proboszczem. Hyhyhy...
Chcę poprosić o adres mailowy o ile taki posiada i opisać sytuację.
Coś w rodzaju czy jest świadomy, że niekompetentna osoba stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia koni i osób w około...
Chcę żeby zobaczył film i chcę zapytać czy tej klaczy się nic nie stało.


dempsey   fiat voluntas Tua
10 lutego 2010 11:38
ja zadzialalam z drugiej strony
przeklejam z watku Skutki wczesnego zajezdzania


rozmawialam z niejakim p. Porczynskim z lodzkiego Tozu.
obejrzelismy "wspolnie" film, bedac na linii telefonicznej. pan moze nie byl w takim szoku jak IMO powinien (moze to ze wzgledu na charakter jego pracy, pewnie widywal gorsze sytuacje), ale przyznal, ze sprawa jest do interwencji. poczatkowo nieufnie odnosil sie do wynikow sledztwa, ale jak porownal zdjecia budynku to zgodzil sie ze mna, ze faktycznie to jest ten osrodek.
zadzwoni pod nr widoczny na stronie osrodka.
nie wiem co to da. za dwa, trzy dni  zadzwonie do niego znowu

z kolei p. Jadwiga Golanska z komisji Prawa i Dysypliny w PZJ poradzila mi zgloszenie do prokuratury...(?) ale sam film chyba nie wystarczy. jeszcze tego nie zglebilam. mam wrazenie, ze ta rada byla raczej ..no aby zbyc petenta. tak to odebralam.

inspektorat weterynarii lodzki zazyczyl sobie zgloszenie mailem na glowny ich adres lodz.wiw@wetgiw.gov.pl
zostalo wyslane.

no i tyle na razie
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 lutego 2010 11:42
Julie, Ja myślę, ze jak ksiądz proboszcz opierdzieli towarzystwo i zrówna je z ziemią to im się odechce takich zabaw 😤
dempsey, Super, że coś ruszyło!
Julie, Ja myślę, ze jak ksiądz proboszcz opierdzieli towarzystwo i zrówna je z ziemią to im się odechce takich zabaw 😤


Hehehe...
Jeśli stajnia i konie należą do parafii, to odpowiedzialny za konie jest on. Wątpię żeby znał się na koniach i był świadomy.
Może jeśli się go uświadomi, to więcej do czegoś takiego nie dojdzie.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
10 lutego 2010 13:08
Znam wielu księzy hodujących konie i jeżdżących konno. Tylko że, gdyby ten do takich należał, to nie pozwoliłby na takie "zabawy". Chyba ze jest tak zapracowany, ze nie wie, co mu sie wyprawia pod bokiem?
[quote author=el_Bandito link=topic=16512.msg478462#msg478462 date=1265719639]
Gdyby to wszystko dzialo sie na drodze publicznej - mozna ew. zlozyc zawiadomienie na policje o narazanie zycia innych uczestnikow ruchu.  [/quote]
No w tej części, jak ta baba wali w dół głową z wozu ( 😀iabeł: ) to wygląda na drogę publiczną..

Jeśli zaś chodzi o drugi filmik, to na takich "euro-uwiązach" to koniki zwykle tylko w jedno miejsce jeżdżą..

Czy klaczy nic się nie stało? Fizycznie może nie.. Ale myślę, że o zajażdżce do bryczki to już w jej przypadku można zapomnieć.

Brak słów po prostu, brak słów..
Bombal, ja znam kilku handlarzy, ktorzy wiaza w ten sposob do transportu, nauczeni doswiadczeniem. jednak zaden z nich nie dysponuje tak znakomitym koniowozem. poza tym autor/ka filmiku dolozyla staran, aby wygladalo to tak, jakby te konie pojechaly na uboj.  i znowu dochodzimy tu do watku znieslawienia- sugerowanie, ze parafia, czy kto tam jest wlascicielem tych koni, sprzdaje konie (a wygladaja na zdrowe) na rzez, powoduje wyrabianie sobie zlej opinii o wlascicelu tych koni.
W komentarzach pod filmikiem było pisane, że ten Fux nie pojechał do rzeźni, tylko do innego własciciela 😉
W każdym bądź razie ten film o Eryce jest przerażajacy, laski wrzucające go na YT mają naprawdę tupet, czego one się spodziewały, publikując go w sieci?
Po za tym, komentują tez obcokrajowcy, i potem sobie pomyślą, że sie tak w Polsce przyucza konie i że nasze służby nie reagują (czytałam wyrywkowo niektóre komentarze, oczywiście nie wszystko zrozumiałam).
Pozapisujcie te filmiki.
pierwszy filmik.... żal... biedny, bezbronny koń...
poza tym autor/ka filmiku dolozyla staran, aby wygladalo to tak, jakby te konie pojechaly na uboj.  i znowu dochodzimy tu do watku znieslawienia- sugerowanie, ze parafia, czy kto tam jest wlascicielem tych koni, sprzdaje konie (a wygladaja na zdrowe) na rzez, powoduje wyrabianie sobie zlej opinii o wlascicelu tych koni.


mnie podkład muzyczny najbardziej ''ruszył''- byłam pewna ze jedzie w ostatnią drogę.. tzn dwa konie.
akurat podkladu nie slyszalam bo chwilowo dzwieku nie mam...
W komentarzach pod filmikiem było pisane, że ten Fux nie pojechał do rzeźni, tylko do innego własciciela 😉
W każdym bądź razie ten film o Eryce jest przerażajacy, laski wrzucające go na YT mają naprawdę tupet, czego one się spodziewały, publikując go w sieci?
Po za tym, komentują tez obcokrajowcy, i potem sobie pomyślą, że sie tak w Polsce przyucza konie i że nasze służby nie reagują (czytałam wyrywkowo niektóre komentarze, oczywiście nie wszystko zrozumiałam).


A ja myślę, że to może jest tak, że ta osoba która wrzuciła to na youtube chciała żeby głupota tych bab ujrzała światło dzienne i żeby ktoś się tym zajął.
A w komentarzach pod filmem napisałam moją łamaną angielszczyzną, że to straszny wstyd i mam nadzieję, że ludzie z zagranicy nie będą myśleć, że w ten sposób "trenuje się" konie w Polsce i że mamy zamiar się tą sprawą zająć...
Bo jest mi autentycznie wstyd.
Widziałam Julie Twój komentarz 🙂
Ale pod spodem jakiś zagraniczniak wkleił z translatora komentarz "po polsku" , (notabene prawie nic z niego nie zrozumiałam 😉 ) gdzie personalnie zwrócił sie do Polaków. Zresztą łatwo przeciez poznać, że filmik pochodzi z naszego kraju...
(a wygladaja na zdrowe)

Zdrowe konie chyba nie kładą się z jeźdźcem.. Jest tam takie zdjęcie w tej animacji..
Generalnie bardzo nieciekawie to wszystko wygląda. Może ten Fuks i miał fuksa i do rzeźni jednak nie trafił, ale ta zajażdżka do bryczki to po prostu kwintesencja bezmyślności.
dempsey   fiat voluntas Tua
11 lutego 2010 13:05
pan z inspektoratu z Lodzi zadzwonil dzis do mnie w odpowiedzi na mojego maila i powiedzial, ze wybiera sie dzis do parafii na rozmowe. planowal tez umowienie sie tam razem z panem z TOZu, ktorego to pana zna i czesto z nim jezdzi na interwencje

mam zostac poinformowana o przebiegu rozmowy

dam znac
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 lutego 2010 13:08
dempsey, No to ekstra! Super że coś ruszyło 😅
no to panienki będą miały niezłą pokutę 🤬 dempsey :kwiatek:
pan z inspektoratu z Lodzi zadzwonil dzis do mnie w odpowiedzi na mojego maila i powiedzial, ze wybiera sie dzis do parafii na rozmowe. planowal tez umowienie sie tam razem z panem z TOZu, ktorego to pana zna i czesto z nim jezdzi na interwencje

mam zostac poinformowana o przebiegu rozmowy
dam znac


dempsey: A tak z ciekawości, co napisałaś w mailu?
Ja się nie dodzwoniłam dziś do parafii, ale może już dam sobie spokój skoro sprawa jest w TOZ-ie.
dempsey   fiat voluntas Tua
11 lutego 2010 15:16
Julie, oto moj donos 😉 :

"Szanowni Państwo,

Zgodnie z dzisiejszą rozmową telefoniczną zgłaszam Państwu złe traktowanie konia,  na podstawie filmu dostępnego na publicznym serwisie YouTube, pod adresem:

Nadawca nie ujawnia danych, ale z całą pewnością jest to
Ośrodek rekreacyjny
CHARYTATYWNY OŚRODEK SPORTOWO-REHABILITACYJNY Parafii Rzymskokatolickiej
w Ksawerowie
95-054 Ksawerów, ul. Zachodnia 31
tel. (0-42) 215-81-90, fax. 212-82-18
NIP 731-16-45-691

widoczny na stronie gminy Ksawerów pod adresem:
http://ksawerow.com.pl/osrodek-rekreacyjny.html

Widoczny na stronie ośrodka budynek jest tym samym,  który widzimy na filmie (ok. 0:30 ).

Bardzo proszę o informację jak Państwa instytucja może zareagować na taki przykład bezmyslnego, okrutnego  i szkodliwego traktowania konia.
Sprawa została dziś zgłoszona telefonicznie do łódzkiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, do p. Porczyńskiego, który zobowiązal się na razie do interwencji telefonicznej.

Z poważaniem"



a miły pan z Inspektoratu Weterynaryjnego zadzwonił niedawno po raz drugi, i opowiedział przebieg rozmowy.
na miejscu warunki chowu koni są bez zarzutu ale kiepski dozór, można wejść do stajni i wyprowadzić konia i nikt by nie zauważył.  zwrócono na to uwagę zarządzającemu, czyli księdzu.
co do filmu, to ksiądz początkowo nie dowierzał że chodzi o jego ośrodek i był, jak to określono, dość "buńczuczny". został więc zawieziony do inspektoratu aby obejrzeć film. okazało się,  że film był nakręcony ok. póltora roku temu. po obejrzeniu bardzo się przejał.  podobno o niczym nie wiedział (co prawdopodobne). został pouczony, że ma lepiej zabezpieczyć teren i dobierać pracowników którzy nie będą bezmyślnie narażać koni i ludzi.
ostatecznie ksiądz był zadowolony ze zwrócenia mu uwagi i otwarcia oczu. pojechał z powrotem zapowiadając że nie będzie mógł spać dziś w nocy, bo będzie o tym myślał.
i dobrze.
dempsey jesteś wielka  👍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się