Stajnia w Ksawerowie pod Łodzią - kto zna?

dempsey   fiat voluntas Tua
11 lutego 2010 16:13
e tam, ja.. ja tylko sie niemożebnie wkurzyłam
wielki to jest ten Sherlock od Julii, który wykrył namiary
no i brawa dla Inspektoratu Weterynaryjnego oddział Łódź! czas reakcji: 24 h! pięknie!  😅
Zastanawiam się w takim razie czy sprawy Pradisa nie skierować do Instektoratu weterynaryjnego? Bo TOZ nic nie robi póki co:/
a ja uwazam, ze szacun dla ksiedza, ktory potrafil przyznac sie do bledu.
WOW! Gratulacje!
Jestem tylko ciekawa gdzie jest i co robi ta PRZEŚLICZNA klacz z filmiku i czy nic jej się wtedy nie stało.
Jestem niesprawiedliwa... Nigdy w życiu nie przejęłam się aż tak jakimkolwiek filmikiem. Widziałam nawet zwierzęta obdzierane żywcem ze skóry, a przejęłam się właśnie tym.
No cóż...
Reagujmy na krzywdę.  We własnym zakresie sumienia.

PS: Adam: Dziękuję :*
dempsey   fiat voluntas Tua
12 lutego 2010 13:43
film zniknal  😎
czyli autorzy (sprawcy) namierzeni i przynajmniej poinformowani ze ich "kozackie" wyczyny jednak nie sa godne pochwaly
ale ja np mam go na HD skopiowanego

Julie, moze zadzwon do ksiedza i zapytaj o kobylke. on pewnie juz wszystko odtworzyl - kto, kiedy i ktorego konia tak oprzegal. wiec pewnie bedzie mogl odpowiedziec Ci czy klaczka stoi tam dalej, czy gdzies ja sprzedal (?)

witam,

zarejestrowałem sie na tym forum, aby poinformować Was, że wszystko już jest wyjaśnione.
W woli wyjaśnienia, jestem osobą która mieszka niedaleko ośrodka i mniej więcej znam całą sprawę dzięki temu wątkowi, jak i z drugiej strony 😉

Jestem tylko ciekawa gdzie jest i co robi ta PRZEŚLICZNA klacz z filmiku i czy nic jej się wtedy nie stało.


Filmik był nakręcamy tak jak wspomniał Pan z TOZu dość dawno temu,  Eryce wtedy nic się całe szczęście nie stało, a na dzień dzisiejszy żyje pełnią życia, nawet niedawno się oźrebiła 🙂
zaś Ksiądz całą sytuacją był zszokowany, ponieważ sam jest bardzo wielkim pasjonatem koni i nie mógł uwierzyć, że takie sytuacje działy się w jego ośrodku.

Co do drugiego filmiku z Fuxem, to prawdą jest, jak wspomniał już Magwis
W komentarzach pod filmikiem było pisane, że ten Fux nie pojechał do rzeźni, tylko do innego własciciela 😉
...


aa.. i najważniejsze:
najstarsza kobieta z filmiku - która siedziała na powozie już od jakiegoś czasu nie pracuje w ośrodku (całe szczęście 😉 )
a dziewczyny dostały już odpowiednią pokutę 😉

pozdrawiam serdecznie,
zxc
Bylam na tej stajni eryki nie ma
A to ciekawe...
Użytkownik zxc pewnie się już tu nie pojawi, eehhh...
No szkoda, ciekawe gdzie trafiła ta kobyłka i jak wygląda prawda. Zapewne inaczej z perspektywy różnych osób, ale tego już się chyba nie dowiemy.
kon ma zrebaka
Bylam na tej stajni eryki nie ma


Sama chodziłam na tą stajnie i nie uwazam aby to była wina obecnych tam teraz dziewczyn.
Kobieta obecna na filmiku niby "PANI INSTRUKTOR" dawno nie pracuje w tym ośrodku. Z tych czasów w których otwarcie uczestniczyłam w życiu stajni wiadomo mi że pewni "doświadczeni" ludzie powiedzieli księdzu że Eryka chodziła w bryczce a Dagmara tj. Pani Instruktor nie zastosowała się do żadnych zaleceń. Ksiądz moim zdaniem wiedział i zezwolił na naukę Eryki chodzenia w zaprzęgu, lecz metody zastosowane przez Dagmarę dają sobie wiele do życzenia.

Przestrzegam jak mogę przed tą instruktorką. http://nasza-klasa.pl/profile/7520424  :emota2006098: :bum:

Fuks nie trafił do rzeźni co widać w Filmach podobnych któryś z nich nosi nazwę podajże Fux.
Eryka ma się dobrze . Nic jej nie jest . Jest zdrową szczęśliwą klaczą, świerzo upieczoną matką.  😀
jeżeli ksiądz pozwoli to same powinny wiedziec ze ten koń nie potrafi chodzic w zaprzęgu i by tego nie zrobiły gdyby nie chcialy...
a mnie zawsze dziwia wypowiedzi w kontrowersynym watku uzytkownikow, ktorzy sie nagle zarejestrowali po to tylko aby cos w nim napisac. maaa,  pisze, ze eryki tam nie ma, Hippikaa,  ze jest i ma zrebaka. o co kaman?
Eryka ostatnio była u ogiera, może dlatego użytkownik maaa jej nie widziała
a dokładniej pojechała do niego w dniu mojej wcześniejszej wypowiedzi 🙂
wiec jeżeli maa to czyta, może sama napisać kiedy była w stajni.
Słyszałem, że na chwile obecną Eryka już wróciła i jeżeli maaa ma czas, to teraz może ją odwiedzić, jeżeli mi nie wierzycie na słowo 😉


a mnie zawsze dziwia wypowiedzi w kontrowersynym watku uzytkownikow, ktorzy sie nagle zarejestrowali po to tylko aby cos w nim napisac. maaa,  pisze, ze eryki tam nie ma, Hippikaa,  ze jest i ma zrebaka. o co kaman?


wiem, że może wydać to się podejrzane, ale ja na pewno nie mam złych zamiarów. Po prostu poruszył mnie ten temat. Postanowiłem się zarejestrować i uspokoić osoby które zabrały głos w tej sprawie 🙂

katija - zauważ, że sama maaa napisała, że koń ma źrebaka - wiec jak mogłaby go mieć, jeżeliby jej tam nie było 😉



znalazłem ostatnio profil jednej z dziewczyn, która możliwe, że uczestniczyła w filmiku i sami możecie zobaczyć, że z Eryką i jej źrebakiem jest wszytko w porządku

http://nasza-klasa.pl/profile/6433615/gallery/album/3


pozdrawiam
zxc
Eryka ostatnio była u ogiera, może dlatego użytkownik maaa jej nie widziała
a dokładniej pojechała do niego w dniu mojej wcześniejszej wypowiedzi 🙂
wiec jeżeli maa to czyta, może sama napisać kiedy była w stajni.
Słyszałem, że na chwile obecną Eryka już wróciła i jeżeli maaa ma czas, to teraz może ją odwiedzić, jeżeli mi nie wierzycie na słowo 😉


Zgadza Się. Eryka Pojechała do ogiera, choć niedawno urdziła i moim zdaniem jeszcze nie powinna tam jechać... Z raesztą , ten kto zna księdza wie że ksiądz uwielbia mieć źrebaki.  🤔wirek: No ale nic się na to nie poradzi.nie można z całą pewnością powiedzieć że konie są w jakiś sposób umyślnie  krzywdzone. Przyznaje że nie każde zachowanie osób stajennych jest przemyślane ale nie moza o całą sprawe obwiniać dziewczyn odpowiadających za konie.

Postawmy sprawę jasno co do filmu Eryka Bryczka.:
*Po pierwsze: Dziewczyny nie są odpowiedzialne za zaprzężenie konia do bryczki.
*Po drugie: Zgadzam się z tym że wstawiając film nie myślały nad tym co robią lecz każdy ma prawo popełnić błąd.
*Po trzecie: Proboszcz nie jest bez winy. "Instruktorka" musiała dostać od kogoś zezwolenie na wzięcie Eryki do bryczki.
*Po czwarte: Czy nie wydaje się wam dziwne że niby doświadczona instruktorka w ciągu jednego dnia bez sprawdzenia jak koń reaguje na wóz czy na homonto zaprzęga konia do bryczki.?
*Po piąte: Dziwne jest też to że ksiądz proboszcz przyjeżdżając 5 razy w ciągu dnia na stajnie nie wie co się na niej dzieje.?

Zostawiam wam to do przemyślenia.
😉
a mnie zawsze dziwia wypowiedzi w kontrowersynym watku uzytkownikow, ktorzy sie nagle zarejestrowali po to tylko aby cos w nim napisac.


A mnie jeszcze bardziej dziwi, kiedy ktoś się rejestruje, żeby podac dane osobowe kogoś, żeby powiedziec, że jest "be". Jeżeli chcemy wydac o kimś negatywną opinię, to może najpierw sami się przedstawmy i powiedzmy dokładne fakty, dlaczego osoba przez nas wspomniana jest zła. Ja też nie lubię paru osób, jedna stajnia też mi bardzo mocno podpadła, ale nie robię z tego wielkiej afery.
A mie dziwi,że oni tam wszyscy "na stajnię" przyjeżdżają a nie "do stajni" .
Nawet ksiądz. Z lotu ptaka lepiej widać?  😉
I homonto też mnie zdziwiło. Homonto miał ten koń z filmiku? 👀
nie mial chomonta 😉 to co pisze Hippikaa,, sugeruje ze o koniach ma pojecie blade, albo zadne. uzytkownik zxc, jest dla mnie jakos tam wiarygodny, chocby dlatego, ze wywolany do tablicy odpowiedzial- czyli nie pojawil sie raz i nara, tylko obserwuje temat.
A mie dziwi,że oni tam wszyscy "na stajnię" przyjeżdżają a nie "do stajni" .
Nawet ksiądz. Z lotu ptaka lepiej widać?  😉



Może to jakiś miejscowy folklor językowy? Chociaż przyznam, że pochodzę z Łodzi i nigdy z czymś takim się nie spotkałam 😉
ja w żaden sposób nie chciałem nikogo oczerniać...

a konto podałem jedynie po to, aby potwierdzić moje słowa ( o istnieniu źrebaka )
dempsey   fiat voluntas Tua
20 lutego 2010 12:31
dodam jeszcze, że zgłosiła się do mnie  na pw osoba, która jest związana ze stajnią i przedstawiła swój punkt widzenia. ponieważ nie chciała się ujawniać, streszczę przekaz:

ksiądz jest człowiekiem konfliktowym, zadufanym, niekompetentnym a dobro koni jest na ostatnim miejscu
zdarzały się w przeszłości epizody z zaniedbywaniem koni
koń Eryka został oprzęgnięty za wiedzą i zgodą księdza, co więcej, osoby biorące w tym udział zostały postawione przed wyborem albo to zrobią albo wynocha ze stajni
ksiądz rozzłościł się całą historią z Tozem i obecnie mści się na osobach które wstawiły film, strasząc je sądem
ksiądz jest osobą "nie do ruszenia" ze względu na układy w lokalnej społeczności


nie jest to dosłowny cytat lecz próba streszczenia długiej opowieści.

cóż, jeśli chodzi o mnie, to na tym kończę mój udział w tej sprawie.
tym bardziej, że nie mam pojęcia gdzie jest prawda, kto jest tu szkalowany.
tak jak napisałam zwracającej się do mnie osobie:

"Nic nie usprawiedliwia w moich oczach tego, kto tego konia
oprzęgał.
I dobrze się przy tym bawił jak widać na filmie. Jak już napisałam- nie
widać, aby ktoś stał nad tymi ludźmi z pistoletem i kazał tego konia tak a
nie inaczej traktować."
i
"chciałam aby ci, którzy bezmyślnie oprzęgli młodziaka i bezmyślnie
umieścili film w internecie, przestali chociaz na chwilę czuć się bezkarni.
Myślę, że się udało - nawet jeśli głowny (jak twierdzisz) winowajca czyli
ksiądz, poniósł konsekwencje pośrednio.
Pozostaje mieć nadzieję, że jeśli komuś z tych ludzi przyjdzie na myśl
postąpić okrutnie z koniem, to może się chwilę zastanowi."



pensjonariuszom czy też użytkownikom stajni w Ksawerowie życzę umiejętności trzeźwej oceny sytuacji i woli działania gdy dzieje się źle
ksiądz jest człowiekiem konfliktowym, zadufanym, niekompetentnym a dobro koni jest na ostatnim miejscu
zdarzały się w przeszłości epizody z zaniedbywaniem koni
koń Eryka został oprzęgnięty za wiedzą i zgodą księdza, co więcej, osoby biorące w tym udział zostały postawione przed wyborem albo to zrobią albo wynocha ze stajni
ksiądz rozzłościł się całą historią z Tozem i obecnie mści się na osobach które wstawiły film, strasząc je sądem
ksiądz jest osobą "nie do ruszenia" ze względu na układy w lokalnej społeczności


To jest prawda. ludzie znający księdza poprostu w strachu zgadzają się ze wszystkim co on powie nie ważne czy ma racje czy nie. Postawcie sie w styuacji obojętnie jakiej dziewczyny ze stajni. Wyobrazcie sobie np taką sytuacje że latem na ujeżdżalniach rozsypywane były wielkie stosy na miniumun 1,5 metra wysokości piachu. Ksiądz zamiast nająć robotników silnych itd kazał nam dziewczynom ponizej 15 roku życia rozsypywać te  sterty piachu po ujeżdżalni bo jeśli nie rozsypiemy to do kiedy nie znikną mamy zakaz jakiegokolwiek dotykania koni.

A co do mojego doświadczenia to przyznaje się że nie jestem niewiadomo jaką znawczynią bo z powodu atmosfery Panoującej na terenie ośrodka musiałam zrezygnować, a na prywatne lekcje niestety mnie niestac. Samymi książkami też sie nie nauczę. Proszę więc o odrobine wyrozumiałości. A co do zwrotu na stajnie to u nas się tak przyjęło. 😉
Witam. Interesują mnie bardzo losy Fuxa ponieważ pamiętam go jako młodego konia, który był zajeżdżany w stajni w której jeździłam. Bardzo lubiłam tego konia i naprawdę ciekawią mnie jego aktualne losy, gdyż jest naprawdę wspaniałym koniem. Proszę o jakieś info na jego temat na e-mail. kara-monika@o2.pl Pozdrawiam Monika
kara-monika,  wyglada na to, ze pojechal do rzezni.
Rewelacja wręcz, koń który miał świetny ruch, rewelacyjnie skakał do tego znał elementy kaskaderki łącznie z klękaniem siadaniem i kładzeniem się pod jeźdźcem wylądował w rzeźni. Mało tego miał zajebiste pochodzenie angloarabskie. Co za świat co za ludzie 🙁((
moge cie tylko pocieszyc , ze nie wiadomo co z koniem , raczej nie poszedl do rzezni , prawdopodobienstwo ,ze sam odszedl...
Naciau, filmik zamieszczony przez panienke, sugeruje, ze kon pojechal do rzezni. sugeruje to rowniez samochod na ktory laduja konia na filmiku, muzyka, oraz sugestywne ujecie na czarna, powiewajaca wstazke na koncu filmiku.
odszedl sam? sam wzial i sie zaladowal na ta ciezarowke??
powiem tyle , ze znam tego konia osobiscie i tyle i wiem ,ze nie pojechal do rzezni , na tym filmiku odjezdzal do innej stajni........a dziewczyny byly mocne z nim zwiazane , bo to kon unikat  😉 po spzredaniu z tamtej stajni (co na filmiku do niej jechał ) ślad po nim zaginał , pogloski byly ,ze zdechł SAM 🙂 a nie go ubito
Naciau,  aha, ok. tylko po co, w takim razie robic filmik, ktory sugeruje, ze kon jedzie na uboj?
nie wiem , kochaly tego konia , a ksiadz go spzredal bardzo szybko , pozniej pojechaly do tamtej stajni do niego (Łódź)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się