skoki luzem - zdjęcia/filmiki

taggi   łajza się ujeżdża w końcu
28 maja 2009 21:51
jesli to sa jedne z jej pierwszych skokow to chyba jakiej wysokosci by nie byly to i tak sie nie bedzie nudzic 😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
28 maja 2009 21:55
Zairka siwy w kwietniu skonczyl 4 lata
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
28 maja 2009 21:56
tak jak mowilam jestem laikiem wiec nie bede swoich opini na glos wyglaszac bo byc moze sa bledne..

P.S wczesniej pytałm jak czesto bez szkody dla dziewczyn moga skakac w korytarzu, ktos pomoze??
Ja swoje młode (4-5 letnie) puszczam raz w tygodniu, tylko nie stawiam im korytarzy 'na wysokość, żeby sprawdzić jak dużo mogą skoczyć....' tylko wymyślam im różne zadania na małych przeszkodach, które mają na celu poprawę techniki skoku, wycofanie ich w szeregach i przede wszystkim zaufanie samym sobie i obycie z przeszkodami 😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
29 maja 2009 12:17
dzieki🙂 bo w tym tygodniu jezeli podloze po dych deszczach pozwoli, tez chciala bym je puscic wlasnie w celu obycia sie z przeszkodami🙂

P>S Gniada juz miala jeźdźca na grzbiecie 😅
I jak to przeżyła? 🙂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
29 maja 2009 12:56
świetnie, na poczatku sie odsadzała a potem jak stara🙂 rob ze mna co chcesz🙂
siwa z pasem do lonżowania już pomyka i tez bez żadnych ale🙂
ale zeby nie bylo  🚫 my jutro na 85% tez korytarz mysle ze powinno byc jeszcze lepiej niz ostatnio🙂
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
29 maja 2009 16:28
Jakie cwiczenia,kombinacje w koryatrzach-robic ,aby kon "otworzył zad"?
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
29 maja 2009 17:18
duzo okserow na przyklad. na szerokich przeszkodach kon musi wyrabiac parabole skoku, zeby nie zrzucac drugiego członu tyłem.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
29 maja 2009 18:35
taggibardzo dziekuje 😉
Dawno tu nikt nic nie wrzucał więc trochę odnowie wątek. My w sobote zrobiliśmy naszym klaczuchom troche gimnastyki. Oprocz mojej Rudej reszta pierwszy raz w życiu widziała skoki luzem.
Laura kobyła lubi skskać i widac że sprawia jej to przyjemność a jeszcze rok temu był to koń od wozu kupiona jako pociągowa zaniedbana szkapa.




Rusytka 12 letnia ślązaczka która pod siodłem potyka sę o leżący drąg a luzem aż miło było patrzeć jak śmigała ale ustawilismy jej niecałe 80 cm.
Pierwszy skok



A to nasza poniaczka ta to latała tylko problemy były żeby ją wprowadzić w korytarz ale jak juz wbiegła to aż miło



A to moje Rude niestety jak stało wyżej mój aparat zdechł i zanim przynieśłi inny już skończyliśmy skoki.

kujka   new better life mode: on
14 czerwca 2009 20:25
wiem, ze filmiki bardzo sredniej jakosci, ale poprosze o ocene mojego konia. w korytarzu skakal wczesniej jakies 4 razy, ostani raz ponad miesiac temu, ogolnie rzecz biorac nie ma jeszcze wprawy. pod jezdzcem jeszcze nie skakal.
z tego co ja widze (choc nie wiem czy akurat na tych zdjeciach widac) - to fleja i leniuch. nie szanuje dragow, jak widzi, ze ma mozliwosc, to probuje nie skakac 😉 nie wiem, czy on po prostu jeszcze nie wie, o co chodzi w tej zabawie, czy po prostu tego nie lubi. to 5-o letni walach wlkp (lub, jak niektorzy mowia trak), po ojcu xx 🙂


bede wdzieczna za wszelkie uwagi 🙂
kujka Ech, przyglądałam się i bez apelu w KS  😉 Nie dziw się, że nikt się nie rwie do pisania  🤔
Powiem tak: gdyby ktoś mi zaproponował takiego konia do jazdy pod kątem wyższych skoków - to bym zrezygnowała. Długi jest strasznie a to obiecuje masę pracy  😤 A szczególnej iskry bożej też nie widać. Więc na wyższe to trochę szkoda roboty.
To tak pod kątem "profi"  😎
Rozsądny chyba jest - więc pewnie z powodzeniem w okolicach L można pomykać, jeszcze jak dodać przywiązanie konia do jeźdźca i dobrą wolę. Ale więcej niż P (na oko) byłoby trudno - naprawdę masa pracy  🙁
kujka   new better life mode: on
15 czerwca 2009 12:53
halo, dziekuje bardzo! 🙂
ja i tak nie mam wiekszych skokowych ambicji niz poprawnie stylowo przejechanie L-ki 😉 wiec jakos mnie nie martwi to co napisalas 🙂
od poczatku mialam wobec niego pingwiniarskie plany. edit - wiec filmiki wstawilam z czystej ciekawosci.
rozumiem, ze reszta r-voltowiczow sie zgadza i dlatego siedza cicho?
cieciorka   kocioł bałkański
15 czerwca 2009 13:11
kujka to nielot. do pingwina nie podobna, raczej długonogi struś 🙂
miałam się nieprzeznawac.... ale sniło mi się ze pojechalam cros na gilu!  😂
kujka   new better life mode: on
15 czerwca 2009 17:30
🚫 cieciorka, kujka wyglada tak:
faktycznie z lataniem to u niej nie za bardzo 😉
a cross ukonczylas? przezylas?
halo nie obraź się, ale jakim cudem możesz określić do jakiej klasy może dojść koń po 2 filmikach, na których niewiele widać  😉 ? Chyba troszkę zbyt śmiało i bez oparcia empirycznego ferujesz tutaj wyroki! Nie krytykuję cię ani nie podważam broń boże twojej wiedzy, ale naprawdę twoja wypowiedź co do Gilka mnie troszkę rozbawiła  😀

kujka moim zdaniem jak na drugi (czy jakoś tak) korytarz w jego życiu to jest b. fajnie! Podwozie składa, jest szybki między przeszkodami. Trochę mi się jego galop nie podoba, ale wiem, że pod siodłem inaczej galopuje. Mój koń tragicznie chodził pierwsze korytarze, a teraz naprawdę fajnie kica (pod lepszymi osobami niż ja), więc u Gila to też kwestia wprawy zapewne. Popracowałabym u niego nad tempem dojścia do przeszkody i wyeliminowała to czajenie się przez lepsze opcykanie go z przeszkodami.
asior   -nothing but eventing-
15 czerwca 2009 17:51
kujka - mam to samo zdanie, co Ty.

Ja wiem, ze halo ma duza wiedze, ale akurat w tym osadzie sie nie zgodze  😉
Bo dlugi i masa pracy? No, zalezy.

W wakacje nagram swojego Gluta i zobaczymy co powiecie  😉
kujka   new better life mode: on
15 czerwca 2009 19:06
asior, chodzilo Ci o Dzionke? 😉
postaram sie jeszcze w najblizszym czasie ustawic mu korytarz i nagrac moze wiecej i lepsze filmiki, mam jeszcze takie starsze:
co do mniej udanych prób, to moim zdaniem te są jeszcze względne. Mam gdzieś filmik, gdzie Złoty rozwalił tyłem całą przeszkodę  🤔
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
15 czerwca 2009 19:17
kujkajesli chodzi o skoki to moja wiedza jest czysto podstawowa,ale podoba mi sie to jak skacze Twoje konisko,przód składa ,grzbiet też jako tako 😀
kujka   new better life mode: on
15 czerwca 2009 19:52
incognito, moja jest pewnie na podobnym poziomie, stad moja wizyta w tym watku.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
15 czerwca 2009 19:56
kujkaja wole sluchac rad niz je dawac,bo nie chce nikogo wpuscic w maliny 😉
Napisałam co napisałam, i tak - po króciutkim filmiku  🙄 A gdy się np. szuka konia do ew. kupna w internecie - to ma się więcej materiału?  🤔 A szybkie decyzje trzeba podejmować - czy warto choćby telefon wykonać - nie mówiąc o przejażdżce kilkaset km. Więc ja w tym kontekście. Wszyscy chyba wiemy, że jesteśmy w necie?
A co do krosu - to bym to owszem, całkiem nieźle widziała - podoba mi się, że myślący i elastyczny koń. I jego długość może być zaletą. I "przedmuchać" się może  😀
A w temacie coraz bardziej wymagających technicznie typowo skokowych wysokich parkurów - pozwolę sobie nadal być sceptyczna. N filmów więcej - centymetrów z długości nie odejmie.
kujka   new better life mode: on
15 czerwca 2009 20:27
halo, ja laik, co znaczy w zargonie "przedmuchac"?
wiecej filmikow wstawilam, bo pomyslalam po uwagach dziewczyn, ze moga one wszystkie razem dac pelniejszy obraz jego skokowych, pozal sie Boze, umiejetnosci 😉
deborah   koń by się uśmiał...
15 czerwca 2009 20:28
aszka, Laura niezła jak na zimnioka!
ślązaczki też lepiej luzem sobie radzą , szkoda, ze damaszki wiecej fot nie ma
czekam na następne
halo, tak z ciekawosci. Jak oceniasz mojego? Filmik jeden (niestety wiecej nie mam) widzialas.
Kon kupiony z mysla o czyms wiecej. Mam jego oceny przez zawodniczke, ktora go jezdzila przez jakies trzy miesiace, obecnego trenera, paru innych osob widzacych konia na codzien. Jestem ciekawa co o nim sadzisz.
Moge do filmiku dodac, ze po usunieciu problemu zdrowotnego ma duuuuuuzo silniejszy zad. No i bardziej plynny i zaczal go podciagac pod swoj srodek ciezkosci. Niestety nie dysponuje filmikiem.
asior   -nothing but eventing-
15 czerwca 2009 20:39
Klami -  mnie sie nie pytasz, ale bardzo fajny kon. Widac, ze bedzie z niego guma. Musialabym na zywo go zobaczyc, ale zdaje sie byc szybki, elastyczny.
arabskie skoki  😀 zresztą jego pierwsze  🙂
kujka "Przetrzeć się", "nabrać energii i pewności", "przestać się nadmiernie zastanawiać".
Dodatkowe filmiki pewnie, że fajne - chodziło mi tylko o opinię "jak ja mogę po jednym  👿".
Klami Przestań operować na tak wysokim poziomie abstrakcji  🤣 Wytrzymaj nerwowo - najpierw doczekaj się nareszcie zdrowego! konia - potem oceniaj jego możliwości. Jeśli się wahasz czy jest sens serce sobie co rusz łamać - z sercem tak już jest  🙁 A żadna zewnętrzna opinia dotycząca  miłości - jeszcze chyba nigdy nie pomogła w podjęciu jakiejkolwiek decyzji. Miłość to miłość. No pewnie, że fajny i obiecujący  🙂 (jak asior pisze).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się