zima 2009/2010 meldunki

Moon   #kulistyzajebisty
01 grudnia 2009 21:30
Mówiłam, że nieznoszę naszego klimatu? :/
Nieznoszę jak siąpi takie coś deszczo-podobne i pizga jakby się żyd powiesił  😫

Dziś przez cały dzień nad pomorzem wisiały takie chmury, że o 13 wyglądało jakby był conajmniej 15, 16 była...
Baaaardzo pocieszająca i motywująca pogoda.  🙄 🙁
Czy w Krakowie tylko mnie się wydaje,że śnieg wisi w powietrzu?


ewidentnie wisi 😉 z dnia na dzień coraz niżej, aż w końcu zacznie sypać 😉
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
01 grudnia 2009 22:47
Przez kilka ostatnich dni w Olsztynie panowała złota polska jesień, dziś znowu zebrało się na deszcz i teraz rozpadało się na dobre 👿
Ja chcę śnieg! Duuuużo śniegu 🏇
a w Soton na zmiane deszcz-slonce-deszcz-slonce... rano bylo -1  😵 myslalam ze zamarzne w tej jesiennej kurtce.
Moon   #kulistyzajebisty
02 grudnia 2009 10:45
Dziś w Sopocie dal odmiany - leje. :/
Zapowiadali śnieg z deszczem, ale póki co śniegu ani widu ani słychu...
Przewód grzejny działa aż za dobrze! Wielkie dzięki za pomoc, Abre! Dlaczego aż za dobrze? Działał niespełna godzinę - włączyłem rano, po śniadaniu, jak się okazało, że kran zamarzł, ale zaraz potem wyłączyli w całej wsi prąd, który został włączony dopiero po 7.00. Dobrze, że mnie tknęło o 8.00 pójść sprawdzić: z kranu buchnęło parą, a potem poleciała gorąca woda. Trzeba będzie z tym rozmrażaniem uważać, co by nie przesadzić. A kupiłem najtańszy i najmniejszy możliwy, 30 W/m, 4 m wszystkiego, przeznaczony do dogrzewania terariów. Już się zastanawiamy, do czego jeszcze można by takie coś użyć... Bo z naszego podgrzewacza przepływowego woda to co najwyżej letnia leci, a jak by go tak...  🏇

Poza tym, jesteśmy lepiej przygotowani niż w październiku. Położyłem z resztek desek, które mi zostały po deskowaniu wiaty dla koni podłogę na większej części strychu naszej chatki, a listewkami uszczelniłem szpary w deskach ścian szczytowych - od razu cieplej. W sumie, to nie wiem nawet, czy na strychu nie jest teraz przypadkiem cieplej niż na dole? Może ktoś chce przyjechać ze śpiworem i sprawdzić..? Jeszcze trzeba uszczelnić dziurę w supremie, otaczającej z zewnątrz bale naszej chaty, jaka powstała przy instalacji skrzynki przyłączeniowej - ale tego już mi się nie uda zrobić styropianem i zaprawą murarską, potrzebny by była pianka izolacyjna, dziura ma nader fikuśny kształt... Niestety, nic się nie da poradzić na to, że chłodzi od spodu - chatka nie ma przecież fundamentów, nie jest związana z gruntem. Pewnie trzeba było pod piasek, folię i 5 cm wełny mineralnej dać jeszcze wcześniej z pół metra gałęzi..? Za późno, będziemy musieli przeżyć. No i drzwi mamy pojedyncze, w dodatku bardzo spaczone, szpary udało się zmniejszyć, ale nie zlikwidować.

Przez poranny brak prądu jestem już po jeździe - ale ze sprzątaniem wiaty musiałem poczekać, paluszki mi zmarzły...  😁 Pewnie najpierw pojedziemy do Warki, może uda się taką piankę do uszczelnień gdzieś kupić, no i kilka worków cementu, bo jeśli uda mi się dzisiaj wykopać trochę dołków, gdy grunt odmarznie, to jutro będziemy mogli pożyczyć betoniarkę i wmurować słupki bodaj na krótsze ściany zimowego padoku dla koni. Dłuższa ściana na razie jest nie do ruszenia, trzeba jeszcze radkowego tura na pół godziny ściągnąć...

Za oknem przepięknie. Biało, bo szron na razie nie schodzi z trawy. Niebo bezchmurne. Kot domowy z niechęcią wyszedł się załatwić po czym tak się dobijał, że musieliśmy ją jednak wpuścić z powrotem. Kot zewnętrzny robi za wycieraczkę pod drzwiami i czeka na okazję, żeby do środka czmychnąć. Konie na padoku wystawiają boki do porannego słońca.
We Wrocławiu przymrozek.Dziwne po tych 15 stopniach w ciągu ostatniego czasu 🙂
W Krakowie coraz chłodniej 😉 może śnieg dostaniemy w prezencie na mikołajki 😉
U nas tez nie bylo pradu. 2 dni. I internetu.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
10 grudnia 2009 14:03
W Olsztynie spadła temperatura i powietrze jest jak najbardziej grudniowe, tylko dlaczego nie ma śniegu?? 👀
W Krakowie podobnie  😎 śnieg dosłownie wisi w powietrzu od jakiegoś tygodnia  😎 ale żeby tak spaść to nie 😎
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
10 grudnia 2009 14:07
Trzeba chyba złożyć jakieś reklamacje czy coś 😁
Chociaż z drugiej strony, nie pogniewam się jeśli śnieg spadnie dopiero we wtorek, bo właśnie oddałam kozaki do szewca, a drugą parę mam w domu 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 grudnia 2009 14:12
W Lodzi zimno, coraz zimniej, ale na szczęście śniegu nie ma.
Dzisiaj było tak chłodno, że musiałam zmienić szary płaszczyk jesienny na zimowy płaszcz 😉
Ja już od dawna pomykam w zimowych kozakach i w płaszczyku zimowym  😎
Pada śnieg , pada śnieg ...... 😅
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
12 grudnia 2009 20:21
mrrróz 🙁
Pada , pada ale za bardzo się nie utrzymuje , ale to może i dobrze i zimny wiatr brr ...
Mały śnieżek, mróz, robi się grudniowo! 💃
http://twojapogoda.pl/  Ta prognoza 16-nasto dnowa mnie pocieszyła, ale martwi mnie to że termooficerki dopiero w drodze ;/
Nareszcie jakiś konkret! Jak ja uwielbiam mały mrozek  😎 I jeszcze jak delikatnie pruszy ...aahh  💘
Szkoda, że jednak większość czasu mamy te paskudne +2, pluche, deszcz, wiatr i okropną przeszywającą wilgoć  🙄
Po stokroć wolę jak lekko szczypie mnie mrozek do którego szybko idzie się przyzwyczaić  😁

Warszawa -3, śniegu brak
Dokładnie, lepiej mrozek niż plucha i wszechobecna grypa  😤

Świdnik/k.Lublina -4, śnieg tylko na dachach samochodów.
In.   tęczowy kucyk <3
13 grudnia 2009 05:27
Brrrr, zimno strasznie a ja mam wszystko mokre bo jeszcze mi nie wyschło, kurtka też, 6.55 mam autobus, ciekawe jak ja pojadę... Zamarznę :/ NIENAWIDZĘ ZIMY!!!
Szczecin -1 i słoneczko
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
13 grudnia 2009 09:57
Moniska u mnie okolo -4, jednak slonce faktycznie piekne!  😍
Paczków (opolszczyzna) słonecznie, 0 stopni, no i uwaga, uwaga-trochę śniegu! 😀
Gillian   four letter word
13 grudnia 2009 11:50
Koszalin i okolice --> śnieg pada  🤔  duuużo śniegu!!!

aaaaaaaaaaa ratunku  :emot4:
Jaa chcę dużo śniegu, to nic że mam zamszowe buty ;/
Świdnik/ k.Lublina (lubelskie)  Słońca zero, temp. -4.5 i cały czas prószy śnieg, bezwietrznie.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
13 grudnia 2009 13:46
W Łodzi -3, niezły przymrozek i zero śniegu 😅
Oby tak dalej! 🙂
yga   srają muszki, będzie wiosna.
13 grudnia 2009 13:48
Lublin- prószy mały śnieg, a chcę więcej ! 😅
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
13 grudnia 2009 15:45
Olsztyn nadal mroźny, jest okropnie zimno, ale nadal bez śniegu.
W nocy z piątku na sobotę padał śnieg z deszczem, ale teraz już nie ma śladu.
Mam nadzieję, że chociaż Święta będą białe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się