Kącik Ujeżdżenia

lostak   raagaguję tylko na Domi
16 lipca 2009 19:38
dokladnie tak jak napisalas.  wyjezdzasz naroznik, kolo, wyjezdzasz naroznik 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 lipca 2009 19:38
Dokładnie tak jak napisałaś.

Ups, Lostak mnie wyprzedziła 😉
dzięki  :kwiatek:
Może mi ktoś wytłumaczyć/narysować jak ma wyglądać serpentyna o jednym łuku (MXF)?



edit: Już wiem... 🙄
Ja też mam pytanie do mądrych ujeżdżeniowych głów, jak wyglądają wolty w P6, te małe? Dojeżdżam do X czy jak, bo nie mam zielonego pojęcia 🙁 A propos Aromeru to są już listy zgłoszonych (ja nie mam pojęcia czemu jestem dwa razy;/) http://www.swiatkoni.pl/news-display/1054.html
wydaje mi się, że w pierwszej wolcie będzie najlepiej 'odbić' od L (dojeżdżasz do P) a w drugiej od I(dojeżdżasz do S)
tak mi się wydaje

ja mam jeszcze pytanie do zatrzymania (ostatniego) w N6, wychodzi na to, że byłabym równolegle do którkich ścian?  🤔
Nie wiem czy jestem mądrą głową, ale moge spróbować siępomądrzyć 🙂 moim zdaniem tak, tylko wolty okrągłe. tak czy siak punkty styczne masz I-połowa odległości między E i X- S- połowa odległości między G i H. Analogicznie druga
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 lipca 2009 20:55
W P6 robisz woltę gdziekolwiek między D i X i gdziekolwiek między X i G. Byleby to nie było w D, X lub G, tylko pomiędzy 😉 Oczywiście najlepiej to wygląda jak się je zrobi mniej więcej w połowie odległości między literami, ale nie ma takiego wymogu.

Korsik w N6 skręcasz w B w prawo, w X w prawo i zatrzymujesz się w G, czyli prodzem do sędziów. Masz tu filmik z N6:
właśnie oglądam twoje przejazdy Koniczka, coś musiałam, żle zerknąć, dzięki

jeszcze jedno, dla upewnienia, bo już mi się miesza, serpentyna o trzych łukach wygląda tak?

?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 lipca 2009 22:00
Tak, tylko łuki są równe bo  tak jak Ty narysowałaś to środkowy jest o 4 m większy. Od rogu do 1szej litery są 6 m, pomiędzy kolejnymi literami 12m.
czyli zaczynając od A, nie przejeżdżam przez L, tylko 2m obok? nie naprzeciwko V-2m obok?
i tak samo z I? 2m bardzoj do środka?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 lipca 2009 22:06
Dokładnie tak.
oki, kapuje, dzięki  :kwiatek:
w N5 (kur) mam zrobić zwykłe zmiany z lewej na prawą i z prawej na lewą- chciałam to sobie rozłozyć na dwie voltki jedna 'za' drugą ale nie wychodzi symetrycznie... jak to najlepiej rozegrać?
Co trzeba zrobić, żeby się zagrać  na MP juniorskie?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 lipca 2009 22:28
Z własnego doświadczenia radzę Ci układać siedząc na koniu i mając osobę ze stoperem na ziemi - bardzo ciężko trafić w normę czasu w tym kurze. Nie do końca zrozumiałam jak mają te Twoje voltki ze zmianami wyglądać - może narysuj, albo opisz dokładniej chociaż?

Rewir o ile nic się nie zmieniło to >58% w klasie C na ZOO
Jeden raz tylko?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 lipca 2009 22:35
http://www.pzj.pl/upload/dl/A_Ujezdzenie/Przepisy/Regulamin_dyscypliny_ujezdzenia_2009_kor.pdf Strona 14.  Powyżej 55% jednak, raz tylko w którymkolwiek z programów danej kategorii wiekowej, czyli w przypadku juniorów C.
O kurcze, to suuuperowo! Dziękuję bardzo za informację. Wiadomo kiedy będą MP i gdzie w tym roku?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 lipca 2009 22:39
18-20 września Wrocław: http://www.dressage.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=612
Naprawdę to wszystko można znaleźć w internecie...
Domyślam się, ale musisz mi wybaczyć, dzisiaj nie jestem w stanie poszukać Polski na globusie, a co dopiero takie zaawansowane informację. Dziękuję ślicznie raz jeszcze i już zmykam 😉
jade kłusem <czarna kreska>, przechodzę do stempa <różowa>, zagalopowanie <niebieska> i półwolta, zwykła zmiana nogi z prawej na lewą, cała wolta na lewo 10m, przejscie z lewej na prawą, cała wolta w prawo, na linie środkową.
tak mam rozegrany ten element- zmiana z lewej na prawą, z prawej na lewą- może być?

edit. no o focie zapomniałam  😁
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 lipca 2009 23:14
Moim zdaniem mogą być takie wolty. Tylko po co ten stęp? W programie jest, że ma go być 20m, tu masz 12 m więc albo zrobić go więcej albo w ogóle. I rada praktyczna - lepiej nie zostawiać sobie tak krótkiego odcinka jazdy na wprost po linii środkowej na koniec programu bo jak rozjedziesz się z muzyką to kaplica. Z góry zakładając dłuższy odcinek masz koło ratunkowe jak muzyka Cię wyprzedzi to po prostu zatrzymasz się wcześniej, jak Ty wyprzedzisz muzykę to zawsze masz miejsce żeby jakąś woltę albo zmianę wcisnąć i się z muzyką wyrównać.
czyli po prostu zrobić zagalopowanie z kłusa, nie?
to jak najlepiej to zakończyć?
i tak i ta kto nie będzie super pod muzykę ani nic, bo to moje pierwsze zawody, o których się dowiedziałam jakies 7 treningów przed zawodami, 3 dniowe- mistrzostwa południowej polski. no ale wiadomo- chcę pojechać jak najlepiej no to chociaż program mogę mieć dobry  😁
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 lipca 2009 07:55
Moim zdaniem możesz spokojnie zrobić zagalopowanie z kłusa jeżeli stęp masz już odbębniony wcześniej. Z zakończeniem pokombinowałabym właśnie tak, żeby mieć dłuższy odcinek jechania po linii środkowej. Ale najpierw sobie w ogóle sprawdź jak Twoje pomysły wypadają na żywo i najważniejsze - jak to wypada czasowo. Bo z mojego doświadczenia z tym programem wiem, że z czasem bywa krucho.
we sumie już cały program jest zmieniony  😁
no i mam pytanie ale z innej beczki- mogę jechać w ostrogach łabądkach? no i gdzie takie kupić?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 lipca 2009 22:24
Tak, można w takich jechać.
a można gdzieś w necie takie kupić? nie mogę znaleźć..
W Amigo, ale mają 40mm: tu
dziękuję bardzo za pomoc, mam jeszcze dwie nieścisłości: mogę w zawodach otwartych w Aromerze, pojechać w marynarce, nie we fraku? bo czytam te przepisy i odnoszę wrażenie ze zamiennie stosują te nazwy.. No i czy mogę pojechać w takim siodle:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się