praca

desire   Druhu nieoceniony...
12 lipca 2016 10:25
Sankaritarina, nic nie stoi na przeszkodzie żebyś doniosła wypowiedzenie w czasie urlopu (w szczególności, jeśli masz go tyle, że po nim nie wrócisz do pracy).
faith, jak masz gdzie to uciekaj, jak nie masz to szukaj. Nie ma co poświęcać się w imię pracy. Ja tydzień temu dowiedziałam się o śmierci mojego ex szefa. Smutne, bo to młody człowiek, bardzo poświęcał się pracy. Zdrowie mu się posypało i bach, chłopa nie ma.
Mam oficjalne potwierdzenie!!! Jadę na największe branżowe targi na świecie  😅 💃 🏇

Telefony się urywają, kontrahenci walą drzwiami i oknami. Agenda spotkań biznesowych pęka w szwach! Coś wspaniałego. Mam spotkania z 3-ma największymi gigantami z Niemiec, a oprócz tego spotkania z 40-ma innymi firmami - niektóre to najwięksi gracze na światowym rynku. Są to moi osobiści partnerzy biznesowi. Jestem mega mega hepi! Nie mogę uwierzyć, że jadę. Jest mega stresior, ale i ekscytacja. Będzie zarąbiście! Mamy potężny booth i organizujemy największą imprezę targów, na którą będą indywidualne zaproszenia i tylko wybrani będą mogli wejść  😀
Ale będę brylować  😜  😁
Od dziś w domu gadam tylko po niemiecku i angielsku z moim partnerem, żeby na miejscu mieć flow. Yeah.

<przechwalki_mode_off>

Meise szał! Ciśniesz mała! 🙂
Hiacynta, dzięki babo! Cisnę, aż się kurzy  :kwiatek:

Wczoraj mieliśmy imprezę firmową na pełnej! Wynajęli nam ogromny kompleks, były loty helikopterem, bungee (skoczyłam!!!  :emoty327🙂, bubble football, łuki, park linowy, tona żarcia i alko, kilka djów w różnych punktach imprezy, grających różną muzykę, atrakcje z dmuchanych rzeczy, cuda na kiju - wszystkiego nie wymienię nawet, ale mam mapę atrakcji i było tego naprawdę duuuużo 😀
Kosmos, co to się tam już wyprawia!

Dokładnie za mc targi. Jaram się  💃
Meise , co to za branża ?  🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
31 lipca 2016 13:17
Dostałam przedłużenie umowy ... do końca roku  😂
Czyli okres próbny miałam na 12 miesięcy, a teraz 5 miesięcy  🏇
To okres próbny może trwać 12 miesięcy? Spoko, może od stycznia znowu Ci przedłużą - chyba, że do tego czasu chcesz szukać czegoś innego.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 sierpnia 2016 08:52
Nie moze. Moze trwać 3 miesiące. Ale pewnie w umówie jest napisane, ze to na czas określony.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 sierpnia 2016 10:46
To była umowa na czas określony, ale zwykle jest to traktowane jako etap sprawdzania pracownika.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 sierpnia 2016 10:54
safie, po tym pewnie znow dadza Ci na określony, dopiero po 3. mają obowiazek dac na nieokreslony.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 sierpnia 2016 10:57
I w dodatku mogą tą trzecią dać na ponad 20 miesięcy, bo w przepisach coś pozmieniali i wrzucili 33 miesiące.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 sierpnia 2016 11:00
safie, im lepiej znam prawo pracy, tym mniej je lubie...
Czyli jeśli pierwszą umowę miałam na okres próbny 3 miesiące, teraz mam na czas określony półtora roku, to następna musi być już na czas nieokreślony, czy czeka mnie jeszcze jedna na czas określony i dopiero po niej na czas nieokreślony?
mundialowa, O ile się nie mylę, okres próbny się w to nie wlicza. Czyli masz tak: umowa na okres próbny do 3 miesięcy max, a później pracodawca może zawrzeć z Tobą max 3 umowy na czas określony, ale w okresie nie dłuższym niż 33 miesiące, a dopiero ta czwarta musi być umową na czas nieokreślony. Półtora roku = 20 miesięcy, czyli jeszcze "zostaje" 13 miesięcy. No, ale pracodawca może dać Ci umowę na czas nieokreślony w każdym momencie.
Dziękuję za odpowiedź. :kwiatek: Firma w porządku, więc bardzo możliwe, że dadzą od razu na czas nieokreślony, ale zobaczymy.

Póki co cieszę się, że zmieniłam "kreatywną" pracę na "nudną". 😉 W końcu mam czas, siły i kasę na to, by się realizować. A realizowanie się po pracy jest dla mnie o wiele fajniejsze, niż silenie się na realizację w pracy. 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 sierpnia 2016 11:16
mundialowa, nie, probne sie nie wliczaja. Czyli to jest Twoja pierwsza, potem kolejna i jeszcze nastepna, ale tylko do czasu 33 miesiecy. Wtedy moze zostac przeksztalcona w umowe na czas nieokreslony.
desire   Druhu nieoceniony...
01 sierpnia 2016 11:29
ok dziewczyny, ale jeśli safie, miała tą umowę 'na czas określony' jako pierwszą, to trzecia musi być na czas nieokreślony.  Czyli - jeśli nie ma pierwszej umowy na okres próbny (tj. 3 miesiące) z zaznaczeniem w tej umowie, że to okres próbny (!) to sorry, ale pracodawca nie ma prawa dawać 3 umowy na czas określony. 
desire, No właśnie nie. Sprawdź aktualne zmiany w kodeksie pracy z 22.02.2016. Jesli Safie nie miała pierwszej umowy na okres próbny, tylko umowę o pracę na czas określony, to sytuacja się nie zmienia - pracodawca nadal może zawrzeć jeszcze dwie umowy na czas określony - ale nie musi, może równie dobrze następną dać na czas nieokreślony albo jedną na czas określony i następną na nieokreślony. Te 3 to tylko "limit" - a ważniejsze jest to nałożenie limitu 33 miesiące po którym umowa przekształca się na umowę bezterminową. Zostaje więc jedynie kwestia, kiedy u Safie upłynie ten termin 33 miesięcy i jak to policzyć... skoro ta umowa na czas określony 12 miesięcy była jeszcze zawierana na starych zasadach - a wtedy rozpatruje się każdy przypadek osobno i nie ma tak, że umowy zawarte przed 22.02.16 wszystkie funkcjonują na starych zasadach.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 sierpnia 2016 12:32
Od kadrowej mam info, że te 33 miesiące liczy się od 22.02, czyli zaczynam 7 miesiąc z tych 33
To ja się tak pochwalę, bo naprawdę dawno nie miałam takiej radochy z pracy jak teraz🙂

Moja praca jest superowa, dostałam zacną podwyżkę, mam wyniki zdecydowanie powyżej oczekiwań i premie, które sprawiają, ze sprawdzanie stanu konta stało się przyjemnością. I mam superowego szefa. No i jak nic nieprzewidzianego nie wyskakuje to pracuję średnio 16 dni w miesiącu. Jeszcze robię to, co lubię i mam super fajnych ludzi w ekipie. Tak to można żyć🙂
szam, super! Jaka branża?
Cricetidae, sportowa. Dokładnie tam gdzie zaczynałam. Rany ponad dwa lata nie miałam takiego pracowego haju
szam, kurczę, to fajnie 🙂 kibicowałam Ci i liczyłam, że trafisz na fajne miejsce pracy 🙂 A mąż nadal weta czy też zmiana branży 😉?
Małż dzielnie lata po terenie i zazdrości mi wolnych dni
desire   Druhu nieoceniony...
02 sierpnia 2016 09:55
Sankaritarina, doczytałam dokładnie i... nosz omg. 🤔 😵  Chyba robili to na szybcika, mogło zostać to co było, a dodać mogli tylko to ograniczenie czasowe w umowach na czas określony...
i tak zrobili pracownikom pod górkę, a tfu! 😤
Cricetidae, sportowa. Dokładnie tam gdzie zaczynałam. Rany ponad dwa lata nie miałam takiego pracowego haju



ale przypadkiem nie wróciłaś do blaszaka? :P
Kaktus, przypadkiem nie🙂 Chociaż pewne aspekty były tam obiektywnie lepsze. Za to tutaj mam pełną wolność i ten dojazd! 20km autostradą. Jeszcze dobrze nie wyjadę z domu a już jestem na miejscu.
dziewczyny, czy coś się zmieniło ostatnio w przepisach dotyczących okresów wypowiedzeń umów na czas nieokreślony?
ogółem pracuje na umowach o prace od 6 lat, a od 13 miesięcy u aktualnego pracodawcy. Wg mnie okres wypowiedzenia, który mnie na ten moment obowiązuje to 1 miesiąc. Koleżanki twierdzą, że 3, bo ponoć były jakieś zmiany w przepisach.
Kto ma rację?
desire   Druhu nieoceniony...
04 sierpnia 2016 09:57
wendetta,

    Jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy i nie była to umowa na okres próbny, a sama umowa miała charakter terminowy np. na dwa lata, to jego okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie.
    Jeżeli pracownik był zatrudniony u jednego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy, to jego okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc.
    Pracownik zatrudniony u jednego pracodawcy co najmniej 3 lata, ma 3 miesięczny okres wypowiedzenia.


ale:
Przy ustalaniu długości okresu wypowiedzenia umów o pracę na czas określony, trwających w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy, których wypowiedzenie następuje, począwszy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, nie uwzględnia się okresów zatrudnienia u danego pracodawcy, przypadających przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy.

Czyli  od 22 lutego 2016 roku – pracodawca nie ma obowiązku uwzględniać wcześniejszego okresu zatrudnienia przy stosowaniu nowych przepisów.

Czyli umowy obowiązują na dotychczasowych zasadach z tą różnicą, że okresy wypowiedzenia będą ulegać wydłużeniu wraz z stażem u pracodawcy licząc od 22 lutego 2016 roku.

Przykład:  Pracownik, który podpisał umowę na 6 lat we wrześniu 2015 roku z 14-dniowym okresem wypowiedzenia, prawo do miesięcznego okresu wypowiedzenia nabędzie w sierpniu 2016 roku, a 3-miesięczny okres wypowiedzenia w lutym 2019 roku. Jego umowa wygaśnie na koniec sierpnia 2021 roku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się