Wybór kierunku studiów

Właśnie kusi mnie strasznie... Wprawdzie praca nie byłaby ani trochę związana ze studiami, na które chcę iść, ale perspektywa jest tak fajna, że aż mam jakąś głupią iskierkę nadziei, że się nie dostanę.  😉  Wróciłabym, chcę studiować.
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
19 maja 2011 16:32
Wróciłabym, chcę studiować.


Wielu tak mówi. A trzeba mieć świadomość, że rok pracy poza krajem i braku rygoru w sensie nauki zmienia bardzo wiele. Tylko część jest w stanie się wystarczająco zmobilizować.
jaki kierunek dla osoby chcącej leczyć ludzi z uzaleznien ? glownie narkomanii. Psychologia?
resocjalizacja? ale nie wiem co oni dokładnie mają w programie studiów.
Oni chyba bardziej nakierowani są na resocjalizowanie więzień, poprawczaków i innych takich. Nie wiem jak to się ma do narkomanii. Bardziej chyba psychologia.
Czy ktoś z voltowiczów studiuje może na politechnice warszawskiej lub łódzkiej? Interesują mnie kierunki chemiczne, typu chemia, nanotechnologia, ochrona środowiska, czy czysta chemia. Myślę również nad WAT'em. Ciężko się tam dostać? No i czy jest sens się w to pakować - bardzo ciężkie studia, warto się tam pchać?
Politechnika Łódzka to jedna z najlepszych uczelni ścisłych w Polsce. Generalnie dostać jest się bardo łatwo (często więcej miejsc niż kandydatów), ale niestety ciężko się utrzymać, np. u mojego brata po pierwszym roku zostało 15 osób z ok 60  😵
To chyba się porwę na to... A perspektywy po ukończeniu tego typu kierunków na PŁ są? Czy z pracą ciężko?
Generalnie, mój brat jest w trakcie studiów na Poli (informatyka) i już bez problemu pracuje na pełny etat jako programista, zarobki bardzo fajne, za to po inf. na UŁ (Uniwersytecie Łódzkim) można ewentualnie uczyć TI w podstawówce, więc jest spory rozrzut z poziomem. Oczywiście to zależy od kierunku, ale jak wybierzesz się na ścisły, to myślę, że znajdziesz pracę, bo inżynierowie są generalnie potrzebni.  😉
Tylko, niestety, trzeba pamiętać, że Łódź to dość drogie miasto dla studenta z zewnątrz.  🤔
Lov   all my life is changin' every day.
31 maja 2011 10:14
A ja mam pytanie do kogoś z Przyrodniczego. Czy jeśli <tfu tfu> nie dostałabym się na weterynarię,  poszła na rok na zootechnikę, i później dostała się na wetę, to czy mogę przepisać oceny z przedmiotów ogólnych, które się pokrywają? Jak sprawdzałam to jest to bodajże chemia, biochemia, język no i wf.
to zależy od uczelni/dziekana/nie wiem dokładnie jak to jest. i jedni przepisują a inni nie.  🤬
Dworcika   Fantasmagoria
31 maja 2011 10:34
Lov, to jeszcze zależy od szczegółowego programu często - chemia chemii nierówna i mogą być jakieś różnice. W-f, język, to co innego, więc są większe szanse. O ile uczelnia ta sama.
Lov   all my life is changin' every day.
31 maja 2011 11:07
Dworcika, ta sama, tylko kierunek bym zmieniła 😉
a to nie jest teraz tak, że płaci się nie tylko za drugi kierunek jednocześnie, ale też za ogólnie drugie podjęte studia? Tak ktoś mi mówił, że jeśli jest się na jakimś kierunku na tyle długo, żeby uzbierać jakieś punkty (nie wiem jak oni to liczą), to jak się zrezygnuje i podejmie inne studia to już się płaci. Ktoś wie jak to jest? 👀
Lov   all my life is changin' every day.
31 maja 2011 11:25
Idril, no właśnie też cos takiego słyszałam, ale mam nadzieję, że to nie będą opłaty jak za studia niestacjonarne 👿
Dworcika   Fantasmagoria
31 maja 2011 11:27
Lov, upewnij się, że przedmioty, z których chciałabyś mieć przepisaną ocenę mają ten sam program - w podaniu w razie czego pisz, że niczym się on nie różni, ma ten sam wymiar godzinowy, te same kroteria zaliczenia, dokładnie te same zagadnienia w takim samym zakresie porusza.
Chemia niestety jest dośc obszerna - cholera wie czy zootechnika i weterynaria mają dokładnie to samo. Obawiam się, że niekoniecznie.
Ale jak uda sie przepisać cokolwiek - język, w-f, to już zawsze coś 🙂 A może uda się tak załatwić z wykładowcą, że musiałabyś np. ogarnąć tylko te różnice programowe z danego przedmiotu (pisząc np. kolokwium) i ocene by dali?
Lov   all my life is changin' every day.
31 maja 2011 11:46
Dworcika, merci :kwiatek: zobaczymy jak to wyjdzie 😀
Ale jak uda sie przepisać cokolwiek - język, w-f, to już zawsze coś 🙂 A może uda się tak załatwić z wykładowcą, że musiałabyś np. ogarnąć tylko te różnice programowe z danego przedmiotu (pisząc np. kolokwium) i ocene by dali?

Ciekawe czy na którejś weterynarii są tak mili wykładowcy 😉
Lov

Moja kumpela w tym roku poszla na wete z zootechniki- przepisali jej jezyk, wf, biofizyke i o dziwo chemie, z filozofii byla zwolniona z zaliczenia, ale na cwiczenia musiala chodzic bo na zoo nie mielismy 😉
Lov   all my life is changin' every day.
31 maja 2011 13:03
Lily, ooo, jest nadzieja 😀
Idril dzięki za informacje  :kwiatek: mówisz drogie miasto? A w porównaniu do Warszawy jak to wygląda? 😉
Hehe no od Wa-wy to pewnie taniej... Nie wiem jak ceny akademików, ale mieszkania nie-po-znajomości, umeblowane to kawalerka tak około 600 SAM czynsz (bez rachunków) i to taka typu: meble po babci nieboszczce, stare instalacje i dzielnica typu "nie wychodź po dobranocce".  😁 Ale Politechnikę baaaaardo polecam, daje duuużo perspektyw.
Ojoj, trzeba będzie to przemyśleć... Ale może jakoś dam radę. W każdym razie zalogowałam się już i papiery składam 😉.
a to nie jest teraz tak, że płaci się nie tylko za drugi kierunek jednocześnie, ale też za ogólnie drugie podjęte studia? Tak ktoś mi mówił, że jeśli jest się na jakimś kierunku na tyle długo, żeby uzbierać jakieś punkty (nie wiem jak oni to liczą), to jak się zrezygnuje i podejmie inne studia to już się płaci. Ktoś wie jak to jest? 👀


No wlasnie, podobno prawo nie dziala wstecz - czyli zaczynasz zbierac punkty od dnia wejscia w zycie ustawy. Ale fajnie gdyby sie jakis prawnik wypowiedzial, bo sama chce drugi kierunek zaczac jak wroce do domu za 3 lata.
A ja mam pytanie do kogoś z Przyrodniczego. Czy jeśli <tfu tfu> nie dostałabym się na weterynarię,  poszła na rok na zootechnikę, i później dostała się na wetę, to czy mogę przepisać oceny z przedmiotów ogólnych, które się pokrywają? Jak sprawdzałam to jest to bodajże chemia, biochemia, język no i wf.


Jedyne przedmioty jakie przepiszą Ci po zootechnice to W-F, angielski(ale ang jest 4 semestry chyba wszedzie, przynajmniej u mnie), biofizyka, chemia(nie zawsze, zależy od prowadzących), filozofia/psychologia, bioetykę, BHP(byc może), technologie informacyjną, statystykę, Ochrona właśności intelektualnej. To raczej sie pokrywa.
Biochemii na pewno nigdzie nie przepiszą, bo program weterynarii jest mocno rozszerzony w porównaniu z zootech., fizjologii też.
NIby przedmioty są podobne, tak samo się nazywają, ale sporo się rożnią zakresem i nie chcą przepisywać.
Ktoś wybiera się na wet do Lublina? 😀
Dworcika   Fantasmagoria
31 maja 2011 20:02
[quote author=Dworcika link=topic=132.msg1026497#msg1026497 date=1306837654]
Ale jak uda sie przepisać cokolwiek - język, w-f, to już zawsze coś 🙂 A może uda się tak załatwić z wykładowcą, że musiałabyś np. ogarnąć tylko te różnice programowe z danego przedmiotu (pisząc np. kolokwium) i ocene by dali?

Ciekawe czy na którejś weterynarii są tak mili wykładowcy 😉
[/quote]

Nie wiem, nie studiuję weterynarii 🙂
[quote author=Dworcika link=topic=132.msg1026497#msg1026497 date=1306837654]
Ale jak uda sie przepisać cokolwiek - język, w-f, to już zawsze coś 🙂 A może uda się tak załatwić z wykładowcą, że musiałabyś np. ogarnąć tylko te różnice programowe z danego przedmiotu (pisząc np. kolokwium) i ocene by dali?

Ciekawe czy na którejś weterynarii są tak mili wykładowcy 😉
[/quote]

oj na to to juz na pewno bym nie liczyła;p
no przynajmniej na lubelskiej UP ;p
Lov   all my life is changin' every day.
31 maja 2011 20:44
Horsiaa, to i tak dużo przedmiotów, gdyby się udało to pierwszy rok mam typowo przedmioty kierunkowe, i si 😉

Ekhem... czy na weterynarii jest matma? 😵
W Olsztynie nie ma.
pony   inspired by pony
31 maja 2011 21:12
Czy ktoś z voltowiczów studiuje może na politechnice warszawskiej lub łódzkiej? Interesują mnie kierunki chemiczne, typu chemia, nanotechnologia, ochrona środowiska, czy czysta chemia. Myślę również nad WAT'em. Ciężko się tam dostać? No i czy jest sens się w to pakować - bardzo ciężkie studia, warto się tam pchać?


nanotechnologia jest chemiczna? 😡 Ja mialam taki przedmiot na dziennikarstwie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się