kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Albo na vinted 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 kwietnia 2024 10:45
blucha, No właśnie nie bardzo mam kiedy do miasta jechać. Wolałabym coś zamówić.
faith, nie mam. Ale może na olx coś znajdę takiego jak blucha podpowiedziała.
zembria, będę lada moment wyrzucać dziurawe pianki moich dzieci, mogę Ci podesłać kawałki neoprenu. Tylko napisz mi na priv, jakiej wielkości
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 kwietnia 2024 15:49
anai, oo!! Dzięki! Zaraz skrobię pw.
Skad biora się nazwy typu “klub jeździecki” , “ośrodek jeździecki”, “klub jazdy konnej”? Od czego to zależy?
https://www.youtube.com/live/qAa3FcqGxWU?si=ErBRHR2u8S85PiDM

Przejazd w 26 minucie. Co tam się zadziało z tym siodłem?🙈 popręg niedopięty czy ono tak powinno leżeć?
marchewkowa, mnie się wydaje, że po prostu ciulowo osiodłany 😉😉 albo za późno dopięty popręg i wszystko się rozjechało.
marchewkowa, z lewej strony widać latający pasek od napierśnika. Ale od samego początku mi się to siodło jakoś "wizualnie" nie zgadza może przez tą podkładkę?
Ale widać jak z ruchem przesuwa się co raz bardziej do tyłu.
Koń jest krotki, siodlo leży za daleko czyli poza żebrem ostatnim, a że urwał się napierśnik to zeszło całkiem.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
13 kwietnia 2024 17:07
Po co są lateksowe taśmy do wędzidła? 🤔 pierwsze słyszę, więc pytam
IMG_20240413_160554.jpg IMG_20240413_160554.jpg
donkeyboy, niektóre konie wolą takie kiełzno - jest delikatniejsze niż sam metal i nie tak tępe jak guma.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
13 kwietnia 2024 17:34
_Gaga, dzięki!
donkeyboy, albo żeby zabezpieczyć tworzywo, moja lubi nie metalowe wędzidła ale je zre więc owijam taśma
donkeyboy, jak koń poharat plastika to możesz owinąć i nadal używać bez problemu
a to się owija przed każdą jazdą od nowa czy raz na jakiś czas?
ekhem, dopóki ci nie zje
Jak się nazywają te osłony przeciwsłoneczne, które doczepia się do kasków?
flygirl,
Jesli chodzi Ci o cos takiego jak na zdj to jest to Equivisor. 100% polecam do jazdy w sloncu 😅
equivisor1.png equivisor1.png
To też jest chyba nazwa firmy produkującej to. A ja chciałam zobaczyć, czy w polskich sklepach jeździeckich znajdę różne firmy i sobie porównam i może wyszłoby mi taniej zamówić w PL. Bo tak z firm to też widziałam Soless i jak nie znajdę nic lepszego to tamten w złotym wezmę, bo będzie mi do kasku pasować. 😅
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 kwietnia 2024 19:39
flygirl, może poszukaj pod hasłem "daszek przeciwsłoneczny", ale powiem szczerze że nie widziałam nigdzie takich bajerów.
flygirl, daszki do kasków ma qhp Sun visor,

I gem też ma.
To nie do końca są takie daszki jak ten equivisor ale daszki
Czy "blue roan" to dereszowaty? Jaki jest polski odpowiednik?
BUCK   buttermilk buckskin
18 kwietnia 2024 21:43
wygląda jak kary deresz, bo deresz ma 3 odcienie barw podstawowych
Buck, wiem, jak wygląda, chodzi mi o to, czy to jest odpowiednik po polsku i czy genetycznie to to samo. :P
Sivrite blue roan to kary deresz, z jakiegoś powodu po angielsku po prostu nie lubią mówić "black roan", jak teoretycznie by wypadało 😉 Kary deresz - "blue roan", gniady deresz - "bay roan" i kasztanowaty deresz - "red roan" (tutaj też można by powiedzieć "chestnut roan", ale bardzo często się jednak mówi "red roan"😉.
Ok, fenk ju. Zapomniałam, że przecież deresze też mogą być na rudym, gniadym i karym, mózg mi się zaciął. 😁
anetakajper   Dolata i spółka
19 kwietnia 2024 08:34
Od tygodnia konie jadą na świeżej lucernie. Czy jak je wpuszczę na cały dzień na trawę to je osra czy mogę uznać, że na lucernie się przyzwyczaiły? Lucerny na padoku mają od 5 rano i jeszcze o 12 wyjadają resztki. Do boksów na noc też dostają. Jak pójdą na trawę to do boksów już nie dostaną.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 kwietnia 2024 11:11
anetakajper, Mogą się jeszcze zgazować jak pójdą. Lepiej puść na krócej przez parę dni, albo dawaj przez parę dni koszoną zielonkę z tego pastwiska.
anetakajper   Dolata i spółka
19 kwietnia 2024 12:01
zembria, o kurde, myślałam, że będzie łatwiej jak je na padoku przyzwyczaję bo ściągnąć je z trawki i zamknąć przed noskiem bramkę! to będzie foch!
Żeby nie było że daję po garstce 😉
IMG20230919163554.jpg IMG20230919163554.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 kwietnia 2024 12:38
anetakajper, No ale na pastwisku masz to samo co teraz dostają, czy normalnie trawy rosną? Bo jak teraz dostają lucernę, a mają iść na trawę, to trzeba i tak stopniowo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się