kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Ja mam pytanie odnośnie suchych szamponów do siwych koni.
W opisie żadnego z dostępnych specyfików nie znalazłam składu  😉

Jedynie w opisie specyfiku Officinalisa jest napisane:
"należy spryskać sierść z odległości ok 30 cm. Odczekać 3-4 minuty, aby olejki roślinne mogły wniknąć we włos,"

Co za olejki roślinne mogą być tam w składzie? Olejki rumiankowe, tylko?
Z czego to jest zrobione? Bo sama chemia nie bardzo ?

edit. Dodam jeszcze ze EasyWhite z Veredusa nieco się pieni przy psikaniu.
Czyli dlaczego tego nie trzeba spłukiwać?  😉
Kastorkowa   Szałas na hałas
14 lutego 2011 12:10
[quote author=Kastorkowa link=topic=1412.msg893772#msg893772 date=1297422316]
Jak róznią się działaniem takie zapięcie czambonu http://www.amigo-konie.pl/popup_add_image.php?imagesID=851 a takie http://www.amigo-konie.pl/popup_add_image.php?imagesID=850

i jeszcze ode mnie: które z nich jest korzystniejsze ?
[/quote] ponawiam
różni się ustawieniem a co za tym idzie pracują inne mięśnie. Co do tego które lepsze, to zależy w jakim celu wypinasz, które mięśnie chcesz pobudzić do pracy.
[quote author=Blondyna link=topic=1412.msg893942#msg893942 date=1297428957]
[quote author=Kastorkowa link=topic=1412.msg893772#msg893772 date=1297422316]
Jak róznią się działaniem takie zapięcie czambonu http://www.amigo-konie.pl/popup_add_image.php?imagesID=851 a takie http://www.amigo-konie.pl/popup_add_image.php?imagesID=850

i jeszcze ode mnie: które z nich jest korzystniejsze ?
[/quote] ponawiam
[/quote]

To nie jest czambon tylko gumy, to raz. A zapięcie między nogami będzie zmuszało konia do niższego ustawienie głowy, a po bokach da się go popracować w wyższym ustawieniu.
Anderia   Całe życie gniade
14 lutego 2011 15:29
A mogę zapytać co to za cudo?

Zdjęcie ze strony hooks.se, było w zakładce "Wodze". Więc już kompletnie mi się pomieszało, to chyba jakiś patent, czy jak? Bo na zdjęciu zwykłe wodze nie są wypięte. Wie ktoś do czego to służy?  :kwiatek:
wygląda, jak coś w stylu klasycznego czambonu, z tym że może ma połączenie z ręką, a nie słuzy do wypięcia
Wg mnie to z drugiej strony przypięte dio siodła. Może przeciwdziała wieszaniu się konia? Choć w sumie na tym łatwo się uwiesić.
Jak dla mnie to będzie podnosić głowę konia. Zakładając, że drugi koniec jest trzymany w ręce, to przy pociągnięciu będzie działać na wędzidło do góry. Przy takim kącie, jaki tworzy pasek, wg mnie nie będzie to działać jak czambon.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 lutego 2011 19:13
Ja widziałam takie ustrojstwa zakładane kucykom, żeby nie mogły się schylać do trawy i robić biednych dzieci w balona 😉
Podobny patent jest też w którymś z rodzajów uprzeży (nie wiem czy nie u kłusaków), zapobiega własnie obniżeniu głowy i przejściu do galopu.

Opis ze strony hooks (z tłumacza googlowego)
At last the clever bridle that prevents greedy horses to pull his head down to eat. Also good for those who come on you can reduce the head to get rid of his rider
repka, tobie chodzi o czek, ale on jest inaczej zapiety, tam idzie wiecej paskow i jeszcze wedzidlo takie.
moim zdaniem patent ze zdjecia to zle wypiety gog ruchomy.
katija, no wiem, że to nie to samo, tylko podobne podpięcie.

Opis tego paska potwierdza, ze to dla niesfornych kucyków, żeby nie jadły trawki jak dzieci chcą pojeździć
czyli mialyscie racje- przypiete do siodla i zapobiega schylaniu 🙂
A ja kojarzę  ten patent jako tzw.  wodzę Draw:
WODZE DRAW - jest to patent, który jako jedyny prowokuje konia do zadzierania głowy. Działanie jest podobne do wędzidła przelotowego. Nie powinna być używana ze względu na usztywnienie konia i prowokowanie do chodzenia z odwrotnym krzyżem.
Jeżdżąc po ujeżdżalni robię koło. Angleżuje na nogę zewnętrzną czyli tą znajdują się przy ścianie.
Zgłupiałam  😲 a jadąc prosto w terenie gdzie nie ma ścian heh na którą nogę anglezować? która jest 'zewnętrzna'?
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 lutego 2011 23:04
😵

na prawą albo lewą.
pol terenu na jedna, pol na drogą.
W terenie powinno zmieniać się nogi co jakiś czas żeby żadnej 'strony' nie przeciążać
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 lutego 2011 23:09
Chess, a jak tam twoje walki ze strzemionami?
Niestety z powodu braku czasu (matura -.-) i kasy (zarabiam sporadycznie) jeżdżę tylko raz w tygodniu więc jeszcze nie miałam okazji wypróbować porad. W środę wieczorem prawdopodobnie zdam relację z efektów  😉
Przepraszam, ale zgłupiałam. Domyślałam się odpowiedzi, że obojętnie bo koń nie jest pochylony do środka koła, ale miałam zaćme  🤔
Mi instruktorka zawsze mówiła żeby co jakiś czas noge zmieniała, ale czy to potrzebne nie wiem 🙂 raczej nie zaszkodzi
jasne, że potrzebne. co 5 minut zmieniaj nogę i tego pilnuj. koń będzie Ci wdzięczny.
Dziękuje za rady  🙂
Chess, a jak tam twoje walki ze strzemionami?


Jeździłam dzisiaj z nieco krótszymi niż zwykle puśliskami i czułam pewną różnicę. Nie było idealnie ale jadąc w pełnym siadzie (mój kręgosłup będzie jutro cierpiał bo jeździłam w nim dość długo  :hihi🙂 czułam, że nie ucieka mi to strzemię spod stopy.
Nie jestem tylko czy to nie kwestia tego, że wsiadłam na konia o 'bujanym' ruchu  🤣
Zasadniczo jestem zadowolona bo nie bałam się, obyło się bez buntów ze strony zwierza który je lubi, do tego przy przejściach w dół nie leciałam do przodu co zazwyczaj ma miejsce  🙂
Happiowa   córka grabarza
17 lutego 2011 11:07
hm, tutaj zagląda chyba więcej osób niż do wątku o siodłach, a że tam mi jeszcze nikt nie odpowiedział...

od czego robią się fałdki na siedzisku?
Czy po szkole zawodowej też mozna zrobić kurs instruktora jazdy konnej ?
trzeba mieć maturę
mchaniewski   Lubię smoki i Czefalo.
17 lutego 2011 20:53
Zdaje się, że wystarczy skończyć szkołę średnią, nie trzeba mieć matury.
Dokładnie, ode mnie wymagali świadectwa ukończenia szkoły średniej.
hm, tutaj zagląda chyba więcej osób niż do wątku o siodłach, a że tam mi jeszcze nikt nie odpowiedział...

od czego robią się fałdki na siedzisku?

Np od złamanej terlicy. Można to łatwo sprawdzić chwytając siodło obiema rękami za przedni łęk a tylnym opierając o brzuch. Jeżeli siodło po przyciągnięciu rękami wyraźnie się ugina, to jest uszkodzona terlica (pęknięte ławki lub odłamany łęk) Siodła z terlicą z elastycznego tworzywa uginają się zawsze, ale  też taka terlica raczej nie pęka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się