Imię dla malucha - Ankieta

mojego Brzaska półbrat ma na imię By The Way, też an B, ale starsze pokolenie ma problemy z odczytaniem imienia 😉

Mi się podoba Dobry Omen, wiadomo, że o chłopa (ogiera) chodzi, a Będzie Dobrze to takie nijakie
wątek zamknięty
asds   Life goes on...
24 stycznia 2010 20:36
Ja oddalam glos na Dobry Omen...to jest takie silne, mozne imię!!
wątek zamknięty
In.   tęczowy kucyk <3
24 stycznia 2010 20:37
Czemu Will Be Good zostało zmienione na B. Good?
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 stycznia 2010 20:45
In., Brzmi po prostu lepiej. "Będzie dobrze" ale w angielskiej wersji 😁
wątek zamknięty
Nie no. Be Good, czy B. Good to "bądź dobry". zmieniono, by bylo na B. Ale szczerzepowiedziawszy, B.Good to juz kompletnie bez sensu  🤔wirek:
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 stycznia 2010 21:01
To z powrotem mam dac opcję z 'Will B. Good'?
wątek zamknięty
In.   tęczowy kucyk <3
24 stycznia 2010 21:03
Nie prawda, B. Good wcale nie brzmi lepiej. Will Be Good było wg mnie dużo lepsze, poza tym osoby, które zagłosowały na Will Be Good mogą czuć się pokrzywdzone, że to zmieniono, bo gdyby tak było od początku to może zagłosowałyby na inną propozycję, a teraz dupa i już nie mogą.
wątek zamknięty
Popieram, szczegolnie ze jest to opcja wygrywajaca obecnie a imie "Be Good" w przypadku tego konia jest troche bez sensu. Z taaaaaaaaaaaaaakimi nogami to on moze byc tylko dobry  😁

Wg. mnie powinna byc opcja "Will B. Good" z powrotem
wątek zamknięty
mi się też bardziej podobało i na nie głosowałam Will B. Good i od tego lepiej zdrobnienie utworzyć . B. Good mi się nie podoba . ( ;
wątek zamknięty
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
24 stycznia 2010 23:02
Ejjj, przecież w ankiecie jest Will B. Good 🤔wirek: Nic się nie zmieniło.
A ja napisałam, że oprócz Be Brave (rewelacyjne) mnie się ewentualnie podoba jeszcze B. Good, ale bez tego Will'ego.
Nikt nic nie zmieniał ... to była jedynie moja propozycja 😎
wątek zamknięty
było przez jakiś czas w ankiecie bez Will .  😉
wątek zamknięty
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
24 stycznia 2010 23:03
Aaa ... to sorry, nie zarejestrowałam tego momentu. Jak ja głosowałam i śledziłam, to było cały czas z Will'em 😉
wątek zamknięty
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 stycznia 2010 13:31
no to już tutaj BÓG wyszedł 

Hah, bo tak wyjść miało 😉
wątek zamknięty
ash   Sukces jest koloru blond....
25 stycznia 2010 15:28
Be Brave 🏇 🤣
wątek zamknięty
Ciesze sie, ze komus sie podoba😀
wątek zamknięty
Beowulf  😁
A tak serio, to mnie się właśnie B. Good najbardziej podobało 😉
wątek zamknięty
Be brave 🙂 chociaż gdyby była opcja Brave Heart to prędzej bym zaznaczyłą 🙂
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
25 stycznia 2010 17:48
MagdaK, Wpisane są propozycje w wątku macierzystym. Wiec po prostu wzięłam te co dali 😉
wątek zamknięty
Brave Heart też było-tylko mało kto zauważył  😉
wątek zamknięty
Brykander! 😍
wątek zamknięty
Be Brave  😅
Takie mężne  😎
Jeśli polskie to Dobry Omen, Będzie Dobrze jest wg mnie ciekawe, ale nie nazwałabym tak żadnego zwierzaka, bo jest takie nijakie bez tej iskry - zwykłe stwierdzenie, a nie imię  😉
wątek zamknięty
Też jestem za Be Brave 😉

Jakieś takie magiczne mi się wydaje 😁
wątek zamknięty
Oj, nieee, tylko nie Bibrejw, to brzmi prawie jak bóbr po angielsku... Poza tym polski koń, polskie imię 🙂 Angielskie imiona są cacy na piśmie i w paszporcie i dla folblutów 😉 Potem w odmianie wychodzą cuda - z Bibrejwem, na Bibrejwie, dopełniacz Bibrejwa, celownik miażdżący - Bibrejwowi...  🤔wirek: Jeszcze uwzględniając, jak wypada w języku polskim akcent, to w ogóle wyjdzie jakiś dziwoląg.

B. Volter już lepiej, bo pozytywnie kojarzy mi się z Voltaire'm, wygląda trochę jak imię i nazwisko 😉

Ale najfajniejszy jest Dobry Omen 🙂 Jest bardzo pozytywne, ciepłe. Tylko szkoda, że nie na B... Będzie dobrze trzyma konwencję nazewniczą, ale jest koszmarnie bezpłciowe.

wątek zamknięty
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 stycznia 2010 08:08
B.Volter też się głupio odmienia  😁 na Bivolterze?

jak ma być polskie imię, to należy go nazwać Baśka 😉
wątek zamknięty
Brykander najlepsze  😁 Wiejskie przyszlosciowe polskie imie  😀
wątek zamknięty
B.Volter też się głupio odmienia  😁 na Bivolterze?

Dlatego też napisałam, że to dla mnie jak imię i nazwisko - odmieniałabym i w ogóle stosowała tylko drugi człon nazwy. To dość popularny zabieg wśród hodowców, którzy np. muszą stosować polską konwencję nazewnictwa koni po matkach, a woleliby np. zachować literę imienia ogiera. Na przykład sporo koni z Opyp jest w ten sposób nazywanych - A'Wezyr, D'Wist, G Semir.
Przy okazji - dlaczego Bivolter? Strzeszynopitek pisał o Be-volterze albo Re-volterze... Od kiedy to B czytamy "bi"  🙄

jak ma być polskie imię, to należy go nazwać Baśka 😉


Cóż, wydaje mi się, że język polski ma do zaoferowania trochę więcej, niż tylko Baśkę 😉 Rodzice źrebaka, o ile się nie mylę, mają polskie imiona, bardzo ładne zresztą (i o dziwo nie Baśka!). Brytania - super, piękne, melodyjne żeńskie imię.
Cóż, 300 lat temu wpychaliśmy wszędzie łacinę, a teraz angielszczyznę i (h)amerykanizmy 😁 Deidre słusznie się podśmiewała, czemu nie wybierać imienia szwedzkiego albo portugalskiego 🤣
Ale cóż, takie czasy, teraz w przedszkolach co drugie dziecię to Dżesika, Wanesa, Brajan albo Dżejson.  😫
wątek zamknięty
litere B czytamy jako "Bi" po... angielsku  😁

a dlatego nie ze szwedzkiego ani z portugalskiego, bo malo kto zna ten jezyk i malo kto jest w stanie zaproponowac cos od reki w ktoryms z tych jezykow. poszukac oczywiscie mozna - ale komu by sie chcialo...  😉

Dlatego mi sie podobalo "Bedzie Dobrze". Na B, po polsku i wydzwiek pozytywny i jak najbardziej adekwatny do wydarzen. Same plusy.

Ale niestety, z tego co widze nie za bardzo sie spodobalo 🙁 nasza kultura niestety z Amerykanska przegrywa. Oni w sumie duzo rzeczy robia dobrze, wiec trudno sie dziwic, ze cos tam od nich przejmujemy. Ale nie robia dobrze wszystkiego.
Za imieniem osobiscie bylabym po Polsku. Niech juz nawet bedzie ten Dobry Omen czy inny Brykander.
No chyba ze uznamy, ze po Brytanii nalezy konia nazwac po brytyjsku  😂 😂
wątek zamknięty
Dlaczego nie może być "Bardzo Dobry"?
wątek zamknięty
Podnoszę, bo gdzieś umyka ankieta :-)
głosujcie, małego łogra trzeba nazwać ;-)
wątek zamknięty
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 stycznia 2010 19:18
Co do polskich imion to jak dla mnie, jak na mój gust mało który koń ma ładne imię 😉
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.