komu konia w trening?

Jest jeszcze baza FEI

ta jest w miarę aktualna.
[quote author=WeronikaMarchewka link=topic=161.msg560922#msg560922 date=1271760916]
Chciałabym też podkreślic ze P.Weronika jako nieliczny trener a zarazem zawodnik "nie jedzie konia po pysku" jak robi to wiekszosc z was co zauwazyłam na zawodach, skupia sie na dosiadzie dzieki czemu kon nie idzie spiety i przerazony bolem jaki zadaje mu wedzidło. Wydaje mi sie ze wiecej nie musze nic dodawac, i smutne ze trzeba wogole bylo  to tlumaczyc, mysle ze chwila myslenia by nie zabolała.
...to bardzo ciekawe...a mogła byś powiedzieć kiedy i gdzie widziałaś mnie na zawodach?
dzieki czemu wygrałam runde Ogólnopolskamożesz jaśniej napisać , co wygrałaś?
Wrotki, Twoje rady są bardzo cenne chyba rzeczywiscie zacznę jeździć bez łydki a najlepiej przodem do tyłu heheheheh
najlepiej to jak zaczniesz jeździć bez konia...wirtualna rzeczywistość spokojnie ci na to pozwoli 😎
[/quote]

  😂 hehehehehehe widzę że od ciebie można się wiele naucczyć....ciekawe jakiej jeszcze porady mi udzielisz???może poprowadzisz mi trening??? 😍 ale pewnie nie jestem godna takiego mistrza jak Ty...
"W 2001 roku zdobyłam uprawnienia Instruktora Jazdy Konnej, ale na tym szlifowanie moich umiejętności jeździeckich się nie zakończyło..." - EREMITKA
😂 http://www.otostrona.pl/nawzgorzu.pl/index.php?p=1_4_O-nas cytat ze STRONY IDEALNEJ PSEUDO INSTRUKTORKI EREMITKI.

I co niby osiągnęłaś przez te 9 długich lat?! Moim zdaniem zupełnie nic (WIELKIE NIC), więc jakim prawem masz czelność obrażać i wypowiadać się w jakikolwiek sposób na takie tematy?! Ja tu widzę zakompleksioną kobietę i wielką zawiść. Nieudana walka z konkurencją? - "współczuję"  😁
TYLKO SIĘ POGRĄŻASZ W TEN SPOSÓB Eremitko ❗
Chyba niezbyt jasno piszecie 😁


WeronikaMarchewka, NIE MA czegoś takiego jak ujeżdżniowa runda L na zawodach ogólnopolskich. Po prostu nie ma. Proponuję zapoznać się z przepisami.



edit: trzeba doprecyzować, Regulamin Ujeżdżenia mówi, że na ZO może zostać przeprowadzona rudna L:
konkurs z programem L (dostępny tylko dla juniorów młodszych i
dzieci startujących na kucach)

http://pzj.pl/modules/wfdownloads/visit.php?cid=2&lid=127  str.17, 18


no brawo, jakbyś chociaż raz była to wiedziałabyś od początku. najpierw miej pojęcie o czym mówisz a dopiero później dawaj dobre rady "Proponuję zapoznać się z przepisami.". jak widać dałaś samej sobie tę radę bo zasięgnęłaś wiedzy u źródła
"W 2001 roku zdobyłam uprawnienia Instruktora Jazdy Konnej, ale na tym szlifowanie moich umiejętności jeździeckich się nie zakończyło..." - EREMITKA
😂 http://www.otostrona.pl/nawzgorzu.pl/index.php?p=1_4_O-nas cytat ze STRONY IDEALNEJ PSEUDO INSTRUKTORKI EREMITKI.

I co niby osiągnęłaś przez te 9 długich lat?! Moim zdaniem zupełnie nic (WIELKIE NIC), więc jakim prawem masz czelność obrażać i wypowiadać się w jakikolwiek sposób na takie tematy?! Ja tu widzę zakompleksioną kobietę i wielką zawiść. Nieudana walka z konkurencją? - "współczuję"  😁
TYLKO SIĘ POGRĄŻASZ W TEN SPOSÓB Eremitko ❗

Jaka walka z konkurencją?? Konia mi było szkoda. Pytasz co osiągnęłam przez te 9 lat? Sądzę, że naprawdę WIELE. Np. duże zaufanie moich koni, bo poszły by za mną w ogień. Jeśli chodzi o kompleksy to nawet mój przy duży tyłek mi się podoba  🤣 Zawiść?? O co?? Szkoda gadać... Proszę bardzo możesz się ze mnie wyśmiewać, mnie to nie sprowokuje, nie chcę być zawodnikiem, a tylko żyć w harmonii i dbać o konie. Po raz kolejny apeluję o koniec dyskusji i zaśmiecania wątku.
dlatego że nie chcesz być zawodnikiem to dla Ciebie definicja harmonii to dać koniowi robić co chce
BATY OSTROGI I KAMYCZKI 1mm WON !!
a konie na wolność  😅
A może koniec tego OT? Eremitka wyraziła swoje zdanie, miała prawo. Następnie poszła lawina postów żenujących. Ludzi którzy wygrywali ogólnopolskie L mając przeciwników zero,  i innych, którzy popadają ze skrajność w skrajność. Tym samym wg. mnie ośmieszają swoją trenerkę (która btw. obroniła się i nie drążyła głupio dyskusji, nie mającej nic na celu).
zdecydowanie popieram, żałosne koncepcje obrony swojej trenerki tylko ją pogrążają a każdy ma przecież prawo wyrażać swoje zdanie, po to jest wolność słowa w tym kraju
Proponuję wrócić do tematu 😀
Śledzę  ten wątek od początku, ale według mnie jeśli ktoś się tu ośmieszył to zdecydowanie Eremitka, i to od samego początku  chociażby sam fakt wyciągnięcia posta z przed roku  niby przypadkiem., zresztą jak to słusznie toltek określiła  w podsumowaniu.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 kwietnia 2010 18:03
sali22,  jak dobrze, że podzieliłaś się z nami swoimi jakże ważnymi przemyśleniami! Co z tego, że są zupełnie bez sensu i zaśmiecają temat, dziękujemy!


A teraz miło by było, gdyby OT się skończył.
Proszę o zaprzestanie przepychanek.
Jest jeszcze baza FEI

ta jest w miarę aktualna.
ale to chyba wtedy, jak ktoś ma na koncie zwycięstwo w międzynarodowej rundzie L 😎
nie bardzo rozumiem ta kłótnie. Każdy jeździ z tym którego uważa za swojego guru i mistrza. Nikt nie doszedł do sukcesu dzięki dawaniu cukiereczkow, czy głaskaniu po główce swojego konika... Bat jest dla ludzi, ostrogi są dla ludzi, a nawet czarna wodza tylko trzeba umieć tego używać...  faktem jest, że gdy szuka się odpowiedniej osoby do nauki warto wiedzieć, czy kogoś już wyszkoliła, ale nie wszyscy jeżdżący konno startują. A gdy już się znajdzie osobę która przyjeżdża to po 2-3 treningach chyba czuć, czy jest jakiś progres, czy się mylę?! Więc nie rozumiem tego zjazdu na p. Weronikę.
lostak   raagaguję tylko na Domi
22 kwietnia 2010 07:55
tak na marginesie:
bazakoni.pl nie jest zadnym wyznacznikiem startów (mój ostatni to 2001 w tej bazie).  czesci czynnych zawodników nie ma at all.
rowniez baza PZJ na dzien dzisiejszy, zawiera tylko osoby które wykupily licencje na 2010 rok, czyli jesli mialam licencje w 2009, startowałam, a jeszcze nie wykupilam 2010 to mnie w niej nie ma.

to tak prostujac.

a co do naprawiania swiata.  zawsze warto zaczac od siebie.

Pozdrawiam Weroniko, po sąsiedzku. :kwiatek:

WeronikoMarchewko, widziałam Twoj przejazd w Aromerze, zjadly Cie nerwy, ale to normalne 🙂 powodzenia w dalszych startach i nie przejmuj sie, każdy kiedyś zaczynal.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 kwietnia 2010 08:10
lostak, z jednym się nie zgodzę - jak miałaś wykupiona licencję w 2009 roku to figurujesz w bazie PZJ.Ja figurowałam w bazie mimo licencji regionalnej, inni tez figuruja,mimo,ze nie maja jeszcze wykupionej licencji na 2010.
lostak   raagaguję tylko na Domi
22 kwietnia 2010 08:18
To zadzwon do Konrada Rychlika i sie zapytaj.  dokladnie to wczoraj zrobilam pytajac sie dlaczego nie ma mnie w bazie....
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 kwietnia 2010 08:30
widocznie zmieniło się od aktualizacji strony w ostatnim tygodniu,jeszcze na poprzedniej wersji strony tak było..ba,w zeszłym tygodniu jeszcze tak było.

edit: print screen strony z przykładowymi licencjami sprzed aktualizacji: http://re-volta.pl/galeria/moja/foto/5992
edit nr 2 - faktycznie mój ps jest już po aktualizacji 🙁  jednak niczego nie można być już pewnym - przeprasza,za wprowadzenie w błąd  🙂
Po prostu trzebaby przemianować tytuł wątka na

Komu konia w dobre ręce?

I już by było jasniej, a może i weselej? 😎
deborah   koń by się uśmiał...
22 kwietnia 2010 08:37
miałabym kilka pomysłów  😀iabeł:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 kwietnia 2010 08:39
rider1, nie ma to jak od rana mieć kilka dobry pomysłów na dalszą część dnia....
[quote author=Ktoś link=topic=161.msg562986#msg562986 date=1271921973]
rider1, nie ma to jak od rana mieć kilka dobry pomysłów na dalszą część dnia....
[/quote]

mam same dobre  🤣

Byle do weekendu....
lostak   raagaguję tylko na Domi
22 kwietnia 2010 13:42
ktos, nie ma problemu :kwiatek:
Nie wiem jak w tej chwili  😎, ale jeszcze w nocy byłam w bazie PZJ, mimo jeszcze nie wykupionej licencji. Nie były tylko podane rodzaje licencji (skoro ich nie ma). Ale rejestrację na 2009 miałam w PZJ a nie WZJ - może to jest różnica.
lostak   raagaguję tylko na Domi
22 kwietnia 2010 19:28
moze jest tam lekki balagan i juz.  ja dzisiaj mialam wykupiona licencje ale juz mi nie wpisali II klasy sportowej 🤔wirek:
ale nie zamoerzam sie przejmowac. karty plastikowe sa ok 😉
"W 2001 roku zdobyłam uprawnienia Instruktora Jazdy Konnej, ale na tym szlifowanie moich umiejętności jeździeckich się nie zakończyło..." - EREMITKA
😂 http://www.otostrona.pl/nawzgorzu.pl/index.php?p=1_4_O-nas cytat ze STRONY IDEALNEJ PSEUDO INSTRUKTORKI EREMITKI.

I co niby osiągnęłaś przez te 9 długich lat?! Moim zdaniem zupełnie nic (WIELKIE NIC), więc jakim prawem masz czelność obrażać i wypowiadać się w jakikolwiek sposób na takie tematy?! Ja tu widzę zakompleksioną kobietę i wielką zawiść. Nieudana walka z konkurencją? - "współczuję"  😁
TYLKO SIĘ POGRĄŻASZ W TEN SPOSÓB Eremitko ❗



Eremitkę znam dłużej niż te 9 lat. Bardzo się zmieniła w tym czasie i rozwinęła jeździecko. Jest teraz zupełnie innym jeźdźcem i instruktorem, dużo lepszym. Nie ze wszystkim co robi się zgadzam (jak to napisała sama Eremitka: dla mnie jest trochę "za naturalna"😉 ale konie mają u niej jak w niebie, niezależnie od tego czy podczas treningu czy w stajni czy na padoku.
Witam Wszystkich, tych starych znajomych (na starej volcie byłam zalogowana jako kkaassiaa) jak i nowych.
Forum volty czytam, przemyślam ale nie udzielam się, bo nie czułam potrzeby do tej pory.
Na początek przedstawię się, nazywam się Katarzyna Pelek, trenuję konie ujeżdżeniowe i oczywiście mam wielką nadzieję, że zostane za chwile skompromitowana przez przykładowo Wrotki...bo nie ma mnie na stronie pzj, nie startuję, i ogólnie jakoś nikt o mnie nie słyszał (za to jaki to błogostan ta anonimowość). Chwalić się swoimi osiągnięciami nie będe, bo kto chce, to o nich wie, a ewentualnych zainteresowanych zapraszam do kontaktu telefonicznego.
  Do wypowiedzi zmusiły mnie bardzo przykre słowa skierowane w kierunku Weroniki Borowskiej, którą znam od ponad 10 lat.
Wszystkich ludzi negatywnie wypowiadających się o Niej jako o szkoleniowcu, proszę o zastanowienie się, gdyż za publikowanie nieprawdy można wytoczyć sprawę cywilno-prawną.
Znam ludzi, którzy z Nią trenują i na przełomie kilku lat ze zwykłych "anglezującopotrafiących" przeszli na etap jazdy w pełnej równowadze (czego brakuje wielu ujeżdżeniowcom startujących na poziomie C) i ciągle robią postępy, które absolutnie nie mogą być określane wg wyników zawodów(są tacy dla których zawody są formą spędzania weekendu, albo tacy co wolą inwestować we własne umiejętności, rezygnując ze startów ze względów finansowych) i jeszcze jedna rzecz: łatwo jest trenować kogoś kto już jest na topie (naszych popapranych regionalek) a niżeli uczyć kogoś od podstaw.
Kadego kto ma jakiekolwiek zdanie na temat osoby publicznie przedstawionej na forum, proszę o przedstawienie się z imienia i nazwiska (zasady fair play), a także o dokładne opisanie dlaczego nie i dlaczego tak, co się wydażyło i kiedy.
I po raz kolejny, gratuluję wszystkim oczerniających Weronikę i życze im, aby osiągneli połowę tego co Ona. Byli w stanie prowadzić stajnię na ponad 20 koni, trenować, startować, nie mając nikogo bliskiego (mam na myśli rodziców, kochanków, mężów, żon - sponsorów)
Życzę wszystkim takiego podejścia do zwierząt, świata, jekie Ona ma i tyle siły i charyzmy, zaangażowania i poświęcania siebie dla dobra innych.
Wracając do wątku, komu konia w trening. Temu kto robi to dobrze i uczciwie!
a ja Cię Kasiu znam z Hołubcowej i popieram w 100%
anetakajper   Dolata i spółka
23 kwietnia 2010 07:40
k.pelek racja w 100%. Temu kto robi to dobrze i uczciwie
Tak tylko spojrzałam w ten wątek i mi szczęka opadła. 😵
Strasznie przykro się patrzy, jak ktoś wyciąga brudy na ogólnopolskie forum. Ja osobiście też mam swoje antypatie, jeśli chodzi o instruktorów, czy też stajnie, ale nie rozpisuję się, nie wykrzykuję wszystkim wokoło czyichś nazwisk i przewinień. Gdyby konie jakoś cierpiały z głodu, kulały, chorowały, to by była inna sprawa. Jednak tutaj dyskusja toczy się w sumie o rzeczy mniej istotne. Owszem, sama nigdy nie rzuciłabym kamieniem w konia i zbulwersowałabym się, gdyby ktoś postanowił takie coś zrobic mojemu podopiecznemu. Każdemu z nas zdarzyło się na pewno robic głupoty, jednak nikt nie wyciągnął tego na publiczne forum i nie zrobił afery.

Nie stanę tutaj po niczyjej stronie. Nie znam pani Weroniki ani Eremitki, więc nie widzę sensu wcinac się w dyskusję.
lostak   raagaguję tylko na Domi
23 kwietnia 2010 08:15
cześć Kasiu, wróciłaś do PL?

po ostatnich wydarzeniach na forum, ktore mnie rownież dotyczyły, gdzie jakas "anominowa' (jak sie okazuje nie do konca) osoba oczernia inncyh, coraz bardziej jestem zdania, ze forum powinno przestac byc anonimowe, tak jak wiekszosc forów amerykanskich.  kazdy jest podpisany imieniem i nazwiskiem.  skonczyloby sie wiele niepotrzebnych i przykrych sytuacji. 🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się