Stajnie na Śląsku

ElMadziarra to świetnie 😉 pozdrów ją proszę od Asi od Gazelli, jak będziesz miała okazje 🙂


i od Agi od Hulanki 🙂
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
03 czerwca 2013 08:38
Pozdrowię na pewno  😀
czy ktoś zna stajnię Wolta w Jaworzniku k/Myszkowa?
Jak wyglądają boksy? Wiem, że nie ma angielskich, ale czy stajnia nada się dla kaszlaka?
Jak z wypuszczaniem i karmieniem koni?
Wendetta aż tam kombinujesz ? Znam kogoś kto mieszka bardzo blisko i zna stajnie, namiary na pw 😉
Equi, akt desperacji. To "tylko" 40 km ode mnie 😉  Będę wdzięczna za namiary na PW
to może jednak budujmy tą stajnię :P
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
05 czerwca 2013 11:26
Koleżanka pod koniec maja wstawiła konia do stajni Pandor w Mikołowie. Stajnia drewniana angielska, taka "przewiewna", na moje oko dla kaszlaka w sam raz. Ale nie ma łąk, są trawiaste padoki, a konie są wypuszczane na pół dnia (od rana). Nie wiem jak z karmieniem, chyba karmią ok, bo nie widziałam chudzielców.
mmm
Donia w jakich okolicach ?
Donia, ja już Ci kiedyś pisałam- buduj, buduj, będzie stajnia akurat na godną emeryturę dla mojego Rudziszona, która nam zrekompensuje te lata tułaczki 😉
mmm
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
05 czerwca 2013 14:41
Donia, biorąc pod uwagę, ile osób jest chętnych postawić u Ciebie konie, to buduj taką na minimum 40 miejsc 😀
mm
jak kameralne, to zbuduj dwie, i tak się zapełnią biorąc pod uwagę poziom usług na śląsku 😉 Kiedy zbierasz zapisy ?  🏇
Gdyby ktoś szukał stajni rekreacyjnej to bardzo fajna powstała w Bytomiu, za parkiem miejskim. Kameralnie, kilka koników, bardzo fajna instruktorka z podejściem. Polecam zwłaszcza, jeśli ktoś szuka miejsca dla dziecka. Wstawiam link do profilu na fb:
https://www.facebook.com/OsrodekJezdzieckiPonnyHoff
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
05 czerwca 2013 17:21
Donia moja kumpela w Austrii prowadzi stajnię pensjonatową na prawie 70 koni. Gdy tam przyjeżdżam, to zawsze mam wrażenie, że to taka kameralna stajnia ze swojskim klimatem, gdzie wszyscy się znają, po jeździe spotykają się na piwku, organizują wspólne imprezy. W dużo mniejszych stajniach nie zawsze czuje się ten klimat. Więc ilość miejsc o niczym nie świadczy 🤣

Tak, tak, zacznij zbierać zapisy, bo potem przy otwarciu dojdzie do rękoczynów, krew się poleje, a na co to komu 😉
cc)
Zanim powstanie stajnia Donii (w kolejce do której już jestem zapisana :hihi🙂 mam jeszcze jedno pytanie: ma/ miał ktoś coś do czynienia ze stajnią Appasjonata w Piekarach Śląskich?


edit; OK, nieaktualne, dzwoniłam, nie prowadzą juz pensjonatu ...  🤔 a szkoda, 16 km ode mnie! rekord bliskosci 😁
Wendetta a Rogożnik ?
a co jest w Rogożniku? 👀 😀
Pytanie  z innej beczki . Jakieś zawody skokowe towarzyskie gdzieś się szykują ? Jamna? Błyskawica? Ciężkowice? Mikołów?Wiem że P.Tura 16 . 06 organizuje towarzyskie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 czerwca 2013 15:10
Pytanie  z innej beczki . Jakieś zawody skokowe towarzyskie gdzieś się szykują ? Jamna? Błyskawica? Ciężkowice? Mikołów?Wiem że P.Tura 16 . 06 organizuje towarzyskie.


We wrześniu mają być amatorskie w Amigo: skoki i ujeżdżenie.

wendetta, gdzieś tam jest jakaś stajnia. Kilka lat temu  byłam tam na jeździe, niedawno szukałam jakiś kontaktów, ale nic nie znalazłam.
Ja właśnie kontaktu nie mam, ale z tego co pamiętam mają stronę. Spróbuje popytać, może ktoś ma numer. Wspominam pozytywnie 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 czerwca 2013 16:16
Ich strony nie umiem znaleźć, jedynie coś takiego http://wikimapia.org/15893971/pl/Stadnina-koni
Dziewczyny, chyba chodzi Wam o tą stajnie:

http://www.kjvena-rogoznik.pl/

😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 czerwca 2013 19:04
Dziewczyny, chyba chodzi Wam o tą stajnie:

http://www.kjvena-rogoznik.pl/

😉


zdecydowanie nie o tej mówiłam 😉 Znaczy może jest w tym samym miejscu, ale ten klub działa od 2010r. Ja tam byłam jakieś 10 lat temu. Teraz zdecydowanie nie wygląda to na stajnię rekreacyjną.
Stajnia w Rogoźniku jest rekreacyjna ale chyba w młp...

Może w tym Rogoźniku gdzie jest Vena - jest coś jeszcze w takim razie 😉
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
07 czerwca 2013 08:32
Włączając się do dyskusji🙂ja od 3tygs mam konia w nowej stajni Magia w Rzeniszowie (jest to za siewierzem, jak się jedzie drogą e75 na czestovhowe). I jestem poprostu zachwycona, nie wiem jak wcześniej mogłam nie wiedzieć o istnieniu tej stajni!Warunki są świetne, konie stoją na pastwisku cały dzień (mają ponad 15ha), świetna opieka weterynarz na miejscu jest również hala na taka pogodę jak teraz świetna do pojeżdzenia. Bardzo sympatyczna atmosfera i co najważniejsze nie ma chodzących obcych ludzi co przyjechali koniki sobie pooglądac. Cisza i spokoj idealne warunki i dla konia i osób co chcą w spokoju w miłej kameralnej stajni trenować.
szkoda tylko, że od centrum Śląska to ok. 50 km 🙂 W tamtym rejonach jest kilka stajni, na które mogłabym się zdecydować, ale potrzebowałabym dodatkowo teleportu 🙂
Donia:  29-30.06 zawody regionalne + towarzyskie w Aurze w Wyrach🙂
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
07 czerwca 2013 08:44
heh oczywiście zależy w której stronie sląska mieszkasz🙂zaczełam poprostu wątek o tej stajni bo jak pisałam jakiś cza temu pytając się czy ktoś coś o niej wie to na revolcie nie odstałam odpowiedzi ale naprawde bardzo bardzo warte polecenia🙂a jak dla mnie najwiekszym plusem jest to ze nie ma pręznej rekreacjiktóra by biegała i krzyczała po stajni dokarmiała ci konia robiła bajzel w siodlrani🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się