wasze ulubione seriale

Strzyga, w Castle zauważyłam właśnie, że te specjalistyczne określenia się powtarzają w każdym odcinku, więc po pewnym czasie to już nie przeszkadza

julka177, na iitv.info nie ma?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 stycznia 2015 14:31
julka177, z polskimi napisami to nie ma sensu. Czytasz napisy, wiec tak czy siak masz polski. Weź z angielskimi.
calore, no ok, ale po co Ci zapamietywac ktore z wyrażeń to sekcja zwłok, ktore to analiza miejsca zbrodni, a ktore to toksykologia wykazała, jak średnio ogarniasz zwykle zwroty...
Ja ostatnio za Castlem nie przepadam. Chyba mi się po prostu przejadł, nigdy mnie jakoś specjalnie nie wciągnął- oglądałam go jak nic lepszego nie miałam pod ręką.
Natomiast obejrzałam już Sherlocka, Chirurgów, Mentalistę, White Collar, pierwszy sezon The Affair (polecam!) no i Orange is the new black i zastanawiam się teraz mogę wziąć w swoje łapska. Robiłam podejście do Dextera Braking Bad, ale po kilku minutach wyłączyłam, jakoś nie było między nami tej chemii  😁
Możecie coś polecić?  :kwiatek:
a to już zależy na ile faktycznie julka ogarnia angielski i na ile spodoba jej się serial. jak się wciągnie, to nawet toksykologia po angielsku będzie ciekawa 😉
na iitv jest dużo linków, szczególnie do tych popularnych seriali, więc pewnie z ang napisami też są. ja jeszcze robiłam czasem tak, że napisy miałam otwarte osobno (chociażby z chomika) i sprawdzałam tylko, jak musiałam, a oglądałam w oryginale. no ale jak mówiłam, zależy od znajomości ang.

Cookie, nie wiem, czy klimat ci przypasuje, ale ja polecam Downton Abbey  😍
Właśnie znalazłam na iitv.info. tylko skupiam się na napisach polskich i tym co się dzieje a angielski idzie w odstawke  😉 A z angielskimi gdzie jest? Jak na razie po 10 minutach pierwszego odcinka jest spoko  😀. Czasem próbuję na napisy nie patrzeć i cos tam rozumiem ale... momentami tak szybko mówią, że masakra. 😉

julka177, chyba nie przy każdym odcinku są niestety
julka177, dlatego zacznij od czegoś mnie ambitnego. Ja proponuje Siwtched at Birth bo powiedzmy sobie 1/3 akcji dzieje się w migowym, więc są automatycznie angielskie napisy.

Osobiście nie znam strony gdzie są napisy angielskie. Czasem się pojawiają na iitv, ale tylko przy najnowszych odcinkach. Mnie lektor tak wkurza, że jak zaczynam jakiś stary serial to sobie po prostu szukam angielskim napisów a sam odcinek ściągam z torrentów.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
30 stycznia 2015 15:13
Jak do nauki, to tylko angielskie napisy. Jak beda polskie, to w ogole nie bedziesz sie koncentrowac na tym co slyszysz, bez napisow kompletnie niewprawionym uchem nie wylapiesz wiele, wszystko sie bedzie zlewac w belkot. Tez polecam jakies takie obyczajowe seriale, bo uzywaja jezyka i zwrotow codziennych - moim zdaniem Przyjaciele sa swietni, mowia prostym jezykiem, ogarniesz wiele zwrotow, ktorych nie da sie przetlumaczyc na polski, w tym zworotow humorystycznych (a przeciez ogromna czesc naszej codziennej komunikacji to wlasnie humor i zarty), sytuacje sa na tyle proste, ze bedziesz potrafila zgadnac znaczenie slow tylko z kontekstu.
No i mega latwo znalezc na internecie odcinki z ang napisami, mega latwo 😉
Szukam tych Przyjaciół z napisami po angielsku i nic znaleźć nie mogę  😵 Chyba jestem jakaś mało zdolna w tym temacie 😉
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
30 stycznia 2015 16:01
Poszukaj odcinków do ściągnięcia, takich do oglądania online faktycznie pewnie nie znajdziesz z napisami, bo UK, USA i kilka innych krajów ostro zabrało się za zamykanie takich stron.
Oks, dzięki. Zacznę od Przyjaciół i innych podobnych, może później przyjdzie czas na bardziej ambitne 😉
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
30 stycznia 2015 16:09
Jeśli masz ochotę wydać na to pieniądze, to poszukaj na zagranicznych ebayach, albo amazonie (nowy za 45 funtów) boxetu (wszystkie płyty mają opcję napisów) - no ale to już chyba tylko gdybyś naprawdę kochała ten serial 🤣
(Ja mam, oglądam w kółko i jestem dumna 😀iabeł🙂\

Od biedy, gdybyś miała wydawać kasę, to alternatywą jest też: klik
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 stycznia 2015 16:44
O tym właśnie mówiłam, jak masz napisy, to  Twój mózg nie musi się wysilać, żeby rozumieć.
Przyjaciele są spoko, bo przy okazji ogarniasz fabułę, więc nie będziesz się frustrowała, że nie wiesz o co chodzi.
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 stycznia 2015 17:07
julka177, tu masz niektóre z angielskimi napisami: http://www.serialeonline.pl/castle-online
Ja tam oglądam z polskimi, ale czytam je tylko na początku, potem już większość ze słuchu, ewentualnie wyłapuję słówka, których nie ogarniam. No i wiem już jak jest "kostnica" czy "posterunek" albo co oznacza dziwny skrót CSU  😜
I jestem jeden odcinek do tyłu, bo nie mam kiedy obejrzeć  😵
Ja właśnie zaczęłam 5 sezon Castle'a. I póki co go uwielbiam. 😀

A kiedy ma być nowy odcinek Chirurgów? Strasznie mnie irytują takie przerwy w trakcie sezonu.
wczoraj 🙂
Tez nie lubie tych przerw... bez sensu jak dla mnie.
O, musiałam przegapić. W końcu!
Nie wiem o co chodzi z Chirurgami, że wciąż ten serial mi się podoba 😉

Ogląda ktoś Helix?
Czy będzie nowy sezon Parenthood ?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
31 stycznia 2015 23:01
Wiecie może gdzie bez logowania i w prosty sposób mogę obejrzeć online serial Ocalić Grace?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 stycznia 2015 23:02
watch series. Ale bez napisów
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
31 stycznia 2015 23:07
Dziękuje :kwiatek:
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
04 lutego 2015 09:40
Oglądała któraś z z was może Orange is the new black  😉? Bo planuję zacząć ^^
Racjonalna, ja widziałam pierwszy sezon, boski 😀 Drugi mnie tak rozczarował że nie przetrwałam i po 4 odcinkach odpuściłam
UWAGA SPOILER!

W chyba 9 odcinku 6 sezonu Castle'a, co były te sobowtóry Lanie i Esposito, oni nie rozwiązali sprawy. A w następnych odcinkach nie ma nic na ten temat. Dopiero później będzie, czy mam pomieszaną kolejność odcinków? 👀 Wkurza mnie takie zostawienie sprawy, jakby nic się nie stało.
Jeśli masz ochotę wydać na to pieniądze, to poszukaj na zagranicznych ebayach, albo amazonie (nowy za 45 funtów) boxetu (wszystkie płyty mają opcję napisów) - no ale to już chyba tylko gdybyś naprawdę kochała ten serial 🤣
(Ja mam, oglądam w kółko i jestem dumna 😀iabeł🙂\

Od biedy, gdybyś miała wydawać kasę, to alternatywą jest też: klik


heh, ja mam Najcudowniejszego Męża ever, bo mi kupił urodzinowo właśnie taki zestaw jubileuszowy Przyjaciół  🏇 mimo, że znam chyba wszystko na pamięć to i tak lubię oglądać  😎 to już chyba wymaga leczenia  🤣
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 lutego 2015 16:23
UWAGA SPOILER!

W chyba 9 odcinku 6 sezonu Castle'a, co były te sobowtóry Lanie i Esposito, oni nie rozwiązali sprawy. A w następnych odcinkach nie ma nic na ten temat. Dopiero później będzie, czy mam pomieszaną kolejność odcinków? 👀 Wkurza mnie takie zostawienie sprawy, jakby nic się nie stało.

Będzie później. Wątek tego typu, co sprawa śmierci matki Beckett, ciągnie się kilka sezonów. Czekam na przyszłotygodniowy odcinek, podobno znowu mają go ruszyć :>
Ale z tego co pamiętam, to ta sprawa była rozbita na dwa odcinki jeden po drugim i coś im się tam wyklarowało.
No właśnie ja mam jeden tylko. I nie było na końcu napisu 'to be continued' czy czegokolwiek. No nic kompletnie. A akurat ta sprawa mnie wciągnęła. 🙁
Sesja sprzyja oglądaniu seriali zdecydowanie🙂

Obejrzałam całość Orange is the new black i rzeczywiście I sezon lepszy, ale do końca drugiego też dotrwałam i był ok.
Z krótszych póki co jednosezonowych (po 8 odcinków) polecam The missing i True detective 😍 jak ktoś lubi kryminalne/zagadkowe🙂

Z Grey's anatomy niestety jestem na bieżąco więc nie mam co nadrabiać, ale chyba zacznę Castle skoro polecacie. Widzę, że sezonów już ma kilka więc nie czeka mnie zbyt szybkie dobrnięcie do ostatniego odcinka🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 lutego 2015 19:51
Flygirl, kurde, to ja nie wiem... Jutro obejrzę raz jeszcze ten odcinek i wtedy Ci powiem, czy powinien być ciąg dalszy, bo teraz nie chce za dużo Ci powiedzieć 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się