Samolot z prezydentem rozbił się!!!

darolga faktycznie, zagalopowalam się, przepraszam. Ale wpisałaś się w nurt spiskowców i troche mnie poniosło.

Pilotem na pewno był dobrze wyszkolony i doświadczony człowiek.
A co do lądowania - to PILOT decyduje czy wylądować na danym lotnisku. On odpowiada za ludzi na pokładzie. On zna maszynę i swoje możliwości.
Ciekawa jestem tylko, czy w wypadku, gdy pilot podjął decyzje o zmianie miejsca lądowania, Prezydent bojąc się gafy pt' spóźnienie się głowy państwa polskiego na obchody katyńskie' i nie nakazał lądowania na lotnisku w Smoleńsku.


PS rosyjskie stacje podają dziwne jak dla mnie informacje - na pokładzie miało być 132 osoby, zginęło 88. Nie wiem co myśleć...
Notarialna - Dokładnie tak :   miało być 89osób jedna nie wsiadła to 88 jest
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
10 kwietnia 2010 10:18
eeechh...ten remont za 70 mlionów to pewno był gruntowny ale na papierze, jak znam nasze realia

no i jak można wsadzić najwazniejsze osoby w Państwie do JEDNEGO samolotu??

zal tylko ludzi...straszna tragedia... 🤔
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 kwietnia 2010 10:19
martva, że to niepotwierdzone informacje i możliwe, że 3 osoby ciężko ranne, ale żyją.


Remont remontem, ale ten samolot był stary. Po prostu stary.
Wszystko jest zapisane,
co mógł pilot? To jest OGROMNA maszyna, jak coś strasznego się dzieje, to on może jedynie liczyć na CUD!!

Dobrze powiedziane, nie powinno tyle ważnych osób lecieć JEDNYM samolotem..
Ludzie, wstrzymajcie się z tym dochodzeniem, błagam. Czytac już nie można... 🙄




Tak jak ktoś pisał powyżej, pomimo poglądów politycznych, to ogromna tragedia. 🙁
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 kwietnia 2010 10:20
To wszystko jest bardzo tajemnicze dla mnie. Na pewno w kraju będzie duży chaos, wszyscy będą dociekać, chcąc dowiedzieć się szczegółów.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 kwietnia 2010 10:21
Przeleciałam wszystkie stacje. większość informacyjnych trąbi o katastrofie, TV Repeta (jakoś tak), ruska stacja milczy. W przypadku śmierci papieża i o zgrozo dzisiaj jakąś ruską komedię pokazują.
Nie, oni nigdy nie zmienią swojego podejścia do takich wydarzeń.
TV Repeta to chyba jakaś mało ważna jest, na najwazniejszym - ruskiej 1 - informacje podawali na bieżąco.
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
10 kwietnia 2010 10:23
Zwolennikom spiskowych teorii polecam wyżycie się na sprawie katastrofy samolotu Generała Zii z 1988r., a w tej sprawie jednak trzymajmy się faktów.

Tak!
To napewno zamach za sprawą OSAMY BINLADENA, porwał samolot
i wszystkich zabił...



Ludzie, ogarnijcie się... :<


Stało się, bo sie stało, dowiemy się czemu w swoim czasie, szkoda tylko tylu ludzi...
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 kwietnia 2010 10:24
buyaka Możliwe, ale mogli  wykazać się taktem i nie pokazywać jakiejś durnej komedii...
Ojciec jedzie w trasie właśnie. Zadzwonił do mnie i to co się na radiu SB to horror.
Ponoć każdy prześciga się w knuciu spisków i jadą po ruskiich jak wariaci.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
10 kwietnia 2010 10:25
Ciągle są podawane sprzeczne informacje. Inne od ludzi będących w Katyniu oraz w pobliżu miejsca wypadku, inne w Polsce.

Likier dlatego, na przykład premier nie może lecieć jednym samolotem z prezydentem. Na wszelki wypadek...
Mimo wszystko za dużo ważnych ludzi w jednym miejscu.
Nie wszczynam dochodzenia. Nie podoba mi się to co się stało, a nie zapominajmy, że ruscy potrafią zawodowo wszystko ukryć tak, aby nie wyszło na światło dzienne. Okropne miejsce... Katyń. A niedawno robiłam prezentację na konkurs i nagrodą jest pielgrzymka (bo nie wypada nazwać tego wycieczką) do Katynia. Mała konkurencja, dlatego modlę się, żeby nie wygrać...


4 podejścia do lądowania? w takich warunkach? to chyba proszenie się o wypadek..


zdaje sie, ze juz kiedys jakis pilot mial nieprzyjemnosci z powodu niepodejscia do ladowania przy zlych warunkach pogodowych i wykorzystania lotniska zapasowego
http://politbiuro.gazeta.pl/politbiuro/1,85402,5591590,Prezydent_grozil_kapitanowi_swojego_samolotu___Zrobimy.html

moze dzisiejszy pilot chcial podobnych konsekwencji uniknac?


buyaka -
Nic nie jest pewne. Ani to, że to był wypadek. Więc nie wyśmiewajcie zdania tych, którym "coś tu nie gra".
Mi się to nie podoba.

Strzyga - jak mieliby to zrobić? A mało jest opcji? Choćby wydać zezwolenie na lądowanie w najgorszych możliwych warunkach i liczyć, że coś się stanie.




i tu sie mylisz, bo pomimo wydania zezwolenia, to do pilota nalezy ostateczna decyzja, czy bedzie ladowal, czy jednak nie.

straszna tragedia w kazdym razie🙁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 kwietnia 2010 10:27
Notarialna, już też nie przesadzaj. A na polskim foxlife leci So You Think You Can Dance. I co teraz? Też "ruscy"? I może nie pisz "ruskich", bo to nie ruscy, a Rosjanie.


Tylko dlaczego oni wszyscy lecieli jednym samolotem? Dlaczego?
No właśnie, mogli rodzielić tych ludzi na 2 samoloty, to chociaż by połowa zginęła tylko...

Strzyga, jednym, bo taniej, najlepiej oszczędzać na czyimś życiu...



Dajcie już spokój tym Rosjanom, czy Polska musi być takim IDIOTYCZNYM krajem??? I szukać dziury w całym???

Niemcy wszyscy też są źli, bo Hitler!

Co mają obecnie żyjący ludzie to tego co było???!!!




niedługo się dowiecie co i jak...
Tylko dlaczego oni wszyscy lecieli jednym samolotem? Dlaczego?


Taniej?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
10 kwietnia 2010 10:29
na tvn24 cały czas o tym mowa...
Rodzice obudzili mnie tą informacją i nadal jestem w szoku.
Ale nasuwa mi się jedna myśl: nic nie dzieje się bez przypadku, tak właśnie miało być. Tak los chciał i wybrał sobie konkretnie Nas, Nasz naród. Uważam, że jesteśmy krajem, który ma najbardziej bużliwą historię w Europie, przeszliśmy jeśli nie najwięcej, to napewno jesteśmy w takiej "czołówce".
Niewiarygodne...
Dokładnie
nie ma co osądzać !

Oglądajmy coraz nowsze informacje. Ciągle pokazują zdjęcia wraku ;(

Ja też dziś nie pojadę na jazdę. Możliwe, że nawet wybiorę się pomodlić do kościoła
Udało im się te oszczędzanie, udało..
darolga   L'amore è cieco
10 kwietnia 2010 10:30
Nalle -  w tej sprawie jedynym potwierdzonym faktem jest to, że miała miejsce tragedia. Nikt się nie wyżywa, kazdy po prostu uzewnętrznia swoje refleksje i emocje.

Nie życzę sobie zamykania ust, bo "to na pewno był wypadek". Na pewno to nic nie jest pewne.
Mam prawo mówić swoje zdanie, nie rozpowiadam plotek,  że Rosjanie na stówę w tym maczali palce, piszę, że mi się to po prostu nie podoba.
Zamilknę, bo niestosowne są takie uwagi w obliczu tej tragedii (a nie dlatego, że ktoś mi każe), ale tak samo niestosowne jest proponowanie "wyżycia się" na sprawie innej katastrofy.

dzoanka - możliwe, bazuję na tym, co w mediach głoszą. Dlatego pytałam kim był pilot.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
10 kwietnia 2010 10:30
no właśnie, mnie dziwi, że mimo dużej mgły pilot próbował wylądować  🤔 Nawet nie chce sobie wyobrazić, co czują teraz rodziny zabitych...

R.I.P [*]
Sądziłem, że Onet to Onet, a Re-Volta to Re-Volta. Myliłem się. 😲

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 kwietnia 2010 10:32
Strzyga, Ja do narodu rosyjskiego nic nie mam. Ludzie bardzo pomocni, rosyjskiego też się uczę. Ale zbyt dużo było 'przygód' z propagandą radziecką.

Snuć nie będę snuła, bo tylko krzywdzi to naród rosyjski.
Stereotypy rządzą naszym życiem niestety.

Darolga, 100% racji. Każdy ma prawo się wypowiedzieć.
Nigdy się nie dowiemy jak było w 100%, dowiemy się tego, co wykreują nam media i tyle nam wystarczy....

Zginęli ludzie, czasu nie cofniemy, może nam być co najwyżej przykro. Szkoda rodzin i bliskich...

Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
10 kwietnia 2010 10:33
Likier a jak mamy nie szukać? ROSJANIE nadal nie przyznali się do tego, że to oni wymordowali naszych oficerów w Katynie. Stalin nie jest publicznie uznany za ludobójcę.

Strucelka, masz dużo racji. Nasz naród doświadcza tego co najgorsze.


TVP INFO: Przyczyną katastrofy mógł być BŁĄD załogi.
Ciekawe jak z tymi trzema osobami co niby przeżyły.

Dla reszty [*]
No właśnie, stereotypy i życie przeszłością.

Murzyn to brudny, bo czarny.
Niemiec to zły, bo młody Hitler.
Rosjanie to źli, bo Stalin.

Ogarnijcie się, chyba ze jesteście tak bardzo zacofani coniektórzy... =='

Strucelka - to prawda. Nasz naród przeżył wiele tragedii 🙁
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
10 kwietnia 2010 10:35
Potwierdzone informacje cały czas napływają, i dalej będą napływały. Jestem przekonana, że sprawa zostanie dobrze zbadana, wystarczy wykazać się rzadkimi cnotami cierpliwości i spokoju.

Uzewnętrznianie emocji rozumiem, ale jeżeli są to emocje na tyle złe, żeby "jechać po ruskich", to należy je zdusić.

buyaka Możliwe, ale mogli  wykazać się taktem i nie pokazywać jakiejś durnej komedii...
Ojciec jedzie w trasie właśnie. Zadzwonił do mnie i to co się na radiu SB to horror.
Ponoć każdy prześciga się w knuciu spisków i jadą po ruskiich jak wariaci.


Rosjanie i rosyjska telewizja nie są generalnie nastawieni na zadowalanie naszych polskich potrzeb, więc już na pewno nie będą zmieniali ramówki telewizyjnej dla całego, przeogromnego kraju. To nie jest ich tragedia, co najwyżej, ich pogoda.
Maddie - Rosjanie przyznali się do mordu katyńskiego. Nie chcą zaś go uznać za ludobójstwo.  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się