Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Jeździłam na Karinie jakieś 16 lat temu  🏇 zawsze kochana była  😍
U Jasia ok.🙂 W hotelu stoi jeden koń. Naszych jest 7. On już za bardzo nie chce mieć koni w hotelu. Zapraszam🙂 Pan Jan lubi jak odwiedzają go osoby co do konisk kiedys przychodziły. 😉
No ona jest kochana. 🙂 ale jak dluzej postoi..xD ma dziewczyna powera .xD
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

18 lutego 2010 18:32
Karina zawsze miała powera! Na niej uczyłam się jeździć.
Baaaardzo mile wspominam spędzone lata w Gruszczynie. W tereny jeździłam na ciężarnej Małe Mi, a miłością wielką i niespełnioną kochałam Browara. Ech, kiedy to było!!
Nie ma już ich ..;/ Mała Mi sprzedana została jakieś 2 lata temu .. Browcia też już dość długo nie ma.. ok 3 lat..
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

18 lutego 2010 19:23
Wiem, Browar był nawet jakiś czas w mojej teraźniejszej stajni. Znam jego właścicielkę.
A Pani teraz gdzieś jeździ.? 🙂
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

18 lutego 2010 19:46
ażeby nie robić  🚫 , poszło PW
Wrzucałam w wątku "poszukiwany/poszukiwana"ale niestety odzewu żadnego.
Może Ktoś z Was pozna te koniki:
Szukam 2 koni,którymi się swojego czasu zajmowałam ponad cztery lata.. Zostały sprzedane w czerwcu 2007 roku w okolice Poznania wiem że na umowie jest miejscowość Kamień.

Wałach o imieniu West srokaty ok 12-14 lat NN.Chodził pod siodłem i w bryczce.
Jego charakterystycznym znakiem była miała plama na gniadym zadzie przypominająca kształt-logo NIKE


Wałach Kapri teraz ma 8-10lat gniady z 2 skarpetkami na lewych nogach i małą gwiazdką. Po og.Diatos xx
Czymś charakterystycznym u niego jest blizna i zgrubienie na tylnej bodajże prawej nodze między stawem pęcinowym a skokowym kontuzji którą miał jako źrebak.
 

Mam adres z umowy kupna sprzedaży który podali mi byli właściciele tych koni. Chciała bym sie dowiedzieć jak się mają...i czy mają dobrze i czy dalej są u tych ludzi lub gdzie trafiły...Jak się toczą ich losy.
Jeśli czyta ktoś z Poznania i miałby możliwość podjechania i zobaczenia z  wielką chęcią podam adres na pw.
Ja poznań-grunwald os. Kopernika


generalnie explorując tę stronę miasta...

wylot na Wrocław (wyjazd Grunwaldzką do końca i na Komorniki) = masz Sokół Zamysłowo , Ranczo Samum,  oraz stajnie po prawej stronie - koło zielonego hotelu - przed Stęszewem = nie pamiętam nazwy

w mieście + Wola, w Strzeszynie: Krygier, Rancho u Łukomskiego (teraz nowy dzierżawca),

wylot na Mosinę - to chyba Niwka Puszczykowo,

wylot na Świecko = Lusow, na Buk = Więckowice (FER)

generalnie zależy czy masz auto, i na czym Ci zależy (hala, wybieg itd.)

w 500zł trudno się będzie zamknać...

chyba, że masz czas...  na dojazd... jest fajna stajnia koło Kaźmierza Wlkp - w miejscowości Kopanina ;-)
Dzieki, dzieki
Już znalazłam małą kameralną stajenkę  😅
Widziałam jakąś zmiankę o Małej Mi 😉 nie wiem czy chodzi o tą samą ale jedna dziewczyna z fotobloga ma kasztanowatą folblutkę Małą Mi.
Przepraszam za  🚫
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

05 marca 2010 18:41
Chyba nie ta sama. Tamta była bułana i miała koło 150cm w kłębie.
Zamierzam w czerwcu wybrać się na tydzień treningowy do jednego z trenerów z Poznania. Jaki ośrodek polecilibyście jako hotel dla konia oraz dobre miejsce do odbywania treningów. Wola kusi super zapleczem treningowym i możliwościami wykorzystania terenu,  ale z drugiej strony odstrasza brakiem możliwości padokowania konia.
Padoki są, tylko że niewielkie.  😉
A z kim i co chcesz trenować?
czeggra1, jak dla mnie Wola, Wola i jeszcze raz Wola 😉
Z p. R. Rucińskim ( jako dziecko jeździłam z nim w Sopocie), razem ze mną i moim folblucikiem- bałamucikiem przyjedzie jeszcze min. 3  znajomych z Trójmiasta  końmi.
czeggra1 no to przyjeżdzaj do nas na wole 😉 p.Ruciński trenuje u nas kilka osób i jest dość często a warunki do treningu są dobre
Ok- to przyjeżdżamy na Wolę. Widzę, że wszyscy zdecydowanie polecają to m-ce  🙂. Do zobaczenia na m-cu 😅.
Pomocy 😉
Wiecie coś o stajni na Morasku ?
Pomocy 😉
Wiecie coś o stajni na Morasku ?


tej vis a vis cmentarza?
Nie mam pojęcia.
wiem, że nazywa się Raanczo Leśne czy coś takiego.. ;D
Monny   bez odbioru .
18 marca 2010 17:45
A co byś chciała wiedzieć?
Ta na Hubach? u Skubków czy jakoś tak?
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
19 marca 2010 09:16
u nas sie zrobilo troche luzu na lato, .. no ale to jakies 50 km od poznania
Zamierzam w czerwcu wybrać się na tydzień treningowy do jednego z trenerów z Poznania. Jaki ośrodek polecilibyście jako hotel dla konia oraz dobre miejsce do odbywania treningów. Wola kusi super zapleczem treningowym i możliwościami wykorzystania terenu,  ale z drugiej strony odstrasza brakiem możliwości padokowania konia.


chyba nie masz wyjścia - pozostaje Wola,
po pierwsze - nie wiadomo jaka będzie pogoda - tu masz 2 hale
po drugie nie wiem czy jakakolwiek stajnia będzie chciała konia na tydzień
po trzecie koń bez padoków przeżyje tydzień - Wola ma padoki, tyle, ze sama musisz wypuścić - no i nie wiadomo czy w innej stajni byliby tak chętni do wypuszczania konia np. osobno = przez tydzień mógłby sie nie zgrać z innymi..
po czwarte - niestety większość stajni ma fatalne podłoże
Z p. R. Rucińskim ( jako dziecko jeździłam z nim w Sopocie), razem ze mną i moim folblucikiem- bałamucikiem przyjedzie jeszcze min. 3  znajomych z Trójmiasta  końmi.


Ulokuj się z Zbierkowie. Super stajnia i zaplecze (hala, karuzela, padoki), normalni, rozsądni właściciele, możliwość noclegu na miejscu. Poza tym Roman trenuje konie p.Dziewolskich i ich córki, więc jest tam stałym bywalcem.
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
19 marca 2010 19:49
o właśnie, możecie coś więcej o tej stajni w Morasku ? Wiem że jest niedaleko zakonu Sióstr Misjonarek.
Wilejka, ta o ktorej piszesz to chyba u Kaminiarzy czy jakos tak... Pisz do Cenciakos ona ma tam chyba jeszcze konia.
Dodofon niestety jeśli chodzi o podłoże to Wola nie odbiega od innych stajni....  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się