Oficerki

ja mierzyłam oficerki w Mustangu przed zamówieniem moich...
zamawiałam z tabeli - tam są różnice w szerokościach co 2cm... 😉 W Mustangu Pani wcisnęła mi na łydkę 38 szer. i upierała się, że leżą super, rozejdą się i ułożą i będę mega zadowolona...
Cóż - ja czułam się jakby mi właśnie odcinali nogę - pulsowanie w całej łydce i drętwienie nogi to nie jest coś co się chce czuć podczas jazdy konnej ;-) (łydkę mam 39)
W efekcie kupiłam 40 szer. na calevo i okazało się być bdb - akurat na bryczesy i skarpetkę 😉

korsik - odpowiem Ci dokładnie na PW jutro z rana 😉
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
17 sierpnia 2010 16:21
Ja jeszcze raz. Hannovery odpadły. Polecono mi Petrie, ale czytam na forum, że wymiana suwaka to koszt 400zł  😜 więc podziękuję. Nie chcę inwestować nie wiadomo jakiej kasy w buty do jazdy. Nie startuję (chociaż bardzo bym chciała  :hihi🙂 i bogata wcale nie jestem. Zarobiłam trochę podczas wakacji i chcę zrobić sobie prezent urodzinowy  😉 Ale nie taki który będzie wymagał ode mnie inwestycji w wysokości 400zł gdy coś się popsuje...  😵
Piszę jeszcze raz i błagam o jakąś sugestię...
Chcę wydać 1000zł na oficerki ujeżdżeniowe. Nie muszą być z kosmosu, wystarczy że będą porządne, wygodne i nie rozpadną się po roku użytkowania...
Proszę o pomoc  :kwiatek:

Niedaleko wioski gdzie teraz jestem mamy Derby House i to co tam znajdę to :
http://www.derbyhouse.co.uk/Equestrian/Women/Footwear+and+Chaps/Long+Riding+boots/list.htm

ale większości firm nie znam...  😡 i nie mam pojęcia czy oficerki z tej strony (mówię o tych poniżej 200 funtów) są warte uwagi...
caroline   siwek złotogrzywek :)
17 sierpnia 2010 16:33
wiesz, koszty naprawy wchodzą w grę tylko wtedy kiedy (i JESLI) popsujesz zamek 😉 ja mam oficerki petrie i nie narzekam na nie, zamki mi nie nawalają 😉 [chociaż przy próbie zapięcia ich na siłę na opuchniętej nodze prawie rozwaliłam jeden z zamków... nauczka na przyszłość: nie kupować za ciasnych butów, a mając dopasowane - nie wciskać ich na siłę na opuchnięte nogi 😉]

przede wszystkim na twoim miejscu darowałabym sobie "wirtualne" wybieranie oficerek i takież zakupy. nie znasz swoich wymiarów, nie bardzo jeszcze wiesz co chcesz. więc bierz się za przymierzanie! na twoim miejscu pojechałabym do tego sklepu obejrzała co mają, poprzymierzała i dopiero kombinowała.

a żywotność oficerek to nie tylko opinie forumowiczów, ale często przede wszystkim stopień dbałości i intensywności użytkowania. czyli - jak dbasz tak masz. więc nie kieruj się tym wyłącznie 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 sierpnia 2010 19:16
A ja nabyłam od Precelek ledwie używane Petrie Perfect i są przecudowne! I pryfarciło mi się niezwykle - są jak na mnie szyte i przepięknie na nodze wyglądają. I tak oto Konigsy zostały zdegradowane na buty na codzień 😉
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
17 sierpnia 2010 20:38
Potrzebuje pilnie pomocy  🙇
Jeśli długość mojej stopy to 26,5cm (czasem to rozmiar 40, a czasem 41 zależy od firmy) to czy rozmiar oficerek Petrie '7' czyli 40 i 2/3 będzie dobry?
raczej tak
ja noszę buty 25.5 i petrie mam 7 wiec są za duze...
właśnie wybieram oficerki i zastanawiam się ile cm brać szersze niż moja łydka oficerki, które nie mają zamka (wciągane)? mam bardzo chude nogi i nie wiem czy cokolwiek znajdę w moim rozmiarze i odpowiedniej szerokości...
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
17 sierpnia 2010 21:11
:kwiatek:
https://www.tds-saddlers.com/ProductDetails.asp?PCLinkID=14961 patrzcie jaką promocję znalazłam! Dla długo i wąsko nogich  😜 i dla skoczków Petrie Hampshire https://www.tds-saddlers.com/ProductDetails.asp?PCLinkID=14960 pół ceny niżej niż w Polsce  😜
Powiem Wam, że kupiłam sobie niecały rok temu oficerki firmy HKM, takie jak model Spain z tym, ze bez sznurowania. Leżą super i są naprawdę wytrzymałe. Kupiłam sobie specjalnie troszeńkę za wysokie aby ładnie wydłużyć nogę na koniu, troszkę upijały na początku, ale skóra jest bardzo miękka i lekko usiadły i są teraz idealne. Skóra bardzo dobrej jakości, nie jest sztywna. No i kolejny atut- cena: 590 zł. Oglądałam również tańsze oficerki Equi Theme, ale nie ma porównania. Dla mnie HKM-owskie naprawdę zlatują profesjonalizmem:-) I szczerze polecam jeśli ktoś nie chce wydać dużej ilości kasy a mieć dobry sprzęt.
majeczka   Galopem przez życie!
20 sierpnia 2010 08:18
skracał ktoś oficerki? jeśli tak to może możecie polecić kogoś kto zrobi coś takiego profesjonalnie? jeśli w ogóle da się coś takiego zrobić
okwiat, jesteś jeszcze w UK, czy już wróciłaś do PL? Bo w UK za 130Ł możesz bardzo fajne oficerki sobie kupić wystarczy się rozejrzeć 🙂 Ja mam Dubliny i i jestem całkiem zadowolona, jak na swoją cene są całkiem porządne.
okwiat nie wiem jak Tobie przy stopie 26,5 cm wychodzi rozmiar 41, ja noszę max 39  😲, a Petrie 5 jest super, 5 1/5 przejdzie 😉
39? ja mam 25.5 i noszę 40
aż mierzyłam sobie nogi na karteczce i troszkę pokićkałam, a do tego jedna noga ma 26 cm a druga 25,5  😡  🤣
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
21 sierpnia 2010 11:37
😁 oj dziewuchy. No mam 26,5cm i to jest rozmiar np. w butach Ryłki 40 a w nike 41... Różnie...
ikarina jestem wciąż w Anglii, ale za 10dni wracam. Byłam w Derby House, oficerki Cavallo poprzeceniane z 400 na 100 funtów  😵 Ale żadnego rozmiaru który pasowałby na mnie... Musiałabym zamówić, a w taki  przypadku szłyby do sklepu pewnie około 2 tygodni... Zaraz rozejrzę się w necie za tymi Dublinami.
Ja mam 25,5-26 cm stopę. Jak pierwsze oficerki zamówiłam wg tego rozmiaru, czyli 6 (wg centymetra petrie) to w nich pływać mogłam. Teraz mam 5,5 i jest w miarę ok. 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
24 sierpnia 2010 11:36
przepraszam ale przeczytanie 46 stron o oficerkach mnie przerasta. szczególnie że szukam b.konkretnych informacji.
gdzie w warszawie lub łodzi jest sklep w którym mogę zamówić oficerki petrie i moja noga zostanie DOBRZE zmierzona?

i jeszcze możliwe kolory skóry to: czarny (standard), czarny lakierowany, brązowy, ciemnobrązowy, jasnobrązowy(london), koniak, bordo, granatowy.
czy ktoś mógłby mi pokazać brązowy, ciemnobrązowy i koniak dla porównania?  :kwiatek:
Koniczka super że jesteś zadowolona  🙂
mam pytanko apropo petrie perfect

są one oznaczone jako wszechstronne, czy rzeczywiście można w nich sakać?
nie chciałabym po zakupie ich na skoki wracać do sztybletów 🙂
Czy orientuje się ktoś czy rozmiar 7 w oficerkach cavallo to bardziej rozmiar stopy 38 czy 39?  🙂
zen  :kwiatek:

Sergio Grasso 😀 😀 boskie boskie ! 😀
Wyginam śmiało ciało  😁

Nie za wysokie?

Wyglądają na miękkie w porównaniu do tych SG co ma mój mąż
hehe no są wysokie ale takie właśnie lubię 😀 😀
boskie są !  tak to są te miękkie takie jak skarpetka 😀 
super przylegają do łydki . . .  😍 😍
Jak się rozciągną nie będą za szerokie?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
01 września 2010 09:14
mnie się te miękkie nie podobają, a już szczególnie jak się tak marszczą pod kolanem... ale grunt żeby ci było wygodnie 😉
a ja chciałam podziękować Caroline za wskazanie jedynej słusznej drogi czyszczenia oficerek  :kwiatek: co prawda nie mam petrie, tylko cavallo, ale polecane przez Caro preparaty są genialne i moje buty nigdy nie wyglądały tak dobrze
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
05 września 2010 21:43
ma ktoś te prawidła i może powiedzieć jak się sprawują?



http://pasi-konik.pl/pl,product,543692,metalowe,prawidla,do,oficerek.html
potrzebuję pilnie namiaru na szewca, cholewkarza z Warszawy, który wstawi mi suwak do oficerek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się