Oficerki

Cobrinha -normalnie zbieram szczękę z podłogi  😍. A jaka ty zgrabna jesteś 😲. Dajesz radę zgiąć nogę pod kontem prostym ?
Mi się też udało nabyć Konigs-y na Allegro  w  rewelacyjnej cenie  🏇
http://allegro.pl/oficerki-konigs-komet-roz-41-1-2-wszechstronne-i1798106912.html
Przy okazji okazało się że noga mi zeszczuplała i obędzie się bez wstawiania zamków  😅.Zakładam normalnie (no prawie  )😁, ściągam przy pomocy pieska , piją trochę pod kolanami (podpiętki na dzień dobry wsadziłam, żeby mi ścięgien nie poprzecinało  :hihi🙂 , udało mi się wsiąść na konia bez stołka, ale puśliska w skokówce  musiałam wydłużyć o dziurkę , chodzić w nich się za bardzo nie da , szczególnie po schodach 😁 (czyli wszystko jak powinno być :hihi🙂.
Drugie , też nówki kupiłam w podobnej cenie od forumowiczki  :kwiatek:. Te są o 2 cm niższe i tutaj nie miałam już żadnych problemów ani z chodzeniem, ani z jazdą w krótszych strzemionach  😀.
Jestem mega szczęśliwa bo za niecałe 350zł udało mi się kupić dwie pary nowych, praktycznie idealnie dopasowanych Konigsów  😀, i za te pieniądze nie szkoda mi będzie ich łachać na codzień.
W ogóle teraz tanio można Konigsy dostać  😲
http://allegro.pl/oficerki-konigs-komet-roz-41-1-2-wszechstronne-i1818466975.html
figaro2046, dziękuję  😡
No na Dakotę (która jest wysoka) musiała mnie wrzucić Cariotka bo nie mogłam zgiąć na tyle nogi... na Kluska ledwo się sama wgramoliłam, ale musiałam o dziurkę popuścić strzemiona (bo jakoś dziwnie się czułam), choć i tak jeżdżę zawsze w długich... muszę się przyzwyczaić, że w oficerkach nie da się pięty zbyt w dół dać i jakoś tak dziwnie... ale jeździło się suuuuper - normalnie odpłynęłam  😍
Przez dłuższe strzemiona, musiałam co jakiś czas poprawiać nogę w strzemieniu, bo będąc przyzwyczajoną jednak do większej swobody w kostce przy czapsach, i krótszych strzemionach, łatwiej było mi je mieć pod kontrolą 😉 Tak zdarzało się, że czasem tgrochę wędrowały 🙂
Ja mam bardzo wąską łydkę i niestety nigdzie w PL tak wąskich oficerek i tak wysokich oficerek nie widziałam (quanta chyba je widziała na żywo więc może powiedzieć że są dłuuugie), dlatego padło na te - 35cm mają opisane na cholewce, ale wg mnie bardziej jak 34 wypada  😉
Cobrinha  -  No moje (te dłuższe )  są o 1cm krótsze (51cm.) i 1cm szersze (36cm) 😁. Ale jazda w nich faktycznie bajka  😍.Wcześniej jeździłam w oficerkach Hippci - Paris na miarę , i uważałam że są idealne- są wygodne , dopasowane jak druga skóra, fajnie się w nich jeździ - ale prowadzenie konia w oficerkach ze sztywną cholewką i kostką  to poezja  😍.
figaro2046
też u niej kupowałam oficerki :P  o ponad połowę taniej, niż w sklepie 😀 
agaleon - i dlatego teraz je sprzedajesz o połowę drożej? 😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
20 września 2011 14:30
moje cavallo giganty przyszly  😜
Gillian   four letter word
20 września 2011 14:33
pistol star, bo takie jest prawo wolnego handlu? 😉
Dokładnie  😀 Cena nie pasuje, nie kupuj  😉
margaritka, fotki fotki! Na słowo nie uwierzymy 😉
pistol star dokładnie tak 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
21 września 2011 16:48
Kupiłam na allegro nowe OFICERKI CAVALLO ALLROUND 🏇 🏇 🏇
mam nadzieję, że rozmiarowo będą pasowały 😡
ash, będziesz zadowolona 😉 Używam już ponad pół roku i poza tym, że są na mnie dwa centymetry za krótkie nie mam zastrzeżeń 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
22 września 2011 07:32
Dzięki! Ja się boję, że będą 2 cm za wysokie  😵

ile tak mniej/więcej siadają oficerki?
Może ktoś jeszcze raz napisać jak pastować oficerki , tak żeby świeciły się jak te lakierowane ?? Kiedyś chyba napisała to caroline  , ale niestety nie mogę tego znaleźć bo wyszukiwarka mi nie działa :/
ash   Sukces jest koloru blond....
22 września 2011 08:17
Alexa wydaje mi się, że dziewczyny już napisały.
Pastę rozpuścić, nałożyć na buty i polerować rajstopą???? ❓ ❗
Podgrzać ???!!  🤣
A co do oficerek to one z czasem co raz bardziej opadają , a jeśli bardzo będą Ciebie obcierać pod kolanem to musisz złamać ten "drucik" z tyłu co podtrzymuje profil.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 września 2011 08:54
Nie podgrzać, podpalić.

Zamiast łamać oficerki lepiej kupić na jakiś czas podkładkę klinową pod piętę.
Jeszcze dobrze, żeby oficerki przed pastowaniem były odrobinę wilgotne.
Się pochwalę - kupiłam (z allegro lub z naszych ogłoszeń - nie pomnę) "klasyczne" oficerki za 100 PLN. Zaniosłam Koenigi na wzór do wszycia suwaków (60+ PLN). I mam ekstra buty  💃 Metodę polecam szczególnie wtedy, gdy ulubione buty zrobiły się lekko za wąskie (łydka, podbicie) - wszycie suwaka może "bezkolizyjnie" poszerzyć.
A ja mam pierwszy raz zgryza. Zachciało mi się nowych oficerek. Dostałam na zmierzenie taką parę. I mam wątpliwości. To są Cavallo Grand Prix Plus. Nie mam pojęcia ile one mogą siąść. Chcę oficerki mocno wysokie - to na pewno. Te mają 50cm i mam wrażenie, że są za wysokie.
Niemniej jednak użytkuję obecnie oficerki Cavallo (jakiś starszy model) i wysokości 48cm, przy czym oczywiście już siadły - i brakuje mi tak z 1-2cm. Niemniej jednak boję się, że te nowe tak mocno nie siądą. Hmm, mam rozterkę.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
22 września 2011 14:23
dlugo zajelo Wam rozjezdzenie oficerek? po dwoch dniach odpadaja mi nogi...
to za karę, że zdjęć nie wstawiłaś jeszcze  😁
epk- myślę że na początku będzie bolało  😁, ale jak ciut opadną będzie idealnie  😀.
margaritka - Po pięciu porządnych jazdach Konigsy dały za wygraną 😉, i leżą idealnie 😀.
epk moje grand prix w gruncie rzeczy opadły chyba o niecały cm. One mają niby specjalnie z tyłu wzmacnianą tą cześć żeby właśnie nie opadały i dla mnie to ból bo brakuje mi tego 0,5cm jeszcze żeby było idealnie i nie wiem czy czekać z nadzieją że się ułożą czy wymienią ( przeżyły ze mną już ponad 20 jazd  🤔 )
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
22 września 2011 18:22
kenna aparat umarl, moge zrobic kom, bo na zawodu jade w sztybletach.
Oj, mi również odpadały nogi po pierwszych paru jazdach. Tak mniej więcej po tygodniu był już spokój 🙂

epk ja mam co prawda cavallo piaffe plus, ale nie osiadły dużo. Ok 1cm. Są sztywne i jeszcze dodatkowo z tyłu mają bambusową wstawkę. Szkoda tylko, że kupiłam sobie ze niskie 🙁
Moje Königsy nie siadly wiele, leza super, tylko nie nadaja sie do chodzenia. Moge w nich tylko jezdzic 😉 Na szczescie sa tylko na zawody!
Ostatnimi czasy slysze coraz wiecej opinii o coraz slabszej jakosci Cavallo i coraz lepszej jakosci Königsow. Nie wiem, czy kupowalabym tak drogie Cavallo.
margaritka, zależy jaką masz komórkę - mój TŻ ma w komórce bodajże 8Mpix, podczas gdy mój aparat - ma 3 😉 Ale dawaj niezależnie od tego, jaką masz  😀
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
22 września 2011 19:24
chcialam model, ktory na prawde posluzy mi wiele lat, a szczerze? za taka kase spodziewalam sie czegos lepszego.

edit: jutro zrobie fotki. jakies rady co do rozjezdzania?
edit2: tak dziwacznie sie ukladaly na pierwszej jezdzie, mialam szyte na miare a
prawy malo tego, ze jest mniejszy, bardziej obciera to dziwnie sie uklada. mam nadzieje, ze jak sie rozjezdza beda ok.
Anka, ja chciałam koenigsy, niestety we Wrocławiu nie mam szans na nikogo, kto mi je poprawnie wymierzy. Nie mam też szans ich zobaczyć.

Petrie i Cavallo znam - wiem jak je mierzyć (Cavallo inaczej się mierzy na wysokość) - i mam szansę, że dobrze trafię.
Dziś porównałam stare cavallo 48 i grand prix plus 50 - różnica jakiś 2,5cm  po tylnym szwie sugeruje, że jak siądą trochę to będą akurat - bo te 48 są za niskie. Więc biorę 50 - najwyżej będę miała wsadzony korek pod piętę 🙂. Jak kupię 3 z kolei zbyt krótkie oficerki to je wywalę do kosza i to w tempie ekspresowym.


chilli2, a jak Ci się one sprawują, tak ogólnie? Jak skóra? Mi się skóra na nich wydaje lepsza sporo niż na Petrie Olimpic - tak wizualnie i z macania. A jak w użytkowaniu?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
23 września 2011 18:22
niesety jakos niezbyt... po dwoch jazdach

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się