Obróbka zdjęć

nine, gdzie Ty się nauczyłaś takiej obróbki??🙂 cudownie bajkowo wyszło!🙂 a pomysł na tapetę z kalendarzem świetny! chyba "odgapię":P
trzynastka   In love with the ordinary
09 grudnia 2011 14:53
Breva - jak wszystkiego, sama. Metodą "ooo a do czego to jest" 😉
Ja muszę polecić książkę "warstwy" Matta Kloskowskiego jeżeli chodzi o photoshopa! To fotograf a nie grafik, więc wszystko jest opisane dla wszystkich zrozumiałym językiem, jeżeli nie ma sie czasu przejrzeć całej, to w spisie treści można znaleźć to o co nam chodzi, każda instrukcja jest ze screenami, dokładnie opisana. Dla mnie książka rewelacja  😀
Ja najczęściej się pędzlami bawiłam ale ogólnie to w wakacje więcej obrabiałam niż teraz. 🙂
👀
nie idzie mi wycinanie postaci WŁOSSYyyy!!!  😫

EDIT: (nie za piękne ) Jakieś tutoriale miło widziane.



trzynastka   In love with the ordinary
16 grudnia 2011 17:28
Ponieważ w tym roku śniegu jak na lekarstwo właśnie uczę się dodawać go w ps'ie.
Ten padający oczywiście.

I jak ? 🙂





Z tego tutka : http://www.photoshopessentials.com/photo-effects/photoshop-snow/

Edit: mało widać, zaraz dodam duże.
Nine - świetnie  😅
mi się trochę wydaje za sztuczny ten śnieg...
trzynastka   In love with the ordinary
16 grudnia 2011 18:30
Dopiero się uczę 😉
aktualnie szukam tutorialu gdzie jest pokazane jak z trawy zrobić śnieg i nie ma nic fajnego :/
no mi tez, za bardzo wyrazisty w stosunku do zdjęcia :P spróbuj tę warstwę na której robiłaś snieg troche rozciapać, zmniejszyć wyrazistość itd :P
fajnie wyszła Ci wielkość płatków i ich rozmieszczenie. spróbuj zmniejszyć krycie warstwy z padającym śniegiem, powinno być lepiej 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 grudnia 2011 18:44
Albo niewielkie rozmycie zrobić, śnieg jest bardzo ostry i rozmazanie go (nieduże) tez może fajny efekt dać 😉
trzynastka   In love with the ordinary
16 grudnia 2011 18:47
Właśnie próbowałam sobie, go rozmyć [blur] i problem jest, ze on wtedy znika !
A jak chce zmniejszyć krycie warstwy ze śniegiem, to też jego ilość znika... :/ trza będzie pokminić.
Może ktoś sie pokusi o zabawę ze mną? tutorial dałam wyżej 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 grudnia 2011 18:54
Ja próbowałam ale coś mi nie wyszło, chyba za bardzo zmęczona jestem 😁 Ale jeszcze pewnie spróbuję 😀
może jutro coś pokombinuję, jak tylko dopcham się do komputera z większym ekranem 😉
cieciorka   kocioł bałkański
16 grudnia 2011 19:19
nine, jak się robi śnieg z trawy? 🤣
trzynastka   In love with the ordinary
16 grudnia 2011 19:37
Ciągle nie wiem, wszystko co znajduje i próbuje mi nie wychodzi :/
nine, a robiłaś blur motion? Może za krótkie "pociągnięcie"?
trzynastka   In love with the ordinary
17 grudnia 2011 12:26
Tak, tylko nie tego efektu szukam 😉
Szukałam delikatnie padającego śnieżku, a tym "motionem" zawsze wychodziła śnieżna zawieja 😉
To może delikatnie przesunąć względem siebie dwie warstwy? I chyba masz za dużą różnicę "krycia" między tymi "dużymi" płatkami a małymi.
Muszę zrobić fotomontaż do szkoły, potrzebuje pomocy bo już nie wiem jak to ulepszyć  🙁
Mam na razie tak:
oryginał:

z moją twarzą:

Lub tak, z podkręconym okiem:
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
04 stycznia 2012 06:39
Czy ktoś mógłby usunąć z tego zdjęcia tego psa i plecak, oraz jakoś ładnie je obrobić (chodzi o wyostrzenie itp., ja się na tym nie znam)  🙇

Moje:



Chyba nie wiele zdziałałam.  😉

trzynastka   In love with the ordinary
19 stycznia 2012 01:44
To już nie "obróbka" a "przeróbka"
Pierwsza tak powazna operacja w życiu  😎



I bajkowa dolina:


I królestwo stempelkowania znane jako jednorożec z uśmiechem 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
23 stycznia 2012 14:41
Kochani, przeczytalam watek, ale przyznaje, ze po lebkach. Powiedzcie prosze, w ktorym programie darmowym mozna usuwac cos ze zdjecia?
A moze wiecie i powiecie, ile kosztuje oryginalny photosgop? To wlasnie jest Adope Photoshop, tak? Jestem szczypiorem........
Co prawda obróbka nie moja ręką, ale dla mnie zmiana przeogromna:
I jeszcze miałam napisać, że bajkowa dolina nine mi sie bardzo podoba 😉
BASZNIA, darmowy to np. Gimp.

A aktualna wersja PS kosztuje n. tyle http://www.cortland.pl/adobe-photoshop-cs5-pl-win.html
I od razu odpowiadam na pytanie - nie, nie da się kupić starszej taniej.
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 stycznia 2012 14:46
Dziękuję Ci bardzo, abre. Nie kupię w takim razie. Ide po gimpa 🙂. Poki nie wszystko pozamykali 😉.
cieciorka   kocioł bałkański
24 stycznia 2012 18:05
gimpa nie zamkną 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
25 stycznia 2012 09:23
Heh. Mam. Ciemna jestem jak Pan Kostek.
Z tego i tego zrobilam to. Widze, ze nie jest ok. Jakies rady? Albo tutki? Korzystam z gimpuj.info, moze cos jeszcze?

Taaa, moze by tak pliki dodac  🤔wirek:.

I na dokladke zastapilam sobie plik zrodlowy przerobka, ten z koniem w niebieskim to nie ten, z ktorego korzystalam, bo juz go nie mam 🙁....ale ciapa.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
25 stycznia 2012 11:27
Basznia, baaardzo widać jak wycinałaś zdjęcie. Jak wycinasz coś z obrazka musi być wycięte dokładnie po konturze bo taka "poświata" wygląda nieestetycznie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się