Czasopisma branżowe- czujecie niedosyt?

Koniczka, dlatego, że piaff może być w miejscu? Więc "ruszyć" to niekoniecznie dobre słowo?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 listopada 2012 19:55
Ach, o takie czepianie się słówek chodzi. Ale, idąc tym tropem, często piaff wykonuje się dopuszczając pewne przesunięcie, nawet w konkursach.
Koniczka, oczywiście, że tak. Dlatego napisałam "może być w miejscu". Zawsze to bezpieczniej napisać "przejść do piaffu, pobudzić do piaffu". "Ruszyć" implikuje, jakby ruch (do przodu) w piaffie był zjawiskiem pożądanym (no dobra - na pewnym etapie jest 🙂😉 a nie - dopuszczonym. No, ale skoro powszechnie nazywamy nieruchomość - ruchem... 🙂 to "ruszenie piaffem" idzie zrozumieć.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 listopada 2012 20:23
lepiej by było: przejście do piaffu
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 listopada 2012 20:47
Ale koń wykonując piaff się rusza. Wykonuje ruchy.
Stojąc też. Np. gastryczne.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 listopada 2012 21:45
Więc czepiasz się bez sensu 😀
Tylko odpowiedziałam na wątpliwość Koniczki pt. "co w tym dziwnego" (dla kogoś kogo to zdziwiło). W dodatku z pytajnikiem.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 grudnia 2012 08:10
Więc czepiasz się bez sensu 😀



nie, nie bez  sensu. Przekaz artykułu w piśmie eksperckim jakim jest "Gallop" winien być napisany językiem klarownym i nie pozostawiającym wątpliwości.
halo i ElaPe dobrze piszą. Dla mnie piaff to piaff, niezależnie jakie przesuniecie jest dopuszczalne, to  przecież z założenia jest to kłus w miejscu.
Czepiacie się - dla mnie i chyba dla większości ogółu "ruszyć piaffem" to po prostu rozpocząć ruch - piaff.
dla większości, koński nadgarstek to "kolano" 😂
...ale chyba faktycznie dziewczyny się czepiają, przecież to pismo "eksperckie", zatem z definicji musi mieć rację 😁
dla większości, koński nadgarstek to "kolano" 😂


Dla większości laików pewnie tak.
Nie musi mieć racji, to jasne, ale skoro artykuł traktuje o piaffie, to chyba nie jest kierowany do ludzi na etapie nauki galopu? Bo każdy początkujący adept po przeczytaniu jakiejkolwiek książki, zawierającej rycinę konia z wyszczególnioną przy pomocy strzałek budową konia, nie powinien mylić nadgarstka z kolanem?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 grudnia 2012 17:16
A mnie to śmieszy, nie w kontekście tego czy można ruszyć czy nie, tylko to, że jest dyskusja i święte oburzenie, że w piśmie eksperckim, itp. A czy tam naprawdę użyto frazy "ruszyć piaffem"?
1)A jak to jest, ze z cofania można ruszyć piaffem? Bo jakos nie rozumiem tego.


Ktoś ma gallop i może sprawdzić?
fazy nie użyto...można powiedzieć, że frazę.
[quote author=wrotki link=topic=22707.msg1603197#msg1603197 date=1354552899]
dla większości, koński nadgarstek to "kolano" 😂

Nie musi mieć racji, to jasne, ale skoro artykuł traktuje o piaffie, to chyba nie jest kierowany do ludzi na etapie nauki galopu?
[/quote]czyli ciągle jest ważniejsze kto napisał, a nie do kogo 😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 grudnia 2012 17:28
Wybacz, r mi się zapodziało. Ja nie czytałam, więc nie wiem, dlatego naprawdę jestem ciekawa czy dyskusja toczy się, bo są do tego podstawy 😀
Strzyga:
"Ćwiczenie, które wspiera zebranie konia, to kombinacja przejść: jedziemy kłusem, zatrzymujemy konia, cofamy, RUSZAMY PIAFFEM i po kilku krokach znów kłusem" str. 34
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 grudnia 2012 17:31
Aha, dzięki =)
Wrotki - trochę łapiesz za słówka, i w pewnych sytuacjach ma to uzasadnienie, ale w tym przypadku chyba chodzi tylko o puste bicie piany. Ja tak to odbieram. Gallop reklamował  się jako eksperckie pismo, a wy w każdym poście próbujecie udowodnić, że tak nie jest. Owszem, ja też, zwłaszcza przeglądając grudniowy numer, nie mogę oprzeć się wrażeniu, jak to ktoś wcześniej określił - "końskiemu avanti", ale bez przesady. Gdybym pisała artykuł o zebraniu, i wspomnianej kombinacji ćwiczeń, to mogłabym przypuszczać, że mój czytelnik jest na tyle ogarnięty, że wie, jak wygląda piaff (jak nie wie, niech sprawdzi sobie) i zrozumie prosty skrót myślowy jakim jest wyrażenie "ruszyć piaffem".
Zgadzam się z Gosic, co do łapania za słówka. Polecam lekturę: [[a]]http://sjp.pwn.pl/szukaj/ruszy%C4%87[[a]] .Mam nadzieję, że mimo niższych grudniowych lotów, kolejny numer wyrówna poziom.
jak ktoś wie jak "ruszyć piafem", to powinien wiedzieć jak się do tego przygotować...ergo, naprawdę trudno jednoznacznie określić, kto jest targetem pisma.
...i właśnie dopiero sobie uświadomiłem dlaczego to pismo ma być eksperckie (eureka!!!)...wszakże w kraju ślepców jednooki może być nie tylko ekspertem, ale nawet  królem.
czy chciałby się ktoś rozstać z pierwszym numerem Gallopu? 🏇 Zainteresowałyby mnie też Świat Koni: styczeń - czerwiec oraz wrzesień 2012 :kwiatek: 😅 w fajnej cenie  😁
Czy ktoś brał udział w konkursie grudniowym gallopu i ma jakieś informacje?
W ciągu 7 dni od zakończenia konkursu (od dn. 27 grudnia) powinny być wyniki i .... cisza.
Żadnego info na stronie, może, zgodnie z regulaminem tylko wygrani otrzymują informację indywidualnie, choć z tego co się zorientowałam na fb były zawsze wyniki konkursów.

Wygrał ktoś, przynać się!  🤣
ash   Sukces jest koloru blond....
03 stycznia 2013 11:30
toltek, ja wysłałam chyba z 5 smsów i też nic nie wiem, Nie sądzę, żebym cokolwiek wygrała!
No właśnie :-(
Ja bym chociaż chciała wiedzieć czy konkurs został rozstrzygnięty i jakie hasła wygrały (bo nazwiskami może ktoś sobie nie życzy), alboe chociaż informacje ogólne że tyle i tyle hasel nadeszło, konkurs rostrzygnięto, etc.

kujka   new better life mode: on
03 stycznia 2013 11:44
ash, haha piona, ja tez pare wyslalam!  😂
Też wysłałam kilka esemesów i też mi o niczym nie wiadomo 😉
Czy ktoś brał udział w konkursie grudniowym gallopu i ma jakieś informacje?
W ciągu 7 dni od zakończenia konkursu (od dn. 27 grudnia) powinny być wyniki i .... cisza.
Żadnego info na stronie, może, zgodnie z regulaminem tylko wygrani otrzymują informację indywidualnie, choć z tego co się zorientowałam na fb były zawsze wyniki konkursów.

Wygrał ktoś, przynać się!   🤣

Dziewczyny, od dn. 27 stycznia, nie grudnia 😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
03 stycznia 2013 14:39
Nie no, jak wół stoi cyt. "na smsy czekamy do 27 grudnia" 🙂
Ja nawet nie czekam na wyniki jeszcze nigdy nic nie wygrałam 🙁
O wygranej nie mieli przypadkiem informować SMS-em?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się