Konie z pochodzeniem nieznanym

No to tym razem Reszka po Nenenie, bo coś jeszcze karego tu nie było potomswa🙂:




Averis   Czarny charakter
12 maja 2010 23:13
Karson po Nenenie  😎







Bo nie masz lepszego nad Nieznanego
dempsey   fiat voluntas Tua
13 maja 2010 03:12
to i ja przypomnę wybitnego w swej wszechstronności (chociaz nie sportowej) konia po Nenenie
(szkoda, że go kontuzja nie ominęła  🤔, ale cóż, od tego nawet dobre pochodzenie nie chroni, oby geny pomogły mu w rekonwalescencji)




dempsey, cudowna maść!  😍


Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

13 maja 2010 07:22
dempsey, przepiękny koń!
Z tymi NN'kami to nie do końca tak jest, że jest to wyłącznie radosna twórczość domorosłych hodoffcuf, bo ostatnio spotkałam parę fajnych koni pochodzących od określonych rodziców ale niedopilnowanych formalnościowo i dzięki obowiązującym przepisom robi się NN. Brak opisu źrebaka przy klaczy, rozłączenie, potem brak możliwości zrobienia markerów klaczy i mamy kolejnego NN'a który ma przyzwoity rodowód a w papierach po stronie matki (sic!) NN..
dempsey, z wstawionych zdjec faktycznie wynika ogromna wszechstronnosc! 👍
dempsey   fiat voluntas Tua
13 maja 2010 07:54
Teli, katija, dzięki. ja go już tu gdzieś wstawiałam
co do jego wszechstronności to jest ona jednak specyficzna 😉 , bo jednak wkkw lepiej żeby jako kibic oglądał.
nie zdążyliśmy spróbować oprzęgania (ale skiring owszem) oraz startu w jakimś towarzyskim ujeżdźeniu.
cóż, pozostaje mieć nadzieję, że ten koń wróci jeszcze choć częściowo do sprawności, chociaż w ciężkozbrojnej roli już go nie zobaczymy prawie na pewno, kontuzja jest b. poważna

to produkt hodowli zastodolnej, rolnik krył 800kg kobyły takimiż ogierami, a roczniaki słał na wagę. akurat jedną pewnego razu pokrył lżejszym Nenenem, bo chciał mieć dla dzieci konika. a że kryzys przyszedł, to ów lżejszy konik trzylatkiem także wylądował na wadze. za uratowanie pięknie się odpłacił..

dempsey, świetne fotki, rewelacyjny koń. A ta fotka w zbroi... powalająca!
Ja mam NN, bo matka padła znaim opisali. Z tym się nie da nic zrobić. a to akurat jest moim zdaniem bez sensu.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

13 maja 2010 11:32
Czy koń po NN może mieć palenie?
moim zdaniem to raczej kon, ktrego papiery zaginely.
ja też mam NN  i nawet załapałam sie na paszport bo teraz to nie wiem jak z tymi paszportami jest  😉



NN nie może mieć  palenia , na bank  ten koń ma papiery
no to mój bękart (dosłownie!) jakże wybitnej rasy NN 😉 mamusia NN, a tatuś podobno niezły... (tak słyszałam, niestety nie wiem tak naprawdę co to za koń poza tym, że siwy =D nikt mi nie był w stanie powiedzieć nic więcej :<😉 gdy mamusię kupił obecny właściciel nie miał pojęcia, że w brzuszku siedzi mały Bazyl... jakąż to niespodziankę miał gdy okazało się, że klacz nie przytyła, tylko ma malucha w środku 😉 niestety nie dopilnowano paszportu (zdarzenia losowe), więc w paszporcie przy 'ojciec' widnieje nam NN 😉



spotkałam się ze stwierdzeniem, że NN znaczy gorszy. i nie mówię to o hodowli, tylko o jeździe, ba, nawet sporcie. wiele osób zdaje się uważać, że to papiery np. skaczą, a nie koń. zawsze mam ochotę im pokazać, że taki niepozorny Bazyl, może bez wybitnego pochodzenia, ale ma serce do skoków większe niż niejeden rasowy skoczek 😉
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
13 maja 2010 15:59
A ja byłam pewna,że większośc Waszych śliczniochów ma papierki i to nie byle jakie... 😉 Moje też jest właściwie NN 😀
Pursat   Абсолют чистой крови
13 maja 2010 18:23
Mój złociutki jest NN w 25%. 😁
Noo się zgodzę, że Nenen wybitne potomstwo daje i niezależnie od matki, ten koń zawsze jest w jakimś kierunku utalentowany. A jakie wszystkie one wszechstronne, jakie charakterne i wybitnie inteligentne!  😀iabeł:

A my na dodatek reprezentujemy rasę "typ szlachetny" I w dacie urodzenia w paszporcie też pomyłka, no bo Nenen pisze  😁
Warszawianka po Nenenie od Enenki. Jakże wszechstronna, skoczna i wybitna ruchowo! Startuje w skokach, ujeżdżeniu, radzi sobie z hubertusami i na dodatek ma jeźdźca z ambicjami na skakanie drobnych przeszkód terenowych.
+ Dodatkowo ma w pakiecie złośliwość, zdolność brykania i wyłamywania nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach, gdzie byle koń bez Nenena w papierze dawno wolałby skakać!  😁



Favoritta   siwo, rudo i blond.xDD
13 maja 2010 20:12
Wafelkowa, my też reprezentujemy "typ szlachetny".  😀
Averis   Czarny charakter
13 maja 2010 20:14
Mój kon prezentuje typ 'spod ciemnej gwiazdy' 😁
mój też z obustronnym pochodzeniem, od Eneny, po Nenenie  😉 ale ma też coś z osła, więc nie wiem czy to przez matkę czy ojca?
zimnokrwisty arab, gniady w siwiźnie wg paszportu 👀

arab


zimnokrwisty - ciąga sanie  😁


na płaskim też potrafi


oczywiście od ziemi też się odbija
czy są lepsze konie niż te po Nenenie?  😎
Averis   Czarny charakter
13 maja 2010 20:25
Nie ma 😎 Cóż za niebywała wszechstronność. Choć ja tu widzę kilka kalnó. Karson to raczej jest z paczki Pioruna, Czardasza, no i Reszki rzecz jasna 😉
ja do tej paczki Łatkę dorzucę bo jakaś niezauważona została, 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
14 maja 2010 08:19
Ech no właśnie, część Nenenów to z zaniedbania.
Moja ponoć (ponoć, w sumie każdy tu może opowiadać co chce) papier miała, ale tyle razy zmieniała właścicieli, że zaginął, a jak wyrabiali jej jako bodajże 3-latce, to już się skończyło na całym szlaczku NNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN, włącznie z datą urodzenia 🤔

Także mamy jedno wielkie N, po zębach i dacie wystawienia paszportu rocznik 2002, a "podobno" jesteśmy krzyżówką angloaraba z czymś niemieckim 🙄


Mój Czardasz jest prawdopodobnie młp/śl. Co zabawne, nikt mi w część małopolską wierzyć nie chce, a ja jego matkę znam, czyli de facto, znam właśnie ten małopolski pierwiastek 😉 A tu taki Czardaszo wyszedł ("Jaki ładny ślązak! Szkoda, że kasztan...", "To ślązak jest?", "Dlaczego sp, bo rudy? Ach, kiedyś kasztany były uznawane... to nie ślązak? Krzyżwówka jaka?", "Proszę jakie solidne zwierzę, w starym typie, w bryczce chodzi?"  itd. it.  :cool🙂.
Favoritta   siwo, rudo i blond.xDD
14 maja 2010 15:50
A moja kobyłka jest ponoć małoposka. W sumie to jest to dość prawdopodobne.😉
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
14 maja 2010 17:35
Dopisuje sie z moja kochana Nenenka Etna 🙂



i wychodzi na to, ze jestem domoroslym hodofffcom 😉 bo pokrylam ja i mam takiego chlopca, po ogierze wlkp
pol Nenen Lord

🙂


furmanka   zawsze pod górkę...
14 maja 2010 21:07
Ciągle mnie coś na tym forum zaskakuje, nie wiedziałam, że jest taki wątek, i że tyle cudnych forumowych końskich gwiazd jest tutaj 😅
enklawa, dempsey, okazy pięknej maści i kształtów (zdecydowanie uwielbiam)
milusia,  gratuluję przychówku 🙂
Przyznaję się -  większość mojego stadka to linia Nenena:
Brawurka i Wanilia (mały koń i kuc)



Karina (mały koń)



Jeszcze znajdę zdjęcia Bory i Wirusa i będzie rekord. Nie ma to jak przemyślana "chodoffla" 😎

furmanka, ale cudne, co jeden to piękniejszy!

W ogóle piękne Neneny 😎
Averis   Czarny charakter
14 maja 2010 21:18
Burza, no raczej 😎 Wszak mój podpis pod avatarem nie kłamie.
kasztankaija   Love you more and more and more.
15 maja 2010 08:46
my też po Nenenie, z dwóch stron  🤣
(jakieś bardzo utalentowane nie jesteśmy, no ale dodam )


[img]http://[/img]

Uploaded with ImageShack.us
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się