Styl western (dawniej kącik)

smartini   fb & insta: dokłaczone
31 sierpnia 2016 14:49
Muchozol, przy takiej ilości zdobień to całkiem normalna cena. Dużo mniej zdobione Lesony chodzą po 15-20. I przy okazji dużo ładniejsze :P
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 sierpnia 2016 15:05
Muchozol, ale jakie Bobsy i w jakiej walucie? :P Bobs Larson podstawowy bez żadnych zdobień zaczyna się od 4.000$, niezdobione Avile czy Fappani to 3,5-4,5tys$ a każde zdobienie srebrem = cena w górę w zastraszającym tempie.
Niezdobione Lesony w zależności od modelu kosztują 6-10$ 🙂także te zdobione to wydatek grubo powyżej 15t$
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 sierpnia 2016 15:09
Po kij komu siodło zdobione srebrem?
Nique mam BRy- jedne z najlepszych ujeżdżeniowych na rynku oraz Horze, niższa półka. Co do micklemów to możesz podać nazwiska tych ujeżdżeniowców? Na zawodach takich ogłowii nie uświadczysz, może gdzieś okazjonalnie ktoś w tym jeździ ale ja nie widzlałam, żeby ktoś z wyższej półki używał na żadnych filmach szkoleniowych etc. Według mnie to po prostu nie pasuje do westu, w którym chyba też nikt z wyższej półki tego nie używa? Ironia w Twoim poście nie jest potrzebna- poziom Twojego konia oceniłam po relacji smartini, której nie zaprzeczałaś dlatego pozwoliłam sobie na porady odnośnie akceptacji kontaktu. Jeżeli nie chcesz komentarzy to po co wrzucasz to na forum?
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 sierpnia 2016 15:12
Strzyga, na zawody <3 nie zrozumiesz ;D
.
kasiakliczkowska jakikolwiek wpis zawsze kończy się milionem porad od osób które nigdy nie widziały nawet jak koń chodzi a podpierają się na zdjęciach i pół słówkach. Zdarzało się, że np. Livia czy Muchozol mówiły mi żebym wrzucała jakieś fotki i w ogóle pisała co tam u mnie i Jacka słychać dlatego wrzucam na forum, ale chyba faktycznie przestanę 🙂 Kto będzie chciał to się dowie co tam u nas. Z Muchą i tak utrzymujemy regularny kontakt.
Co do micklemów - prawdopodobnie nikt w weście ich nie używa, ale to wcale nie znaczy że ja mam ich nie używać 🙂 Na zawody się nie wybieram.

I faktycznie, chyba lepiej nie wrzucać, bo zawsze się z tego robi jakaś "afera" xD

Muchozol jak Ty to robisz że to siodło jest takie… NOWE? xD
Livia   ...z innego świata
31 sierpnia 2016 17:12
Muchozol, dziękuję 🙂 Mimo że właściwie nie ćwiczyliśmy od ostatnich zawodów, dzisiejszy schemat traila pojechał bardzo fajnie 🙂 Mucha już zmienia sierść? Choć w sumie moje też już powoli zmieniają... Współczuję bardzo, mam nadzieję że to swędzenie jej minie.

Nique
, pisz dalej co tam u was, ja nadal chętnie poczytam 🙂 Moja uwaga, że do micklemów nie jestem przekonana, wynika z czysto osobistej, subiektywnej opinii, że są okropne z wyglądu 😉 Ale jeśli u ciebie się sprawdzają, no to jasne - to jest najważniejsze i wtedy wygląd ma najmniejsze znaczenie.
Ja mam fazy 😀 Teraz mam fazę na micklema. Póki co nie mam uzbieranej na niego kasy xD Tylko wypożyczam od znajomej. Jak na razie jestem zadowolona. Może mi się odwidzi i za miesiąc jak będę przy kasie to kupię PS of Sweden xD Albo coś podobnego. Albo treningówkę z profilowaną potylicą xD Kto wie 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 sierpnia 2016 17:17
Nique, afery są zawsze, najlepiej je ignorować i robić swoje 😉
Taaaaaak wiem 😀 Ale nie dziwię się, że tyle osób woli tylko czytać i milczeć 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 sierpnia 2016 17:20
trzeba być twardym, nie miętkim :P
Przez was szukam i szukam i coraz to piękniejsze piękności znajduję xD - będę się z Wami dzielić :P

http://qcvsaddlery.com/en/bridles/91-baroque-bridle-with-padded-noseband-111.html

Edit: OMG im więcej go oglądam tym bardziej mi się podoba <3
ale się wątek rozgalopował 😉

drey zależy jak siedzisz, co preferujesz 😉. Miałam Equiflexa, teraz mam Circle Y (z drewnianą, nie Flex). Miałam wrażenie, że Equiflex za dużo moich błędów przekazuje koniowi. Ale to też było siodło reiningowe, ja jeżdżę techniczne. Equiflex dawał całkiem sporo swobody, co dla mnie nie było dobre. Moje Circle Y usadza bardzo, bardzo konkretnie, trzeba się wysilić, żeby źle usiąść (oczywiście nie siedzę super, ale po samej zmianie siodła mój dosiad się poprawił 😉).


Muchozol te elastyczne nie przekonują mnie, a już tym bardziej takie obrazki : [url=https://www.google.pl/search?q=flex+saddle+tree&safe=off&rls=com.microsoft:pl:%7Breferrer🤔ource?%7D&tbm=isch&imgil=YybFHH_vbJ60SM%253A%253BLyp1-rtKGIv4EM%253Bhttp%25253A%25252F%25252F[[a]]www.rodnikkel.com%25252Fcontent%25252Fsaddle-tree-blog-from-shop-and-desk%25252Fchecking-out-a-flex-tree%25252F&source=iu&pf=m&fir=YybFHH_vbJ60SM%253A%252CLyp1-rtKGIv4EM%252C_&usg=___wktzKeHX871OJbyN4jx-cKiIIY%3D&biw=1366&bih=643&ved=0ahUKEwigtM6SkuzOAhWza5oKHXg_CZQQyjcIKQ&ei=2Q7HV-DjE7PX6QT4_qSgCQ[[a]]#imgrc=YybFHH_vbJ60SM%3A]klik[/url] zdecydowanie wolę dopasowane drewniane , byłam ciekawa czy ktoś ma i jakie opinie 😉

Nique wygląda to dziwacznie  🤔, nie widziałam jeszcze takiego, ale jak działa 😎  , to barokowe podoba mi się 'kilometry bardziej' , tylko do westowego siodła już niekoniecznie. widziałabym w nim Sandera Livii 😍

Muchozol jak Ty to robisz że to siodło jest takie… NOWE? xD

podbijam  😀

edit: co do billy allenów, to się z moim też planuję rozstać, niewypał...
Nique ale sęk w tym, że nie ma żadnej burzy, tylko są komentarze akurat niezgodne z Twoim poglądem ( co śmieszne- smartini wyraziła opinię identyczną jak moja, ale tylko mój komentarz nazywasz burzą) bo właściwie to po co forum? Piszesz, że próbujesz jakiś sprzęt bo to i tamto, w życiu nie pomyślałabym, że odniesienie się do tego można nazwać burzą. Ale spoko, już 3 znajomych westowców powiedziało mi kiedyś, żeby tylko nie czytać i nie pisać w wątku westowym jeśli nie chcę się denerwować. Znikam więc, a nazwę może zmienić na wątek wzajemnej adoracji bo do tego to zmierza 😉 pozdrawiam.
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 sierpnia 2016 19:19
kasiakliczkowska, ale tutaj każda, najprostsza wymiana zdań uznawana jest za burzę, każda krytyka atakiem (oh, coś o tym wiem <3)
a że wątek podnosi ciśnienie... cóż, ja mam non stop za niskie a ileż można pić dziennie kawy :P
Właśnie różnica pomiędzy Waszymi wypowiedziami jest zasadnicza - smartini nie daje uprzejmych porad na temat treningu mimo że mojego konia widziała i na nim siedziała 😀

Ale jak już obie zauważyłyście z każdej wypowiedzi robi się burza i nie należy się przejmować. Ja się nie przejmuję 🙂 Miłego wieczorku :P

P.S. drey a moim zdaniem do mojego czarno brązowego siodła by akurat siadło. Z resztą można wybrać dowolną wersję kolorystyczną i zamówić to ogłowie na wymiar 🙂
.
Nique nie zgadzam się z Tobą ale ponieważ w odróżnieniu od Ciebie ja się przejmuję to po prostu będę unikać takich sytuacji, tzn. wchodzenia tutaj. Zakładam, że to koniec tematu. Pozdrawiam.
Kasia ja lubię Cię czytać i apeluje, abyś nie znikała. A jak już chcesz to możesz tylko ze mną pisać, o.

Livia   ...z innego świata
01 września 2016 09:47
Dziewczyny, chill :kwiatek: Im więcej nas tutaj, nawet z różnymi poglądami, tym więcej można się dowiedzieć.

kasia, nie uciekaj z wątku, ja tam lubiłam czytać dyskusje na proponowane przez ciebie tematy 🙂

hej,

czy możecie polecić mi kogoś kto dopasuje siodło westernowe do konia i jeźdźca ? koń stoi w okolicach Poznania.
Karolina Rusak - horsepassion.pl 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 września 2016 18:05
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14222267_1778733302381619_5217368300876099768_n.jpg?oh=667e3602432865d524a6ccabc65a9081&oe=5848A16B[/img]
no to mamy Polaka na pudle z gwiazdami europejskiego reiningu 😀 do tego na koniu polskiej hodowli (RR) i trenowanego od początku przez Łukasza (czarna koszula) 🙂
oby więcej takich sukcesów 😀
P.S. drey a moim zdaniem do mojego czarno brązowego siodła by akurat siadło. Z resztą można wybrać dowolną wersję kolorystyczną i zamówić to ogłowie na wymiar 🙂


Nique nie jestem w stanie sobie przypomnieć Twojego siodła, jak wygląda 😉, mi to ogłowie od razu skojarzyło się z barokowym stylem  😀
Przypomniało mi się, że kedyś mignęło mi na fb ładne ogłowie i chyba nawet z profilowaną, ale nie dam sobie niczego uciąć,na zdjęciu nie widać tego dobrze. wrzucam, może spodoba Ci się



kasiakliczkowska ja też lubię czytać Twoje posty, zawsze się człowiek czegoś nauczy  :kwiatek:

Muchozol odnośnie konserwacji siodeł, można zapytać czego używasz? Ja mam balsam FM Italia , ale nie jestem z niego zadowolona i szukam czegoś innego.
smartini super wieści !! można gdzieś obejrzeć przejazdy ?


Ładne, ale nie chcę nachrapnika na osobnych paskach. Z tego co zaobserwowałam i gdzieś wyczytałam to pojawia się tendencja w ogłowiach westowych z nachrapnikiem skonstruowanym jak w ogłowiach portugalskich w western dressage (np. takie jak na zdj.)
Znalazłam też zdjęcie które mnie podniosło na duchu, że nie tylko ja mam takie szalone pomysły 😀

A siodło jest takie 🙂 Obecnie trochę ciemniejsze i tłoczenia są prawie czarne.
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 września 2016 20:10

smartini super wieści !! można gdzieś obejrzeć przejazdy ?



wrzucałam tutaj 😉 [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,27.msg2589026.html#msg2589026]POST[/url]
3 przejazdy Łukasza w różnych klasach, oba konie są polskiej hodowli i polskich właścicieli, 'robione' od początku przez Łukasza w Roleski Ranch. palomino z Ciok Farm Jadów po Smart Spooku, rude po Shinerze

To drugi sezon 3latków po Shinerze i pierwszy po JoJo ale już widać, że hodowla w RR idzie w świetnym kierunku, ciekawią mnie młode po JoJo które są u Ciry
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 września 2016 20:47
Muchozol, nie jestem wielką fanką gunnerów 😉 Gunnatrashya i jego potomstwo są wyjątkiem potwierdzającym tę regułę.
Wiadomo, nie pogardziłabym ale jak bym mogła wybierać to celowałabym w pierwszej kolejności w inne ogiery. Ot kwestia gustów i guścików
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się