Ochraniacze

Koleżanki koń odparzył się od skórzanych veredus.
łoo jezu. Toć to jakiś delikates z niego. Pessoa moze i brzydkie, ale chyba wygodniej zakładać niż owijki 😉


Moja znajoma, wieki temu jak jej się koń obtarł (zaparzył) od ochraniaczy, a owijek nie posiadała, wycięła z naturalnego futra, hmm jakby nakładki? wkładki?  I najpierw zakładała je na nogę a na to ochraniacz. I koń jej się ładnie wyleczył 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 grudnia 2011 16:14
xxagaxx, dzięki i to jest chyba super pomysł! :kwiatek:

no właśnie dziwię się,że taki delikates,mam go ponad 3 lata i pierwszy raz mu się to po zawodach w Stadzie zrobiło 🙁 myślałam,że od tego wszechobecnego piachu,długo czekałam z zakłądaniem,aż prawie całkowicie zarosło futrem,ale niestety 🙁
Ktoś przytnij sobie climatexy na kształt wkładek do ochraniaczy i podkładaj pod spód, skoro od nich się nie odparza  😉
Ktoś  ee tam, jezeli nie jezdzisz po mega glebokim piachu lub blocie, to nie trzeba futra prac co dwa dni  😉 wystarczy wytrzepac/przetrzec szczotka po jezdzie i jest ok  😉
te pessoa faktycznie piekne nie sa, ale zdaja egzamin na wrazliwcach (testowalam nie raz). ale to tylko propozycje  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 grudnia 2011 16:26
no dzięki za taką burzę mózgów!  :kwiatek:
jak nie znajdę "gdzieś" futra co go można pociąć,to faktycznie dokupię climetexowe podkładki (bo jeżdżę w elastycznych bandażach z climatexem) i je przysposobię.
Katja, po tylu próbach,boję sie kolejnych ochraniaczy,a te jeszcze nieładne 😉
Ktoś - odwiedź jakiś pchli targ, co ludzie sprzedają starocie różnego rodzaju. Jak własnie na takim targu dorwałam skóry owcze w super stanie, które poprzerabiałam sobie własnie na "wkładki" - podkładki  😉, a zapłaciłam za te skórki może 20 zł. Tak więc w chwili wolnego popatrz w takich miejscach.
na allegro mozna czasem dorwac takie futerkowe resztki za pol darmo- ja tak cale pudlo kupilam za smieszne pieniadze 😉
katija dziękuję bardzo za odpowiedź  :kwiatek: No to faktycznie villa odpadły heh.
xxagaxx No tak znowu na wieki wieków też nie szukam, wiadomo że z czasem może uzbieram na coś konkretnego. Nasze obecne ochraniacze, chyba z Jackson, mają rok i po za porysowanym pcv nic im nie dolega. Chciałam tylko kupić jej jakieś drugie, które jednak wytrzymają ten rok czy dwa.

No i okser na miejscu zweryfikował wszystko. Mamy komplet Lami-Cell Pro. Zobaczymy jak się będą sprawowały.
marcinowi na targach wpadly w oko, jakby ktos widzial na promocji to prosze o cynk  :kwiatek:

http://konik.com.pl/pl,product,1406256,ochraniacze,eskadron,air,easy,flexisoft,przody.html
Szukam firm produkujących duże ochraniacze 🙂 Kobyłka to ślązaczka starego typu, nogi ma potężne i zwykle fulle się nie dopinają. Tyły mamy ale chciałabym nowe przody jej kupić, znacie jakieś naprawdę duże modele?
asds   Life goes on...
28 grudnia 2011 07:58
Mozna zamóic u KEntaura z dłuższymi gumami fule, natomiast ja ewentualnie bym proponowała dokupic rzep i doszyc
Tylko problem też w tym, że skorupa w zwykłych fulach nie wchodzi jej na nogę, jest za mała   🤔
asds   Life goes on...
28 grudnia 2011 08:30
Powiem ci tak ja na grubego ( ogier śląski) kupowałam York Cristal full i skorupa była ok. Wiem natomiast że firma Nowak Center robi ochraniacze w rozmiarze XL, a więc musisz poszukać online 🙂
Ava, wg mnie duże są skorupki WW. Jest tam też możliwość wyjęcia dodatkowej wkładki, żeby powiększyć ochraniacz.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
28 grudnia 2011 08:45
asds   Life goes on...
28 grudnia 2011 08:48
York Cristale jesli dla ślązaka...Ewentualnie L-ka Veredusa
Wielkie dzięki, krąg poszukiwań bardzo mi się zawęził 🙂
Ava
Wiekszosc L veredusa pasuje na takie wielkie nogi 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
28 grudnia 2011 11:02
L veredusa są bardzo duże.
No nie wiem czy aż takie duże. Slązaka nie mam, a Veredusy L zapinaja sie na nodze mojego konia tak hm.... no zapinaja sie. Po prawie roku uzytkowania, jak sie guma rozciagneła, są wreszcie ok.
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
28 grudnia 2011 12:02
Tu veredusy na tego typu rasie


o ile się nie myle foto by asds
A to nie jest tak, że Pro light'y są troszkę większe od Olympic'ów?
Przynajmniej ja odniosłam takie wrażenie przy rozmiarze S.
wedlug mnie prolighty sa mniejsze od olympic  😎
asds   Life goes on...
28 grudnia 2011 14:29
Nadmienię ze klacz na powyższym zdjęciu to mix Fryza z Polskim Koniem Zimnokrwistym  😎
Kolezanka kupowala Olimpici na Slazaka który ma 175 cm w kłebie i jest przeogromny. I L spokojnie pasuje, chociaz zadne inne nie pasowały. Nawet Yorki Cristale które tu polecacie.
asds   Life goes on...
28 grudnia 2011 14:40
Ja na grubego mam York Cristal, tyle że rzepu doszywałam na tyłach
co sądzicie o tych ochraniaczach?? http://www.gnl.pl/ochraniacze-horze-protec-p-4824.html
słuchajcie, w yorku który rozmiar to takie typowe full? M czy L? bo już sie pogubiłam... a chce sprawic malemu coś na padok - myślałam o takich, ale sama nie wiem, bo skoro sa dwa rozmiary to mam wrażenie że M jest poniakowy a L to normalny full. albo - druga hipoteza - ze M jest zwykłym fullem, a L to gigant niczym u veredusa.  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się