siodło ujeżdżeniowe

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
13 sierpnia 2010 18:41
Nie powiem Ci konkretnie czym się różnią w budowie, ale odczucia dają zupełnie inne. Czerwony mi pasował, a niebieski w ogóle 😉
Czytałam gdzieś (a może mam jakieś majaki?) że można sprawdzić dane fabryczne siodła Passiera znając numer seryjny. Prawda, czy fałsz?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
14 sierpnia 2010 15:18
Można.
Parę stron temu była o tym mowa.
Wysyłasz zapytanie na maila i dostajesz wszystkie dane techniczne:
rok prod., rozstaw łęku, jakie siedzisko (głębokie lub nie), jakie panele(z jednego kawałka
czy łączone), model.
Z tymi danymi nie jest tak hop siup, bo po 3-cim mailu (nie mogąc się odczekać wysłałam na dwa adresy podane na stronie z dwóch kont) dostałam prośbę by więcej nie pisać do nich w takiej sprawie  🤔wirek:
właśnie napisałam do nich, ale że nie dostałam żadnej odpowiedzi, to zwątpiłam.
no nic, dzięki :kwiatek:
Jakaś dziwna sprawa skoro oferują jakąś opcję a później odpisują aby do nich nie pisać w tej sprawie. Może spróbuj zadzwonić? Myślę że taka firma powinna mieć rejestr...
Co do Euroridinga
siodla z czerwonym znaczkiem są starsze
Zupełnie inaczej sie w nich siedzi. Mam tego z niebieskim i jestem zadowolona, natomist kiedys wsiadłam na tego z czerwonym i myślałam, ze umre ;-)
w niebieskich jest inne wypełnienie poduszek, i jakis system, który chyba nazywa się Flexi points.
A że tak Was zapytam, myślicie, że Daw-Mag zrobiłby małe przeróbki w sylwestrze na zamówienie ?  👀
Jakaś dziwna sprawa skoro oferują jakąś opcję a później odpisują aby do nich nie pisać w tej sprawie. Może spróbuj zadzwonić? Myślę że taka firma powinna mieć rejestr...

Owszem mają, nawet niedawno z niego korzystałam. Jakieś dwa tygodnie temu. Wysłałam numer, na drugi dzien otrzymałam wszystkie dane techniczne siodła.
A że tak Was zapytam, myślicie, że Daw-Mag zrobiłby małe przeróbki w sylwestrze na zamówienie ?  👀

Daw Mag robi przeróbki nie tylko swoich siodeł, ale każdego, które do nich trafi. Wysyłałam mojego Passiera (tego, o którego zresztą pytałam) do naprawy urwanej przystuły a znajoma wysyłała Euroridinga do "renowacji" (wypchanie poduszek, wymiana przystuł, skracanie tybinek itd.) 🙂
Chodzi mi, żeby pogłębili siedzisko i żeby były większe bloczki kolanowe...
Musisz do nich zadzwonić i zapytać. Jednak z doświadczenia wiem, że powiedzą ci, że muszą siodło zobaczyc i ocenić więc tak czy siak musisz je do nich wysłać.
P.S. Z tego co wiem, do 20 sierpnia Wysocki ma przerwę urlopową, więc teraz będzie miał dużo zamówień, ale sama spółdzielnia "Siodlarz" Pleszew robi takie przeróbki od ręki. Jak chcesz, na PW dam ci kontakt 🙂
Ale mi chodzi, żeby mi zdobili takiego sylwestra zmutowanego...  😎
Przykro mi, nie wiem co rozumiesz przez słowo "zmutowany". Nie jestem również rymarzem więc nie powiem ci czy podejmą się takiej pracy.
caroline   siwek złotogrzywek :)
20 sierpnia 2010 08:07
Chodzi mi, żeby pogłębili siedzisko

czyli co? żeby wymienili ci terlice?? bo głębokość siedziska determinuje terlica a nie widzimisie użytkownika.

P.S. wymiana terlicy = przebudowa całego siodła, mało kto podejmie się takiej roboty bo to jest de facto szycie nowego siodła. łatwiej wymienić siodło. i sensowniej.
😵 chodzi mi o to... żeby ZROBILI, WYPRODUKOWALI mi takie siodło.
Onlyright, mówiąc małe przeróbki w sylwestrze na zamówienie ?

nie zasugerowałaś produkcji nowego siodła, więc się nie unoś.
A jeśli chodzi o zrobienie zupełnie nowego siodła, z głębszym siedziskiem i większymi poduszkami kolanowymi, dlaczego poprostu nie zdecydujesz się na inny model, który spełnia twoje wymagania ? 😉
Dominus z Daw-Maga jest tego typu właśnie... głębsze i zdecydowanie bardziej usadzające
Jakby miało spełniać całkowicie wymagania, to bym kupiła Prestige LC lub Academy, Venus K.... Ale nie mam tyle kasy. A takie siodło używane trudno dostać...
to byś się zdziwiła, bo Academy wcale nie ma głębokiego siedziska 😉.
A na serio zainteresuj się tym Dominusem - może podpasuje 😉
Dobrze, że mówisz. Teraz zostają już tylko 2 wymarzone...  😁
Zainteresuję się. Idę oglądać  🏇


edit: Dominus fajny  😀iabeł: A ma ktoś z Was Euroridinga Titana II ? Też mi się podoba  😡
A wie ktoś ile mają cm tybinki w Daw-Magu Sylwestrze w rozmiarze 17"? Pech chciał że mój tyłek wybrał właśnie to siodło ale nogi niestety mam przykrótkie to standardowej opcji  🙂
Ja was zakatuję chyba tymi pytaniami...  😵  Ale cóż...
Jaka jest poważna różnica między Wintecem Isabell Werth, a Pro Dressage tym najnowszym ?  👀  Które będzie lepiej trzymało ?
I czy się nadają dla krótkonogich ?
Jestem katem, wiem..  😡
A ma ktoś z Was Euroridinga Titana II ? Też mi się podoba  😡

Siedziałam w nim. Baardzo przyjemne siodełko, baardzo miękkie. Ma dość duże bananki z przodu, ale za to mięciutkie, więc nie gniotą jak np. niektóre Kieffery... Generalnie siedzi się jak na poduszeczce, tym bardziej, że jest dość głębokie 😉 Fajnie trzyma, ale jak dla mnie jednak za miękkie 🙂
Co myślicie, o siodle Stubben ,,Maestroso De Lux" ❓
caroline   siwek złotogrzywek :)
22 sierpnia 2010 23:25
[quote author=Onlyright link=topic=300.msg681557#msg681557 date=1282303812]
A ma ktoś z Was Euroridinga Titana II ? Też mi się podoba  😡

Siedziałam w nim. Baardzo przyjemne siodełko, baardzo miękkie. Ma dość duże bananki z przodu, ale za to mięciutkie, więc nie gniotą jak np. niektóre Kieffery... Generalnie siedzi się jak na poduszeczce, tym bardziej, że jest dość głębokie 😉 Fajnie trzyma, ale jak dla mnie jednak za miękkie 🙂
[/quote]

ja mam titana II od 3 lat. i już wiele razy opisywałam "wrażenia" (wyszukiwarka nie gryzie!)

ale niech stracę... zatem po raz kolejny: to siodło zawsze robi wrażenie na poszukujących siodła - bo taki łęk wysoki, bo takie głębokie, bo takie klocki duże... i wydaje im się, że w takie siodło wsiąść to od razu człowiek będzie poprawnie siedział i GP pojedzie na każdym koniu... 😉
tymczasem to siodło takich cudów nie czyni. nawet wręcz przeciwnie, moim zdaniem jest to siodło bardzo wymagające, bo narzuca dosiad z mocno opuszczonymi udami, co jest całkiem trudne do wykonania, zwłaszcza dla początkujących/zaczynających przygodę z ujeżdżeniem (z resztą później też niewiele pomaga).
w dodatku ma nie tylko szerokie siedzisko, ale i tzw. "twist" co daje wrażenie siedzenia na mega szerokim koniu, czego wiele osób bardzo nie lubi lub jest dla nich bardzo niewygodne.
dodatkowo, przez swoją budowę, każde minimalne nawet odstępstwa od bardzo dobrego dopasowania tego siodła, wywierają bardzo duży wpływ na dosiad jeźdźca.

ogólnie rzecz biorąc - z tego co obserwowałam u mnie w stajni, te siodła budzą dość skrajne emocje - jedni je uwielbiają, inni nienawidzą 😉 ja z moim siodłem po jakimś czasie się nawet polubiłam, ale nie ukrywam, że przez długi czas niesamowicie mi przeszkadzało i utrudniało jeździectwo. gdyby nie koń, który je sam dla siebie wybrał, to bym się go dawno temu pozbyła. teraz jest mi wygodnie, ale i tak nadal odkrywam nieznane mi dotychczas możliwości rozciągnięcia nóg w pachwinach...
w każdym razie - moim zdaniem to nie jest siodło uniwersalne - bo ani nie przypasuje każdemu jeźdźcowi, ani nie będzie pasowało każdemu koniowi. wbrew temu co się może komuś ze zdjęć wydawać.

zaś co do wypowiedzi croopie... wrażenia po jednej jeździe...? dlatego nie dziwi mnie ich hurraoptymistyczna wymowa 😉

titina, maestoso de luxe. bardzo przyjemne siodło, znam kilku jego zagorzałych wielbicieli.
Maestoso de Luxe - głębokie, miękkie, wygodne. Usadza, ale nie jakoś nachalnie i pozwala na sporo swobody. W wersji De Luxe są krótsze klocki kolanowe i wyżej umieszczone niż w normalnym Maestoso. Mi się świetnie w nim jeździło - w jakiś niejasnych sytuacjach typu spłoszenia miałam wrażenie "zasysania" przez siodło mojego tyłka wgłąb konia 😉. Jedna uwaga - standardowy rozmiar tybinki jest dla mega długonogich, jak masz mieć coś więcej niż kostkę poza tybinką 😉.  Może trochę to przesada, ale tybinka jest faktycznie bardzo długa i trzeba to brać pod uwagę.
Czy może ktoś z Was porównać siodło Passier Lenox do siodła Passier Grand Gilbert?
Maestoso de Luxe - głębokie, miękkie, wygodne. Usadza, ale nie jakoś nachalnie i pozwala na sporo swobody. W wersji De Luxe są krótsze klocki kolanowe i wyżej umieszczone niż w normalnym Maestoso. Mi się świetnie w nim jeździło - w jakiś niejasnych sytuacjach typu spłoszenia miałam wrażenie "zasysania" przez siodło mojego tyłka wgłąb konia 😉. Jedna uwaga - standardowy rozmiar tybinki jest dla mega długonogich, jak masz mieć coś więcej niż kostkę poza tybinką 😉.  Może trochę to przesada, ale tybinka jest faktycznie bardzo długa i trzeba to brać pod uwagę.


O ...., to ma być siodło dla mojej uczennicy, a ona nie ma więcej, jak 158cm.?!Co tu poradzić?Ona na pewno nie urośnie.!
Dziewczyna ma konika 160cm. w kłębie sama jest nie za duża, czy można zamówić z krótszymi tybinkami?
Ja mam jakieś 165-167cm i ta tybinka jest na mnie sporo za długa. Ale jeśli będziecie zamawiać nowe to na 100% można zamówić krótszą 🙂

edit:
znalazłam zdjęcie swoje w tym siodle - nawet jak uznamy, że za głęboko nie siedzę to i tak tybinka jest za długa. Stawiam dużo, że osoba 160cm będzie wystawała kostkami co najwyżej za tybinkę.
O cholera, prawie do pół długości łydki!!!Podobno będzie mogła przymierzyć.To siodło bardzo mi się podoba, szkoda gdyby nie pasowało 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się