SIODŁA

queridiculomasgrande,  jakością. zapewne DW udzieli wszystkich odpowiedzi 😉

ja mam siodło w wersji z lepszą skórą, mimo kilku lat uzywania nie ma żadnych przetarć, pęknięć, odbarwień, zarysowań. skóra krajowa potrafi się przetrzeć w miejscu puślisk, jest twardsza, ale jakby sztywniejsza, mniej elastyczna, skóra lepsza jest taka, miękka, ale mniej podatna na przyrysowania i otarcia. takie mam wrażenia po moim DW i tym samym modelu znajomej( z innych skór)
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
31 maja 2012 11:50
od kiedy DM szyje z zagranicznych skór?
Ktoś, hmm, a nie szył? O ile dobrze pamiętam to kiedyś z kilku nawet źródeł słyszałam, że ta wersja exlusive to szyta jest z zagranicznych 🙂
To ja tez tak kojarzę, jak kupowałam swoje, w wersji standard...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
31 maja 2012 12:25
epk, aha  😎
Wersja exlusive o ile mnie pamięć nie myli jest pół na pół( zagraniczne na polskie)
Ktoś posiada Sommera Passion??

http://sommer-siodla.pl/passion-j/
a ja mam takie pytanie

Jak załatwiacie sprawe gdy ktos chce siodło pożyczyc do przymiarki?
miałam juz 2 sytuacje ze byli "chętni" ale jak pwedziałam ze siodło dowioze na przymiarkę na terenie warszawy lub sami odbiorą i wplaca zaliczkę to rezygnowali.
Co jak chce je przymierzyc ktos z poza miasta w którym zyjemy?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 czerwca 2012 12:51
sylwiaj gdy kupowałam siodło sama zaproponowałam sprzedającej, że wpłacę całość i wtedy zabiorę siodło do przymiarki. Nie wyobrażam sobie dać komuś siodła bez pełnej kwoty. Jeżeli ktoś jest z innego miasta, to najlepszą opcją jest wysyłka za pobraniem, z możliwością rozpakowania paczki przy kurierze.

Ja taką sytuację widzę w ten sposób:
- wysyłamy sobie nawzajem umowy "przymiarki siodła" z wyznaczeniem terminów, wysokości kaucji itp.
- nie wyobrażam sobie wysyłki siodła inaczej niż za pełną kaucją osobie obcej,
- wysyłam kurierem (paczka ubezpieczona)
- w razie gdy siodło nie pasuje potencjalny nabywca pokrywa koszty kuriera, a ja zwracam kasę.
Tyle z mojej strony jako sprzedającego.
no własnie zauważyłam ze ludzie nie chcą się godzić na ta wpłatę zaliczki bo ja oobiście tez w zyciu bym nie wysłała siodla obcej osobie...
Mam pytanie :kwiatek:
Musze podjąć decyzję jakie siodło kupić na moją małą. Hc/oo wzrost 135cm, raczej drobna ale okrąglutka, brak kłębu. Siodło ma być do rajdów. Myślałam o bezterlicówce ale te raczej mi wizualnie nie pasują i nie sądzę bym dała radę utrzymać się w takim siodle gdy młoda odpali wrotki 😂 Dobrze leży na niej Daw- magowski Hubert, Konrad z Siodlarza fatalnie, rajdówka też nie najlepiej 🙁
Macie jakieś pomysły? sugestie?
Myślałam o McClellan lub endurance...
kasik, przede wszystkim musisz patrzeć na szerokość łęku - dobrać odpowiednią, to od niej zależy to, jak będzie leżało siodło. Więcej wiadomości na ten temat znajdziesz w wątku dot. dopasowania siodła.
Sisisa ale żeby dopasowywać to muszę mieć pomysł co 😂 podałam "orientacyjnie" znane modele, bo co wiele głów, to nie jedna. Siodło dopasowane mam, jednak  zależy mi na czymś nadającym się bardziej do rajdów niż Hubert Daw-Maga. Poza tym, to siodło jej matki 🤣
kasik, a Norton Endurance? Wygląda jak Norton CC - tzn. płaskie szerokie panele z dużym prześwitem pośrodku - z tym ze ma ławki wysunięte do tyłu. Zwykłe CC w rozm. 16,5 wchodzi na mojego beczkowatego hucuła i na sp o gabarytach ziemniaka 😉
A, no i łęk też raczej płaski, wycięty, szeroki.

edit:

tu w gnlu http://www.gnl.pl/siodlo-rajdowe-norton-endurance-p-9886.html
a tu real foto: klik1  klik2
Orzeszkowa- a jak z trwałością takiego siodła?? Bo czytam i ono "nieco" syntetyczne jest.....ogólnie fajnie wygląda ale firmy totalnie nie znam. kojarzę jedynie, że znajomi odradzali kulbaki z tej firmy....
Właśnie znalazłam i pokochałam miłością nieodwzajemnioną 😕 http://allegro.pl/profesjonalne-siodlo-rajdowe-prestige-atena-17-i2395990532.html
A może ma ktoś podobne: http://allegro.pl/super-okazja-przepiekna-amerykanska-kulbaka-i2380807025.html ?
Niby wolałabym coś w stronę klasyki ale może powinnam zmienić preferencje...
zależy jak długie rajdy palnujesz. Ja na kuckę mam wintec wide i na kilkudniowe rajdy po 30 km dziennie było spoko.
hmmm, zdarza się i po 2tyg w siodle spędzić, czasem po 40km/dziennie. Raczej po górach się szwędamy...
ekuss   Töltem przez życie
04 czerwca 2012 19:03
Takie pytanie: Jak przewieźć siodło samolotem? Do podręcznego wiadomo-gabaryty...a w zwykłym bagażu też nie będą się znowu obchodzić z torbą jak z jajkiem i moje pytanie: jak je zabezpieczyć? W co wpakować-w torbę, karton? Za rok będę wiozła siodło z Polski i nie mam pojęcia jak to zrobić...
ekuss, walizka? Myślę, że jak obłożysz je dookoła ciuchami to nie powinno się nic stać...
I do tego zakleić całe siodło folią bąbelkową a w koło łęków przykleić poduchy z powietrzem (wszystko do dostania na poczcie).
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
05 czerwca 2012 09:24
planuje zakup winteca, tylko którego? 2000? wide?
jeżdżę rekreacyjnie,czasem na rajdy 😉
na ktoś może do pożyczenia co by zobaczyć jak się jeździ,jak na konia pasuje itd?  :kwiatek:
rybka   Różowe okulary..
05 czerwca 2012 09:35
Takie pytanie: Jak przewieźć siodło samolotem? Do podręcznego wiadomo-gabaryty...a w zwykłym bagażu też nie będą się znowu obchodzić z torbą jak z jajkiem i moje pytanie: jak je zabezpieczyć? W co wpakować-w torbę, karton? Za rok będę wiozła siodło z Polski i nie mam pojęcia jak to zrobić...

Można w bagażu podręcznym tylko trzeba kupić torbę do transportu siodła i są dodatkowe luki bagażowe u załogi na takie przedmioty, tylko musisz sie dowiedzieć u przewoźnika ile kg możesz na podręczny zabrać lub ile musisz dopłacić za nadbagaż. Moja kumpela leciała do Australii i kupiła specjalną torbę do siodła plus łęki zabezpieczyła kawałkami gąbki, aby sie nie obiły i nie było problemu.
Czy miał ktoś styczność z siodłem Merano? co o nim sądzicie w jakich cenach chodzą te siodła itd? Bardzo prosze o pomoc dziękuje Pozdrowionki 🙂😉 :kwiatek:
kasik, to zależy, czy chce Ci się dbać o sprzęt... moje CC ma jakieś  6 lat minimum, pierwszy właściciel nie dbał i wyrąbał dziurę w poduszce. Ja dbam i od 4 lat z siodłem (ani z dziurą) się nic więcej nie dzieje 😉
Siwa953, Wide to Wintec specjalny dla szerokich, mało wykłębionych koni. Do niego są inne (szersze łęki), niż do zwykłych Winteców.
mam pytanie- czy miał ktoś z Was do czynienia z siodłem KIEFFER HGG ENDURANCE? Mam możliwość kupna i zastanawiam się czy warto....
Rozstaw łęku 4 w Euroridingach to ile cm ?
ekuss   Töltem przez życie
11 czerwca 2012 17:30
ekuss, walizka? Myślę, że jak obłożysz je dookoła ciuchami to nie powinno się nic stać...

Nie wiem czy mi się zmieści... chyba,że kupię baardzo dużą torbę... bo w kartonie się boję,że podrą...
Proszę nie próbować takich rzeczy. Dział ogłoszeń jest gdzie indziej.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się