PSY

Dziękuję za odpowiedź. :kwiatek: Tak przypuszczałam i tak mówiłam mojej teściowej i jej 10-cio letniej córce, które są właścicielkami Ursy.
Mówiłam im, że to nie jest piesek kanapowy, który będzie grzecznie leżał na podusi, tylko mały wulkan energii, który potrzebuje biegać, latać i się bawić, żeby podtykać jej pod nos to co jest dla niej, do gryzienia i tyle. Hitem jest gruba linka z dwoma supłami.
Warunki do spożytkowania energii są wyśmienite, bo to duże gospodarstwo agroturystyczne i oczywiście żadnych nieporządanych zachowań Ursa nie przejawia gdy jest na dworze. Ma też świetnego "nauczyciela", bardzo grzecznego 8-mio letniego owczarka niemieckiego Borysa, który bardzo cierpliwie Ursie tłumaczy warcząc, gdy za bardzo włazi mu na głowę.
Mnie najpierw zdziwiło czemu w ogóle Ursa jest wpuszczana do domu, skoro gryzie, sika i wyrywa kwiatki z doniczki... no ale już wiem czemu.
Problem w tym, że moja teściowa boi się zostawiać ją na dworze niepilnowaną, czy w nocy, ponieważ w przeszłości już jej ukradziono kilka psów, w tym szczeniąt. :/

A i dzięki za polecenie książki, już mówiłam i moja teściowa zamierza ją zakupić. 🙂
Robi na L4 ale wstawiam jakieś zdjęcie z weekendu z jego pierwszego dnia w pracy bo był meega grzeczny  🙂


pierwszy raz słyszę o akcji z żółtą wstążką 😡 ja zwyczajnie uprzedzam żeby nie dotykać albo jeśli leci do nas pies to uprzedzam - nie będzie miło potraktowany  😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
31 marca 2015 11:05
mam roczną suczkę Bernenskiego psa pasterskiego. Od dłuższego czasu drapie sie po uszach, byłam u weta dał jakieś krople no i na chwilę było lepiej ale to wciąż nawraca. W tej chwili jedno ucho swędzi i jest zaczerwienione. Co to może być jak to wyleczyć, wet mówił, że może mieć to związek z jakimiś gruczołami w odbycie czy coś takiego (nie znam sie na tym) i że te gruczoły trzeba co jakiś czas czyścić i w uszach nie będzie stanu zapalnego  🙄. Możecie cos podpowiedziec, doradzić.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 marca 2015 12:10
Euforia_80, na początek może zrób wymaz z ucha 😉 ?
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
31 marca 2015 12:11
Dumkowa, to mam nadzieję, ze to tylko drobnostka. Powoli zaczynam gromadzic kase na diagnostyke Orso, też jakieś problemy z ruchem widze.
Euforia, pierwszy raz słyszę, żeby zatkane gruczoły miały związek z uszami  😲  Weci, to może być prawda???
tet, ja nie wet i nie wiem czy to prawda, nam za to mówili, że zapalenie spojówek może być spowodowane zapchanymi gruczołami... Ale wyczyszczenie nie pomogło :P (później się okazało, że była nużyca i alergia).
Euforia_80, a co pies je?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
31 marca 2015 12:30
może i ma to jakis związek ale wyczyszczenie nic nie daje, jak zakrapiam to jest poprawa, a jak odstawiam to znowu  świąd i zaczerwienienie powraca. Znalazłam w necie informacje, że to mogą być roztocza. Podobno jak się podaje lek przechodzą do odbyty, po ustaniu podawania leku wracają do uszu.
Cricetidae suchą karmę Brit + puszka
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 marca 2015 13:22
Ale co roztocza?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
31 marca 2015 13:30
roztocza jako pasożyty w uszach.
Wpadam zameldować, ze zaklepaliśmy dziś australijke  🙂 także pod koniec maja spodziewamy sie drugiej marmurki w rodzinie, tym razem niebieskiej 🙂
tet mi się ruch tyłu Robiego od początku nie podoba, nie wiem czy to może mieć podłoże psychiczne ale jak biega to podnosi w powietrze raz prawą a raz lewą nogę i często biega sobie na 3 nogach. Jeśli jest skupiony na ćwiczeniu/zabawie to biega normalnie. Tak samo jak idzie prosto ale jest odwrócony głową do mnie to często kuleje.
Oprócz tego to wariuje i skacze jak oszalały więc wątpie, żeby go coś bolało. No nic, podleczymy kontuzje na razie aktualną i będę myśleć co dalej.
edit:jednak się wybieram na więcej badań bo coś robi się dziwnie porusza coraz bardziej :/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 marca 2015 14:52
[quote author=Euforia_80 link=topic=32.msg2327208#msg2327208 date=1427805008]
roztocza jako pasożyty w uszach.
[/quote]

Ale to chodzi o świerzb uszny, tak?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
31 marca 2015 15:01
JARA no właśnie nie  wiem, szukam w necie co to może być.  Czy roztocza to to samo co swierzb?
Wkurza mnie to, że wet nie szuka  przyczyny dolegliwości, trwa to już  zbyt długo i wciąż nawraca wiec to nie jest jakiś tam  stan zapalny. Początkowo  dostawała antybiotyk ale pomógł  na krótko.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
31 marca 2015 21:38
dumkowa, wiele osob polecilo mi klinike abvet w czeskim Bohuminie. dr Nnovak ma tez konsultacje w klinice wet na Zakopiance.  Novak to ortopeda i traumatolog. Z Orso chyba tam sie wybiore. strona abvetu ma tez polskaa wersje i ponoc mowwia tam po polsku. to ledwo 120 km od Krakowa.
tet dzięki bardzo, dobrze wiedzieć o takim kontakcie :kwiatek: na razie umówiłam się do Wojciecha Piróga na zabłociu - do niego zawsze chodzę z 'cięższymi' rzeczami . Zresztą też uczył się i pracował w Czechach głównie, Niemczech i chyba jeszcze Belgii.
Zreszta ja Robiego nie ogarniam, raz skacze i biega a za 5 minut nie może wstać z posłania 🤔wirek:
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
01 kwietnia 2015 08:07
Może kiedy jest podescytowany to adrenalina go znieczula. Orso tez za frisbee skoczy a do samochodu nie da rady.
Co będziemy gdybać 🙂 daj znać jak go wet obejrzy
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
01 kwietnia 2015 08:13
Byłam wczoraj z moja sunią u weta, tym razem u innego.  Wetka stwierdziła alergię prawdopodobnie na karmę. Ma zaczerwienione łapy od spodu, łupież i sierść niby błyszcząca ale nie taka jak powinna być no i swędzenie i zaczerwienienie uszu.
W związku z tym mam pytanie , jaką karmę kupić macie jakieś doświadczenia z alergikami?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 kwietnia 2015 08:24
Euforia_80, kup karmę na rybie lub jagnięcinie (albo bizon czy coś podobnego), a jako wypełniacz wybierz ziemniaki.
Bez kurczaka, indyka i wypełniaczy w postaci zbóż.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
01 kwietnia 2015 08:37
a jakąś konkretna firmę możesz polecić ?
Euforia_80, Shaggy Brown Natural, Fish4Dogs - te dwie sprawdzały się u nas najlepiej przy alergii.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
01 kwietnia 2015 09:06
A propos karm, w Zooplusie jets teraz Lukullus po 8,88 zl za kg
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 kwietnia 2015 09:11
[quote author=Euforia_80 link=topic=32.msg2327709#msg2327709 date=1427873836]
a jakąś konkretna firmę możesz polecić ?
[/quote]
White Wolf, Taste of the wild, Fish 4 dogs, Wolfsblut, Acana, Orijen, Purizon, Brit Care ... odkąd nie karmię suchą nie wiem nic o nowościach 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 kwietnia 2015 09:17
Euforia_80, u mojej też była alergia na karmę, konkretnie na drób (bo jak mojej mamie zwędziła dwie wielkie piersi, to objawy aż huczały) - drapała uszy, które łysiały. Jest na karmie z rybą i ryżem, i jest spokój.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
01 kwietnia 2015 10:30
czyli taka mogłaby być?
http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_specjalistyczna_alternatywna/alegrie/bosch/31526

(Strasznie drogie te karmy dla alergików)
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 kwietnia 2015 10:37
Euforia, dla mnie podejrzany jest tłuszcz zwierzęcy w składzie. Najczęściej to tłuszcz z kurczaka. Ja bym poszukała czegoś z mięsem na początku składu.
Euforia_80, najtańsza jest chyba Brit Care.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
01 kwietnia 2015 11:11
safie szukam właśnie czegos co nie zawiera kurczaka w żadnej postaci.
Brit Care ma tłuszcz drobiowy  🤔

edit:
Które są korzystniejsze dla alergika?
Brit Car
SKŁAD:
Jagnięcina, mielony ryż, tłuszcz drobiowy (z witaminą E), olej łososiowy, aromaty naturalne, otręby ryżowe, suszona pulpa buraczana, drożdże browarniane, suszone jajka, wyciąg z juki Schidigera, suszone jabłka, minerały, chlorowodorek glukozaminy, siarczan chondroityny, DL-metionina, L-lizyna, oligosacharydy manozowe, frukto-olig0sacharydy, pięciowodny siarczan miedzi, niacyna, pantotenian wapnia, kwas foliowy, chlorek choliny, biotyna, witamina A, witamina D3, witamina E.

BOSCH SENSTIVE LAMB & RICE
Składniki:
Bez pszenicy i kukurydzy. Ryż (min. 37,5 %), sproszkowana jagnięcina (min. 20 %), jęczmień, tłuszcze zwierzęce, gluten ryżowy, ziemniaki (suszone), pulpa buraczana (bez cukru), suszone jaja, siemię lniane, ekstrakt z mięsa, groch, włókna celulozy, suszone drożdże piwne, chlorek sodu, chlorek potasu, sproszkowane muszle (min. 0,1 %), sproszkowana cykoria.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 kwietnia 2015 11:26
[quote author=Euforia_80 link=topic=32.msg2327780#msg2327780 date=1427880644]
czyli taka mogłaby być?
http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_specjalistyczna_alternatywna/alegrie/bosch/31526

(Strasznie drogie te karmy dla alergików)
[/quote]

Niestety, im lepszy skład karmy tym jest ona droższa. Tanie karmy składem są odpowiednie dla kur 😉

Skład:
ryż (min. 37,5%), mączka z mięsa jagnięcego (min. 20%), jęczmień, tłuszcz zwierzęcy, gluten ryżowy, białko ziemniaczane, pulpa bur (aczana (bez cukru), jajka (suszone), siemię lniane, hydrolizat mięsny, groszek, włókna celulozy, drożdże (suszone), chlorek sodu, chlorek potasu, mączka z mięsa małży (min. 0,1%), proszek z cykorii.
Udział mięsa lub białka zwierzęcego pochodzenia: min. 28 % (sucha masa), Udział białka zwierzęcego w całkowietej ilości białka łącznie: min. 23 % (bazy suchej), udział białka pochodzenia zwierzęcego w stosunku do całości: min. 53 %


Składowo to słaba karma dla alergików.

Poszukaj sobie jeszcze karmy Granum Elite (jagnięcina i ryż), dosyć tania i składowo całkiem, całkiem.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
01 kwietnia 2015 11:45
ELITE GRANUM - Lamb & Rice

Składniki
mięso jagnięce (min. 40%), mięso drobiowe, ryż, olej i tłuszcz zwierzęcy, mączka kukurydziana, mięso z ryb, włókno celulozowe, pulpa buraczana, składniki mineralne, mikroelementy, witaminy  🤔

z tego co czytam to kurczak stosunkowo często uczula  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się