PSY

Jara, ale superowy sklep  🤣 Normalnie zaraz coś zamawiam. I tu pytanie do doświadczonych, jakie mięcho będzie najlepsze dla szczeniorów, rasa duża, ur. 26.08.2014r.?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 listopada 2014 12:05
Huzar, każde 😉 ważne żeby nie karmić jednym rodzajem mięsa. Tylko szczeniaki dostają o wiele (nawet 2-3 razy) większe dawki mięsa/żołądków/podrobów niż psy dorosłe 😉

tet już raz był bulwers jak przyznałam się, że Buła jadała Wolfsbluta z koniną 😁
A ja wzięłam dziś na spacer aparat i mam jesienne fotki!
Generalnie mojego psa liście parzą i trzeba uskuteczniać skoki przez niewidzialne przeszkody  😁

I na trzecim zdjęciu doskonale widać, że wielkość MA znaczenie- do końca spaceru, równie dumnym krokiem jak na zdjęciu, wlókł tego kija... 🤣


W ogóle, jak to miło, że już w cywilizowany sposób można go odwoływać. Bo nasze ciągłe chodzenie na smyczy jeszcze jakiś czas temu nie miało sensu z jego psim ADHD- takim tempem, jak na zdjęciach, porusza się na każdym, nawet 2-godzinnym spacerze  😉
Jara, dzięki  :kwiatek: Można je podawać surowe, no nie?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 listopada 2014 14:27
Huzar, no to jest do podawania tylko na surowo 😉
Jara, ponownie dziękuję  :kwiatek:
Moje szczeniory prawie mnie słuchają... Zgodnie z wytycznymi tet i książki, którą mi poleciła, jak je wołam i przychodzą mówię "dobrze" i smakołyk.... Małpiszony jedne tak się wycwaniły, że przychodzą, biorą smakołyk i spierniczają, tak skąd przyszły  😀 Ehhhh, jeszcze dużo pracy przed nami...
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
03 listopada 2014 18:07
To nic, wazne ze przychodza. Jezeli chcesz zeby zostawaly musisz pocwiczyc na lince. Uniemozlwic oddalenie sie, nagrodzic zostanie. Mimo, ze nie dobrowolne. I wprowadzic komende "koniec". Koniec oznacza ze pies moze juz wstac. Albo po przyjsciu oddalic sie. Bez tej komendy psy beda same decydowaly co dalej. Ty chcesz zeby siedzialy tak dlugo jak potzrebujesz, musisz je uczyc przedluzonego siadu, poprawiac jezeli wstana, a najlepiej nie czekac az same wstana, tylko pochwalic, dac smaka i powiedziec koniec. Po slowie koniec moga robic co chca.
Kiedy przybiegaja na wolanie nie dawaj smaka natychmiast. Od razu musisz chwalic, ale smaka moga dostac 10, 15, 30 sekund pozniej. I nie za kadym razem.
Zora90 założe funklub twojego psa, on jest genialny  😍
Nie jest dobrze tet, my jeszcze nie umiemy siadać  😡
Ale się nauczymy oczywiście  😉. Obecnie trochę dnia mi brakuje, niestety.....
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
03 listopada 2014 19:37
Siad jest latwy. Bierzesz cos dobrego do zarcia do reki, zamykasz w dloni, podsuwasz stojacemu psu pod nos, a jak mu sie spodoba ten zapach przesuwasz reke powoli nad jego glowe, tak zeby musial ja zadrzec w gore. Jak chce miec wyzej leb, musi opuscic zad. A tak kucac niewygodnie, wiec sobie usiadzie. Powtarzasz spokojnie kilka razy ten manewr, a jak pies zaczyna kumac co musi zrobic zeby dostac smakolyk, zaczynasz dodawac skowo siad. I voila. Zrobione
Jak chcecie sprawdzone źródło gryzaków wędzonych to polecam użytkownika na Allegro: LordZeton.
Przed Lordem na allegero królował e-pies.eu 
Zrezygnowali z powodu zbyt wysokich prowizji na allegro i teraz sprzedają tylko ze swojego sklepu.
Szczerze polecam, sprawdzone, wysyłka express i mają taniej niż na allegro 😉 Ja biorę tylko od nich

tutaj link:  http://www.e-pies.eu/

Alpha Spirit znam i moje psy po prostu szaleją za ich przysmakami.
Mieliśmy wszystkie rodzaje przysmaków i kości od nich są rewelacyjne !
Firma ma swoją siedzibę we Wrocławiu  😉 tak na prawdę są oficjalnym dystrybutorem tych przysmaków a przywożą je z Hiszpanii.
Ceny w sklepie powalają bo za opakowanie ciasteczek  40 gram - 5 zł to sporo, mój jeden pies ma takie opakowanie na raz  👀



TheWunia w jego kundlowym imieniu dziękuję  🤣
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 listopada 2014 00:12
OgarPolski, na tej stronie wrzuconej przez Ciebie mają obroze Foresto za 88zl. Warto kulic na przyszły sezon!

Gryzaki maja drozsze niz LordZeton 😉
Dzięki tet  :kwiatek:
Problem polega na tym, że jak będę miała smakołyk w ręku obok mnie pojawi się 5 psów  😉 Dzień na razie za krótki, żebym dorosłe psy pozamykała a popracowała tylko ze szczeniorami. Może w weekend spróbuje.....
Jara, ten jeleń i konina z kością będą dobre dla maluchów. W sensie, czy kości im nie zaszkodzą?
Mogę kupić np serca, nerki, śledzony wołowe lub wieprzowe, zmielić i dawać to maluchom?
Pytam, bo Jara napisała, że muszą dostawać różnorodne mięso. Tamto ze sklepu oczywiście też kupię, ale nie stać mnie, aby codziennie je im dawać. Teraz jedzą mięso mielone wołowo - wieprzowe lub wołowe z takim makaronem, który się zalewa jak te zupki w proszku. Poza tym podkradają Bozitę dorosłym. Nawet dobrze, bo Bozita robi jako smakołyk  🙂
AnetaW Jeśli jednak miałaby nie zostawać z Wami daj mi znać na PW. Przepadłam !  😍 Fredek wręcz ubóstwia takie maleństwa, jak tylko zobaczy mniejszego psa od siebie to trzęsie się z daleka  💘


Poważnie jesteś zainteresowana? Chyba właśnie odkryłam producenta tych maleństw...  😵 Mama "chihuahua'owata", tata mini pinczerek, maluchy wyłażą oczkami w siatce i biegają po okolicy.
A próbowaliście takich smakołyków Lukullusa?
http://www.bitiba.pl/shop/promocje/promocje/dla_psa/zestawy_z_rabatem/378933
Ja dzisiaj zamówiłam dla naszej kulki na próbę i karmę Markusa - mam nadzieję, że jej podpasuje.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 listopada 2014 08:47
Jara, ten jeleń i konina z kością będą dobre dla maluchów. W sensie, czy kości im nie zaszkodzą?
Mogę kupić np serca, nerki, śledzony wołowe lub wieprzowe, zmielić i dawać to maluchom?
Pytam, bo Jara napisała, że muszą dostawać różnorodne mięso. Tamto ze sklepu oczywiście też kupię, ale nie stać mnie, aby codziennie je im dawać. Teraz jedzą mięso mielone wołowo - wieprzowe lub wołowe z takim makaronem, który się zalewa jak te zupki w proszku. Poza tym podkradają Bozitę dorosłym. Nawet dobrze, bo Bozita robi jako smakołyk


Słuchaj, ja jestem ortodoksyjna jeśli chodzi o karmienie. Nie uznaje karmienia wszystkim: gotowanym, suchym, surowym i jeżykami ze stołu jednocześnie. Karmienie i suchym i surowym z doświadczenia (nie z badań in vitro) kończy się zwykle (krwawymi) biegunkami. Mimo wszystko każdy karmi psa jak tam sobie uważa za słuszne. Ale popychanie pierdół, że jest to zdrowe i poleca to turbobzdura. To raz.

Dwa. Karmienie szczeniaków BARFem jest drogie, ponieważ dostają podwójne czy potrójne dawki mięsa niż dorosłe psy. Natomiast karmienie dorosłego psa BARFem jest tańsze niż dobrą suchą karmą. Więc może do ukończenia roku zostań na suchym, a później przejdź na surowe? 😉

Trzy. Wbrew pozorom BARF nie jest żadną większą filozofią, ważne żeby wiedzieć ile pies musi w ciągu miesiąca zjeść mniej więcej: mięsa, podrobów, żołądków i mięsa z kością.
Oprócz tego warto wiedzieć, że:
* nie karmimy psa tylko jednym rodzajem mięsa np samym kurczakiem. Nie musi to być oczywiście struś i nutria, ale chociaż dwa-trzy różne rodzaje mięsa (np kurczak/wołowina/indyk)
* nie przesadzamy z ilością nerek i wątroby
* nie podajemy dziczyzny (w sensie mięsa z dzika) i wieprzowiny. Tzn niby Polska jest wolna od wścieklizy rzekomej, ale stacje sanitarne nie podały czy ten pomór świń ma wpływ na psy, tzn czy mogą się zarazić czy coś. Jeśli już podajemy wieprzowine to bez podrobów/wnętrzności.
* mięso nie musi być tylko mielone i to z kością 😉
* do mięsa z kością możesz podawać olej rzepakowy albo smalec np gęsi (olej tańszy 😉 )
Dzięki Jara  :kwiatek:. Twoje uwagi wezmę sobie do serca.
Może nadmienię tylko, że one Bozitę dostają głównie jako smakołyk. Jak same się częstują to jedzą naprawdę śladowe ilości.
A surową wołowinkę uwielbiają.....
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
04 listopada 2014 18:52
Witajcie,

wyszczeniła mi się suka owczarka niemieckiego.... i rano nie było śladu po młodych. Na pewno miała conajmniej 3 sztuki. Czy ktos sie spotkal z przypadkiem kanibalizmu u psow?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 listopada 2014 20:40
22 listopada w Sobótce jest dogtrekking, ktoś się wybiera? (pies startujący musi miec minimum rok - może startować młodszy pies pod warunkiem posiadania zaświadczenia od weta o braku przeciwskazań)
http://www.dogorient.pl/?sobotka-22.11.2014,34
Condina mogła je najzwyczajniej przenieść w inne miejsce. Lub przenieść i porzucić, bo taki też znam przypadek. Zakładam, że suka mieszka poza domem? Bo jak nie, to nie mam pojęcia  🤔wirek:
Ja się do Sobótki wybierałam, wybierałam i zrezygnowałam, bo znajomi co na dog orienty jeździli mówią, że organizacja nie jest na najwyższym poziomie, a tłuc się do Wrocka, żeby się wkurzać mi się nie chce 😉
Condina, suka mojego ojca, też ON dwa razy odwaliła taki nr, za drugim razem przypilnowana odchowała jednego

Kastorkowa   Szałas na hałas
05 listopada 2014 04:34
U nas była sytuacja, że suka zjadła najsłabsze szczenie,które było ledwo żywe, też ON
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 listopada 2014 06:11
Ja się do Sobótki wybierałam, wybierałam i zrezygnowałam, bo znajomi co na dog orienty jeździli mówią, że organizacja nie jest na najwyższym poziomie, a tłuc się do Wrocka, żeby się wkurzać mi się nie chce 😉


Akurat mi sama Blow a to weteran dogtrekkigowy napisala, ze DogOrient robi najlepsze imprezy. Druga sprawa, ze Sobotka i teren Slezy to cos niesamowitego gdzie pojade zawsze, nawet bez organizowanych tam zawodow ;-)
DogOrient w Dąbrowie G. poległ organizacyjnie, ale może to był wypadek przy pracy.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
05 listopada 2014 09:25
Condina mogła je najzwyczajniej przenieść w inne miejsce. Lub przenieść i porzucić, bo taki też znam przypadek. Zakładam, że suka mieszka poza domem? Bo jak nie, to nie mam pojęcia  🤔wirek:


Nie ma takiej mozliwości. Suka jest w kojcu. Bez towarzystwa innych psów. Jak się szczeniła to była w tą noc zamknięta. W nocy byłam u niej i były maluchy ... głosno dawały o sobie znać. Rano weszłam do kojca, podeszłam do budy... ona wyleciała sie załatwić... i PUSTKA.
JARA, sama chcialabym pojechac ze wzgledu na okolice, ale jednak szeroko kalkulujac odpuszczam. Mam nadzieje ze zorganizuja za rok w tym samym miejscu, bo wtedy mam zamiar byc bogatsza finansowo i czasowo :P
(...)
* nie podajemy dziczyzny (w sensie mięsa z dzika) i wieprzowiny. Tzn niby Polska jest wolna od wścieklizy rzekomej, ale stacje sanitarne nie podały czy ten pomór świń ma wpływ na psy, tzn czy mogą się zarazić czy coś.
(...)

Możesz podać źródło tego wpisu?
Czy ktoś mógłby mi polecić jakąś względnie tanią klatkę (poniżej 300zł, jeśli to możliwe), która jest składana? Taka na seminaria, zawody itd dla psa 30kg/60cm w kłębie.
Znalazłam jak na razie dwie spełniające kryteria, ale nie jestem obeznana w temacie ''która dobra, która nie'' więc może ktoś mi pomoże?   :kwiatek:



edit:rozmiar.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się