Jack Russell Terrier

Moja przez długi czas nie biegała za koniem, ostatnio tylko jak wsiadam na jakiegoś konia zaczyna biegać pod nogami i robić jazgot. Wczoraj prawie spadłam przez nią na beton w stajni  😵 Wcześniej nie było tego problemu  🙄

martva u mnie 2 godzinny teren nie starcza nawet 😉
no to ja wstawię mojego pana Fredzia




Cudny słodziak!  😍

My mamy problem z kamieniem na zębach. Szybko wraca po ściągnięciu.
Dramka
pewnie masz twardą wodę.
Pomyśl, żeby dawać przegotowaną.

Oczywiście sa pasty do zębów, czyściki, przegryzki ale zdecydowanie winna jest woda w naszych kranach.
Od 2 lat (po czyszczeniu zębów) daję tylko przegotowaną i odstaną wodę (piszę tu o kranówie).
Pies ma zęby jakby wczoraj wyszedł od weta
A.   master of sarcasm :]
21 stycznia 2012 13:48
a czemuz to ja dopiero teraz zauwazylam ten watek?...  🤔


To ja też dodam coś od siebie : )
moje maleństwo (dosłownie mniejsza i drobniejsza od russelów) co prawda to jest mieszanka, ale cudowna. Pieszczotliwa i bardzo energiczna, w stajni nie mam z nią żadnych problemów, potrafi przypilnować mi moje małe stadko gdy chodzą na łąkach wolno.
Kto zgadnie z jaka to mieszanka ? Podpowiem z jednej strony jack russel : )
jamnik?  🤣
moje kochanie pierwszy raz na śniegu 😉 zakochany jest w nim, ale jak znalazł patyczka, to niestety patyk wygrał ze śniegiem  😁




klaudiabolusiowa słodka jest strasznie!
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
24 stycznia 2012 10:24
Frania - moja dziewczynka nie ma kontaktu z końmi to może i ta kondycji nie ma wyrobionej 😉

exploited - pan Fredzio jest przecudowny!  😍 A co do patyczków, z Boską by się dogadali, to też jej największa miłość  😁 Wczoraj na spacerze piłka była mało interesująca, ale patyyyyyczki... 😵 Czysty obłęd!  😜
Moja Szelma konie zawsze i wszędzie. Ulubione zajęcie:pogonić dziada!Nie pogardzi też jazdą na ogonie. Czarno widzę te jej zabawy🙂
A.   master of sarcasm :]
24 stycznia 2012 12:44
Mam drugiego konia i juz coraz intensywniej mysle o drugim jack russellu - zeby Rosie smutno nie bylo  😁
exploited jest przegenialny. Nie mogę się napatrzeć  😜 jaką masz obrożę?

A. a nie boisz się, że będzie zazdrosna?
A.   master of sarcasm :]
24 stycznia 2012 18:27
Nie bedzie  😉 Wychowala sie z kotem, dzieki czemu umie otwierac drzwi z klamki i skakac na szafe ale tez nauczyla sie ze swiat nie kreci sie dokola jej ogona 😉
Frania kupiłam ją w sklepie zoologicznym na dole w Galerii Krakowskiej, nie pamiętam nigdy jak się on zwie. jest śliczna i panu psu tak pasuje, że hej. wcześniej chodził w czarnych szelkach, kiedy mu ją założyłam stwierdziłam, że zmężniał 😀
Bo szelki są pedalskie  🤣

A. to ja ci zazdroszcze. Moja jest tak rozpuszczona, że nie można przez chwilę zająć się niczym poza nią i jest mega zazdrosna. Nie mogę pogłaskać innego psa bo robi jazgot albo się na niego rzuca, kiedyś nawet rzuciła się na mojego tatę bo się do mnie przytulił  🤔wirek: Konia toleruje, ale też nie mogę przesadzic z czułościami bo się piesek denerwuje  🙄
A.   master of sarcasm :]
25 stycznia 2012 11:35
Frania rozpuscilas psa  😉 Ale powaznie, JR sa psami jednego wlasciciela, ja nieraz spokojnie do lazienki nie moge pojsc bo Rosie skacze na klamke i otwiera drzwi  😂 Pol biedy bo tam mam zasuwke, gorzej z sypialnia  😂 Nie caly czas tak robi, ma napady. Ostatnio waruje pod drzwiami lazienki...
mója psina również wszędzie za mną łazi. kiedy się kąpie, on siedzi na kibelku obok wanny i bacznie obserwuje, kiedy idę do ubikacji, oczywiście z asystą Fredka. moja mama nazwała go moim dupnym dzwonkiem, bo jest ze mną dosłownie wszędzie  😁

powiedzcie mi, jak radzicie sobie z linieniem. mój ma krótką i strasznie wbijającą się sierść, a ostatnio linieje wręcz ekstremalnie. macie na to jakieś sposoby? suplementy, odżywyki?
A.   master of sarcasm :]
25 stycznia 2012 13:34

powiedzcie mi, jak radzicie sobie z linieniem. mój ma krótką i strasznie wbijającą się sierść, a ostatnio linieje wręcz ekstremalnie. macie na to jakieś sposoby? suplementy, odżywyki?


jasny dywan/tapicerka i czesanie dwa razy dziennie.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
25 stycznia 2012 13:37
exploited, boski mały!

może mi polecić (na pw) jakieś hodowle jacków? skąd macie swoje pociechy? 🙂

Frania
nie pół na pół z  Chihuahua, moja droga ; ) jest mniejsza niż przeciętne JR. Choć na zdjęciu wydaje się taka dłuuuuuuga trochę.
exploited
a dziękuje, ale charakterek ma. Mi za to bardzo przypadł do gustu Twój chłopaczek ; )
sei
na pewno nie Bydgoszcz (Fordon) tam jest jedna hodowla ale to oszuści, sprzedawali psiaki na allegro i innych. Uparcie twierdząc, że rasowe są. Kupiłam moją za 600 zł wiedziałam że to nie będzie 'oryginalny' JR, ale mam swojego malucha tylko dlatego że zakochałam się w niej gdy tylko zobaczyłam ją na zdjęciach. Nie było mowy o innym psiaku. Przyjechała z awitaminozą, z grzybem na głowie, wychudzona i strasznie bojaźliwa. + gratis dostaliśmy karmę której nawet mój wszystkożerny jamnik nie chciał tknąć. ; ) także uważaj 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
25 stycznia 2012 19:09
A my się dziś fooociłyśmy, ciekawe czy coś wyszło. Jeśli tak to was nieco zasypię, pozwolę sobie, a co!  😁

Ohh tak linienie... La masakre. Wszystko w kłakach, wszystko... Uważam, że po części to też kwestia przyzwyczajenia jest niestety 🙁
Wojenka   on the desert you can't remember your name
25 stycznia 2012 19:19
sei, polecam Balao. Psy mają ładne i z fajnymi charakterami.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
25 stycznia 2012 19:30
dzięki za info dziewczyny. wiem na co uważać i zaraz dokładniej przejrzę stronkę tej hodowli Balao 😉
Nie no chodzenie do łazienki z psem to u mnie standard  😁

Ja od kiedy wychodzę z psem zawsze w derce nie odczuwam aż tak problemu linienia. Ona włosy w zimę ma prawie takie same jak w lato. Derkujecie swoje paskudy?
Ja mojej trzęsidupie wkładam derkę jak jest zimniej niż -5 st., bo zaraz pcha się do chałupy. A co do linienia-polecam furminator -więcej tu: http://www.furminator.com/. Ja mam go juz 3 dni i wyczesałam chyba z 5 garści martwego podszerstka... 😵 Skąd te małe gnidy maja tyle wyłażących kłaków? 😉
Sama nie wiem u mnie pełno jest białych kłaczków na kocu granatowym  🙄 swoją derkuje a raczej ubieram w sweterek bo jest mniejsza i drobniejsza niż JR, ale trzęsi dupka mała z niej jest, trochę chłodniej a pcha się gdzie tylko ciepło. Zamiast swetra mam takie wdzianko czerwone co prawda, ciut duże ale jej nie przeszkadza, nie przepuszcza wody a od środka polarkiem podszyte, co najważniejsze ma zapięcie dość duże na brzuch, więc maluchowi cieplutko. A tak by the way czym żywicie swoje maluchy ?
A.   master of sarcasm :]
27 stycznia 2012 14:57
A tak by the way czym żywicie swoje maluchy ?


IAMS zielony tylko i wylacznie, ewentualnie suchy Bakers puriny, po mokrym zarciu ma niezle sr...ie  🙄
mój maluch wpierdzielał ze smakiem royal canin mini junior jako, że ma dopiero 8 miesięcy. teraz zamówiłam mu acanę dla szczeniaków chyba łosoś i kurczak, zobaczymy czy mu posmakuje, bo royal się przejadł paniczowi. ogólnie jest niejadkiem i royala mieszałam mu z psim pasztetem hillsa kurczakowym. ale za to jak uda mu się ukraść coś ze stołu to zje wszystko, zaczynając od kanapek, przez ciastka, po spagetti...

czasami zanim nie nadążam  😁
O wielkie dzięki ; )
moje szybko traci na masie więc spożywa royala juniora z puszkami od weterynarza ; ) a puszeczki mimo że cena dość wysoka ale jakoś super, widać mięsko dobrane dobrze ; d
no mój też dość szybko traci masę i od razu po nim widać. dosłownie jednego dnia wygląda wręcz za dobrze, a za parę dni już ma zapadnięte boki. niejadek z niego straszny, ale i ruchliwe to to niemiłosiernie. jak z resztą chyba każdy jack... 😁 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się