Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Świat z perspektywy 18-35 jest piękny  😎
Chyba wreszcie wygrzebałam się z dołu finansowego (został tylko dołek) i czas coś kupić.

Co sądzicie:Panasonic Lumix DMC-TZ60 czy Olympus E-PL5?
A ja tym razem z pytaniem  👀
Otóż potrzebuję informacji o przebiegu aparatu, ja moją 1 lustrzankę miałam około 5 lat i w tym czasie zrobiłam około 60 tys. zdjęć, jednak nie jest to miarodajny wynik, bo z początku aparat nie służył do niczego konkretnego. A z takiej racji, że przymierzam się do zakupu kolejnego body, potrzebuję wiedzieć jak u Was, przy dość wysokiej eksploatacji - zawody + prywatne sesje, ma się sprawa z ilością zrobionych zdjęć, przykładowo kwestia ilu tysięcy zdjęć jest wykonywana rocznie  :kwiatek:
U mnie to jest około 30 tys/rocznie.  W sezonie jestem na kilkunastu zawodach w tym przynajmniej kilku kilkudniowych.
Super, dzięki - o to mi chodziło  :kwiatek:
U mnie ok. 70 tys/rocznie, ale ja robie bardzo dużo. Pomijając sesje i zawody na których ja focę,to jeszcze koleżanki focą moje treningi i zawody.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 lutego 2015 17:30
siedzę i rozmyślam, jako człowiek przewrażliwiony na punkcie swojego aparatu, czy zabieranie lustrzanki nad zimowe morze to dobry pomysł?
prognoza mówi że temperatura będzie 6 stopni, zimno i sucho, wilgotność 90%. no i nie wiem, nigdy nie byłam o tej porze roku nad Bałtykiem, a ten mój sprzęt żaden tytan, EOS 60D  🤔
Póki nie ma trzaskającego mrozu i nie leje, ja się nie przejmuję.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 lutego 2015 21:11
to biorę 🙂
Nad którą częścią Bałtyku będziesz?
baffinka dzięki za odpowiedź  :kwiatek:
W takim bądź razie jeszcze jedno pytanie mam, na forach użytkownicy nikona d300/d300s mówią, że ten drugi ma lepszy autofocus, jednak producent tego nie podaje, zostało coś faktycznie ulepszone w "esce" co mogłoby spowodować że af jest faktycznie lepszy ? Pytam bo się przymierzam do zakupu, 300 mogę już kupić, a na eskę musiałabym jeszcze poczekać.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 lutego 2015 07:03
Lena, Gdańsk. i nie wiem, może wylądujemy w Sopocie 😉
Jeśli będziesz miała czas i ochotę na wspólny np. spacer fotograficzny, czy coś, daj znać koniecznie 🙂
Nie wiem, czy w ogłoszeniach jest opcja 'kupię', więc piszę tutaj, jeżeli jest gdzieś wątek albo jednak można, to proszę powiedzieć i skasuję. :kwiatek:

Szukam Heliosa 44m-4, najlepiej z adapterem do EOSa, ale niekoniecznie. Jakby ktoś miał akurat na sprzedaż, to byłabym wdzięczna za informację.
Na allegro jest ich mnóstwo. Niestety jakoś to trochę loteria.
Więcej jest 42, a ja szukam 44, a ich takiej dużej ilości to nie ma. 😉
42? A co to za Helios?

Mnie się udało akurat trafić w komisie niedaleko. Warto patrzeć też w dziale aparatów analogowych - kilka razy mi się zdarzyło kupić aparat z obiektywem taniej, niż sprzedają same obiektywy 😉
Mój egzemplarz jest z gatunku tych średnich, więc nie proponuję. Poza tym to było moje pierwsze manuale szkło, więc chyba z sentymentu go sobie zostawię 😉
Źle napisałam. 😀 Szukam 44-4, a nie 44-2. Właśnie muszę popatrzeć po komisach.
apel z facebooka - może ktoś się natknie

"Nina Kupis

UWAGA!!!!!! Ludzie dobrego serducha, jeśli ktoś z was natknie się na jakieś aukcje, opcje okazyjnego kupna w atrakcyjnej cenie Canona EOS 5D mark II (numery seryjne: 0132308334), obiektywu 50 mm f1.4 (nr seryjne: 29901154), lampy Canon Speedlite 580ex II oraz Macbooków pro 13''. Jeden: macbook pro 13" z retiną, procesor i5, 8GB, 128GB, stan idealny, znaki rozpoznawcze: duńska klawiatura. Drugi: macbook pro 13" (IMEI: A1278), procesor i7, 8GB, 500GB, znaki rozpoznawcze: duńska klawiatura, widoczne wgniecenia, szczególnie obok logo, nie działa w nim kamera. Aparat ma rozlany górny wyświetlacz, lampa delikatne stopienia. PROSIMY O INFO!!!

14 lutego 2015, przy ulicy Miodowej w Krakowie, w godzinach popołudniowych miało miejsce włamanie do mieszkania. Włamanie do mojego mieszkania. Chwilowo nie przyjmuję zamówień na zdjęcia, a co gorsze, nie mam siły wymyślać ile dodatkowych prac musiałabym wziąć sobie na łeb, żeby zarobić na to co było moimi wakacjami, zarwanymi nocami, każdą chwilą, kocem przeżycia, kiedy wypłaty ledwie starczało na czynsz. Dziękuję człowiekowi, który ukradł mój sprzęt fotograficzny i komputer, oraz komputer Sylwii że przynajmniej na tyle dobrze nas zna i wiedział jakie plany mamy na walentynki, ze nie musieliśmy się spotkać na miejscu zdarzenia i żadne z nas nie ma poharatanej twarzy - chociaż jedną pasję mi zostawił, acz w sumie nie wiem, czy teraz zarobię na to by i ją móc kontynuować. Także tego, dzięki skończony fiucie. Skoro juz zabrałeś mi coś na co zapieprzałam, od 13 roku życia i jedyne czego się dorobiłam przez tych krótkich 20 lat, to kup chociaż dysk, nagraj tam moje dane i wyslij mi pocztą - adres znasz. A potem utop się w swoim pierdolonym wstydzie.

Fotograf bez aparatu nadal zostaje fotografem - jak to mówią: 'mam oko'. (albo i nie mam, ale dobra krytyka jest dobra).

DZIĘKUJĘ!!!"
Mój przyjaciel sprzedaje "króla bokehu"
Wiarygodne źródło, obiektyw w znakomitym stanie.
Helios 40-2 85mm f/1.5 z mocowaniem M42

Tu link do Allegro
http://allegro.pl/obiektyw-helios-40-2-85mm-f-1-5-m42-bokeh-i5120474726.html
Warto kliknąć w grafikę na Google, żeby zobaczyć co to cudo potrafi.

Nieaktualne

[s]I jeszcze jeden od tej samej osoby
Sigma 70-300 4-5,6 APO DG MACRO z mocowaniem Minolta / Sony (bagnet A)
http://allegro.pl/show_item.php?item=5120175094[/s]
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 lutego 2015 21:35
widziałam ostatnio porównanie jakości obrazka z tego samego obiektywu m42 przy różnych przejściówkach. różnice duże, tyle że porównanie było dla Nikona. a natknął się ktoś na takie samo do Canona?
Help  ❗ Wcześniej miałam ff/bf po kalibracji się unormowało - teraz mam nowe body i pytanie - widzę ff czy mi się wydaje?  👀
(Zdjęcia robione na szybko żeby sprawdzić czy body sprawne)





:kwiatek: :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 lutego 2015 14:55
Zrób test na FF/BF, wpisz tę frazę w Google i tam będzie wszystko napisane, jak. Wybacz, że nie dam Ci konkretnego linku ani nie powiem nic o zdjęciach, z moim telefonem to niemożliwe 🙁
widziałam ostatnio porównanie jakości obrazka z tego samego obiektywu m42 przy różnych przejściówkach. różnice duże, tyle że porównanie było dla Nikona. a natknął się ktoś na takie samo do Canona?


Tutaj Nikon i Canon to trochę różne zagadnienia. Dla uzyskania nieskończoności ze szkłami M42 na Nikonie potrzebna jest przejściówka z soczewką i to właśnie ta soczewka jest odpowiedzialna za utratę jakości obrazka. Z Canonem wszystko M42 ostrzy na nieskończoność bez łaski, więc stosuje się zwykłe adaptery bez elementów optycznych. Na moją logikę nie będzie różnicy w jakości zdjęć pomiędzy różnymi adapterami do Canona, bo to tylko przejściówki.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 lutego 2015 16:49
aaa, w taki sposób, nie wiedziałam, że do Nikona potrzebna soczewka. dzięki!
to ja jeszcze zapytam: lepiej jak się błyszczy, czy jak nie?
http://allegro.pl/adapter-m42-eos-canon-af-potwierdzenie-ostrosci-i5106418445.html
http://allegro.pl/adapter-canon-m42-potwierdzenie-ostrosci-af-helios-i5107625893.html
Mam i takie, i takie. Różnicy nie widzę. Zresztą przy jasnym wizjerze mojego Canoniarza i dobrej matówce jakoś na tę zieloną kropkę nie patrzę 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 lutego 2015 20:03
dzięki!
Potrzebuję obiektywu do Nikon d70 - d80 , zastanawiam się który będzie lepszy 18-50mm czy 18-200 mm . Jeszcze będę wdzięczna za podanie firm obiektywów co fajnie współgrają z tymi aparatami
Obecnie mam Tamron 55-200.
Mój przyjaciel sprzedaje "króla bokehu"
Wiarygodne źródło, obiektyw w znakomitym stanie.
Helios 40-2 85mm f/1.5 z mocowaniem M42

Tu link do Allegro
http://allegro.pl/obiektyw-helios-40-2-85mm-f-1-5-m42-bokeh-i5120474726.html
Warto kliknąć w grafikę na Google, żeby zobaczyć co to cudo potrafi.


O kurde ale chora cena  😲 😲
O kurde ale chora cena  😲 😲

Jest lepsza - 2500 zł, też na Allegro.
Na ebay'u nowy - 350 USD + 30 USD wysyłka - podobno z Ukrainy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się