ciąża, wyźrebienie, źrebak

a ile na przenosiła? podpytam chłopa. Rozród to jego konik 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 lutego 2018 16:13
Liczyliśmy, że no plus minus 20.02 powinna się oźrebić. Dziś 6 dzień i dalej nic.
A tak wg matematyki:
365-17=  11 miesięcy i 15 dni
11,12, 13 marzec były skoki

Koniecznie spytaj, jak trzeba to i fotki z cycuchami podeślę
jak na 20stego to spokojnie, jeszcze 2 tygodnie ma czasu. Nawet jak miała owulacje później jak 13go. Luzik.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 lutego 2018 16:28
Czyli co, czekać i modlić się, aby wszystko poszło ok? 🙂  😎 😉 :kwiatek:
Jezu zabeczka!! Już myślałam, że to już! Ciśnienie mi skacze jak widzę Twoje posty 😀iabeł:

A tak poważnie, trzymam kciuki! :kwiatek:
termin liczy się od przedostatniego dnia ostatniej rui 🙂 przyjmując ten ostatni skok - 13go marca - dzisiaj masz 350 dzień ciązy, a więc tydzień po terminie dopiero. Nie panikowałabym i spokojnie obserwowała (najlepiej kamerą) bo takie chodzenie i zaglądanie do boksu co pół godziny czy godzinę może niepokoić klacz a ta z kolei potrafi skutecznie odwlec w czasie poród.
Mrozy zelżą i się rozsypie 😉
Mrozy zelżą i się rozsypie 😉


Dokładnie  😉 
Louisa,  ja mam jedną inseminowaną 5 kwietnia a drugą krytą 8 kwietnia  🙂 także bedzie nas 2 kobyły na ten sam termin :P
gacek 🙂 to Twoje będą wcześniejsze, moja pierwsza ma termin na pierwszą połowę kwietnia, nie pamiętam dokładnie na kiedy  😂

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 lutego 2018 18:43
, bo takie chodzenie i zaglądanie do boksu co pół godziny czy godzinę może niepokoić klacz a ta z kolei potrafi skutecznie odwlec w czasie poród.


Niepokoić? Zapomnij, jak przy okazji  dostaje 10 min drapanie po dupsku to sama się nastawia 😉 A sprawdzam ja co kilka godzin 😉

Ciśnienie mi skacze jak widzę Twoje posty 😀iabeł:


A mi jak widzę mojego konia  😁 dzięki :kwiatek:

Mrozy zelżą i się rozsypie 😉


Tez tak obstawiam, stąd napisałam- czwartek-piątek 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
27 lutego 2018 06:46
Jeeest duża, ruda dziewczyna. Rozpakowanie nastąpiło wczoraj przed 22 na szybkości  😁

J. ( Sentender - Jurata po Przedświt XIII-4)

galopada_  😜 😜 😜 uwielbiam rude!  😁
Malowana będzie? Dobrze widzę?  👀
galopada_   małoPolskie ;)
27 lutego 2018 06:56
Euphorycznie, widzę na razie tyle co Ty 😀 na pewno te dwie malowane. Później dostanę większe zdjęcia to się dowiemy 😀

Boks w boks dwie rude klaczki, po tym samym ogierze, jedna od matki, druga od jej córki 😁

J. (Sentender - Juturna po Hegemon)
[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/28468660_1741090075970839_8126783931967814065_n.jpg?oh=d0cc859c6c2e36fdfb17fc9dfc8515c5&oe=5B1A8765[/img]

Kolejny źrebak za niecały miesiąc 😉

Ja nie wiem ale jak widzę, że rude to zaraz mi się myśli, że to Józki  😁 a tu niespodzianka  😂
galopada_   małoPolskie ;)
27 lutego 2018 07:06
Euphorycznie, niestety nie Józki tym razem 🙁 Będą tylko dwa w tym roku, bo Sentek był u nas prawdopodobnie ostatni raz, więc miał pierwszeństwo 😁 😉
Ojej, naprawdę? A planujecie kogoś 'na zastępstwo'? Czy na następny rok same Józki będą?  😜
galopada_   małoPolskie ;)
27 lutego 2018 07:09
Euphorycznie, nie wiem, nie rozmawiałam z rodzicami B na ten temat (jeszcze). Samych Józków to na pewno nie będzie, bo do krycia są jego siostry i matka 😁
Mam Pytanko czy waszym ciężarówką też tak opuchły brzuchy wczoraj to zauważyłam wcześniej nie było tego na 100% ta "gula" ciągnie się aż po same wymiona, klaczka wychodzi codziennie na padok popołudniami jeszcze dodatkowo około godzinki spaceruje
Nie spotkałam się z czymś takim u moich. Kojarzy mi się z opuchlizną odsercową. Moja kobyła po operacji koli miała coś takiego. Dzwoniłabym do weta.
obrzęk zastoinowy pod koniec ciąży to nic strasznego
konsultowałam z weterynarzem kazała więcej chodzić 🤔 jest u nas -15 zamarzam po 15 minutach  ale ona naprawdę spędza około 6 godzin dziennie na dworze dziś 320 dzień ciąży mam nadzieję że poczeka aż mrozy pójdą choć dziś noc spędziłam przed monitorem dziwnie się zachowywała podkopywała brzuch czasem się oglądała na boki  wykończyć się idzie czekając w takim napięciu
Mam Pytanko czy waszym ciężarówką też tak opuchły brzuchy wczoraj to zauważyłam wcześniej nie było tego na 100% ta "gula" ciągnie się aż po same wymiona, klaczka wychodzi codziennie na padok popołudniami jeszcze dodatkowo około godzinki spaceruje

Mojej klaczy ( pierwiastce) robiło się coś takiego. Taka rozlana opuchlizna od wymienia aż po przednie nogi. Robiło się jej to pod koniec ciąży jak wymię zaczęło się powiększać.
wymię sprzed 7 dni teraz jest już większe nie mam zdjęcia
Często zdarza się taka opuchlizna zastoinowa pod koniec ciąży , moja też miała podczas poprzedniej , teraz nic . Tak jak wet mówił , więcej ruchu , jak się wyzrebi to zniknie 😉 noł stress  :kwiatek:
konsultowałam z weterynarzem kazała więcej chodzić 🤔 jest u nas -15 zamarzam po 15 minutach  ale ona naprawdę spędza około 6 godzin dziennie na dworze dziś 320 dzień ciąży mam nadzieję że poczeka aż mrozy pójdą choć dziś noc spędziłam przed monitorem dziwnie się zachowywała podkopywała brzuch czasem się oglądała na boki  wykończyć się idzie czekając w takim napięciu


wam juz za wiele czasu nie zostało..  😀
a co do opuchlizny - więcej ruchu mniej owsa , mrozy mają być do piątku - przynajmniej tak mówią  🙄
To mój pierwszy źrebak znaczy jej też 🙂 stres jest okrutny w stajni w której stoi tylko raz odbierali źrebaka i to 6 lat temu, w tamtym tygodniu jak mój mąż zobaczył że wstaję w nocy i w piżamie popierdzielam do pensjonatu zlitował się  i zakupił kamerę 🤣 ale nie wiem co gorsze bo wciąga jak dobry film sensacyjny. Owies utnę a co z otrębami niby wskazane na dobrą laktację ale jak ma się do tych obrzęków ?
kasiasikora, otręby sobie daruj, daj dopiero jak będziesz widziała że ma mało mleka bo jak rozbujasz laktacje to nie odkarmisz kobyły.  Jak kobyła dobrze wygląda to też bym otręby obcieła. bezpieczniejsza jest pasza.
[quote author=gacek 🙂 link=topic=57.msg2761480#msg2761480 date=1519735877]
kasiasikora, otręby sobie daruj, daj dopiero jak będziesz widziała że ma mało mleka bo jak rozbujasz laktacje to nie odkarmisz kobyły.  Jak kobyła dobrze wygląda to też bym otręby obcieła. bezpieczniejsza jest pasza.
[/quote]

Dzięki za rade dostosuje się do wskazówek  😀
A z czego się bierze taki zastoinowy obrzęk (co się dzieje fizjologicznie)?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się