Kącik folblutów

Czeggra1 Dziękuję  :kwiatek: Tylko most nas dzieli, trzeba będzie się spotkać na końskie pogaduchy 🙂 albo wpadnę Was popodziwać na zawody 🙂
Czeggra , czy ja wiem czy dawno.. Na pewno czytam na bierząco.  😀
Wiesz, że zawsze marzyłam przeskoczyć przez taką przeszkodę jaką masz na pierwszym zdjeciu.  💘
Ekwadorka, ależ on ma Udo! Super rudzielec! Jak żeś polubiła folbluty - to przepadło 🤣
Sonkowa, super zdjęcia! Prawda, że bez skoków życie uboższe?  🙂
czeggra, wiesz co, no wiesz co...  🙇 A mnie ikarina mruczy o zazdrości! To co powiedzieć o twoich zdjęciach?  🤔 Full profi i very british  😍 A to z dziurą... mrau.
Szkoda nóżek Czesia!
He, uczyli mnie na kursie przewozowym, żeby drzwiczki zamykać - i jakoś nie wierzyłam, bo jeszcze takiej akcji nie widziałam  🙄, a np. mój bez "przestrzeni" dużo gorzej wchodzi, a tu masz  🙁 Ech, niby człowiek wszystko przewidzi a nie przewidzi  🙁
O matko dziewczyny cudowne foty, cudowne skoki  😜 Az mnie skręca, ja ciągle tylko młodziaki, świeżaki, sprzedażowe... Mam nadzieje ze mój własny kiedys dorośnie do jakichs skoków/zawodów. Juz się troche zaczął odbijac więc mam nadzieje  🙂
Ekwadorka witamy  🙂 swietny kasztan. Ma wycięty rzep czy zapleciony?
Evson, szybko zleci. My pierwsze zawody pojechaliśmy po 3 miesiącach treningu, po 5 - już normalne LL (potem, niestety, ja się posypałam, a z nieróbstwa - koń 🙁, potem znowu było w miarę, a potem wyszedł rok bez startu, buu). Ty, gdy zaczniesz - pewnie pójdzie ciągiem i szybciutko będziecie fruwać. xx-y są niemożebnie pojętne.
Ekwadorka, spotkać musimy się koniecznie 🙂. A moje wyczyny jeździeckie bywaja bardzo pocieszne  😂. No ale jak nie będę ćwiczyć i próbować,to nie doczekam się tej mojej jazdy nieco przyzwoitszej 😉
Sonkowa, ja to też ostatnio jakoś mało się udzielam- czasu mniej sie zrobiło. A ta sowia dziuplę też chciałam zawsze sobie skoczyć i tym razem się trafiła. Trochę się martwiłam, czy Orfik nie zrobi dużych oczu, ale obyło się bez niespodzianek, jakby to nic nowego dla niego nie było. On jest właśnie taki dzielny, kochany i ufny,a to zasługa forumowej Leny :kwiatek:
halo, ikarina ma fajne zdjęcie z dziura, u niej fajniej wyszło, fotograf bardziej się postarał  😀iabeł:  😉.
Ja tam i tak jestem zwolennikiem naszych rodzimych 2 i 3 dniowych zawodów WKKW. Jednodniowe jednak sa wykańczajace dla konia jak i jeźdźca ( fizycznie jak i baaardzo emocjonalnie w przypadku gdy się posiada takiego wybitnego artystę jak nasz Czesiu :wysmiewa🙂.
czeggra1, może to off topic, ale myślałam że masz naście lat 🙂 a ty wyskakujesz z synem co konia trzyma więc  ma na pewno więcej niż 4 lata  😂

Orfeusz bardzo mi się podoba. Bardzo zazdroszczę odwagi  👍, bo ja i cross to  🤔wirek:
Perlica, a ja bym się nie nadawała na jeźdźca wyścigowego, bo strachajło jestem 🙂, a poza tym takie amatorskie WKKW, niskie klasy to nic wielkiego w końcu, tylko niezła zabawa jak koń i jeździec są w miarę przygotowani. Myślę, że tak na całkiem poważnie to się od 2* zaczyna. A przejście z P do 1* też bywa trudne ( ja jestem dobrym przykładem :wysmiewa🙂.
Bardzo mi miło, że Orfik się Tobie podoba 🙂
Przepraszam za c.d. 🚫  Syna ma 16 letniego 🙂. Ech,  dobrze, że te zdjęcia nie mają zbliżeń na twarz, bo by się wydało jaką starszą panią jestem 😉. A tak na serio, to jestem całkiem trochę przed czterdziestką. Jeździć konno uczymy się przez całe życie i ciągle mam nadzieję, ze jeszcze wszystko przede mną 🙂
Zaległości co nie miara, ale starałam się śledzić wątek. Witam nowe gluciki 🙂

czeggra1- jak zawsze jestem zachwycona Twoimi chłopakami, gratulacje startów i trzymam kciuki za Was dalej  🙂
halo- mega są te Wasze loty! u nas też ostatnio bardzo wesoło było
sonkowa- Sonkiem już na fb się zachwycałam🙂

U nas jak mówiłam wesoło na skokach ostatnio było, pół fulki jednak nie wskazane było co widać na pierwszym zdjęciu, ale bądź co bądź nie spadłam ;p  Szlifujemy się ujeżdzeniowo jak i skokowo, trochę łapki zaczęły nam wisieć, ale pomału pracujemy nad tym 🙂
Pozdrawiamy!!
drobna kocham to pierwsze zdjęcie!  🙇  😂
drobna, była gleba 😉? A tak w ogóle Ostek jak zwykle wygląda świetnie 😍
czeggra1 naprawdę chciałabym taaakie średnie ujeżdżenie jak wy robicie🙂 i tak jak halo powiedizała wyglądacie naprawdę profi i tak british🙂 😍

halo wy też niczego sobie🙂 i j tam żadnych błędów nie widzę, kiedy planujecie sezon zacząć?

drobna oj coś wiem o wiszących łapkachale też pracujemny nad tym🙂

A u nas wszystko w porządku, przez ponad tydzień jak byliśmy bez trenera na miejscu skupiłam się na ujeżdżeniu. Mnóstwo z nim pracy i to nad takimi detalami bez których nie pójdziemy dalej, jak choćby nad zaakceptowaniem kontaktu w przejściach i na łukach, szczególnie w prawo bo jak tylko troszkę się usztywni to potrafi giąć się na wszystkie mozlie strony, łatwo nad tym się nie pracuje bo ja też na prawdo jestem gorsza więc zanim poprawię jego prawo muszę poprawić swoje i tak w kółko, ale byle do przodu. Są dni, że naprwdę orbi się przyjemny ale potrzeba do tego sporo cierpliwości i dłuugiego rozprężenia.
Zaś po tym jak trener wrócił poskakaliśmy w poniedziałek i było super  😍 bo i coś wyższego stało i nie zrzucał i były szeregi po łuku, i krzywa linia i raz w lepszym, raz w gorszym jak nie przypilnowałam stylu ale skakał za każdym razem bez zawahania. Teraz znowu zostajemy sami na 4 dni więc znowu w planach ujeżdżenie a w weekend mam nadzieję uda się galopy kondycyjne zrobić. Mamy trochę czasu do następnych zawodów (ostatni weekend maja) więc mam nadzieję, że uda się dopraowac do tego czasu ujeżdżenie i wybrać sie na jakiś trening na krosie, bo tak naprawdę to jeszcze takowego nie mieliśmy;d
czeggra1- całe szczęście nie, ale było blisko, ogólnie do tej pory nie wiem jak trafiłam znowu na konia, bo takie rzeczy to ciężko wysiedzieć
Magdzior- widzę, że jezdnie podobne te nasze folbluty, bo również długo pracowałam nad kontaktem itp.


i jeszcze foto jak wylądowałam po tym jakże "udanym" skoku
czeggra1, naprawdę bardzo profi wyglądacie z Orfikiem, a ty bardzo młodo 🙂
* raz szłam na nogach ( MPMK 6latki) to mało zawału nie dostałam od patrzenia , więc dla mnie to mega wyczyn przejechać taki cross, więc nie bądź taka skromna 🙂

Magdzior, a za tydzień chyba są jakieś zawody wkkw?

drobna, jesteś moim idolem  👍
Perlica no właśnie sprawy się pokomplikowały bo jednak tych pod koniec maja, które chciałam jechać bo i terminowo i odległościowo mi pasowały (Rybnik) nie ma, w związku z tym za tydzień jest Racot ale nie wiem czy uda mi się jeszcze zgłosic i zorganizować transport, a jak nie to kiepsko bo w PL nic juz wartego uwagi nie widze, a z tego co widzę to i na Słowacji nic w tym terminie nie ma też... 🤔wirek:
no właśnie Racot miałam na myśli, bo ode mnie jadą 🙂
Ekwadorka witamy  🙂 swietny kasztan. Ma wycięty rzep czy zapleciony?

Wycięty 🙂

czeggra1 naprawdę chciałabym taaakie średnie ujeżdżenie jak wy robicie🙂 i tak jak halo powiedizała wyglądacie naprawdę profi i tak british🙂 😍

Jestem tego samego zdania, i również chciałabym takie ujeżdżenie  🙂 Za Wasze wyczyny  👍 ja jestem boidupa jeśli o cross chodzi  😁

Czeggra1 Koniecznie daj znać jak będziesz na zawody jechać, z chęcią wpadnę i pokibicuję 🙂 Swoją drogą nie byłam nigdy na żadnych zawodach w UK i baaardzo bym chciała pojeździć i pooglądać 🙂 Czekam na info!

Bandos   Pan Migotek
02 maja 2013 16:46
Drobna, skoki swietne 😉

Wpadam tu po kciuki. 😉
Ogier ma pierwszy wyscig w tym roku w sobote, a jutro jade do Kozienic odwiedzic kobyle. Jest tez juz chyba po drugim badaniu. Mam nadzieje, ze fasolka w brzuchu siedzi 😉
Bandos, Trzymam mocno kciuki za wyścig, jak i za fasolkę 😀!
Ekwadorka, Magdzior te nasze 61% to na tle wyników pozostałych zawodników w tej niskiej klasie- to naprawdę bardzo średnio 😉.  Mój plan na ten sezon to jeździć dresaż  na te 65% i nie iść wyżej póki się nie ogarniemy w każdej z prób. Tzn dresaż choćby jak wyżej,  skoki i cross czyste, w miarę bez niespodzianek. Chciałabym ujechać sobie jakieś doświadczenie, wyczucie jeździeckie, świadomość tego co tam wyprawiam, a nie na siłę jeżdzić wyżej, bo konie w miarę dzielne 😉.
Ekwadorka, a masz ochotę na wycieczkę w weekend za dwa tygodnie do Tweseldown, albo za tydzień do Chilham 🙂?
Bandos a gdzie biega ? 🙂 będę trzymać kciuki :P no i oby fasolka była 😀
Bandos   Pan Migotek
02 maja 2013 19:12
Plemniczka, koń biega na Służewcu. On się rozkręca później, więc teraz niech się przebiegnie.
a jak się nazywa ? będę go śledziła :>
🏇
Bandos- oczywiście ode mnie kciuki również!🙂
Bandos   Pan Migotek
02 maja 2013 22:24
Lorenc. Rozgrzewka przed resztą sezonu 😀
czeggra1 jasne, rozumiem bo jednak obecnie wkkw wygrywa się ujeżdżeniem i trzeba je jeździć duużo lepiej niż jeszcze kilka lat temu, ale dla mnie i tak póki co magiczne będzie zejście poniżej 60 punktów czyli w końcu przekroczenie 60% wrrr.. bo jakoś nie mam szczęście do koni jeli chodzi o ujeżdżenie, Reszka zbyt 'psychiczna' i to nie na jej nerwy, zaś Unisono może być fajny ale jeszcze za jakiś czas. Póki co zaczęłam jeździć elementy czworoboku z Ptki i osobno nie są takie złe, ale pewnie się popsuje jak połączyc przyjdzie to w całosć.

W ogóle to czy Wasze folbluty też potrzebują takiego długiego rozprężenia? Bo Unisono to dopiero na drugiej godzinie się robi super fajny. Jak jeżdże sama to zanim cokolwiek sie da zrobić muszę się powozić z 30-40 min po czym można zacząć pracować, zaś gdy wczesniej nawet byle jak potupta pod kimś godzinkę i potem ja go biorę to mimo wcześniejszych moich obaw bardzo mu ten system pasuje. Bo ja wsiadam i mogę od razu z nim zacząć pracę i wtedy jest naprawdę przyjemny🙂

Ale jednak plany się nam pozmieniały i kolejne zawody mamy dopiero w czerwcu, maj odpuszczę bo na Racot się nie nastawiałam i za mało czasy zostało byśmy się spoojnie przygotowali a potem nic nie ma, tak więc jak nic się nie zmieni to w czerwcu w Facimiechu atakujemy akademicki puchar polski🙂

Bandos no to o i ja trzymam kciuki🙂
Ekwadorka, a masz ochotę na wycieczkę w weekend za dwa tygodnie do Tweseldown, albo za tydzień do Chilham 🙂?

Pewnie, ze mam ! Poprosze o dokladny adres oraz godzine, i zjawie sie w Chilham 🙂
Magdzior, nie tyle długiego rozprężenia co stopniowego - na rozkręcenie bardziej i bardziej. Kiedyś myślałam, że koniecznie długiego, dziś wiem, że rzecz nie w czasie a w płynnie wzrastającej trudności, przynajmniej na moim. Stawiam na płynność i to procentuje,
Lorenc. Rozgrzewka przed resztą sezonu 😀


nono ma Jape`a 😀 może jeszcze zaskoczyć 🙂  mojego tak też puszczali byle puścić byle dżokej miał przejechane i ma teraz zepsutą karierę wyścigową  nawet jest jeden filmik z wyścigu  gdzie dżokej sobie po prostu siedzi i nic nie robi a Karakall biegnie...  😵 to już ja na nim szybciej galopowałam jak mnie poniósł 😀  🍴

Magdzior wygrywa się ujeżdżeniem bo inni nie umieją go jeździć  😁 każdy cfaniak z odrobina odwagi swojej i konia pojedzie cross i parcur 😉
ale ujeżdżenie to już coś!

i tak mój folblut też długo się rozgrzewa... 30 min nim stępuje... a teraz jak kryje to jeszcze dłużej 🙂 w kłusie czasem też zdarza się że muszę dłużej pojeździć by się przekonał czy chce normalnie ze mną galopować czy świrować  😜
Bandos   Pan Migotek
03 maja 2013 09:19
plemniczka, Lolek już zdążył nas zaskoczyć. Inaczej nie biegałby 5-latkiem... W tym wyścigu, według programu, jest faworytem.

A Twój kryje xx czy półkrewki też? Dużo macie klaczy pokrytych?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się