Odznaki PZJ

Czyli na srebrze między przeszkodami najlepiej jechać w półsiadzie?
Zastanawiałam się, a nie dopytałam trenerki ostatnio 😉


Na egzaminie obowiązuje półsiad lub lekki siad skokowy. Jak ktoś siedzi stabilnie w pełnym siadzie to u nas też zdaje bez problemu ma tylko obniżona ocenę za styl
W programie ujeżdżenia na brąz jest coś takiego:
AFB - Kłus roboczy ćwiczebny
BE - Pół koła
Przed E - Zagalopowanie z lewej nogi na wprost.

Jakim kłusem - anglezowanym czy ćwiczebnym mam jechać pół koła w BE?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 listopada 2012 16:57
Chyba w ćwiczebnym skoro przed E masz zagalopować 👀
Tak, w ćwiczebnym.
Dziękuję za odpowiedź :kwiatek:
Jakby ktoś był równie niedoinformowany co ja, to znów zmienili przepisy. Program ujeżdżeniowy na srebrze jedzie się na czworoboku [s]40x60[/s] 20x40 (za szybko pisałam  :icon_redface🙂  🤔
Jasnowata, ja też jestem niedoinformowana i lepiej mi się żyło bez tej informacji. Ale jak to 40x60m? I kolejny program do ćwiczenia. Myślicie że będą jeszcze zmieniać do wakacji, bo jak tak, to ja się może zacznę uczyć dopiero w maju.
20x40, a bodajże od lipca obowiązkowy jest nowy program.
No właśnie sprawdziłam w PZJcie przed chwilą i nadal jest 20x40m od lipca. Jasnowata, nie strasz!
20x60? nie istnieje taki czworobok 40x60.

Ojejku, 20x40, machnęłam się. CHodziło mi o mały czworobok, bo ja się zatrzymałam na etapie dużego.
Program jest niby ten sam, tylko bez wolt i kontrgalopy do ćwiartki.
Aaa no to z małym znam 😉
2 głupie pytania (brązowa odznaka): Czy w ujeżdżeniu ten ostatni kłus roboczy na środek jest ćwiczebny? Drugie: Czy w próbie skoków, jeśli koń wyląduje na złą nogę, mogę przejść do kłusa i zmienić? Czy lotnie? 😜    :kwiatek:
Powiem szczerze że nie pamiętam już jak wjeżdżało się na linię środkową na brązie. Natomiast w skokach nie musisz jechać na dobrą nogę, nie są to zawody stylowe. Nie liczą się też zrzutki. Masz przejechać i się nie zabić, pokazać, że umiesz skakać.
Nie wiem jak to jest, być może galop na dobrą nogę jest wyżej oceniany, jednak jeśli będziesz galopowała na złą to z pewnością nic się nie stanie 😉

+
Ja srebro jechałam w lipcu, na samym początku. Jedyne zmiany jakie obowiązywały to brak wolt i "niedojechany" kontrgalop, dodatkowo nowa część teoretyczna - siodłanie i czyszczenie konia.
Lenalena, nogę należy zmienić. Nie jedź na złą! Zawsze lepiej wygląda, że zauważyłaś błąd, a nie że nie wiesz która to dobra. A w jaki sposób to chyba nieistotne, byle na prawidłowo 😉
Na brązowej odznace trzeba zmienić noge jeśli się galopuje na złą, można przez kłus.
Moi drodzy, do czego właściwie uprawnia mnie Złoto? Bo zrobiłam i tak... Nie bardzo rozumiem przepisy PZJ w tej kwestii, mógłby ktoś wyjaśnić mi to czytelnie, czy ta Odznaka w ogóle ma jakieś znaczenie?
xxmalinaxx piąteczka!  :emota200609316: i stronę temu też ktoś zdał i chciał się dowiedzieć... wydaje mi się, że ma coś wspólnego z instruktorem sportu, zwalnia z jakiś egzaminów? ale dokładnie to też nie wiem 😁
zwalnia z egzaminu praktycznego z Instruktora Szkolenia Podstawowego  😉
To faktycznie, się nazdobywałam uprawnień  🤔wirek:
2 głupie pytania (brązowa odznaka): Czy w ujeżdżeniu ten ostatni kłus roboczy na środek jest ćwiczebny? Drugie: Czy w próbie skoków, jeśli koń wyląduje na złą nogę, mogę przejść do kłusa i zmienić? Czy lotnie? 😜    :kwiatek:

Anglezowany😉, mozesz zmienić w kłusie😉
hej, nie wiem czy ktoś już wcześniej był tak błyskotliwy i zadał podobne pytanie do mnie, jednak nie tak strasznie dawno zdałam brąz ( o wiele wcześniej miałam już zdawać, lecz nie mogłam się wciąż wybrać), teraz zastanawiam się nad srebrem. Czy jest trudno? głownie obawiam się przejazdu ujeżdżeniowego , ponieważ parkur skokowy na srebro juz skakałam. Chciałabym się dowiedzieć jakie są wasze wrażenia 🙂 pozdrawiam  :kwiatek:
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
06 stycznia 2013 13:32
czy ktoś się orientuje kiedy na stronie PZJ będą informacje odnośnie planowanych terminów odznak w woj. mazowieckim ?  :kwiatek:
W lutym są w Aromerze, bodajże 10tego, ale głowy nie dam sobie uciąć.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
06 stycznia 2013 13:59
W lutym są w Aromerze, bodajże 10tego, ale głowy nie dam sobie uciąć.


weszłam na stronę armeru i nie ma tam jeszcze żadnej informacji.
No nic poczekam jeszcze chwilkę. Interesuje mnie marzec - najchętniej okolice zachodniej warszawy ( kuclandia, Huzar ) .. Aromer jest już stosunkowo daleko.
zwalnia z egzaminu praktycznego z Instruktora Szkolenia Podstawowego  😉

O a to jakiś nowy przepis? mogę prosić o linka do źródła? będe wdzięczna bo jakoś umknęło mi to wcześniej, czyli wychodziłoby na to, że mając złotą odznakę i instruktora rekreacji  aby zdobuyć uprawnienia instruktora szkolenia podstawowego muszę tyklo zdać teorie?
No właśnie ostatnio koleżanka powiedziała mi, że wcale tak nie jest. Może kiedyś było. Tylko to nie są pewne informacje. W wolnej chwili przejrzę przepisy 🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
06 stycznia 2013 14:39
zduśka, na wiosnę prawdopodobnie będzie w sawance, w truskawiu
Jasnowata no właśnie za pięknie by było, z tego oc ja pamiętam to Złota  miała cos pomagać (być konieczna?) dopiero przy instruktorze sportu, a do szkolenia podstawowego to jeśli się ma rekreacji to można zdawac od razu bez specjalnego kursu. Chyba, ze coś się zmieniło też zerknę później w przepisy.
Magdzior z tego co mi tłumaczono, jeśli masz złoto i idziesz na kurs szkolenia podstawowego, to oczywiście musisz brać udział w całym kursie, jeśli są cząstkowe egzaminy to pewnie je zdawać też, ale na końcowym egzaminie z góry masz zdany egzamin praktyczny.

z pzj: http://pzj.pl/modules/szkolenie/index.php?content=3:45

cytuje: 'Posiadacze Złotej Odznaki są zwolnieni z części praktycznej egzaminu – ze składowych a, b i c.'

no i a - opieka stajenna, b i c - tor przeszkód i ujeżdżenie (takie zresztą jak jest na złotej)

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się