STOP Skaryszew

tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
05 sierpnia 2013 12:35
ale on nie wystawia faktury za transport psa, wylacznie za zlapanie !
tet, ale logiczne jest, że wiezie go do schroniska? Poza tym, umowa gmin z punktami, dla bezdomnych zwierząt precyzuje dokładnie co jest w usłudze.
Najczęściej umowa mówi o wielu usługach np. złapaniu, przewiezieniu, utrzymaniu, leczeniu, zabiegach profilaktycznych, sterylizacji zwierząt itp. Więc umowa określa dokładnie zakres usług a na fakturze wpisuje się odłowienie i tyle.

Analogicznie jak faktura za pensjonat. Masz utrzymanie/ chów itp, a w umowie masz dokładnie co pod tym hasłem się kryje.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
05 sierpnia 2013 17:28
no widzisz, niekoniecznie, bo wspomniana przeze mnie gmina miala wlasny transport. Zresztą ja też miałam tak własnie zrobić. Złapać, oni mieli po niego przyjechać. Im nie chodziło o zrobienie czegos z tym psem w praktyce, tylko jak to w papierach zrobić, żeby nikt się nie czepiał.
W związku z z burzą nt. transportu uzyskana odpowiedź z Ministerstwa:

"W związku z Pani zapytaniem dotyczącym rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 października 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu transportu zwierząt, MT,B i GM uprzejmie informuje, że rozporządzenie to, wydane na podstawie art.24 ust.5 ustawy o ochronie zwierząt, utraciło moc z dniem 1 maja 2007 r."

i tyle na temat 😉
W tym roku Skaryszew nabierze nowego lepszego znaczenia, organizowane nie jest tam gdzie zawsze, tylko w stajni Hubert albo Hubertus 😉 Gdzies niedaleko, ma byc POKAZ KONI ZIMNOKRWISTYCH, zjeżdzają sie najlepszy hodowcy z całej polski! 🙂
PauliL, w Stadninie Hubertus dokładnie.

No cóż, ciekawe jak to będzie wyglądało...
Sisisa dzieki za poprawienie. Mysle ze bedzie lepiej niż było, może wszyscy animalsi wkońcu ujrzą czym się różni hodowca od gościa który chowa na rzeź. Zobaczą wszyscy najlepsze konie zimnokrwiste z całej Polski, mysle ze bedzie fajny pokaz ! 🙂
PauliL, oj, nie liczyłabym na to. Na stronie Tary już widziałam wpisy, w których ludzie się pytali, co robic w tym roku i jak się zorganizowac
Mnie akurat animalsi nie interesują. Zastanawia mnie tylko, jak będzie wyglądało to od strony technicznej.

Tu jest dokładna rozpiska co gdzie będzie:
http://www.skaryszew.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=1469&menu_id=0
No ciekawe jak dadzą rade z organizacją tego. Ta stajnia jest gdzies niedaleko tego cmentarza??
PauliL, stajnia jest na obrzeżach miasta, tu masz mapkę (trzeba powiększyć) klik.
Handel będzie normalnie na Targowisku, więc nie liczyłabym na cuda. Np. że rolnik, który przyjedzie opchnąć swoje konie pójdzie zobaczyć również pokazy
Ja słyszałam że wszystko jest przeniesione do tej stadniny hubertus wraz z targowiskiem
no właśnie ten regulamin trochę niejasno napisany, najpierw jest o tym, że na ulicach tych i tych handel jakimiś tam wyrobami (plus jeszcze w środku punktu ni z gruchy, ni z pietruchy o tym, kto dokonuje rezerwacji :icon_rolleyes🙂, na terenie stadniny - pokazy i handel końmi, a dalej jest o wjeździe z końmi na Targowisko. a potem jeszcze, że poza wyznaczonymi miejscami handel końmi jest zabroniony (a wprost jest wyznaczone tylko jedno miejsce, tzn. teren stadniny).
fajnie, że się starają zmienić wizerunek Jarmarku, ale regulamin mógłby być bardziej dopracowany... nie wiem, mogliby chociaż uporządkować te podpunkty tematycznie, a nie pisać, co się komu akurat przypomniało. wiem, czepiam się, ale drażnią mnie takie szczegóły - przyjedzie ktoś pierwszy raz i pojedzie oglądać konie do stadniny, bo będzie myślał, że w tym roku na Targowisku się nic nie dzieje.

abstrahując od tego - mam nadzieję, że w tym roku kontrola dokumentów wjeżdżających zwierząt będzie naprawdę szczegółowa. rok temu byłam świadkiem, jak ktoś chciał wcisnąć znajomym trenera roczniaka bez paszportu - domyślam się, że przy wjeździe handlarz okazał paszport jakiegoś innego konia, ale spodziewałam się, że skoro tak trąbią o tej kontroli, to będą to sprawdzać dokładniej (w końcu istnieją inne wskaźniki do identyfikacji konia niż "koń jest gniady", zwłaszcza że tamten konkretny miał odmiany i zapewne inne znaki szczególne również).
sumire, nie wiem co masz niejasnego. Będą 2 miejsca z końmi. Teren ośrodka Hubertus oraz ogrodzone targowisko. Wg regulaminu koni nie ma prawa być nigdzie indziej. Każdy koń wchodzący na teren będzie sprawdzany.
Jak skutecznie będą identyfikowane tego nie wiem. W końcu ani burmistrz ani jego ludzie nie są od tego tylko inspekcja wet. Nie da się przy takiej ilości koni rozpoznawać ich po wicherkach. Mam nadzieję, że pomogą karty zgłoszeniowe utrzymać porządek. A takie przykłady są jak te o pijanych kierowcach. Gdzie jest policja kiedy oni są na drodze?
Pamiętajmy też, że jeszcze 3-4 lata temu nie było żadnej kontroli praktycznie, więc widać postęp. Jeśli nawet w tym roku coś jeszcze będzie niedopracowane, to na pewno w kolejnym roku znów będą poprawki wdrażane. Jest duża poprawa, Ci ludzie cały rok pracowali nad rozwiązaniami, które mają zminimalizować handel na lewo i zwiększyć bezpieczeństwo koni.
Ja będe tam tylko jako widz ale bd się starał pomóc tym biednym konikom. mam pytanie czy jeśli klacz jest kupiona w celu hodowli ale w przyszłość nie chce sie zaźebić i jest sprzedana na mięso  to to jest hodowla czy chów na rzeź ?
Są klacze, które hodowane są na matki koni rzeźnych- odpowiednie geny, odpowiednie umięśnienie, dobierany do nich odpowiedni ogier. Często z powodu wspomnianego przez Ciebie zostają przekwalifikowane i utrzymywane nieco inaczej niż do hodowli a w kierunku wzrostu dobrej jakości tkanki mięśniowej i tłuszczu (co w przypadku klaczy hodowlanej nie jest do końca pożądane). Takie przekwalifikowanie.
W PL są elitarne hodowle koni utrzymywanych od początku do końca na mięso. W wielu hodowlach warunki dużo lepsze niż w szkółkach jeździeckich.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 lutego 2014 11:27
Słuchajcie co z naszym facebookowym profilem? Cały czas istnieje, co prawda w tej chwili niewiele się tam dzieje, ale zaraz pewnie znowu będzie huczało. Ja w tej chwili nie mam za wiele czasu, żeby się nim zająć. Od czasu do czasu, jeżeli będzie taka potrzeba mogę coś naskrobać. Moderatorem jest horse_art, ale może ktoś jeszcze chciałby się tym zająć?
jaki cel ma ta akcja przecież jest małe prawdopodobieństwo że się skończy ta tradycja.Więc zamias tylko sprawdzać pasporty itp można tłumaczyć gdzie jest dostęp do wody do lekarza itp
jeśli mówisz o organizacjach to zgadza się, powinni się zająć prawdziwą pomocą a nie szumem medialnym🙂 dużo lepszy skutek przyniesie nawet mała próba edukacji czy to o czym piszesz niż pokrzykiwanie, rzucanie się na ziemię czy opluwanie osób urzędowych🙂
jakie wrażenia po tego rocznych wspępach ? według mnie zarząd miasta zrobił bardzo dużo
może to nie temat stricte "rzeźny", ale związany z targami.

Pegasus właśnie opublikował taki film na FB
(uwaga, sceny "drastyczne"😉



nasuwa mi się kilka wniosków, takich chłodnych.

Kiedyś ogromne oburzenie (słuszne) budził transport koni, teraz na filmie widać wyraźnie, że konie mają przerwy, mają żłoby - więc pewnie również jedzenie i picie. Teraz oburzenie budzi sam transport koni tak daleko. Ale... czym to jest spowodowane?

Polskie fundacje chcą, by polskie konie były w kraju bezpieczne, by wprowadzić zakaz uboju. Jest to szalenie płytkie i krótkowzroczne. Gdy wprowadzimy zakaz uboju - konie będą TYLKO wyjeżdzać daleko i oprócz samego uboju - będą się ranić, będą narażone na odbiegające od norm transporty (jeśli takowe się zdarzają). Dla nas koniarzy - jest naturalne, że koń może się uszkodzić w transporcie czy odsadzić jak na filmie, bo nie tylko konie "rzeźne" mają takie przygody. W transporcie uszkadzają się wszystkie konie, w tym wysokopółkowe, wydmuchane sportowe maszyny. Czy w takim razie należy zakazać jakiegokolwiek transportu?

Nie rozumiem fundacji. Czy są tak zapatrzone ślepo w abstrakcyjne cele? Czy nie rozumieją, że zakaz uboju koni w polsce zmieni los koni na gorszy?
Czego ma dowieźć ten film? Że konie są ubijane jak krowy i swinie? no są. Ale to jest jakieś novum? fakt, na filmie są konie "uszkodzone". Ale ... moje własne konie też bywały "uszkodzone" i nikt na ich temat nie kręcił reportaży, bo reporter musiałby żądać zakazu ruchu koni, żeby do uszkodzeń ciala nie dochodziło. Bulwersujące jest, ze koń się odsadza? Moje też się odsadzały. Bulwersujące jest to, że koń w przyczepie przeskoczył do innej przegrody? Sama wioząc mojego pierwszego konia miałam wypadek, kiedy koń się wymeldował z przegrody, przewrócił i był o mały włos od trwałego kalectwa. Czy to wina ludzi, że konie się odsadzają, wariują w transporcie czy mają ranę? w większości - sądzę, że jest to kwestia... bycia zwierzęciem a nie zaniedbań człowieka. Więc czy to jest naprawdę takie oburzające, że koń zrobi coś, czego zrobić nie powinien ?

Czy może powinno mnie oburzać samo ubijanie koni? Jasne, jestem koniarą, dla mnie jest to przykre. Ale konie są ogłuszane, proces jest szybki, nie widzę nigdzie znęcania nad zwierzętami.

Więc co powinien ten film wnieść? jaki jest jego cel? Pokazać prawdę? prawda wygląda "dobrze", widać zachowanie norm, widać odpoczynek dla koni. Nie pokazuje okrucieństwa i celowego dręczenia. Ma pokazać, że konie sa ubijane? W takim razie jest skierowany do tępaków, którzy o tym nie wiedzieli.
Isabelle, na prawdę nie wiesz czemu słuzy ten film? Ktośmusi Pegasusa utrzymać 😁, film kontrowersyjny o tyle, że pokazuje:
a) lekko pokaleczonne konie (na początku filmu koń , który ma skaleczenia na łbie - jest czymś zapsikany)
b) śmierć zwierząt w rzeźni - możliwie szybką, ale widać krew i cóż - okrucieństwo, bo śmierć jest okrutna...

Kontrowersje dobrze się sprzedają... Informacje o zdecydowanej poprawie warunków transportu i uboju już nie 😉

Edit: swoją drogą można to gdzieś zgłosić? Tak szczegółowe pokazanie uboju zwierząt (z wykrwawianiem itp) nie powinno być publicznie dostępne moim zdaniem. Toć po necie dzieciaki chodzą  🤔wirek:
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
02 października 2014 12:27
Może jestem znieczulona, ale dla mnie ten film nie jest szokujący- tak wygląda ubój, czy to konia czy krowy czy świni. Nie jest to miły widok, ale ubój w żadnej, nawet wzorowej rzeźni nie będzie miły. Pomimo tego, że konie zajmują w moim życiu szczególne miejsce, to nie jest mi ich wcale bardziej szkoda niż krów czy świń. Dzięki działalnościom różnych fundacji ubój koński jest pod szczególnym nadzorem i ja widzę ogromny postęp, natomiast na krowy czy świnie nikt nie zwraca uwagi i to tam jest najwięcej teraz nadużyć. Tyle, że świnie nie są medialne...
Być może fundacjom uda się zakazać uboju w Polsce, natomiast nie widzę szans na zakazanie sprzedaży koni w celach ubojowych- bo to już by mogło podchodzić pod ograniczanie praw obywatelskich. I wtedy wszystkie konie będą musiały najpierw spędzić kilkadziesiąt godzin w podróży, zanim skończą w rzeźni. Ja jestem za utrzymaniem uboju w Polsce (który można szczegółowo kontrolować) i sprzedaży półtusz do Włoch (jak się dzieje w kilku znanych mi rzeźniach w Polsce).
Przypadkiem słyszałam kawałek audycji w jedynce na ten temat. Ten film jest skierowany do konsumentów koniny we Włoszech, ma na celu spowodowanie spadku spożycia końskiego mięsa. Jest to część kampanii, którą się prowadzi we Włoszech i to jest włoska inicjatywa. Pegasus go tylko udostępnił.
Miszka, w to nie wierzę - w filmie są polskie, nie włoskie napisy a Włosi koninę jedzą jak my świnie czy kury...
Ten filmik jest znów tendencyjny, sceny z załadunku, wielki grubas z owiniętym ogonem, czy srokacz do bukmanki to raczej nie są konie, które wyjeżdżają stamtąd na rzeź. Kolejna sprawa, to takie same sceny ( a nawet gorsze ) są na targach w Anglii, Danii, Belgii....
Poza tym mam pozytywne odczucia po obejrzeniu filmiku, inaczej niż założył reżyser 😉
Czysto, sterylnie, dobre warunki, korytarze techniczne....., niesmak, że ktoś nagrywał to z ukrytej kamery...
Miszka,  napisałam, że opublikował na FB a nie napisałam "nakręcił" 😉

_Gaga, jako matka ... nie zabroniłabym dziecku obejrzenia tego filmu jeśli trafi na niego (a skoro dziecko surfuje po necie to jest dość duże)
z kilku powodów:

Patrzę na fb i tam zalew filmików o krowach.
Wiecie, to okrucieństwo, że krowie dziecko zabiera się matce i tony, TONY komentarzy o tym jakie to zwyrodnienie.
mam wrażenie, że albo ci wszyscy ludzie to stado baranów albo ignorantów. Czy sądzili, że krowa to ma mleko bo jest krową? Albo, że mleko powstaje w markecie? Nie, żeby mieć mleko to trzeba mieć cielaka i ograniczyć jego dostęp bądź wyeliminować jego dostęp do cycka, żeby mleko zabrać i wlać w karton. dla mnie to oczywiste i nie rozumiem jak może to dziwić.
Dlatego pokazałabym dziecku ten film z ubojni. Żeby wiedziało, że zwierzęta trzeba zabić, żeby je zjeść i nie robiło z siebie zdziwionego błazna oglądając potem brutalnie zabrane cielę.

montana,  mnie ubój ostręcza, bo generalnie nie przepadam za widokiem krwi, ale nie bulwersuje. I warunki budzą moje poparcie. Zwierzęta mają przystanki, nie są dręczone. Pewnie ekoświry przyczepią się do "pacania" koni w korytarzu. A jak te ekoświry puszczają konie w korytarz skokowy albo lonżują to oczywiście bez lonż, wędzideł i bata. Konie nie są bite, są popędzane i nakłaniane do przejścia w sposób, który nie jest brutalny i bestialski.
Nie oglądałam tego filmu i nie mam zamiaru. Napewno nie pokażę moim dorosłym już dzieciom. Oglądanie okrucieństwa jest dla mnie conajmniej dziwne.... Byłam kiedyś w rzeźni i wrażenie jest okropne. Zwierzęta wiedzą że idą na śmierć.
A tego typu akcje bywają organizowane z różnych powodów ale jeśli co setna osoba zastanowi się skąd ten kotlet, to uważam że warto. Jak widzę osobę wagi ciężkiej kupującą torby mięsa i wędlin to mam ochotę powiedzieć co myślę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się