termobuty

Dla mnie Aktea równo w rozmiar. Noszę 41, mam 41.
Kaarina a ile cm ma od spodu podeszwa Twoich Aktea? I jaki TY masz obwód łydki 😉  Byłabym BARDZO wdzięczna za te wymiary jeśli możesz chociaż ta łydkę Swoją  🤣 Zastanawiam się czy brać 39 czy 40 (w butach BARDZO rożnie ze mną bywa...) choć podejrzewam, ze stanie na 40 😉 Ale tez ważna ta szerokość łydkowa czy dobrze mierze etc 😀
Livia   ...z innego świata
04 lutego 2014 07:59
Dla siebie mogłabym wziąć Yorki Aktea rozmiar mniejsze, mam 40 - ale ja też mam taką dziwną stopę, coś 39.5 🙂

Korzystam ostatnio z takich butów do prac stajniowych:


Są brzydkie jak noc, ogromniaste, ale megaciepłe! Przerobiłam je przy -8 stopniach, z jedną cienką skarpetką i w nogi było mi cieplutko 🙂 Także mogę je zdecydowanie polecić.
Mam pytanie do użytkowników York aktea. Czytam że rozmiarówka zaniżona, inni piszą, że normalna i nie wiem już jaki rozmiar brać 😉 mam długość stopy 23cm, zwykle nosze r.37. Czy jakaś dobra dusza mogłaby zmierzyć długość wkładki?  Byłabym bardzo wdzięczna :kwiatek:



Również na co dzień noszę rozmiar butów 37, Yorki Aktea wzięłam 39 i mieszczę w nie 2 pary cienkich skarpetek, grubsza już ciężko wchodzi  👀
Livia, a co to za gumiaki? Fajowe🙂
BlueHorse moja łydka w najszerszym miejscu, mierzona bez bryczesow i skarpety ma 34 cm. Podeszwa od zewnątrz ma 28cm. Wkładka ma pi razy drzwi (ciężko zmierzyć bo jest niewyciagana) 25 cm z groszami. Stopę mam 25 cm, a one są na mnie luźne więc musi być troszkę więcej. Obwód buta u samej góry to 34 cm, w najszerszym miejscu ok. 36cm-mierzone od wewnątrz. Generalnie mam luz w łydce, ale przy bryczesach i skarpetach to jest ok 1 cm. Nie przeszkadza to zupełnie, i tak jest rewelacją, bo nigdy nie miałam butów idealnie dopasowanych do łydki, wszystkie wiecznie są za szerokie. Pomimo to te Yorki się ładnie układają, kiedyś tutaj nawet zdjęcie wstawiałam.
[quote author=fajna_jula link=topic=66.msg2001913#msg2001913 date=1391505980]
Mam pytanie do użytkowników York aktea. Czytam że rozmiarówka zaniżona, inni piszą, że normalna i nie wiem już jaki rozmiar brać 😉 mam długość stopy 23cm, zwykle nosze r.37. Czy jakaś dobra dusza mogłaby zmierzyć długość wkładki?  Byłabym bardzo wdzięczna :kwiatek:

Również na co dzień noszę rozmiar butów 37, Yorki Aktea wzięłam 39 i mieszczę w nie 2 pary cienkich skarpetek, grubsza już ciężko wchodzi  👀
[/quote]

Podobno Yorki są wąskie ogólnie (wszystkie buty) - jaką masz długość i tęgość stopy? Może w tym problem?
Ja mam długość stopy 23,3, standardowe 37 to wkładka 24 cm, czasem 23,8. Mam sztyblety w rozm. 37 tej firmy i mogłyby być pół rozmiaru mniejsze - bez problemu wciskam w nie stopę w grubej skarpecie.
To długość wkładki się wyjaśniła, dziękuję  :kwiatek:  stopę mam raczej średniej szerokości, ani super wąska, ani super szeroka. Teraz tylko pytanie za milion, czy z łydką 36cm wersja standardowa nie będzie za wąska? Dziewczyna ma te yorki w rozmiarze 37 standard, a łydkę 37cm i niby spokojnie wchodzi, a dużo osób pisze, że są węższe niż producent podaje. Powoli zaczynam myśleć, że znaczenie ma też długość łydki, w sensie na jakiej wysokości się kończy u danej osoby cholewka, bo tam u góry jest zwężenie i może dlatego komuś łydka nie wchodzić, jeśli zapięcie wypada akurat w najszerszym miejscu łydki, a nie jak u niższych osób, pod zgięciem nogi 😉

Jaka rozkmina w ogóle nt jednych termobutów 🤣 ale te yorki to jedyne, które mi się podobają w miarę i nie mają kosmicznej ceny  😵
okunka, jeśli zamawiasz przez internet to zawsze masz 10 dni na zwrot 🙂
okunka 3 posty wyżej pisałam, że wersja standard ma ok. 36 cm w najszerszym miejscu. Mam 170cm, należę do dlugonożnych i buta zapinam pod kolanem. Wysokością i tym gdzie wypada najszerszy punkt bym się tutaj nie martwiła.

Edit: literówki
Kaarina, tylko, że masz inny rozmiar buta, więc cholewka jest według producenta 1cm szersza i 2cm dłuższa. W sumie jakby nie spojrzeć, to wychodzi na to, że są węższe niż podają, skoro Twoje mają 36cm w najszerszym miejscu :/ A wzrost również mam 170cm, tylko wtedy mi się będzie kończyć te 2cm niżej (w proporcje nóg do tułowia już nie wnikam 🤣 ). Cholera trzeba jechać do sklepu stacjonarnego zmierzyć, bo tak się nie da gdybać  😵
Livia   ...z innego świata
04 lutego 2014 20:52
Thymos, to gumiaki zimowe z Decathlonu 🙂 Tu link:
http://www.decathlon.pl/buty-weasy-id_8285138.html
Kaarina dziękuję bardzo za szczegółowe info  :kwiatek:
Poszło jeszcze PW do Ciebie 😉 Troche Cie pomęczę 🙂
Ale już jestem prawie pewna, że musi byc 40stka tylko jeszcze czy normalna czy poszerzana oto jest pytanie... 🙂
BlueHorse wyślij jeszcze raz, bo nic nie doszło.

okunka mierzyłam bez rozciągania, tam są te elastyczne wstawki i jak by się uprzeć to można rozciągnąć je do obwodu jaki podaje producent.
Wysłałam jeszcze raz to co niby powinno się było wysłać a nie doszło 😉
Tak czy siak idę w 40 standart i niedługo dam znać jak rozmiarowo 😉
BASZNIA, mi własnie skoczył gul, że nie mam 45 rozmiaru, Tobie pewnie też skoczy jak tu zajrzysz😉

http://pasi-konik.pl/pl/p/HKM-Termobuty-Country-Arctic-brazowe-rozm.-45/6306
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
12 lutego 2014 08:34
Thymos ze 2 tygodnie temu był jeszcze rozmiar 42 i 43  😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
12 lutego 2014 14:44
Skoczyl, skoczyl 😉 Dobry ludz dal znac jak tylko sie pojawilo, ale niestety nawet najmniejszy rozmiar i tak o 4 za duzy 😉.
BASZNIA, mi własnie skoczył gul, że nie mam 45 rozmiaru, Tobie pewnie też skoczy jak tu zajrzysz😉

http://pasi-konik.pl/pl/p/HKM-Termobuty-Country-Arctic-brazowe-rozm.-45/6306


Ehhh ja też się pośliniłam, nawet córka się nie załapała - ma 40/41...

Pierwszy sezon mam Aktea - normalnie noszę 37 i taki numer kupiłam 37S. Są idealne. Nie zakładam grubej skarpety, bo nie ma takiej potrzeby, mimo, że mrozy były i trochę w nich postałam. Ciepłe i bardzo wygodnie się w nich jeździ.
Ciut cieplejsze były Elt Elegance, miałam je w zeszłym roku, ale że mega zmarźlak ze mnie, to kupiłam o rozmiar większe (co by nie było niczym złym gdyby to nie było z półtora numeru więcej - a na pewno tęgość spora), aby wkładkę włożyć, ciepłą skarpetę... No i jakoś tak zimy długo nie było, nie nosiłam, ot przymierzyłam w domu i byłam zadowolona, ale jak zrobiło się zimno, zaczęłam je nosić i okazało się, że klapie jak kaczuszka (to oczywiście moja wybujała wyobraźnia 😉). Za duże w stopie, ( za długie i za szerokie). No niby gruba skarpeta poprawiała komfort (psychiczny chyba  :wysmiewa🙂, ale miałam wrażenie, że mam nogę jak szafa trzydrzwiowa (pomijając fakt, że całkiem zgrabnie butki wyglądają  :hihi🙂. Dobrze się w nich jeździło, ale zima się szybko skończyła i w tym roku na początku sezonu okazyjnie Aktea zakupiłam i są idealne (może mniej stabilne do chodzenia po lodzie i ślizgawicy niż Elty, ale noga w strzemieniu jest moja a nie "moja + dodatek  :lol🙂.
Oba modele mogę z czystym sumieniem polecić - ciepłe i wygodne (Elty bardziej się do nogi układają - jak ktoś sztywnych nie lubi).



Livia, jak ze śliskością tych gumiaków? Dają radę na grudzie albo mokrym śniegu?
York Aktea - potwierdzam, że rozmiar wypada minimalnie zaniżony. Kupiłam r.37 i generalnie jak już się przeciśnie stopę to pasują idealnie, ale przy grubszej skarpecie może być ciasno, także osobiście wymieniam na r.38 żeby mieć zapas 🙂 aczkolwiek jak ktoś nie zakłada podwójnych warstw skarpety to śmiało można brać swój normalny rozmiar 😉

Aha i w kwestii ich "wąskości" to zgodna z opisem producenta ale dla mnie cholewka jest trochę krótka, kończy się kilka cm pod zgięciem i zwężenie wypada prawie w najszerszym miejscu łydki 🤣 ale wstawka jest elastyczna więc nie ma problemu.

Ogólnie Polecam, wydają się wytrzymałe i bardzo ciepłe, ale wypowiem się dopiero jak będzie okazja ich użyć, na razie zimy nie ma i nie będzie 😉
okunka, ja tez marudziłam, że jedyna ich wada to wysokość- szkoda, że poza opcją 'normal' i 'szersze' nie robią wysokości 'normal' i 'wyższe'. Teraz kiedy się juz ułożyły to spokojnie 4cm wyższe mogłyby być. Ale nie przemiękają, łatwo się czyszczą i są mega mega ciepłe więc trudno.
Na szczęscie przy wyższych rozmiarach wysokośc jest juz większa i moje rozmiaru 40 Aktea byłyby jeszcze 0,5cm wyższe byłyby juz za wysokie 😉
Generalnie normaln w najwęższym miejscu łydki zapinam już starając się troche mocniej ale po za tym ideał i jedna-dwie pary skarpet zainstaluje więc zadowolona bo gotowa na nastepny sezon zimowy 🙂 Bo w tym już zimy NIE BĘDZIE :P
Ale ja mam 41- są za niskie.

Ja po lewej 173 cm, po prawej koleżanka 175cm.
Macie długie nogi :P
A na serio: rozmiarówka każda inna nie dogodzisz...
Okunka pewnie długość nogi jak ja a mniejsza stopa a ktoś może mieć jeszcze większą stopą a krótsza nogę...
No niestety...
BlueHorse, ba 😉 a serio- to dla mnie bardzo mały minus bo to najlepsze termobuty jakie w życiu miałam 🙂 są doskonałe poza wysokością.
Ja tez jestem nadal bardzo zadowolona z Yorkow, tyle ze z Warmic 🙂
A ja powiem tak: w tym roku już nie potestuje ALE w następnym sezonie dam Wam znac jak York Aktea znoszą extremalne testowanie czyli: całe dnie w stajni, w śniegu, błocie, podłożu halowym, podczas prowadzenia przeze mnie  jazd, wyprowadzania koni na padok i jeżdżenie kilka koni dziennie prawie codziennie 😀 Wtedy wydam opinie o ich wytrzymałości 😀
powoli czas szykowac sie na mniej dogodna pogode w stajni.. nie moge wyszukac czy ktos juz ten temat poruszył, ale interesują mnie te termobuty http://pasi-konik.pl/pl/p/FAIR-PLAY-Termobuty-Malamut/4605 , jak się sprawdzają , jak wypada rozmiarówka, czy noga nie jest w nich mokra 🙂 
Ja z czystym sumieniem mogę polecić termobuty z decathlona, są ciepłe i suche 🤣. No i wyglądają jak oficerki 😉 kupiłam je w zeszłym roku bo potrzebowałam na juz i miłe mnie zaskoczyły.  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się