Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
31 sierpnia 2014 21:39
mi niedawno dalej zatruwali zęba przed kanałówką...
najgorsze, że przed chwilą ułamał mi się ząb :/ 6!! Którą leczyłam kanałowo i wydałam fortunę  😤 👿

Mam to samo. Wyrok zapadł - chirurg. Do rwania to co w dziasle zostało, bo elegancko cały ząb ulamal się na linii dziąsła. Boje się jak diabli.  A jak przypomnę ile wpakowalam kasy w jeden ząb to szlag mnie trafia.
Mistral Ja też miałam kiedyś źle zrobioną kanałówkę 6 i teraz już 6 nie ma. Swoją drogą po wielu zmaganiach z przeróżnymi stomatologami trafiłam na kompetentnego w 100%. Mogę Ci dać namiary na PW. Mam bardzo słabe zęby, próchnica robi mi się nawet w takich miejscach, gdzie jej być nie powinno, więc u dentysty jestem stałym gościem. Przerabiałam "stomatologów" po których ząb czysty, bez żadnej dziurki psuje się od środka, kliniki w których zostawiałam min. 300 zł od zęba i trafiłam w końcu na kogoś dokładnego i z normalnym cennikiem.


Swoją drogą czeka mnie usuwanie 8 i się nie mogę zdecydować, bo panicznie boję się szwów  🤔 nie da się ich uniknąć?
Jak tak Was czytam to stwierdziłam, że wygrałam na loterii, kiedyś na zdjęciu wyszło, że nie mam żadnej ósemki  💃

A polecacie jakieś pasty wybielające? Boję się na na razie iść na wybielanie, bo mam bardzo wrażliwe zęby, a o 2 tony chociaż bym chciała, żeby były jaśniejsze.
zonk Bardzo fajnie wybiela pasta: Splat blackwood
Dzięki, nie znałam jej  :kwiatek: Pewnie tylko przez internet można kupić?
Raczej tak. Nie wiele sklepów ją ma i nie należy do najtańszych, szczególnie, że dochodzą koszty wysyłki. Moja mama ją odkryła w sklepie stacjonarnym, ale została wycofana z oferty i też zamawiam przez internet po kilka opakowań.
Sivens, to zależy jak rośnie ta 8 i jak bardzo trzeba ciąc dziąsło, żeby się do niej dostać 😉
Sivens jak dłutowanie to się nie da. Ale szwy to jest najmniejszy pikuś. Dzięki nim nie miałam dziury to się jedzenie do środka nie dostawało. Najgorszy był ból kilka dni po wyrywaniu. Musze iść jeszcze na jedną i nie jestem w stanie się zmusić :/
aaga84 szwy same w sobie mi nie przeszkadzają, ale ja sobie ich nie dam ściągnąć 😉 uraz z dzieciństwa

Byłam dziś u dentysty i obędzie się bez szwów  😅
A to mi ściągał bardzo delikatnie 😉 nic nie czułam
Sivens, ja sobie sama zdjęłam haha 😀
Dragonia - no właśnie :/ życie jest niesprawiedliwe. Ładujesz fortunę w zęba, którego za rok i tak trzeba usunąć. pfff
Odświeżam...
Jestem po wyrywaniu dolnej 8..
koszmar!
Trzon z jednym korzeniem wyrwał mi w wielkim bólu, znieczulenie nie zadziałało. Z bólu poleciała mi łza i automatycznie oblałam się potem. Musiał mnie znieczulić jeszcze jedną dawką i dopiero wtedy.
Miałam 4 korzenie. Jak schodziłam z fotela to byłam cała mokra.
Teraz siedzę i już się boję, aż znieczulenie puści.
Mam ketonal i antybiotyk.
Cierp1enie - masakra    🙁  współczuje. Oby się szybko zagoiło po wyrwaniu .

Co lepsze na  ropę na dziąśle: jakiś płyn np dentosept czy żel ?? Jutro dopiero dentystka mnie przyjmie, ząb już nie pobolewa, zaś jak się szczerze uśmiechnę to w miejscu gdzie zgromadziła się ropa jest dziwne uczucie  🤔
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 września 2014 16:49
Cierp1enie, Jezu, u kogo rwałaś?  😲
Za niecały miesiąc mam kontrolę. Pół roku temu wyleczyłam ostatniego zęba, a przynajmniej tak mi się zdawało. Od trzech dni niepokojąco pobolewa mnie lewa strona twarzy, boję się, że to niewyrżnięta jeszcze 8. daje o sobie znać i trzeba będzie ją wypruwać siłą...  😵
Facella - jeżdżę do dentysty do Lubiąża, baardzo polecam tego dentystę.
Niestety moje 8 takie są. W Medicusie rwali mi 1,5 godziny górną 8 i stało nade mną kilka ludzi, bo nie mogli sobie poradzić. Mam traumę do dziś.
Ten poradził sobie super, 20 min i po sprawie. Nie wiem czemu znieczulenie nie zadziałało 🙁 Pół roku temu rwałam u niego 7 i super się znieczuliło za 1 podejściem i wyrywanie trwało 5 min.
Do tego mało kasuje, za normalne zęby 50zł ze znieczuleniem, 8 za 100zł. Plomba też 50zł.
Dentysta dla ludzi.
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 września 2014 17:35
Jako dziecko tam mieszkałam, jak miałam może 6 lat, to poszłam na rwanie mleczaka - never ever dentysty tam  😁 Miałam traumę.
Tutaj mam swojego na Armii Krajowej, ale nie tę babkę (chyba mi skopała kanałówkę, bo ząb czasami pobolewa), tylko faceta w gabinecie obok. Jest ok, przestałam się stresować dentystą  😉
Cierp1enie, 8 raczej rzadko usuwa się w 5min 😉
bądź dzielna, to tylko kilka dni  :kwiatek:
no wiem, dlatego zrobił to super, 20 min i po, a nie 1,5 godz jak kilka lat wstecz..
Jak tak Was czytam to stwierdziłam, że wygrałam na loterii, kiedyś na zdjęciu wyszło, że nie mam żadnej ósemki  💃

a moge spytac ile masz lat? 😉 Ja tez mialam nie miec ósemek... Az pewnego dnia w wieku 22 lat obudzilam sie ze spuchnieta twarza i bólem- ósemeczki zaczely sie wyzynac... 😁 I tak sie wyzynaly sukcesywnie przez prawie 3 lata.


Co lepsze na  ropę na dziąśle: jakiś płyn np dentosept czy żel ?? Jutro dopiero dentystka mnie przyjmie, ząb już nie pobolewa, zaś jak się szczerze uśmiechnę to w miejscu gdzie zgromadziła się ropa jest dziwne uczucie  🤔


dentosept niezły, ja używałam

Wstałam spuchnięta i mam szczękościsk, już jestem zaopatrzona w jogurty, lody waniliowe, zupy typu krem.
Jestem z siebie dumna, bo jeszcze nie wzięłam Ketonalu  🏇 ratuję się Ibupromem, wczoraj 2 x, dziś jeszcze ani jedna i chyba wytrzymam bez środków przeciwbólowych.

Zostaje mi tylko antybiotyk i nestatyna.
Jaki bierzesz antybiotyk? Masz szwy?
Ja jadłam normalnie, bo musiałam ćwiczyć paszczę, żeby nie mieć szczękościsku bo w pracy sporo mówię, a pracowałam zaraz po wycinaniu 🙂
Lody nic mi nie dały, rano wstałam wielka jak chomik 😀

Ja brałam Aulin, bo ma mniej negatywne działanie na przewód pokarmowy, niż reszta.
Mam Dalacin C.

Ostatni przeciwbólowy ibuprom o 23😲0, więc może uda się, że nie wezmę, no chyba że zrobi się suchy zębodół 🙁
Straszny ten dentosept- już na sam widok mam odruch wymiotny  😂
Też od dzisiaj biore Dalacin C.Mam nadzieję, że ropień zniknie i nie trzeba będzie na razie leczyć kanałowo ...
Głupie pytanie mam...jak długo trzyma mniej więcej znieczulenie po robieniu zęba?
Wzięłam pierwszy raz w życiu, trzy godziny temu i nadal trzyma mocno. Wkurza mnie to bo jestem głodna 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 września 2014 19:03
Muffinka, oj, potrafi trzymać tyle, a nawet dłużej. Nic strasznego.
Kurdę, chce jeść 😎 A jakoś mi dziwnie jak pół twarzy nie działa tak jak zawsze 😎 No nic, poczekam jeszcze.
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 września 2014 19:11
Ruszaj paszczą: gadaj, ziewaj itd., szybciej zejdzie. Jogurt możesz wyssać  😁
Muffinka, moje trzymało 9 godzin za pierwszym razem i 4 godziny za drugim.
Mnie trzymało tak 3-4 godziny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się