Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

deksterowa, może lecz  nie musi być zapalenie spojówki.
Nie wiem od kiedy maluszkowi zaczęło ropieć oko.
Jeżeli widzisz że stan się pogarsza to jednak okulista.
Wydaje mi sie że samo przemywanie i wkrapianie mleka nie wystarczy

edit: masz jakieś masło maslane mi wyszlo
Dziekuje za odpowiedz. Dzis jest 3 dzien z ropka, ale dzis jest jej najwiecej. Zerkne do srodka czy worek spijowkowy jest czerwony jak sie maly obudzi- zeby wiedziec, i jutro jak tak bedzie, bedziemy myslec co dalej... Mam nadzieje, ze go to nie boli... Ni placze,wiec moze nie... Idziemy spac. Dobrej nocy i dziekuje jeszcze raz.

maleństwo   I'll love you till the end of time...
12 października 2014 20:36
Agnieszka, śmiało, będziemy wyrodne rockowe mamuchy 😉
Dziekuje za odpowiedz. Dzis jest 3 dzien z ropka, ale dzis jest jej najwiecej. Zerkne do srodka czy worek spijowkowy jest czerwony jak sie maly obudzi- zeby wiedziec, i jutro jak tak bedzie, bedziemy myslec co dalej... Mam nadzieje, ze go to nie boli... Ni placze,wiec moze nie... Idziemy spac. Dobrej nocy i dziekuje jeszcze raz.




Wg mnie do lekarza, jeśli ropa jest 3 dzień u tak małego dziecka to nie ma co bagatelizować.
Dorosły po 1 dniu ciągłego ropienia by poszedł do lekarza.... Tylko dziecko nie powie, ze je boli, drażni....
Mazia   wolność przede wszystkim
12 października 2014 21:14
Agnieszka ja z kosmetyków używam:
1. do kąpieli oilatum (kilka kropli do wanienki) - to na początku,pierwsze 3 m-ce
2. do mycia główki i ciałka ziajkę do mycia twarzy i ciała i na ciemieniuchę (ma fajną kremową konsystencję)
3. bepanthen (do pupy jak jest zaczerwieniona)
4. bambino krem pielęgnacyjny (różowe pudełko) super lekki, łatwo się wchłania, stosuję do ciała po kąpieli
Deksterowa , to może być niedrożny kanalik łzowy, to może być cokolwiek 🙄
ja bym tyle nie czekała. No i nie czekałam, jak syn miał wyciek z oka, to w ciągu kilku godzin był zdiagnozowany i był to właśnie niedrożny kanalik pomogło masowanie i przemywanie solą fizjologiczną. Na własną rękę dziecku, które nie powie co się dzieje nie paprałabym niczym.

Co do kosmetyków, mojego syna podrażaniały wszelkie emolium, ziajki, balneum, la roche posay itp, mam tego jeszcze z pół półki... 🙄
przestawiłam go na linomag, olejek do kąpieli również ziołoleku, krem bobo a+e i jest super. Nie zawsze drogie, reklamowane to super.
Diakonka szoruj na spacer, my od 3 doby, ale ja rodziłam w upały 😉
Agnieszka już niedługo, a potem nie będziesz pamiętać, że w ciąży byłaś 😉 Co do kosmetyków ja emolientów jestem przeciwnikiem, to w moim mniemaniu kosmetyki dla dzieci z problami skórnymi. Używamy oliwki hippa albo babydream (obie bez parafiny), do mycia też hip albo babydream za to na podrażnioną pupkę krem musteli do przewijania. Jak nie lubię markowych bo tam więcej chemii niż zwykle tak akurat to jest strzał w dziesiątke. Nic innego z musteli bym nie kupiła 😉
Moje dziecko spało dzisiaj cały dzień 2 h i dalej nie śpi  😲 ale nie buczy, gada i się bawi. Odżywia się chyba z fotosyntezy. Na spacerach też już nie śpi, zeżera zabawki 😉
i zajmuje się sobą:
My używamy tylko babydream z pompką do kąpieli, na początku używaliśmy hippa, ale teraz nie ma żadnej różnicy. Jak tyłek jest czerwony to linomag zielona maść działa cuda, żaden krem z cynkiem tak dobrze nie działa. Na początku też używaliśmy linomag bobo a+e (natłuszcza tyłek i np. smółka się nie przykleja) czasem też smarowaliśmy twarzyczkę. Tak nie używamy nic nawet profilaktycznie, bo nie uważam żeby takiemu maluchowi coś dodatkowo było potrzebne
Kurczak jaka śliczna Hania! i jaka pulchniutka  😉
bera7 ale Nelka ma wielkie oczy, śliczny skrzacik  🙂
Endurka zdjęcie z psem cudowne
equi Igor należy do grona moich ulubionych re-volciątek! przystojniak

Większość re-volciątek, nawet tych dużo mniejszych, ma więcej włosów na głowie niż Wiktoria  😁
Ostatnio byłam z koleżanką w restauracji i jakaś Pani podeszła do baru płacić z chłopcem na oko około 7 letnim. Powiedziała, że zaraz idą do fryzjera. Spojrzała w Naszą stronę i mówi "O, popatrz jaki ładny chłopczyk" i czuję, że się patrzy na Nas 😉 to mówię, że to dziewczynka (ubrana w panterkę na różowo  🤣 ) a ona "Acha. Popatrz jaką ma ślicznie obciętą fryzurkę" no to ja "Nie, ona nie jest obcięta, jej jeszcze włosy nie zdążyły urosnąć 😉 " no cóż  😂

No i jeszcze mam pytanie. Podałam małej ok 19 nurofen, bo strasznie ją męczą wychodzące jedynki (strasznie płacze i pcha rączki do buzi, jedna już się przebiła). Poszła spać standardowo o 20 i ani razu się nie przebudziła(co zdarza się rzadko, zazwyczaj raz się przebudza i dopiero idzie spać na dłużej)... i teraz mam schizę, że może to efekt uboczny działania syropu przez co jest bardziej senna i nie do końca tak powinno być. Ale też myślę sobie, że może lek przeciwbólowy przyniósł jej ulgę i sobie śpi. Co myślicie?
Blue dziękujemy 😉 Wiktoria pewnie odsypia, skoro mówisz, że ząbki ją męczą to jest pewnie po prostu wykończona i jak w końcu nie boli śpi spokojnie. Na pewno nic się nie dzieję, nie martw się 😉


Moja dzielna, samodzielna na wczorajszej wystawie psów 😀 😍
opolanka   psychologiem przez przeszkody
13 października 2014 08:04
Ja też jestem przeciwna emolientom, chociaż używaliśmy przez pierwsze trzy miesiące. Potem doczytałam szczegóły składu i uznałam, że to daje więcej szkody, niż pożytku.

My mamy płyn do kąpieli z Hipp, bo Julka lubi pianę w wannie, do mycia żel do ciała i włosów Hipp na zmianę z penatenem. kilka razy w tygodniu smaruję ją balsamem z Hipp, bo mamy hiper twardą wodę w domu.

Na zimę polecam "Krem na każdą pogodę" z Nivea, dobry na wietrzne i mroźne spacery.

Do pupy mam bepanten, niestety Jula często ma jakieś odparzenia więc stosujemy na zmianę z sudocremem jak jest potrzebny.

Oliwce mówię nie.
RaDag - fantastyczna Em 😍
co do skóry - dla zdrowej nie potrzeba praktycznie nic - my do pupy (po kąpieli i po kupie) bepanthen, żadnego balsamu/oliwki, do kąpieli babydream i tyle - im prościej tym lepiej🙂
Diakonka - spacerujcie, werandujcie - w końcu niebawem pogoda może być bardziej barowa niż spacerowa:P
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
13 października 2014 08:09
dziewczyny wszystkie revolciątka świetne bez wyjątku 🙂

deksterowa mam tak samo z temp. Nie mamy włączonego ogrzewania, wietrzymy a tu ciągle temp 24stopnie 🙁 zdecydowanie za dużo. Dzidzi furczy w nosku więc ewidentnie wydzielina jest. W szpitalu już tak miała. Tam straszny upał na salach był. Zgłaszałam wtedy lekarzom że furczy. Raz dali jej kropelki ale generalnie olali temat. Przed chwilą psikłam wodą morską i odciągnęłam co nieco gruszką. Ale wiem że jeszcze tam coś zostało a nie mogę wyciągnąć. Mała się darła strasznie, biedna. (Zamówiłam jednak aspirator, fride.)Potem zjadła i teraz śpi. Noc miała jakąś taką niespokojną.
A wczoraj przez dzień spała tylko w sumie ze 4h. Tak to cały czas oczyska otwarte i obserwacja świata.

Diakonka mam tak samo ze strachem,  że mogłoby się coś stać. Też czuję że moje życie nie miało by już sensu 🙁


leosky - do noska polecam katarek - u nas kiedyś zwykła gruszka dawała radę przy taki sporadycznym odciąganiu ale pierwszy katar plus uciekający gremlin pokazały, że te czasy minęły - Żorżowi też furczało w nosie jak był noworodkiem ale bez wydzieliny - potem przeszło samo ot tak - nawilżałam disnemarem i tyle ale może u Was to faktycznie kwestia temperatury? albo bardzo sucho w pokoju?
RaDag, jakie ona ma cudowne włosy  😜
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
13 października 2014 08:59
RaDag jeju hej włosy  😍 Ja też chcę takie !!!!
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
13 października 2014 09:10
Dziewczyny jeszcze raz dziękuję Wam za wszystkie opinie o kosmetykach.
Chyba w reszcie wiem, co wybrać.
equi.dream rozkoszny Igorek! I jak fajnie gada z Wami  🙂
RaDag Em śliczna jak zawsze  🙂

A mnie od wczoraj boli żołądek  🙁 Od kilku lat walczę z wrzodami. Pomagał mi ortanol max (+ tabletki przeciwbólowe) ale widze info na ulotce, że w ciązy nie bardzo... jak wszystkie leki z resztą.
Miałyście takie problemy? Co mozna brać?
RaDag powtarzam się, powielam dziewczyny, ale Twoja córa jest prześliczna !
A my się właśnie zważyliśmy 🙁 Igor waży tyle samo ile ważył 2,5 tygodnia temu. Karmię go często, dokarmiam moim odciagniętym, zdajam się laktatorem w nocy 2-3 razy, chodzę jak trup i nic 🙁 Nie wiem jeszcze co powie lekarz, ale śmiem wątpić, że obejdzie się bez dokarmiania. Innych przyczyn nie przybierania nie wykryto.
Dzięki dziewczyny. Już zaczynam mieć obsesje i pilnować żeby zawsze miała coś czerwonego na sobie 😜 🤣
Ale też myślę, że nie raz będzie kląć na te włosy.
Aaaa! wczoraj na wystawie był mały, ok dwu-trzy letni Murzynek. Pokazywałam Em żeby zobaczyła inny kolor skóry póki mała, i fajnie, że u dziecka-ale ona była zadziwiona jak może mieć więcej loków niż ona i to jeszcze chłopiec! (miał długie, cudne afro 😀 )

equi.dream współczuję, Ja też miałam takie problemy, ale odciąganie i karmienie z butli pomogło.
Trzymam kciuki, żeby szybko się rozwiązało.
Mazia   wolność przede wszystkim
13 października 2014 10:11
equi.dream. przepraszam że będę dość ostra, ale jeżeli chcesz karmić piersią to w żadnym wypadku nie podawaj dziecku mm. Masz dokładnie tyle pokarmu ile Twój syn potrzebuje, często przystawiaj i tyle. Nie martw się wagą o ile jest zdrowy i wszystkie parametry są w normie. Nie daj sobie wmówić że masz za mało mleka, za chude czy inne bzdury. Wiem co mówię bo przechodziłam przez to. Moja córka mało przybiera, jest leciutka. I trudno. Widocznie taka już jest. Jest zdrowa i absolutnie nie jest głodna. Teraz je już kaszki i obiadki i nadal kruszynka.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
13 października 2014 10:18
leosky - do noska polecam katarek - u nas kiedyś zwykła gruszka dawała radę przy taki sporadycznym odciąganiu ale pierwszy katar plus uciekający gremlin pokazały, że te czasy minęły - Żorżowi też furczało w nosie jak był noworodkiem ale bez wydzieliny - potem przeszło samo ot tak - nawilżałam disnemarem i tyle ale może u Was to faktycznie kwestia temperatury? albo bardzo sucho w pokoju?


u nas tej wydzieliny nie jest dużo i jest przezroczysta.

dzieci od 5 rano spało mi 1h. teraz pisze a ona wisi na cycku.  🙄
maleństwo   I'll love you till the end of time...
13 października 2014 11:08
leosky, ona jeszcze zupełnie nie ma ustalonego rytmu dzienno - nocnego, więc jeszcze przez jakiś czas tak będzie, że np. od 5 pośpi z godzinę albo prześpi pół dnia,a  pół nocy będzie trollować. Musi się nauczyć. Już niedługo - moja ma 2,5 m-ca, a przesypia ładnie całą noc (no, z żarciem oczywiście), za to w dzień baaaardzo mało.

A ja dziś się uczyłam motać chustę i... to chyba nie dla mnie. Mała niezadowolona, mnie niewygodnie, nie czuję tego po prostu. Chyba poczekam, aż dorośnie do nosidła :/
maleństwo - a jakie masz nosidło, że Linka za mała?
leosky - jak przeźroczysta to chyba fizjologia 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
13 października 2014 11:33
bazylka, jeszcze żadnego nie mam, ale wszędzie piszą, że nosidła to jak dziecko już samo siedzi, od 6 a nawet 8 miesiąca życia.
maleństwo - my manduci używaliśmy odkąd Żorż skończył 2 miechy - nie wiem co na to inne mamy ale chyba ergonomik jest jak najbardziej dla dziecka dobrze trzymającego głowę  ale nie siedzącego samodzielnie...
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
13 października 2014 11:39
Maleństwo, Julie miała jakieś nosidło, podobno od pierwszych miesięcy?
Manduca chyba? Co mi się obiło, że potem szafirowa go uzywała, ale zapytaj dziewczyn, bo nie jestem pewna czy czegoś nie pokręciłam  :kwiatek:
Wiesz, mózg macica wyparła  😂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
13 października 2014 11:40
O, a to ciekawe, ciekawam, co inne mamy na to 🙂 Może nie muszę czekać aż tyle 🙂

Że tylko Manduca albo Tula to już wiem.
Dziewczyny też mam mega gorąco w domu (26-28st). Mała jest tylko z letnim body cały dzień i w nocy nawet nie chce być przykryta. Jak jej gorąco to się budzi i marudzi. Z dwojga złego wolę ciepło w domu niż mieć poniżej 18 st i dziecko ubierać w polary i swetry w domu.

Jak mamy rozszerzające dietę? Wszystko smakuje maluchom? Nela zjada już brokuły, groszek, ziemniaka, jabłko i gruszkę. Mamy problemy z brzuszkiem po marchewce i po nieprzespanej nocy nie próbowałam podawać ponownie.

I jak z siadaniem? Nela ciągnie się do góry jak tylko ma okazję za coś chwycić. Jak się chociaż jedną łapką trzyma za coś to siedzi. Jak się puści to po kilkudziesięciu sekundach przewraca się na bok/plecy. Pomagać i ćwiczyć czy jeszcze ją pacyfikować do leżenia?

Agnieszka chyba Szafirowa nie używała, bo ja mam Manducę od Julie. Zaczęłam nosić jak mała miała 3 m-ce. Na spacery po lesie wolę wózek, bo dam zabawki, mam pieluchy i cały majdan. Ale na zakupy gdy jedziemy autem do marketów jest super. Mam wolne ręce i dziecko sobie pacza na świat z ulubionej pionowej perspektywy.
Agnieszka - Gabik też miał właśnie manducę🙂
bera7 - ja w niczym nie pomagałam - siądzie sama jak będzie gotowa (mój usiadł z czworaków i chyba tak jest najczęściej)
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
13 października 2014 11:51
Wiedziałam, że coś pokręciłam, sorki  😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się