Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

a dlaczego chcesz być dla nich miła?Masz po co? Masz powrót? Idziesz mi bardzo na rękę podpisując porozumienie stron. Może nie wiesz wszystkiego i nie znasz całej listy płac tej firmy
Melduje szybciutko, ze Stas zaskoczyl wszystkich. W czwartek urodzilam synka-wczesniak, 34 tydz. Dostal 10 pkt, oddycha samodzielne, ale dzisiaj mam zjazd totalny, rycze caly dzien. Dziewczyny maja swoje szkraby blisko, a moj 2 pietra nizej w inkubatorze. Przytulic nie moge, nakarmic piersia tez nie. Walcze z laktatorem. Odciagam coraz wiecej. Trzymajcie moocno kciuki, zeby wszystko skonczylo sie dobrze.
nada będzie dobrze :przytul:! Kenna, Shagya, Small Bridge, Jamaica, Kasia Konikowa- miały jeszcze młodsze wcześniaczki a teraz dzieciaki na schwał, rozrabiają tak samo jak urodzone w terminie! Na pewno niedługo już będziecie razem!
nada kciuki są  :kwiatek: Gratulacje i wszystko będzie dobrze. Lada dzień będziecie już razem  😍
nada, również kciuki zaciskam mocno! Wszystko będzie dobrze i już niedługo będziesz synka tulić 😀
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 stycznia 2015 18:11
nada, przytulam i trzymam kciuki! Będzie dobrze i niedługo będziecie już razem :*
nada, tylko spokojnie 😉 Wszystko będzie dobrze, już niedługo będziesz tulić malucha. Początki są trudne, ale potem z każdym dniem coraz łatwiej 😀
Dzieki dziewczyny za wsparcie  :kwiatek: Ciesze sie, ze w tym zamecie udaje mi sie powoli z laktacja. Co odciagniecie jest coraz wiecej. Nie mam sil szukac, a telefon temu nie sprzyja wiec zalinkujcie jak mozecie lub na pw podeslijcie bezpieczna diete dla mam karmiacych. Lekarka nastraszyla mnie, ze moze nietolerowac mojego pokarmu, a teraz to juz niewiele pamietam z Waszych wpisow.
nada przede wszystkim twoj pokarm to teraz najlepsze dla dziecka i nie daj sobie wmowic inaczej. Ja mam tragiczne doswiadczenie z Polski, gdzie moj odciagniety pokarm wylewano przy mnie do zlewu i podawano mm  🙄
Lekarka jest skonczona idiotka.. Przepraszam za slowa, ale no brak slow..  🙁

Masz prawo do :
Karmienia swojego dziecka swoim mlekiem, i zakazem karmienia malego mm
Kangurowania i przystawiania do piersi, nawet jezeli maly jest pod tlenem itd
Nie daj sobie wmowic inaczej.
Personelowi w Polsce chodzi o wlasna wygode i pozbycie sie matek z sal dla wczesniakow- tak bylo w szpitalu, w ktorym ja rodzilam. W sali stal TABORET . Nie dalo sie dziecka przystawic i kangurowac na taborecie.

Teraz dla porownania moj porod wczesniaka w USA: Przy kazdym inkubatorze dla mamy stal wielki rozkladany, niesamowiecie wygodny fotel, doradczynie laktacyjne namawialy mamy do kp, wielkie wsparcie, kurs kp i pierwszej pomocy. Bajka. Kangurowanie juz najmniejszych z maluchow.

Nie daj sie i trzymam kciuki!!!!!
Jezeli chcesz mam troche ubranek dla wczesniakow i moge wyslac. Jezeli jestes zainteresowana napisz PW z adresem.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 stycznia 2015 19:52
Nada ogromne gratulacje! Wysyłam uściski i przytulasy ! Zaraz będzie razem i wszystko się ułoży.

Eh z tym macierzyńskim to od początku akcje były no ale nie ważne. W poniedziałek pogadam jeszcze z księgową męża i zobaczę czy ona coś podpowie. Bo kurde lipa taka wyszła..

A zmieniając temat to marzę o takim totalnym resecie, wyjść do ludzi na serio. Myślałam że chociaż dzisiaj wieczorem wyskoczę do koleżanki ale oczywiście mój mąż już zdarzył wyjść z kumplami na piwo ... Z resztą jak co weekend. Chyba mi się głowa gotuję  🙄
zduśka, to kiedy jedziemy na podkarpacie? 😉
zduśka tu nie ma co rozmawiać tylko nie gódź się na żadne wypowiedzenia. Masz prawo być na macierzyńskim a on obowiązek Cię utrzymać w firmie. Pod piszesz mu papier a potem nie dostaniesz zasiłku dla bezrobotnych jakby była taka potrzeba, czy braknie Ci paru miesięcy do emerytury. Zostajesz bez ubezpieczenia. Nie ma co pracodawcom iść na rękę bo oni dla nas tego by nie zrobili. 
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 stycznia 2015 20:14
zduśka, to kiedy jedziemy na podkarpacie? 😉


kurde .. kusisz ale moje auto to rzęch i nie wiem czy dojedzie !!  😁 .. a i żłopie paliwo w hektolitrach  😂

kkk wiem , wiem masz rację  🙁 tylko oni też w pewnych sprawach szli mi na rękę i teraz jakoś źle się z tym wszystkim czuję no. Zastanawiam się czy jak by na wypowiedzeniu wpisali - likwidacja firmy czy to by cokolwiek zmieniło  🙄 ehh zawsze coś
zduśka, pojedziemy autobusem 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 stycznia 2015 20:27
zduśka, pojedziemy autobusem 🙂


😂 !! że czym ?? co  😎 ? A jak ja przepraszam się do tego autobusu z naleśnikiem skitram  🤣 ?? + milion rzeczy dla dziecka .. a btw tam to chyba NIC nie dojeżdża
likwidacja firmy jest wtedy kiedy sąd orzeka upadłość likwidacyjną i wtedy pracodawca ma prawo wręczyć Ci wypowiedzenie ale Ty zachowujesz swoje prawa i przywileje. Iście na rękę a robienie sobie problemów to inne rzeczy, uwierz mi że nie warto !!
zduśka, oj jakoś byś się zapakowała oszczędniej 😉. Pieluchy kupimy na miejscu, mleko. Ciuchy pożyczymy od Sylwka, to tylko ciuchy dla siebie + butelka dla dziecka.
ash   Sukces jest koloru blond....
24 stycznia 2015 21:22
nada, gratulacje!!!! Trzymam mocne kciuki za synka Twego!
Sie pospieszyliscie! Miałaś byc po mnie 😉
Ja spakowana juz jestem na wszelki wypadek!
Zduśkaszli na rękę, bo ich to nic, a nic nie kosztowało, a Ciebie może....
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
24 stycznia 2015 23:23
Dzieki dziewczyny za wsparcie  :kwiatek: Ciesze sie, ze w tym zamecie udaje mi sie powoli z laktacja. Co odciagniecie jest coraz wiecej. Nie mam sil szukac, a telefon temu nie sprzyja wiec zalinkujcie jak mozecie lub na pw podeslijcie bezpieczna diete dla mam karmiacych. Lekarka nastraszyla mnie, ze moze nietolerowac mojego pokarmu, a teraz to juz niewiele pamietam z Waszych wpisow.


Nie ma czegos takiego jak bezpieczna dieta dla mam karmiacych. To jakis zabobon, w Pl nadal niestety pokutuje, na zachodzie się pukają w głowę jak się o czymś takim wspomina. Mozesz jesc wszystko. Nie sluchaj lekarki, jest niedouczona, nie zgadzaj sie na butle i mm.
Mam nadzieje, ze nie bedziesz kolejną osobą, której da się wcisnąc mm.
Jesteś na fejsie? Dołącz do grupy 'karmienie piersią", tam więcej poczytasz na ten temat.
klik
Ostatnio znajoma nasza zaczęła karmić mm 1 tygodniowe maleństwo, bo "miała za mało pokarmu". No smutno mi się zrobiło 🙁
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
24 stycznia 2015 23:43
Edit: właśnie wróciliśmy z wielkiej gali oł ęł. Sama gala nudna jak flaki z olejem, robiłam sobie w trakcie samojebki od dołu z głupimi minami 🤣
Ale potem bylo calkiem zabawnie - był bankiet, rozmawialiśmy ze znajomymi mojego męża ze studiów MBA, dwóch prezesów z żonami. No i jeden z nich, taki wyglądający poważnie, wypowiadający się w stonowany i zrównoważony sposób, tak też wyglądający, opowiadał jak to rozkleja na źle zaparkowanych samochodach naklejki karne kutasy 🤣 Hahaha wyobraziłam sobie tego na codzien zarządzającego dużą grupą ludzi, poważnego gościa jak w dresie i kapturze popitala po parkingach w nocy i rozkleja naklejki  😀
Potem jacyś ludzie, chyba jakiś minister ze znajomymi, robili sobie zdjęcie to im weszliśmy w kadr, stanęliśmy z tyłu i pięknie się uśmiechaliśmy, ja zrobiłam dziubek  😀
Następnie mój mąż wyszedł ze szklanką piwa, bo nie dopił i wsiedliśmy z nią do taksówki 😀
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
25 stycznia 2015 07:57
nada, gratulacje !!! Będzie dobrze!!! Ja jako mama wcześniaka mówię Ci, że będzie dobrze i tylko tak masz myśleć!!! Przytulam Cię mocno i świetnie rozumiem, ja też płakałam w szpitalu,bo wszystkie mamy miały dzieci przy sobie, a mój Misio był w inkubatorze. Ale za chwilę będzie Staś z Tobą  😀 i się nie obejrzysz a urośnie jak mój Misio  😀 Zdrówka dla Stasia i siły dla Ciebie  :kwiatek: i karm piersią i nie daj się wcisnąć w dokarmianie butelką, teraz Twoje mleko jest dla Stasia złotem!!! Ja trzymam dietę cały czas ze względu na Synka, jak chcesz coś więcej wiedzieć pisz na pw  😉 jeżeli potrzebujesz małe pieluszki zerówki i ubranka, podaj adres,wyślę do Ciebie  😀

Trzymajcie Dziewczynki kciuki, moja kuzynka wczoraj pojechała do szpitala,4 miesiąc, lekarka jej powiedziała, że straci dziecko  😕 trzymajcie kciuki proszę za maluszka !!!

nada gratuluje synka i trzymam kciuki abyście jak najszybciej byli razem 😉
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
25 stycznia 2015 08:31
Kasia Konikowa kciuki są
nada gratulacje. Za was też trzymam kciuki.

Dziewczyny 11 dni temu zmieniłam mleko na Bebilon Pepti ale ten zwykły z mocnym hydrolizatem ale z laktozą. Wszelkie do tej pory występujące zmiany skórne na buzi znikły i od kilku dni ich nie ma, co sie wcześniej nie zdarzało. Gaziki jeszcze były. 4 dni temu przeszliśmy na próbę na Bebilon Pepti MCT jednak bez laktozy i uwaga gazów brak, bólów brzuszka brak i pierwszy raz od 3 miesiecy dziecko zrobiło jasno brązową kupkę. Do tej pory zielone. Czy to może oznaczać że jednak moje dziecko nie toleruje tej laktozy i ma alergie na białko mleka krowiego (na białko ze względu na wypryski skórne na buzi). Wiem że przy mlekach zastępczych robi się tak że po 2, 3 tyg stosowania wraca się do mleka poprzedniego i obserwuje czy jest nawrót niefajnych objawów. Oczywiście zapytam pediatra przy okazji wizyty przedszczepiennej ale chciałam zapytać was co o tym myślicie.



Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
25 stycznia 2015 09:17
Wrzucam mojego Misia  😍
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 stycznia 2015 09:21
Jak ciumka przez sen 🙂 Mój mąż mówi, jak Linka ssie usta przez sen, że śni jej się pole cycków, a każdy trzeba possać 😉
nada, Gratulacje! :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: Trzymam kciuki, żebyś już miała synka przy sobie.
Odciągaj swój pokarm i każ mu podawać, nie przez smoczek, tylko sondą, po palcu. To bardzo ważne, jeśli zależy Ci na karmieniu piersią. Wszystko będzie dobrze! 😀
Co do diety matki karmiącej - możesz jeść normalnie, wszystko. Tylko po prostu zdrowo. Unikać należy tylko tłuszczy utwardzonych (kupnych ciast, ciastek, słodyczy) i potraw mających bardzo intensywny smak, np. mocno pikantnych, lub zawierających dużo czosnku, czy cebuli. Ich smak przenika do pokarmu i nie tyle co może dziecku zaszkodzić, ale najzwyczajniej w świecie nie smakować. 😉

nada tak jak dziewczyny piszą- nie daj sobie wmówić, że Twoje mleko jest szkodliwe! I pamiętaj, na początku żołądek jest malutki, ma objętośc kilku mililitrów więc też nie potrzeba gigantycznych ilości pokarmu aby go napełnić (Julie Ty wstawiałaś taki fajny obrazek pokazujący rozmiary zółądeczka w różnym wieku? Może wrzyć go jeszcze raz jeśli mozesz? On fajnie obrazuje i myślę, że może uchronić przed wmówieniem mamie, że ma za mało pokarmu). Nie rozhulaj laktacji za bardzo! Karm sondą i jeśli tylko stan synka pozwala przytulaj, noś, głasiaj- on tego bardzo potrzebuje, niech słuszy twoje serce! Trzymam kciuki, na pewno Wam się uda!

EDIT dopisek
bera, zduśka a gdzie na to Podkarpacie lecicie? Ja od niedzieli następnej przez tydzień w Lesku będę jakby co  😉
Prosz:



🙂
Dla wcześniaczków jest to z pewnością jeszcze mniej.
O, super! :kwiatek:
Chyba powinien trafić do pierwszego postu  😁, bo wypadałoby go chyba co drugą stronę cytować jak świeżo upieczonym mamom ktoś wciska, że nie mają mleka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się