WYBIERAMY BYKA ROKU!

no i to jest wlasnie to! jak ktoś daje wszystkim takie zaświadczenia, to każdy podchodzi do tego "po co mam mieć gorzej niż inni" i załatwia takei pismo od psycholożki  :/
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 marca 2015 11:05
E. bez przesady, nie zamierzamy załatwiać żadnego zaświadczenia od psychologa, to była gorzka ironia, że dzieci absolutnie zdrowe mają stwierdzone zaburzenie.
To ja powiem tak: robiłam paskudne błędy ortograficzne. Nie miałam dysleksji (opinia fachowca), ale skandaliczne błędy sadziłam hurtowo. Mimo czytania (duuużo). I przeszło bardzo nagle - po ustawieniu hormonów tarczycy. Pracowałam potem w korekcie 😉 Co chcę przekazać? Nie wszystko zależy od decyzji własnej i silnej woli. Czasem organizm też bruździ. W ten czy inny sposób.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 marca 2015 11:08
Teodora no jasne, masz rację, ale to są naprawdę przypadki jednostkowe. Natomiast na każdym poziomie szkoły (podstawówka, gimnazjum, liceum) miałam w klasie co najmniej 5 osób będących "dys". I co najmniej drugie tyle twierdzących, że są, ale nie poszli po zaświadczenie. Nie wydaje mi się, żeby to zaburzenie naprawdę dotykało połowy społeczeństwa..
To jak z depresją. Masy mają depresję, a ci, którzy rzeczywiście chorują, zbierają bęcki*.

* I słyszą na przykład "weź się w garść", "postaraj się bardziej".
No nie wiem. Z materiałów pilnie zbieranych do mojej mgr (na ten temat) wynikało, że zaburzenia "dys" (nie tylko dysleksja, dysgrafia, dysortografia, ale i dyskalkulia, i masa pomniejszych zaburzeń percepcji i koordynacji) wykazuje... 70% dzieci 🙁 U większości wyrównują się "same" na tyle, że tego za bardzo nie widać. Najskuteczniejsze zmiany można osiągnąć do... 6 roku życia. A tu rzecz wyłazi dopiero w szkole - pod postacią różnych trudności (np. nie ma problemu, żeby pomylić plus z minusem). Za zaburzenia odpowiadają prawdopodobnie lokalne "przytkania" małych obszarów kory mózgowej, i ćwiczenia są żmudne, bo sąsiednie partie kory muszą przejąć funkcje niesprawnych. Na szczęście wszyscy mamy spore naddatki możliwości kory mózgowej, tylko wyrobienie tego "chwilę" trwa.
Sama jestem dysgraficzna, co nie przeszkodziło mi skończyć... ASP (choć ręczny rysunek techniczny tuszem to był horror), ale gdyby nie korekta komputerowa nigdy nie odważyłabym się pisać w necie 🙁 Byłby byk na byku. Np. w tym tekście napisałam pierwotnie "precepcja" i jeszcze wiele takich. Sprawa jest dosyć przykra dla osoby dotkniętej tymi przypadłościami, bo oczywiście się da - tylko staranność zżera ogromne ilości zasobów i energii, czego nie mają osoby bez zaburzenia. Im jest dużo łatwiej, i często zupełnie nie pojmują w czym problem.
E., jak Ci podkreśli to wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki i wybrać odpowiednie słowo 😉 A jak nie podkreśla, to pewnie masz wyłączone 🙂
Murat-Gazon, mylisz dysgrafię z dysleksją.
Libeerte ale cuda na tej r-v  👍  nawet nie wiedziałam, ze takie coś jest i działa  👍 
teraz jeszcze tylko, żeby mieć czas czytać i poprawiać przed wysłaniem co sie pisze, a nie pisać w pracy, w przerwie między jedną kawą a drugą jak szef nie widzi  😂
E., wszędzie tak jest :kwiatek:
E., oprócz tego, że forum ma funkcję sprawdzania ortografii, ma ją każda przeglądarka.
Też byłam światkiem takiej sytuacji w niedzielę  🤣

Śmiesznie wyszło.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 kwietnia 2015 07:47
[quote author=Rudzielc_23 link=topic=107.msg2336901#msg2336901 date=1429080295]
do tego dość wąska (narazie) chodziarz plecy nam się rozrastają.
[/quote]

😜
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
19 kwietnia 2015 13:00
myślę, że "BACIE SIĘ" w tytule wątku rozwaliło system 😁
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
19 kwietnia 2015 13:02
Też mi się podoba  😀
Hej, przecież byka to my mamy nawet w nazwie tego wątku 😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
23 kwietnia 2015 17:27
Dlatego, że spacja między słowem a wykrzyknikiem?
strzemionko, tak 😉
kujka   new better life mode: on
10 maja 2015 09:40

flustrować


😁
Hej, przecież byka to my mamy nawet w nazwie tego wątku 😉

Oj tam oj tam, ręka drgnęła. Poprawiłam.  😡
bo poziom krztałcenia u nas to tragedia! najpierw trzeba kogoś przyjąć do liceum, żeby nie zamknęli liceum. potem to samo na studiach i oczywiście student musi skończyć, żeby uczelnia dostawał pieniądze i (...)


widać
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 maja 2015 14:30
Hahahaha calore padłam  😁 Może to był taki żart sytuacyjny?  😉
smarcik, no właśnie chyba nie, bo reszta wypowiedzi jest już normalnie napisana 😉
calore przyznaje się, mam z tym problemy,które szczególnie się uwidaczniają,jak się spieszę, albo robię kilka rzeczy na raz. przyznaję się, że muszę się na pisaniu skupić i czytać kilka razy czy tam błędów nie ma.
ale i tak, znając moją głupotę to i tak nie jestem tak częstym przykładem na r-voltowym temacie o bykach, jakbym potrafiła
w życiu wychodzi mi dużo gorzej  😕
E., w sumie to bym nie zwróciła większej uwagi na to, ale akurat w tym zdaniu wygląda to wyjątkowo dziwnie 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 czerwca 2015 21:50
Mało mnie tu, bo sama walę byki jak ta lala- ale pozwolę sobie

żeczową wypowiedź.



😎
Fahofcowi baba tłumaczyć nie będzie i już.
galopada_   małoPolskie ;)
02 lipca 2015 08:07
mundialowa, obstawiam w ciemno, że to celowy zabieg bo to brzmi jak podkreślenie ,,profesjonalizmu" wykonawcy  😁
[quote author=galopada_ link=topic=768.msg2385850#msg2385850 date=1435820824]
mundialowa, obstawiam w ciemno, że to celowy zabieg bo to brzmi jak podkreślenie ,,profesjonalizmu" wykonawcy  😁
[/quote] Bingo
W takim razie przepraszam, bez porannej kawy nie ogarnęłam. :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się