Buty - "nic nie poprawia nam humoru tak jak nowa para butów"

Dziewczyny! Mierzyłam dziś milion par botków na obcasie z taką niższą cholewką do połowy kostki i mam pytanie - czy one powinny odstawać wokół kostki czy być przylegające? Wszystkie odstają mi od kostki,a  kostki mam raczej grube. i nie wiem czy to tak ma być - nie chce wyglądać jak kot w butach...  🤔

edit: o takie mi chodzi:
Dziewczyny, jesteście wielkie! :kwiatek:
jaskierkowa mam podobne, nisko wyciętę pod kostkę i mi nie odstają, a kostki mam szczupłe.
Takie botki kończące się za kostką już mam lekko odstające, ale nie rzuca się to w oczy, wręcz wygląda dobrze.
Kochane gdzie kupię buty do 250zl na noge szeroka w rozmiarze 41...
Jak mam wydać (dla mnie) dużo kasy na buty na starcie nie wygodne albo upie###ne klejem to ja dziękuję wolę kupić dwie tanie pary w Deichmann
Dziewczyny jak się zimą sprawują Timberlandy? Chodzi mi o niskie temperatury, mrozy, ale też o pluchę, błoto na chodnikach, sól.
timby dają radę naszym zimom 🙂 przechodziłam poprzednią zimę, ani nie zmarzłam ani nie przemokły. wysokie są i dopasowane w kostce więc śnieg też się nie sypie  😉
A jak z zaciekami od soli? Łatwo to doczyścić?
emptyline   Big Milk Straciatella
25 października 2017 19:39
oli330,a mialas te standardowe czy wersje zimowa?
Ja mam standardowe i dają radę 🙂 chociaz na mrozy bez śniegu wole emu/emupodobne. Timberlandy najbardziej lubię na taka późną jesień, kiedy jest mokro i zimno, nie przemakają.
Ja już 6 chodzę w timberlandach. Sprawują się super, ale po zakupie trzeba zaimpregnować. Myję samą wodą, a poza standardami mam jeszcze jasno rożowe i beżowe, więc kolory z tych łatwo brudzących się. Nie mam problemów z doczyszczeniem  😉
A jak rozmiarówka? Noszę normalnie 37 i chciałabym kupić 38 , żeby na grubszą skarpetkę było.
emptyline   Big Milk Straciatella
26 października 2017 16:55
To ja chyba zainwestuję w tym roku...
Ja też melduję, że moje timerlandy teraz 3 zimę będę miała i sprawują sie bardzo ok, zwykłe nieocieplane i szczerze mówiąć nie marznę w nich, w razie czego grubsza skarpetka.
emptyline haha znowu mamy podobny gust! 😉 Ja chyba też kupię. Bardzo lubię kapcie emu na zimę, ale moje już dogorywają i chyba czas na zmianę. Spróbuję z timbami.

emptyline standardowa wersja 😉
co do rozmiarówki to zależy od modelu.  😉 w juniorskich mam 39,5 rozmiar a nosze 38 (24,5 cm) więc trzeba patrzeć na długość wkładki  :kwiatek:
moje Timby po jednym sezonie wyglądają jak nowe! Nie przemakają (zaimpregnowałam je środkiem który mi polecili przy zakupie). Jestem bardzo zadowolona z nich  😍
Zwykle noszę 37, Timby mam 38 juniorskie i grubsza skarpeta wchodzi 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
27 października 2017 06:37
ashtray, pioneczka! 🙂

Mnie tylko zastanawia czy szwedzka zima też im niestraszna. 🤣
pointure   Dresiarz mentalny.
30 października 2017 09:38
Dziewczyny, ratujcie 😉
Poszukuję czarnych, matowych muszkieterek. Z materiału, nie ze skóry, a więc nie za drogich. BARDZO wysokich i BARDZO wąskich. Dobrze, jakby na górze były wiązane.
Przeleciałam już chyba wszystkie sklepy, polecano mi te ze Stradivariusa i owszem są znośne ale zsuwają mi się z uda. W CCC tanie, ale albo za krótkie albo za szerokie.
Mam 179 cm i obwód łydki 34.
Pointure, ja do moich zsuwajacych się muszkieterek - bo one przy chodzeniu zawsze mniej lub bardziej zsuwaja się - zakładałam szeroką czarna opaskę z gumy i super mi się to sprawdzalo.
pointure   Dresiarz mentalny.
30 października 2017 17:09
sanna gumę? Pod? Na? jakoś nie mogę sobie wyobrazić  😉 Jeśli na, to nie widać tego zbytnio?
Na but. Ja popatrzyłam to u znajomej i natychmiast skopiowałem. Guma czarna, jakies 4-5cm szerokości. U nas to wyglądalo ok, nie rzucalo się w oczy a jak już się przyjrzec to wyglądało to jak integralna cześć buta, imo najlepszy patent na opadające muszkieterki ever.
Edit. Opaski z gumy zakładałam tuż pod kolano, tak więc górna część cholewki bez problemu była tam gdzie chciałam. No i ważne jest dopasowanie tej gumy tak aby trzymała cholewke, nie zjeżdżala niżej  ale żeby z drugiej strony nie uzyskać efektu sznurka na baleronie 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
30 października 2017 19:50
pointure, podejrzewam, że nic innego niż pomysł sanny nie pomoże. Ja mam grube nogi/łydki i też mi się zsuwają z uda takie buty jak na zdjęciu. Pomimo sznurowania.
pointure Ryłko ma takie, ale nie są tanie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 października 2017 20:34
zapytam tu, bo zagląda więcej osób, niż do wątku o Śląsku.
mam swoje ukochane nubukowe botki. Generalnie ten sezon będzie już ich trzecim i wyglądają bardzo dobrze (to też jedyne buty o które tak dbam  🤔wirek: ), ale już obcas nieco się zdarł (w niektórych miejscach nie ma bieżnika) i nawet bym zostawiła już to na renowację na wiosnę, którą miałam im zafundować, ale też przetarło się wnętrze wewnętrzna wkładka w najbardziej obciążonym miejscu. Do poprawki więc te dwie rzeczy. I teraz moje pytanie, czy warto oddawać je na renowację czy raczej skorzystać z usług "normalnego" szewca (polecicie jakiegoś w Katowicach/Chorzowie?)
myślałam o nich, jeśli miałaby to być pierwsza opcja
http://szuszu.com.pl
pointure   Dresiarz mentalny.
31 października 2017 08:35
Ashtray uuu wersja z wąską cholewką plus wiązanie. Na modelce wyglądają na krótkie, pojadę z ciekawości zmierzyć. Ale cena 350 pln za buty z cienkiego materiału  😵
Jest na Facebooku grupa "zbiorowe zamówienia z hurtowni", dziewczyny tam zbierają chętne na zamowienie kompletu z hurtowni i wysyłają chętnym. Ceny sa dużo mniejsze niż w sklepach, ale wyższe, niż hurtowe.

Edit
I właśnie takie muszkieterki tez kilka razy były wstawiane 😉
pointure   Dresiarz mentalny.
31 października 2017 18:43
Dzięki za podpowiedzi 😉
A skoro już toczyła się dyskusja o Timberlandach, to może widziałyście gdzieś jakąś promocję na nie?
emptyline   Big Milk Straciatella
01 listopada 2017 14:12
aaga84, och jakie to piękne mieścić się w juniorskie. 200zl w kieszeni.

Teraz tylko który kolor?
pointure   Dresiarz mentalny.
01 listopada 2017 15:26
Noo, te juniorskie to aż do 40 😉
Ktoś kiedyś porównywał czym się różnią juniorskie od damskich?
Tutaj znalazłam jeszcze taniej:
https://yessport.pl/product-pol-2592-BUTY-TIMBERLAND-CLASSIC-PREMIUM-6-IN-12909.html

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się