Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Gillian   four letter word
04 listopada 2012 12:31
autosugestia 🙂

jestem zachwycona TYM szamponem, w połączeniu z delikatną odżywką robi mi takie puszyste włosy, że nie mogłam ich ogarnąć do kitki  🤔wirek:
Evson, być może nabrałaś wprawy w technice mycia, ja swoje początki z Facelle nieciekawie wspominam😉
gillian- a jakie rosyjskie kosmetyki kupiłaś?
Gillian   four letter word
04 listopada 2012 14:58
wiedźma, koniec końców wzięłam na razie ten, który podlinkowałam wyżej. Tylko do niego koniecznie trzeba użyć odżywki, bo po samym szamponie włosy są nieco szorstkie.
cavaletti farbowałam szamponem do 24 myć, więc się na pewno zmyje 🙂

Powoli dojrzewam do decyzji o ścięciu. 👀
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
05 listopada 2012 09:33
Znajoma polecała włosomaniactwo swojej bratowej, m.in. picie drożdży. Bratowa odmówiła, ponieważ jej fryzjerka powiedziała, że od tego będą się jej przetłuszczać włosy.
Co Wy na to?

Używka któraś jedwabiu Marion? Mam wrażenie, że strasznie puszy mi końcówki, czy któraś z was spotkała sie z takim zjawiskiem w jego wypadku?

Jeśli chodzi Ci o ten to ja używam, ale nie zauważyłam spuszenia. Za to włosy są mega błyszczące i śliskie.
Wyczytałam jednak ostatnio, że ma on w sobie silikon zmywalny SLS, ale dla efektów będę go nadal stosować, chociaż na jakieś wyjścia 🙂

I prosiłabym jeszcze kogoś o analizę - Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol, Dimethicone, Phenyltrimethicone, Isopropyl Myristate, Argania Spinosa Kernel Oil, Parfum, Cl 47000, Cl 26100, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Benzyl Cinnamate   :kwiatek:

Czy stosowanie kolejno: oliwka dla niemowląt - parę godzin, zmywanie Facelle, potem odżywka Alterra granat i aloes jest ok? Z odżywek na zmianę używam Maskę joanna z miodem i jajkiem (którą to moje włosy kochają).
cieciorka   kocioł bałkański
05 listopada 2012 09:45
Moje włosy wyglądają jakby lepiej, ale coś dużo ich tracę podczas mycia i nakładania tłustszych olei...

Horciakowa, w internecie czytałam, że efekt miałby być odwrotny.
Ja wczoraj skusiłam się prócz na olejowanie to na koniec na płukankę lnianą.
Efekt nie powala - w zasadzie tak samo wyglądają moje włosy jak ich nie rozczeszę - brak jakiejś różnicy w skręcie - ot takie lekko pofalowane pasma włosów jak to po wyschnięciu bez rozczesywania powstają.
Zawsze denerwuje mnie ich że tak powiem konsystencja czyli że te lekko falowane pasma są jakby każde z osobna a nie jakoś w kupie  😵
I prosiłabym jeszcze kogoś o analizę - Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol, Dimethicone, Phenyltrimethicone, Isopropyl Myristate, Argania Spinosa Kernel Oil, Parfum, Cl 47000, Cl 26100, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Benzyl Cinnamate

Silikon o działaniu kondycjonującym (do jego usunięcia potrzeba SLS), silikony zmywalne łagodnym detergentem, substancja zmiękczająca, olejek arganowy (nawilża, odżywia), zapach, i tu juz nic ciekawego: barwniki, konserwant/rozpuszczalnik, potem kolejna substancja zapachowa/konserwant.

Jeśli to ten Marion, o którym myślę, to tu masz jeszcze o nim: http://agatakokoszka.blogspot.com/2012/08/starcie-tytanow-runda-druga.html
ovca   Per aspera donikąd
05 listopada 2012 18:04
A ja siedzę z owsianą maską anwen na głowie. Cała ja, cała łazienka i cała kuchnia są pokryte owsianą masą  😵
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 listopada 2012 18:09
Ovca - nie zazdroszczę zmywania tego z włosów 😀
mógł by mi ktoś skład sprawdzić ? 🙂 Cyclopentasiloxane, Dimeticonol, Phenyl Trimethicone, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol, Benzyl Salicylate, Butyphenyl, Methylpropional, Geraniol, Ethyl Ester of Hydrolized Silk ?
Proponuję wygooglować, sprawdzić na wizażu (gdzie było zanalizowanych milion składów) lub nauczyć się samemu analizować w oparciu np. o klik 🙂 Oczywiście pomóc bym mogła, ale masz tu :kwiatek:
Która odżywka Artiste jest zgoda z CG? Ta z różową etykietką, czy zieloną?
Jiska-wpisujesz kolejne skł w google i juz wiesz. Na pierwszym miejscu silikon, dalej mysle, ze nie ma co sprawdzac 😉
Tak wiem,ale akurat siedziałam na telefonie i internet tak mi chodził,że masakra,a potrzebowałam szybkiego sprawdzenia. Czyli jednym słowem do dup* jedwab ? w sumie nie ma alkoholu więc sama nie wiem.
ovca   Per aspera donikąd
05 listopada 2012 19:33
Jiska typowa bomba silikonowa do zabezpieczania końcówek 😉
Sisisa Artiste różowa (intensywnie regenerująca czy jakoś tak z proteinami)

Kupiłam sobie piwo i będzie jutro płukanka piwna 😀
Heval, super, jutro po szkole idę kupić 🙂.
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
05 listopada 2012 21:25
cieciorka, mówisz o drożdżach? Własnie mnie bardzo zdziwiło i zastanowiło jej stwierdzenie 🙂

Bay, dzięki za analizę  :kwiatek:, tak to ten Marion 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
05 listopada 2012 21:37
Horciakowa, tak, właśnie o drożdżach to czytałam. Ale wiadomo- internet to internet.
A ja kupiłam kilka dni temu nożyczki w Rossmannie i u ciachałam z 10 cm włosów 🙂 jakoś to przeżyłam. A włosy po wczorajszej pielęgnacji są cudowne ! 🙂 Chyba polubiły te odżywki,jantary itp. 😜
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
06 listopada 2012 08:47
Kupiłam wczoraj Garniera AiK i... Albo moje włosy go bardzo nie lubią albo nie domylam oleju... Obudzilam się z super włosami przy skalpie natomiast na długości były tłuste, lepkie i ciężkie 🙁
szlag mnie trafia... Cackam się z włosami jak ze śmierdzącym jajkiem, tu żeby się nie obcierały, tu naturalna pielęgnacja, tam łagodniejszy szampon, tu oleje z całego świata i co? Były całkiem dobre parę tyg temu, a teraz zaczynają wypadać... Łysa nie jestem 😉 , ale ręce mi opadają... Plus prawie za każdym razem po olejowaniu wcale nie tak bardzo tłustymi olejami budzę się z jedną stroną niedomytą  🤔 . Mam wrażenie, że nagle wszystkie preparaty przestał działać.
Pozostaje pić drożdze, może one coś zdziałają (po siemieniu nic, pokrzywa tak jak jeszcze rok temu dawała efekty tak teraz nic. Dodam tylko, żę rok wcześniej olejowałam tylko rycynowym, myłam SLS'ami PEGami i innymi takimi, jedyne co to odżywkę miałam eko z lavery)

ciachnęłam dziś 4cm (miał być jeden, ale coś mi nie wyszło...) i niestety jest to odczuwalne, ale mam już dość tych kudłów
Dojrzewam do myśli o powrocie do naturalnego koloru.teraz mam blond balejaż na dość ciemnych włosach z kilkoma pasmami brązu i włosy dosyć zniszczone, zwłaszcza te najświeższe malowane przy głowie:/
Jak z tego zejść naturalnie?Henna khadi (czy jak to sie pisze)?
Ja chcę się pozbyć kurczakowych refleksów po farbowaniu. Na razie zamówiłam wspominaną przez Ciebie hennę Khadi orzechowy brąz. Trochę obawiam się nadal ciepłego koloru, ale ciemny brąz już byłby stanowczo za ciemny. Zobaczymy.  👀
Jak bedziesz po koniecznie pokaż jak to wyszło (przed i po)!Ja mysle nad jasnym brązem albo orzechem...
Jej, przyszły tydzień będzie wspaniały pod względem włosomaniactwa 😀 dostanę w łapki Khadi ciemny brąz i dwa produkty Alverde - maskę i odżywkę. Muszę na własnej skórze przetestować ten boom 😀
czy któraś może mi polecić jakąś fajną lokówke? 😉 szukam czegoś mniej więcej takiego - http://allegro.pl/ceramiczna-lokowka-babyliss-soft-waves-34-mm-i2742130195.html czyli nie stożkowa i bez 'zatrzasku' na włosy, dająca duże fale. Jak nie znajde nic innego to chyba się zdecyduje na tą z linku, może ktoś ma taką? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się