Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Heval, za pierwszym razem- 3 mycia i naturalne. Za drugim- z tydzień z hakiem widziałam kolor, coraz słabszy, ale byłam u fryzjera parę dni temu, to sie mnie pytała czy farbowałam, bo mówi że widać. Inna kwestia, że ja myję włosy codziennie, a dodatkowo chodzę na basen 5 razy w tygodniu, zabezpieczam zazwyczaj odżywką, ale podobno chlor i tak ma duży wpływ na włosy.
No ale może dam jeszcze jedną szansę, do 3 razy sztuka 😉
Dziewczyny, czym z drogeryjnych farb mogę zamalować złotko na głowie? W grę wchodzi chyba niestety jedynie przyciemnienie...
Typ urody to typowe słowiańskie lato.
Ratunku.  😵
Pon pon: koniecznie napisz jak się nazywa lub dodaj foto, wybieram się tam w wakacje i woda różana brzmi zachęcająco 🙂
cavaletti: dziękuję 🙂
a ja dzisiaj farbuje joanną odrosty. Chyba najtrwalszy i najłagodniejszy szampon koloryzujący, nigdy mi krzywdy nie zrobił 🙂
Krupnik., dawaj fote kurczaka! na pewno nie jest tak źle :kwiatek:
Hej 🙂 przyszłam po radę, chciałabym zapuścić włosy, bez skutku takiego jak zwykle, czyli siana zamiast końcówek. Zawsze kiedy już osiągają optymalną długość, to od razu muszę ścinać ok. 20 cm, wczoraj właśnie byłam u fryzjera (nadal ubolewam), macie może jakieś rady jak o nie dbać? :kwiatek:
Jutro rano zrobię i wstawię zdjęcie włosów. Teraz mam tylko takie jak były dobrej długości, ale właśnie z tymi sianowatymi końcówkami, poszło z 15/20 cm. 🙁
wilczyk, zacznij od pierwszego posta, pigułki. Jeśli chcesz przejść na CG to czytaj blogi, przeglądaj wątek. Jak masz jakieś pytania to pytaj, bo samo pytanie o rady mało szczegółowe, wszędzie tu są rady w tym temacie.

e. na końcówki najlepiej nakładaj jakiś jedwab (byle nie biosilk), ja polecam serum A+E. Albo po prostu trochę oleju, kremu.
Heval dzięki, zabieram się do lektury 😉
Wkońcu wzięłam się za zrobienie gluta i bardzo mi podpasował. I teraz pytanie co ile mogę go używać? Jak czuje potrzebę? Włosy myje OMO. Co 4dni używam maski z biovax( obecnie dla blond, wcześniej p/wypadaniu), a włosy myje co 2dni.
lotka13:ja używam prawie codziennie, jak nie na włosy to na twarz .
Mam ochotę na jakąś nowość. Na dniach chyba zwędzę tacie łyżkę super zdrowego oleju lnianego, jeszcze nigdy nie miałam go na włosach 😀
a ja się muszę pochwalić  🏇 z przeciągu ostatniego tygodnia, dwóch:
mama koleżanki "Ależ Ani błyszczą się wlosy"
brat (typowy facet co widzi zmianę fryzury jak się obetnie czlowiek na łyso i zafarbuje na fiolet 😉 ): "Ty coś robiłas z włosami? Przyciemniałaś, farbowałaś czy coś? Bo takie jakieś ladne masz"
mama: "Niesamowicie poprawiły Ci się włosy, blyszczą się, nie masz już takich prześwitów, takie ladne zdrowe"


No nie powiem ale milo uslyszeć coś takiego  😅 😁
Epikea, to super! Takie komplementy bardzo motywują 🙂
Dobra, cośtam poczytałam (dalej się wgłębiam), powracam bardziej konkretnie. Okazało się, że muszę kminić w bardzo niskim budżecie, bo kochana jak zawsze mama uznała, że robi mi łaskę kupując szampon krzak z biedry. Tak na początek myślałam żeby kupić olej kokosowy, pokminić z jakimiś ziołami (dokształcam się jeszcze), spodobała mi się maska z kakao, wydaję się być całkiem przyjemna, a kakao nawet namy w domu, więc może dzisiaj zrobię. W tej chwili włosy mam takie:

wydaje mi się, że start bardzo tragiczny nie jest, ale chciałabym je jeszcze jakoś wzmocnić
wilczyk da się być tanim włosomaniakiem 😉
Poszukaj produktów firm takich jak Joanna, Farmona bardzo ostatnio zachwalana i sama sobie chwalę, Alterra, Kallos, maski Bingo spa.
W granicy 10 zł można kupić na prawdę dobre kosmetyki. Generalnie trzeba próbować i czytać, po jakimś czasie się wkręcisz i będziesz się orientować co Twoje włosy lubią, jakich składników szukać w kosmetykach.
kujka   new better life mode: on
30 marca 2013 14:09
laski, jestem wlasnie w sklepie. czy ktorys z tych jedwabi (ow? :p) warto wziac:
ariste
naturasilk
green pharmacy?
Kujka bierz green pharmacy
Fog, a na twarz to jako maska czy żel myjący? A co robisz z ziarenkami?

Bo właśnie się zastanawiam, czy zakupić nową odżywkę (obecnie używam balsamu łopianowego, ale dość sporo włosów wypada mi przy czesaniu po umyciu ;/) czy stosować gluta na zmianę z maską co 2dni.


Edit: Czy odżywki Alterry można nakładać na skórę głowy?
kujka   new better life mode: on
30 marca 2013 14:25
szalonakobyła, dzieki!! wzielam 🙂
lotka - ja zawsze nakładałam i krzywdy mi nigdy nie zrobiły 🙂

wilczyk - na "ekonomiczny początek" wzięłabym: facelle do mycia (ok 6zł), isanę jako odżywkę (z aktualnie dostępnych wersji najbardziej zadowolona jestem z tej z różową nakrętką) i jeśli masz tesco/auchan gdzieś w okolicy to poszukałabym maski bingo spa, lorys lub glorii. na końcówki ciężko znaleźć coś dobrego i taniego, ale możesz spróbować z kremami do rąk (poczytaj składy - szukaj silikonów i olei, alkohol eliminuje taki krem z nakładania na końcówki!). Na rozpoczęcie włosomaniactwa teraz, "natentychmiast" - patrząc na Twoje włosy uważałabym z proteinami (np. maską z żółtka), spróbuj naolejować chociażby oliwą z oliwek (raczej masz w domu 😉 ) albo nałożyć maseczkę z jogurtu/śmietany/majonezu i np. łyżka miodu - na to foliówka i zawinąć ręcznikiem. w takim zestawie posiedź z 30-60min. <najpierw umyć włosy slsowym "rypaczem" - powinnaś jakiś mieć w domu - najtańsze szampony zazwyczaj takie są, poszukaj takiego bez silikonów, pegów i innych takich 😉, lekko odcisnąć wodę, żeby włosy były wilgotne, nie mokre i na to maskę>.

edit - instrukcja do olejowania - najpierw olej, później mycie i odżywianie  😉 mam nadzieję, że się nie obrazisz na takie łopatologiczne tłumaczenie, ale nie wiem na ile się wczytałaś 🙂

Scottie   Cicha obserwatorka
30 marca 2013 14:53
Fog, a na twarz to jako maska czy żel myjący? A co robisz z ziarenkami?


Gluta lnianego na twarz jako maska. Ziarenka "odcedza" się przez gazę.
PonPon przeciwnie, właśnie tak łopatologicznie jest najlepiej 🙂 baardzo dziękuję, to już mniej więcej wiem co kupić podczas auchan trip 😀
Alaska dziękuję bardzo :kwiatek: będę szukać i próbować
Jak masz Auchan w okolicy to powinny być Lorysy, Gloria (maksa i odżywka - obie zgodne z CG) i nie jestem pewna, ale chyba balsamy Mrs Potters - one są koło 10zł/500ml, najlepszy aloesowy, ale inne wersje też są chwalone. Ich można używać też do mycia.
W początkach ważne jest dobre oczyszczenie włosów z tego co się nadbudowało. Jakby wszystkie szampony były z silkonami, to zawsze możesz spróbować oczyszczania mydłem w płynie/żelem pod prysznic - włosy mają aż "skrzypieć" 🙂
Kujka mam nadzieje ze bedziesz zadowolona :kwiatek: wilczyk z tanich ochraniaczy na koncowki to jedwab GP cos okolo 5 zl
wilczyk z tego co widzę masz włosy w podobnym stanie i długości co moje 🙂
Nie wytrzymałam i w końcu wręczyłam mamie nożyczki żeby mi obcięła włosy, poszło ponad 5 cm ale włosy nie ręka, odrosną 😉
Pofarbowałam szamponetką, jak się całkowicie zmyje to biorę się za hennę tylko wcześniej chciałabym, o ile się da, wypłukać z włosów tyle farby z poprzednich farbowań ile da radę, żeby henna równo złapała i odrosty i na długości. Macie jakieś pomysły? Płukanki z cytryną?
Ziarenka "odcedza" się przez gazę.

Właśnie o ziarenka mi chodziło 😉 Do kosza z nimi? Bo chyba wszystko co dobre to się z nich wypłukało.
Czy zostawić trochę oleju i na twarz?
Scottie   Cicha obserwatorka
30 marca 2013 18:23
Ja wywalam do kosza: z włosów ciężko się je wypłukuje, a to co z nich zostało (glut) kładę na włosy i na twarz. Nie wiem, czy są jeszcze coś warte, ale są na tyle upierdliwe, że nie chciałoby mi się z nimi już bawić 😉
Ziarenka można zjeść, solo albo zmiksować sobie z jakimś jogurtem, owockiem czy warzywkiem, tylko jakby to powiedzieć.. przyspieszają przemianę materii 😂
wilczyk, ekonomicznie to teraz w rossmanie maska alterry z granatem i aloesem oraz odżywki alterry są po 7zł.

Właśnie, właśnie, która odżywka z Alterry jest najlepsza? Bo byłam dziś i nie mogłam się zdecydować 🙂
Heval, u mnie jest tylko granat i aloes. 😲
No właśnie.
Ja nad tym ubolewam niestety. Czemu jest taka gama szamponów i jedna odżywka i jedna maska w tym samym rodzaju.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się