Zaniedbany koń

Prosze o pomoc.
4 letni ogier, zaniedbany, wychudzony, 2 rany nie leczone jedna na nodze 2 na ganaszach(ma już ponad rok zamieniłą się w twardą gule) koń w nieodpowiednich rękach, kopyta wygladaja jakby nie widziały kowala. Załączam zdjęcia i prosze o pomoc. To nie jest moj kon, nawet z nim nie pracowałam, ale żal na niego patrzeć...
W takim razie czyj jest to kon i dlaczego ta osoba sie nim nalezycie nie opiekuje? Dlaczego obcym ludziom z forum ma zalezec bardziej niz wlascicielowi?
ta osoba jest niekompetentna moim zdaniem, nie zajmuje sie koniem z własnej nieodpowiedzialności. Założyłam ten wątek z myślą o tym żeby ktoś podał jakiś pomysł gdzie to zglosić itd.
Zarejestrowalas sie przed chwila, nikt cię nie zna i nagle oczekujesz - czego??

Napisz imię i nazwisko, skąd jesteś, czyj to koń, gdzie stoi (adres) i co sama w kierunku pomocy zrobilas.
Jakiej pomocy oczekujesz??
Wstawiasz zdjęcia konia...
A może tydzień temu jakaś dobra dusza wykupiła go z transportu? I właśnie leczy i odpasa?
A może chudy bo po chorobie?
No skądś dziewczyna wie, że to cztero - latek...

Trzeba poszperać gdzie to zgłosić - może do powiatowego veta?
Zarejestrowalas sie przed chwila, nikt cię nie zna i nagle oczekujesz - czego??

no jak to czego?? żeby voltowicze zrobili zbiórkę pieniędzy 😉
Nie zalożyłąm wątku żeby wyłudzać od Was pieniądze, znam właścicielke konia, jest to dorosła kobieta, koń był zajeżdżony już jako niespełna dwulatek jest bity przez córke właścicielki- są na to świadkowie. Jestem z Dzierżoniowa włascicielka jest pani Wagner koń stoi w Dzierżoniowie na strefie.  Choroby nabawił sie u nich bo wczesniej wygladał dużo lepiej http://www.photoblog.pl/sweeetweed/97730582 - to jest fbl córki właścicielki
Zarejestrowalas sie przed chwila, nikt cię nie zna i nagle oczekujesz - czego??

A może ta osoba nie chce się ujawniać, żeby później nagonki na nią nie było, że kogoś oskarża... wiecie jak to jest...

W każdym razie, jak się powiedziało A, to trzeba i B - więcej szczegółów co do tego biedaka...
jest to znajoma wanessy od celebesa
Ale czego oczekujesz od forum?
Zgłoś do TOZu, na policję - ze maltretuja zwierzęta.
komentarz z fotobloga

- 01/06/2012 18😲6:24
co sobie zrobił, że mu wyszła ta gula z ropą? strasznie jest chudy 🙁

sweeetweed - 02/06/2012 11😲8:13
uderzyl sie,
no schudl bo siana teraz nba strefie nie ma ,a trawy troche wiec....

yhym  🤔

a ten Pamir to nie jest jakiś koń kogoś z volty? Gdzieś go widziałam

http://www.photoblog.pl/sweeetweed/120230010
zgłosze.
Nigna   Warto mieć marzenia...
22 czerwca 2012 22:19
Dodofon: przesadzasz. Czy każdy kto prosi o pomoc musi od razu przedstawiać każdy fakt się tylko dlatego że jest nowy na forum ; o ?  Tak jak napisała Matinka może nie chce podać więcej szczegółów żeby sie nie ujawnić.

Co do konia wygląda strasznie ; o I to jeszcze ogier. Powinien tryskać życiem ; /
Do Tozu sie to nie nadaje. Koń jest wychudzony ale nie skrajnie , nie ma ran zagrażających jego życiu i nie żyje w fatalnych warunkach. Jedyną "nadzieją" byłoby nagranie jak dziewczyna bije i znęca sie nad tym koniem.
oczywiście można próbować zgłaszać to do TOZu ale szczerze wątpie żeby coś zrobili. W Ameryce koń by pewnie już był odebrany... u nas będzie cudem jak przyjadą i pouczą właścicielkę.
Jesli dziewczyna ma internet i pb być może ogólna nagonka przez internautów coś da. Choć wątpię bo zazwyczaj takie laski nie dają sobie przemówić do rozumu...
SKORO JEST TO KOLEZANKA WANESYY O KTOREJ BYLO TU JUZ GŁOŚNO TO CHYBA OCZYWISTE ZE KLAMIE, POZA TYM DO TAKIEGO CZEGOS WZYWA SIE WETERYNARZE I NIE ZWLEKA SIE Z TYM ROK.
jeżeli jestem mało wiarygodna moge podać swoje dane ale na prywatnej wiadomości- nie chce mieć nagonki z jej strony bo nie jest to zrównoważona osoba i nie chce mieć pozniej problemów.

edytuj posty
Nigna   Warto mieć marzenia...
22 czerwca 2012 22:26
vestiel: Polskie realna są takie że widziałam konie w dużo gorszym stanie dla których jedyną "nadzieją" był wykup bo niestety TOZ praktycznie nic nie może zrobić tak sa ograniczone jego prawa. Może spróbuj dziewczynę "delikatnie" namówić żeby sie konia pozbyła.
jeżeli  chodzi o inne konie tam stojące to to jest szaza, żyje tam od dobrych kilku lat i wygląda w ten sposób wiec nie wiem czy to jest kwestia warunków. .
Nigna   Warto mieć marzenia...
22 czerwca 2012 22:31
vestiel: cóż są konie które lepiej przyswajają pasze /trawę a takie które bez dodatkowego odkarmienia nie mogą żyć.  Zależy od  konia , im bardziej "prymitywny" tym mniej wymaga. U mnie w stajni jest wiele koni latem żyjących tylko na trawie i wyglądają jak pączki w maśle.
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
22 czerwca 2012 22:33
Szczerze mowiac cos mi tu nie pasuje...
kon zarobaczywiony raczej.
A od czego jest forum?
Ludzie czasami pisza tu o takich glupotach ze mozg staje a dziewczyne poruszyl los konia ktory jest w zlym stanie. Jestem pewna ze w innych rekach byloby mu niebo lepiej.
Zdjecia nie oddaja rzeczywistosci🙁
chcialam rady od osob znajacych sie i kogos kto by doradzil i podsunął  pomysł, nie chcialam nic zlego, a w zamian dostalam kupe podejrzen.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 czerwca 2012 06:19
może zadzwoń to TOZ i spytać czy cos w tej kwestii można zrobić. Ew. Straż dla Zwierząt http://www.strazdlazwierzat.com.pl/
vestiel: Nie przejmuj się, po prostu zadano Ci kilka pytań, dlatego że na re-volcie często pojawiają się prośby/pytania takie jak Twoje. Po prostu użytkownicy chcą się upewnić czy mają do czynienia z poważnym, czy niepoważnym problemem.
Ja wierzę w Twoje dobre serce, po prostu przejęłaś się losem strasznie zaniedbanego konia i chwała Ci za to.
Uważam, że nagłaśnianie takich przypadków zawsze jest krokiem w dobrą stronę.
Często samo nasłanie, czy postraszenie kontrolą TOZ-u, czy Straży powoduje ogarnięcie się właściciela.

Witam! Ja również znam tego konia i jego opiekunów. Znam sytuację bardzo dobrze i wiem, że namawianie ich do oddania konia czy radzenie jakiekolwiek tym ludziom nic nie da, tutaj potrzebny jest radykalny krok z zewnątrz.
Finał będzie taki, że koń zostanie albo sprzedany za marne grosze handlarzom i trafi na rzeź albo padnie jeżeli takie osoby jak ta która założyła ten wątek nie zaczną się tym interesować, oczywiście można powiedzieć , że to nie nasza sprawa ale chyba jesteśmy na forum miłośników koni więc nie o to chodzi. Szkoda tylko, że niektórzy od razu posądzają o próbę wyłudzenia kasy czy inne pierdoły...
w każdym razie dziękujemy tym osobom , które poradziły gdzie się zgłosić.
Tylko wychodzi na to, że nie bardzo mamy pole do popisu i marne szanse na poprawę bytu tego ogierka 🙁
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
23 czerwca 2012 11:26
Kto wychudzonego konia na mięso kupi  😂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
23 czerwca 2012 11:48
powiem Wam, że jest to trudna sprawa. Ja sama kiedyś próbowałam coś zdziałać w podobnym przypadku. Tutaj również właścicielami koni byli moi znajomi, którzy generalnie pozostawili konie tak samopas - brak siana, słomy i owsa - efekt konie w fatalnym stanie, skrajnie wychudzone, zarobaczone z kopytami przerośniętymi. Mimo moich próśb, rozmów olewali sprawę - powtarzali, że wszystko teraz drogie, że dzieci trzeba utrzymać itp.
Więc załatwiłam im kupca aby koniska poszły w lepsze warunki to dali tak zaporową cenę, że facet zrezygnował. Kolejna osoba jak przyjechała oglądać konie zrobiła mi awanturę, że to nie konie a oświęcim  🙁
zgłaszałam do TOZ-u , do różnych Fundacji i nic  🙄
w końcu znalazł się chętny na klacz ( nie wiem kto , gdzie koń został sprzedany   🤔 ) , a ogierka kupiła moja znajoma z litości.
tak wyglądał dzień po zakupie , dodam, ze koń jest ślepy również przez ich głupotę  🙄


..mam teraz od nich dwa konie  😉 i modlę się, aby już nigdy żadnego zwierzaka sobie nie kupili ( tzn. mają jeszcze kuca, ale ten radzi sobie wyjątkowo dobrze )

radziłabym może namówić ich na sprzedanie koni, skoro nie są w stanie zapewnić im dobrych warunków.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
23 czerwca 2012 11:59
zduśka- A może oni mimo wszystko nie chcą sprzedać koni? Pewien facet kupił konie ot tak i się nimi nie zajmuje, córeczka też nie, a sprzedać nie chcą ,,bo to ich i mają dobrze". Byli kupcy, chcą kupić 2 konie do pokazów rycerskich, zostawili wizytówkę, że jak zmienią zdanie, to żeby dzwonili, bo chcą te dwa konie kupić. Ale nie. Bo to ICH i koniec kropka.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
23 czerwca 2012 12:03
to ja z uporem maniaka bym im do łba wkładała, żeby sprzedali . Bo szkoda koni  🤔
w moim przypadku to poskutkowała i zlikwidowali swoją "hodowlę"  🤦

ale warto jeszcze popróbować z TOZ-em, zasięgnąć opinii, może coś doradzą  👀
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
23 czerwca 2012 12:11

-
a ten Pamir to nie jest jakiś koń kogoś z volty? Gdzieś go widziałam

http://www.photoblog.pl/sweeetweed/120230010


a to przypadkiem nie było w kwiatkach?
Nigna   Warto mieć marzenia...
24 czerwca 2012 21:14
zduśka: jej to drugie zdjęcie... on tak łapczywie zjada tą trawę. Smutne ; (
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się