Zaniedbane ogiery SK ANALOP

eterowa   dawniej tyskakonik ;)
26 lipca 2012 20:55
Aż trudno mi uwierzyć, że na tym zdjęciu:

i na tym:
http://www.photoblog.pl/loczek121/128579607/2935221/
to ten sam koń... Nieprawdopodobne, jak można konia do takiego stanu doprowadzić...
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
26 lipca 2012 20:57
Wygląda jak wierzchowiec śmierci.  😤
matko... Też jakoś zawsze było tak świetnie, chwilę oglądałam ten fbl, wydawało się wszystko fajnie... a tu taki szok  😲 😲
Widziałam go rok temu na zawodach w Łobzie, był chudy, ale nie chorobliwie/przerażająco - tylko zwyczajnie dość chudy...
Dopiero teraz skojarzyłam, że to dziewczę w siodle, które wzięłam za "dziecko" pierwszy raz na zawodach - to sama analop...  😵
Aż sprawdziłam wyniki zawodów... nie mam więcej pytań  😵
edit. znaczy wyniki sprawdziłam aby się upewnić że to ten Czuwaj i ta analop...
powiem tak szok wielki. gdzie, jak gdzie ale tam się nie spodziewałam takiego czegoś. Kontroli nie ma żadnych niestety wiele państwowych ogierów wraca od dzierzawców w takim stanie.


Wraca w takim stanie , a te których leczenie się nie kalkuluje, idzie do uśpienia  🙁. Tylko o tym cisza... 🙁
Gaga ja się jutro dokładnie dowiem jak to wszystko wygląda. Patrzę teraz na regulamin prowadzenia punktu kopulacyjnego i tam nie ma takiego zapisu, co sie stanie w przypadku zaniedbania. Ale znam przypadki padnięcia dwóch ogierów po powrocie z dzierżawy i nikt żadnej kary nie płacił......
Mam ogromną nadzieję, że skończy się sądem i konkretnymi zarzutami, że stada sobie nie odpuszczą.
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
26 lipca 2012 21:09
moja ciotka dzierżawiła ogiera z Sierakowa, który złamał nogę przy kryciu (koń musiał zostać uśpiony) i nie ponosiła żadnej kary

a tak w ogóle to czy konie zostały zabrane od niej??
Kasix1997   My little Princess
26 lipca 2012 21:10
figaro2046 żeby tylko do uśpienia, wtedy by się nie męczyły a nie...
kurcze ale dobrze rozumiem ,że odbierają TYLKO ogiery ? Tej kobiecie powinni odebrać wszystkie konie i dopilnować żeby nigdy więcej nie zajmowała się hodowlą , tak dalej będzie robić przekręty i działać na dwa fronty kontynuując ten swój biznes .
trzeba poczekac na wyrok,moze dostanie zakaz posiadania zwierzat przez iles tam,byly juz takie wyroki...
no taak , ale do tego czasu reszta koni magicznie zniknie zapewne ...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
26 lipca 2012 21:19
A ja się zastanawiam jak można oferować stanówkę ogierami w takim stanie. Czy da się jakoś sprawdzić kiedy i jakie klacze ostatnio kryły? Jakoś nie mieści mi się w głowie, że przyjeżdżam z klaczą na krycie do cudownego ogiera, a na miejscu spotykam taką bidę. Czy każdy to olewał, czy po prostu nie było chętnych na krycie?
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
26 lipca 2012 21:20
Czuwaj i Le Voltaire ponoć dopiero jutro zabrane będą przez TOZ, reszta koni dopiero jak znajdą miejsce...  😲
figaro2046 żeby tylko do uśpienia, wtedy by się nie męczyły a nie...


No niestety , często szczególnie te starsze , już mniej modne ogiery, trafiają byle gdzie tam są exploatowane na maxa ,na wszystkie możliwe sposoby i wracają jako wraki  🙁. Stadom utrzymanie takich schorowanych emerytów się nie opłaca i ... 😕
tak jutro

skopiowane z fotobloga z 1 postu

wiadomość autora fotobloga

loczek121 - 27 min. temu
Tak.. Właściciele zamkneli się w domu i nie wychodzą. Zgłoszenie już było na policji , lekarz weterynarii też tam był ... a jutro jedziemy z TOZ i policja odebrać te ogiery ....
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 lipca 2012 21:23
[quote author=bajaderka-zorro link=topic=88817.msg1472638#msg1472638 date=1343334017]
Czuwaj i Le Voltaire ponoć dopiero jutro zabrane będą przez TOZ, reszta koni dopiero jak znajdą miejsce...  😲
[/quote]

Wiesz, upchnąć 65koni (info z wątku o psach) to też trzeba mieć gdzie.
Livia   ...z innego świata
26 lipca 2012 21:24
Dlaczego założycielka wątku usunęła swojego posta? 🤔

edit: wklejam usunięty adres jeszcze raz:
http://www.photoblog.pl/loczek121/128579607/tak-sie-nie-hoduje-koni.html#id-2935225
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
26 lipca 2012 21:25
Właśnie co się stało?  👀
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
26 lipca 2012 21:26
To jakas podpucha... nie wierze w to! 😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 lipca 2012 21:26
Może zaczęli jej grozić? 😉

edit:
Tak swoją drogą kim jest ta osoba, która wstawiła te zdjęcia na PB?
desire   Druhu nieoceniony...
26 lipca 2012 21:27
podejrzewam, że ktoś mógł ją postraszyć...  🤔     
a co do koni - szkoda słów  😵

edit:  proponuje by moderacja zamieściła linka z zdjęciami w wyedytowanym pierwszym  poście, lepiej od razu wiedzieć "o co chodzi", a tak to trzeba szukać dalej i się zastanawiać.  😤
[s] LoveRock uciszona .  dlaczego ?[/s] ok czaje 🙂
ooł cos sie musiało wydarzyć, może ją zastraszyli, a nie da sie przywrócić tematu i tego posta???
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 lipca 2012 21:29
Uciszona za wykasowanie posta.
szuwar, przez całkowita edycje posta.
swoja drogą, ciekawe czym spowodowane.

Konie wyglądają przerażająco... Brak słów.
Nie rozumiem tylko, DLACZEGO nie było kontroli dzierżawionych koni!? przecież to się w głowie nie mieści!
Może jej zagrozili..
a jeszcze chwilę przed usunięciem klikałam jeszcze raz w link do fotobloga żeby go komuś podesłać...

dla tych co nie widzieli:
http://www.photoblog.pl/loczek121/128579607/2935221/
No ależ oczywiście, że jej zagrozili.

Zobaczcie sami, analop dostępna na volcie http://re-volta.pl/forum/index.php?action=profile;u=13796

Ostatnio aktywny: Dzisiaj o 21:30:39
Nawiasem, czy Daria jest w ogóle właścicielką stajni? Wydawało mi się, że ona tam tylko pracuje? Nie raz narzekała na fotoblogu na szefa przecież  🤔wirek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się