Islamizacja Europy?

[quote author=Murat-Gazon link=topic=91143.msg2424383#msg2424383 date=1442992597]
(...)
Tania ja bym się skłaniała ku poglądowi, że naszemu rządowi łatwo jest obecnie powiedzieć i podpisać cokolwiek, czego Bruksela i Merkel sobie życzą, ponieważ i tak to nie oni będą sprzątać bałagan, który w efekcie powstanie. Pomijając kwestie sympatii i antypatii politycznych, to obecna sytuacja w połączeniu z ewidentnie antyimigrancko nastawionym narodem tylko zwiększa pewność, że burdel zostawią po sobie komuś innemu, więc co ich to obchodzi.
[/quote]
Napisałam o tym kilka postów powyżej. Też tak myślę. Gdyby w Sejmie rząd przedstawił porządną informację: ile osób, jakie mamy możliwości etc. a komisje parlamentarne wypracowały w oparciu o to projekt uchwały i Sejm by ją większością głosów przyjął to pani od kawy by nie musiał nigdzie wydzwaniać bo miałaby stanowisko gotowe. I dla Grupy Wyszehradzkiej i dla Brukseli. A ja bym nie narzekała.
Kurczę... są fundusze, są eksperci, tłum pracowników w ministerstwach i urzędach wojewódzkich. Można to było wszystko poukładać jak należy. Pfff.... kamieni kupa.
p.s
Pan Biernacki może deklarować co tam sobie zechce. Warto spojrzeć jak usytuowano jego urząd. No i pomyśleć jakie to mamy źródła informacji w krajach, gdzie pokasowaliśmy placówki dyplomatyczne. Albo policzyć ilu to mamy choćby tłumaczy z różnych języków.
"Pawiem narodów byłaś i papugą..."
Polskie służby mają opracowany mechanizm sprawdzania uchodźców. Syryjczyków jesteśmy w stanie weryfikować, ale jeżeli będziemy mieli uchodźców z Erytrei, którzy uciekają do Europy przez Libię, to ocena tych ludzi będzie o wiele trudniejsza – uważa polityk PO, Marek Biernacki.
Koordynator ds. służb specjalnych mówił w RMF FM, że uchodźcy to problem "bardziej złożony". – Uważam, że Europa przeżywa duży kryzys, bo leczy objawy, a nie leczy samej choroby. Chorobą jest - nie ukrywajmy - rozpad pewnego porządku na Bliskim Wschodzie i w północnej Afryce po wiośnie arabskiej – powiedział Biernacki.

– Jeżeli nie zatrzymamy tej choroby, nie wytniemy tego nowotworu, to tego typu emigracja będzie narastała – dodał.

W ocenie Biernackiego polskie służby specjalne będą starały się weryfikować imigrantów wjeżdżających do naszego kraju. Polityk przyznał jednak, że "byłby osobą niepoważną, gdyby wszystko od razu gwarantował na sto procent".


No, tyle pan koordynator.
No to głosujcie na Korwina  😁 😁 😁


Proste rozwiązania jasny przekaz.  😁 😁 😁 I partia idzie w sondażach ostro w górę .
Strasznie mnie boli ta zdrada wobec grupy Wyszehradzckiej.
Strasznie mnie boli ta zdrada wobec grupy Wyszehradzckiej.

Też się masz czym przejmować. Lewandowski nastrzelał goli, siatkarze przegrali. To dziś Tematy Ważne.  😉
No to głosujcie na Korwina  😁 😁 😁


Proste rozwiązania jasny przekaz.  😁 😁 😁 I partia idzie w sondażach ostro w górę .

To stara zgrana śpiewka - jak PO, SLD i PSL przegrywa, to nagle Korwin jest dobry i nagle mu rośnie.

Gdybyś uważnie słuchał, co Korwin mówi w ostatnich dniach, to byś zauważył, że tezy są następujące:

- problemem Europy jest zeświecczenie
- zozwiązaniem jest "konkurencja wiar i religii"

Oznacza to, że Korwin uważa, ze optymalne państwo, to takie, gdzie jedni kłaniają się demonom, inni kłodom drewna - a jeszcze inni wspierają herezję - każdy wierzy w co chce, a religie "konkurują".
Oznacza to, że Korwin jest bardziej multi-kulti niż Gazeta Wyborcza i cała europejska lewica.

To oznacza, że myli pojęcia przyczyny, skutku i metody. Wielokutlurowość nie jest przyczyną sukcesu - a skutkiem ubocznym metody.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
23 września 2015 10:56
Do przyjaciół - idiotów praktycznych.

Kiedy oglądam wpisy internetowe (a widzę je niestety często) traktujące o przerażających czynach i równie niepokojących deklaracjach muzułmanów to nie potrafię myśleć, o tych którzy je rozpowszechniają inaczej niż поле́зный идиот. Trudno mi bowiem wyobrazić sobie skuteczniejsze metody działania na rzecz terrorystów z Państwa Islamskiego, niż rozpowszechnianie takich, w dodatku często nieprawdziwych, informacji.

Modus operandi islamskich ekstremistów jest terror. Po to publikowane są przez nich wideorelacje z bestialskich egzekucji. Po to angażuje się dzieci do dekapitacji, po to aranżuje się wyszukane formy mordowania. Żeby przerażać.

Przywódcy terrorystów głupi nie są. Doskonale wiedzą, że w całej społeczności muzułmańskiej są znikomą mniejszością. Szacuje się, że wszystkich „obywateli Państwa Islamskiego” jest około 80tyś – z sympatykami niech ich nawet będzie 100tyś. Natomiast cała populacja muzułmanów na świecie to jakiś miliard. Terroryści stanowią zatem 0,01% wszystkich muzułmanów. Znikomo mało! Ich celem taktycznym jest zatem przyciągnięcie jak największej grupy zwolenników. Jak mają przekonać pokojowo nastawionych i skłonnych do koegzystencji mahometan do przejścia na swoją stronę? Jak ich sprowokować? To proste – zrobią wszystko, żeby zantagonizować niemuzułmanów przeciwko wyznawcom Allacha.

Najpierw przerażali egzekucjami i terrorem na podbitych terenach, teraz gdy udało im się wypchnąć falę emigrantów ku Europie prowokują lokalne incydenty i stymulują wystąpienia, które mają budzić strach i niechęć do muzułmanów…

I tu ogromnie przydają się „praktyczni idioci”, którzy nie ustając w wysiłkach sami rozpowszechniać będą informacje o „przerażających muzułmanach”, poświęcą czas i wysiłek, by na lewo i prawo dowodzić, że cały islam jest religią zbrodniczą i nazistowską. Marzeniem islamskich terrorystów jest obudzenie agresywnych zachowań antymuzułmańskich. Spokojnego, sytego muzułmanina żyjącego od lat w Europie trudno namówić, żeby wyruszył mordować niewiernych. Ale jeśli ci „niewierni” spalą jego dom, zagrożą mu deportacją do obozu internowania, poddadzą represjom i prześladowaniom jego dzieci to oczywiste, że o radykalizację będzie już bardzo łatwo.

Bo skrajny nacjonalizm ma zawsze te same korzenie. Najpierw trzeba przekonać spokojnych i praworządnych obywateli, że ich wrogiem i przyczyną ich nieszczęść jest WRÓG. Potem trzeba pokazać im tego wroga – najlepiej tuż obok. Następnie konsekwentnie pracować nad tym, żeby uwierzyli, że wróg jest zły, bo ma niewłaściwy kształt czaszki i nosa – jak u schyłku Republiki Weimarskiej, albo, że łatwo go wykryć, bo chodzi modlić się do meczetu – jak we współczesnej Europie. Tu nieocenieni są praktyczni idioci, którzy część tej pracy wezmą na siebie. Zalew emigrantów oczywiście pomoże i wzmocni te antyislamskie nastroje, a potem wystarczy już iskra. Zapłoną meczety, rozpocznie się kolejna, tym razem antymuzułmańska Noc Kryształowa, a strategia Państwa islamskiego zatriumfuje, bo spokojni do tej pory muzułmanie ruszą do walki w samoobronie, a Europa pogrąży się w anarchii.

Zatem – moi drodzy – pożyteczni idioci – zanim umieścicie kolejny nie sprawdzony i nie potwierdzony „news” o tym, ze muzułmanin zgwałcił, muzułmanin ukradł, albo muzułmanin powiedział zastanówcie się dwa razy. Bo każdym takim ruchem podkopujecie porządek, którego tak bardzo chcielibyście bronić.

Jedyną metodą w tej sytuacji i w konfrontacji z takim przeciwnikiem jest zachowanie spokoju i rozsądku. Uporządkowanie i ścisłe przestrzeganie polityki imigracyjnej, uszczelnienie granic i przede wszystkim – wszelkie działania, które zatrzymają i zakończą konflikt na Bliskim Wschodzie na... Bliskim Wschodzie. Nie na ulicach Monachium, Paryża, czy warszawy, ale tam, gdzie się rozpoczął.

W tej sytuacji ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy to wewnętrzny konflikt z muzułmanami w Europie, bo europejscy muzułmanie mogą okazać się jednym z najważniejszych sojuszników w wojnie z Państwem islamskim. Szczególnie teraz – kiedy mają mnóstwo do stracenia, a nic do zyskania. Kiedy doprowadzimy ich – poprzez represje – do sytuacji, w której nie będą mieli nic do stracenia - stracimy Europę.

źródło: znalezione na fejsie, w skrócie tak samo myślę, nie chce mi się pisać od nowa czegoś co juz zostało napisane
tet a widzisz w którymkolwiek państwie europejskim jakieś represje? Albo choćby dążenie do wprowadzenia ich?
Żeby od razu uściślić - piszę o REPRESJACH. Nie o hejterskich komentarzach w internecie.
Spytałam Wiki co to jest Erytrea:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Erytrea
I znalazłam takie zdanie:
Przyszłość gospodarki zależy od likwidacji analfabetyzmu, zmniejszenia bezrobocia i otwarciu gospodarki dla emigrantów, którzy mogą dostarczyć pieniądze i wiedzę.
Dziwny jest ten świat.  😲

p.s
Link - i jeszcze to.  🙁
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
23 września 2015 12:18
[quote author=Murat-Gazon link=topic=91143.msg2424464#msg2424464 date=1443002561]
tet a widzisz w którymkolwiek państwie europejskim jakieś represje? Albo choćby dążenie do wprowadzenia ich?
Żeby od razu uściślić - piszę o REPRESJACH. Nie o hejterskich komentarzach w internecie.
[/quote]

Mozna tez zostac idiotą niepożytecznym jak widać
Można też jak widać łamać regulamin, wyzywając innych użytkowników.
Tet- a możesz pokazać źródło tego tekstu?
Jakoś tak czuję tu coś obcego. Po polsku mówi się "pożyteczny idiota".
p.s
Nasza "nagroda"
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
23 września 2015 12:37
Oczywiście, strona sponsorowana przez ISIS i prowadzona przez ruskie trolle  🤔wirek:
(...)
To typowa robota służb (oficerów frontu ideologicznego) - sprawnie napisane - więc jakoby prawdziwe. Tekst jest logiczne sprzeczny - tj. z jednej strony schlebia przeciwnikom imigrantów - "muzułmanie są agresywni" - a z drugiej - musimy ich przyjąć bo są fajni. Są też klasyczne korwninowskie wrzutki - posługiwanie się pojęciem "pożytecznego idioty" - czyli autor pozycjonuje się jako rzekomy antykomunista - którym w istocie nie jest. Powagi tekstowi ma dodać cytowanie określenia w oryginale - to też jest jedna z technik manipulacyjnych - że niby to prawda, bo autor ma to z samego źródła - więc jest "pewne".

Agresywni muzułmanie europejscy już tu są - i nie są naszymi sojusznikami - autor udaje, że tego nie widzi, a pokazywanie takich nazywa manipulacją. To obnaża faktyczne intencje i zamiary.

Dalej pisać mi się nie chce - ty, o ile dobrze pamiętam jesteś z zespołu d/s rozwiązania problemu 966r? Dobrze pamiętam? Hasło na dziś: "Mniej Watykanu, więcej islamu".

p.s.
autor jest Polakiem lub osobą doskonale znającą polskie realia i kody, jakimi posługuje się propaganda na lokalny rynek treści.
Nasza "nagroda"

Potrójne bingo!

To jest właśnie to, o czym pisał wczoraj Smok - rechocząc, że mamy tak restrykcyjne przepisy imigracyjne, że Europa może nam skoczyć.
Właśnie Europa nam skacze - każe zmienić przepisy - za jakiś czas Smok napisze, że... w sumie nieważne, co napisze - zawsze jakieś usprawiedliwienie znajdzie.
Inni propagadnyści jak widać też nie próżnują.
Oczywiście, strona sponsorowana przez ISIS i prowadzona przez ruskie trolle  🤔wirek:

A serio? Możesz podać?
p.s
O to ciekawe
I jeszcze...
I taki komentarz znalazłam po tekstem z linku:
This is how the population changed between 1960 and today in some countires:
Syria
1960   4.2 million
2015  23 million
Nigeria
1960  53 million
2015 182 million
Pakistan
1960  43 million
2015  185 million
Egyprt
1960  28 million
2015  83 million
It means the natural resources of earth, for example agricultural  land  are not enough to provice a proper life for the rapidly  increasing population in the poor countries.
This is the reason billions of people intend to move to the rich countries.
Europe however cannot absorb these  billions of immigrants from different cultures, as it would be the end of European culture, identity and the today prosperous economy.

p.p.s
I jeszcze : Slovensko zůstalo v boji s Bruselem samo, Česko už nechce dělat problemy. tego to się spodziewałam.  😉
Agresywni muzułmanie europejscy już tu są - i nie są naszymi sojusznikami


A skąd oni są? Skąd się wzięli? Gdzie są?

Tet, szkoda zachodu.
I jeszcze...
Moskwa:



Moscow is slowly adapting to being Europe's largest Muslim city, and Muslims are gradually adapting to it.


To się chyba nieco kłóci z medialnym obrazem Rosji z batiuszką Putinem, obrazkami z cerkwi etc. - a muzułmanie, tak, gdzieś tam są po zapaździałych republikach, na wsi.
Każe to też chyba spojrzeć inaczej na relacje Moskwa - Watykan (tradycyjna wrogość i niechęć do jakiejkolwiek wizyty papieża w Rosji).
Podobnie - można zasadnie snuć koncepcje o naszych postbolszewikach uwikłanych w komunę - i ich spadkobiercach ideowych, rozwiązywaczy "problemu 966r." w sojuszu z neokonserwatystami z USA.

Rozmowy po gabinetach są pewnie w stylu:

Na razie zaproponujmy im neutralność światopoglądową, a najlepiej ateizm - a potem sie zobaczy - może wrócą do "źródeł" - a my ustalimy, co to są te źródła.
Wiem, wiem, towarzyszu generale - nie wszyscy na to pójdą - ale my stawiamy na młodzież, bo ona dłużej pożyje. Zresztą - dziadom obniży się emerytury - oni tam lubią tego, no, jak mu tam..
- Smitha.. - no własnie tego Smitha - to bardzo nośne, żeby te emerytury w ogóle skasować, to sami zdechną.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
23 września 2015 16:03
[quote author=Nestor link=topic=91143.msg2424524#msg2424524 date=1443009018]
Agresywni muzułmanie europejscy już tu są - i nie są naszymi sojusznikami


A skąd oni są? Skąd się wzięli? Gdzie są?

Tet, szkoda zachodu.
[/quote]

Nienawistnicy, lękowcy i frustaraci?

z braku wiedzy, z nienawiści, z frustracji, narodowych lęków i obsesji, fobii. Część ze zwykłego strachu podjudzanego przez hejterów. Atmosfera pogromowa zapanowała. Jeszcze pól uchodźcy w Polsce nikt nie widział, ale histeria pełna.
Taniu, nie podam źródła, bo to z FB. Nie jestem w stanie dojść autora tesktu. To kim jest autor nie ma najmniejszego znaczenia. Chcesz to przypisz ten tekst mnie, ja sie pod nim podpisuje. Zazwyczaj czytuję Tochmana, podpatruje strony PAH, czasem włoską ANSA.

Jest tez u nas spora grupa agresywnych katotalibów i co? i nic. Taki mamy ustrój. Problemem dla części katolików jest jak zjeść ciastko i zachować ciastko. Bo jak tu teraz żądać pełni swobód obywatelkich i prawa to swobodnego wyznawania wiary? No bo jednak byłoby przegiecie napisać, że prawa i swobody dotyczą tylko katolickiej, białej i heteroseksualnej części społeczeństwa.  A dać prawa innym? no, jeszcze by skorzystali...

a to podpisane. Marek Jaros:
"Cała ta fala nienawiści, hejtu i te niby merytoryczne dyskusje są bardzo prymitywną reakcją. U jej podstaw leży pierwotny, stadny strach, który nie dopuszcza myślenia. I wystarczy wyciągnąć podręcznik psychologii poznawczej i społecznej, by wskazać na wiele błędów poznawczych, które wtedy popełniamy. To bardzo niebezpieczna sytuacja, bo naturalną konsekwencją strachu jest agresja. Niestety, wszyscy mamy pierwotny potencjał do jej uruchamiania."

a to Wojciech Tochman:
"Chrystus nie stawiał żadnych kryteriów! To proste, oczywiste, ale wspaniałe spostrzeżenie biskupa Krzysztofa Zadarko. Ciekawe, który pierwszy powie, że Chrystus nie miał racji. Terlikowski czy Gowin?"
Nie znam pana Marka Jarosa za to pan Tochman jest mi znany z GW. Tak jak pisałam, staram się czytać różne opinie. I pisałam, że mam obawy, że jakoś jestem manipulowana. I strachem i sympatycznością. Codziennie inne dane inne informacje lub ich brak. Jak dziś. Odparowali z Serbii? Wyjechali? Idą nowi? Nikt nie wie.
I sobie myślę tak: hm... tygrys.... piękny zwierzak. Chciałabym pogłaskać a najbardziej mieć. Takiego oswojonego. Leżałby i mruczał i mnie bronił. Teoretycznie to możliwe. Jednak ryzykowne. I gdyby ktoś mi proponował podarowanie tygrysa, to bym jednak podziękowała.
Tak mniej więcej myślę o migrantach.
Jednocześnie podtrzymuję swoje zdanie z wczoraj, że deklaruję dobrą wolę.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
23 września 2015 16:50
i takich jak ty jest więcej. A co zrobić z kimś kto się czegoś obawia? łatwiej przekazać rzetelna wiedzę czy podsycic strach i manipulować? Skąd się bierze mechanizm pogromów? Skąd wojny na tle etnicznym czy religijnym? I na koniec, kto na tym zyskuje?
Zastanów się, kto zyska na podsycaniu strachu przed islamem, kto zyska na podsycaniu obaw i nienawiści muzułmanów względem chrześcijan?
Mamy mechanizmy sterujące życiem społecznym w Poslce. Skąd przypuszczenia, że muzułmanie to będą święte krowy stojące poza prawem? Czy w tym momencie muzułamnie są u nas grupą uprzywilejowaną?
Czy postawa Polaków wyrażająca otwartą wrogość spowoduje wtopienie się Syryjczyków w społeczeństwo i zasymilowanie czy stworzy odizolowane getta i zbuduje agresywny opór?
tet- Chociażby stąd że tak się zachowują w tych krajach gdzie już są. Większości możesz opowiadać swoje bajki ale nikomu kto się z nimi zetknął. Jeżeli ktoś siedzi na tyłku na jakimś zadupiu i nigdy nigdzie nie był i nic nie widział możesz opowiadać co chcesz , dobrze to przedstawisz to w to uwierzą , ale nikomu kto był i widział.  😁
Ja już z czystego faktu że w UE ich chcą to ja ich nie chce. Oni nigdy nie chcą niczego dobrego. Robią jedynie co im karze ktoś wyżej. A co za tym idzie ktoś wyżej chce destabilizacji Europy. Tyle słowem podsumowania.
tet, skąd wojny na tle etnicznym czy religijnym? Pomyślmy. Zasadniczo - dla zysku. Zysk dla nielicznych, cierpienia dla milionów. W takim procederze każdy z nas uczestniczy/ł przez dziesięciolecia. Zasadniczo zyski dla białej mniejszości ludzkości (nie partycypowaliśmy zbytnio, ale kolor skóry jednoznacznie wskazuje winnego). Ale mało kto idzie na wojnę po prostu, jawnie, dla grabieży. Większość potrzebuje po temu ideologii. Tu warto się zastanowić, co jest elementarną ludzką potrzebą? Jeść i pić, jakiekolwiek schronienie przed "zbawczą naturą". Czy bezpieczeństwo? Wątpię. Nie podbijalibyśmy tej natury, gdyby potrzeba bezpieczeństwa przeważała nad innymi. Jakie są te inne? Myślę, że też bardzo naturalne - rozmnożyć się. Zapewnić przetrwanie potomstwu. Z tego płynie pojęcie grupy rodzinnej. I tu, u samych podstaw, pojawia się "my" i "oni". Religie istniały "od zawsze". Już w paleolicie - są tego znaczące przesłanki, przetrwałe ślady rytualnych pochówków. Pomyślmy - taka religia sprzyjała identyfikacji i tożsamości grupy, czy nie? A teraz - sprzyja, czy nie? A może nagle mamy żyć bez tożsamości grupy? Bez łatwej identyfikacji "swojego"? Jakim cudem?
I tu, wydaje mi się, pojawia się zasadnicza ludzka potrzeba: Różnić się. Malować tymi samymi wzorami a "obcy" - innymi.
W imię tych różnic/podobieństw ludzie idą na wojny.
Jasne, można inaczej. Że "wszystko jedno kim jesteśmy", nie ma żadnego "my". Byle było papu. Obawiam się, że może to inny gatunek tak potrafi. Nie człowiek.
Mnie nie jest wszystko jedno czy mam bić pokłony przed Chrystusem, Allahem, Światowidem czy "podręcznikiem psychologii poznawczej i społecznej". Roszczę sobie prawo do wyboru. I nie ja jedna.
Obecnie Bóg chrześcijan jest dobry i miłosierny, także wobec innowierców, a wszyscy ludzie są wobec niego równi. Bóg muzułmanów - nie. A "świadectwo 2 kobiet jest równe świadectwu jednego mężczyzny (muzułmanina, oczywiście)".
Nie, nie jest mi wszystko jedno, jaka będzie mnie otaczać religia. Bo na "bezwyznaniowość" nie ma szans - jak nigdy nie było w całej historii ludzkości.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
23 września 2015 18:25
Taaak, zwlaszcz milosierdzie wychodzi z was kłębami 🙂 tudzież wiedza i tolerancja.
Naród imigrantow zarobkowych, malkontentów, paranoików, fanatyków religijnych nagle obawia się o swoją tożsamość. Raczej o miejsce przy żłobie. Ten waleczny naród juz dostał sraczki choć oblicze "wroga" jest hipotetyczne i oglądane z kanapy w tv.
Smoku, a skąd ty wiesz gdzie w życiu byłam i co widzialam? Nawet gdybym najdalej byla w Pciumiu Dolnym, to relacja Tochmana jest dla mnie wiarygodna, w przeciwieństwie do mniej lub bardziej anonimowego festiwalu hejtu.
Taaak, zwlaszcz milosierdzie wychodzi z was kłębami 🙂 tudzież wiedza i tolerancja.
Naród imigrantow zarobkowych, malkontentów, paranoików, fanatyków religijnych nagle obawia się o swoją tożsamość. Raczej o miejsce przy żłobie. Ten waleczny naród juz dostał sraczki choć oblicze "wroga" jest hipotetyczne i oglądane z kanapy w tv.
(...)  - w przeciwieństwie do mniej lub bardziej anonimowego festiwalu hejtu.


Tak lepiej.

Jeszcze to:

Nienawistnicy, lękowcy i frustraci? (...) z braku wiedzy, z nienawiści, z frustracji, narodowych lęków i obsesji, fobii. (...) idioci praktyczni, idioci pożyteczni, idioci niepożyteczni

Brak jeszcze: faszyści, rewanżyści, rewizjoniści, odchylenie prawicowo-nacjonalistyczne, woda na młyn, kto za tym stoi i komu to służy, zgniła inteligencja, zaplute karły reakcji, antysemici, godzący w jedność partii, światopogląd naukowy, nauka radziecka, Iwan Miczurin, Pawka Morozow, Leinin w Poroninie, sojusz robotniczo-chłopski, obszarnik, kułak, imperialityczny agent, ziemia jest płaska, garsoniera księdza Jerzego, prowadzenie antypaństwowego i antyludowego ośrodka, kolaboracja z Niemcami, usiłowanie obalenia siłą ustroju PRL,  propaganda na rzecz waszyngtońsko-watykańskich mocodawców, warchoły, podsycanie niepokojów społecznych, elementy chuligańskie, elementy antysocjalistyczne, godzenie w sojusze, godzenie w pryncypia, zamach na jedność klasy robotniczej, amerykańscy szpiedzy, prowokatorzy.
tet, ależ ty kochasz swoich pobratymców, szacun! Chyba, że to nie są twoi pobratymcy? I gdzie ty żyjesz? Bo ja dookoła widzę fajnych ludzi, zaledwie mały procent "uroczy młody człowiek, tylko z ryja szczur".
Tolerancja to nie jest akceptacja.
Zagrożona jest znacznie bardziej ogólna tożsamość niż jakiegoś tam "polaczka".

Masz (macie?) rację o tyle, że ludzi zdesperowanych łatwo jest manipulować. Ale to nie "nasze" nastawienie jest przyczyną desperacji, ani super życzliwe nie zlikwiduje tych przyczyn. Osobiście sama wolałbym nie być zdesperowana (np. za dwa lata), ale apele nie zapobiegają desperacji. Ani nikłe wsparcie. Co proponujesz na zagrożenie desperacją tłumów? Bezbronność? Porzucenie własnej tożsamości - białego (a fe!)europejczyka , bo przecież "nieistotna"?

Wolałabym, żeby nieszczęśnicy "odwołali swą wizytę" (gdzieś linkowałam piosenkę). Ale nie odwołają, obawiam się, żeby nie wiem co. Obawiam się, że gnębione miliony mieszkańców Azji i Afryki mają otwartą drogę na "naszą" część kontynentu. A doprowadziły do tego "radosne zabawy" możnych tego świata. Ideologiczne także.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
23 września 2015 19:41
Ja też bym chciała, żeby to się nie zdarzyło, zeby nie było wojen, fanatyków religijnych i swiat wygladał jak z broszur swiadków Jehowy. Ale nie wygląda. Tupanie nogami jest dziecinne i nic nie daje.
Niemcy zajęli sie problemem systematycznie. Pomagają, ale tez weryfikują, wydaja dokumenty, segregują te masy ludzi, aby udzielić wsparcia wg potrzeb i zachować ład. Mają system, ktory wchłonie większość z nich. Większość się z asymiluje, nauczy języka i bedzie budowało niemiecka gospodarkę. Jakiś procent nigdy nie przystosuje sie do zycia w Europie, bedą żyli w rosnącej frustracji i będą świetnym materiałem na radykałów.
Teraz się Europa obudziła? Ze jest zieloną wyspą dostatku i komfortowego życia? Zdecydowana wiekszosć ludności Ziemi żyje w biedzie. Jak długo mogła trwać bańka mydlana?
Polacy są bardzo wrażliwi na krzywdę, okazuje sie, że tylko na wlasną.
Ostatnie wydarzenia spowodowały, ze zaczynam się wstydzić pochodzenia. Wstydzę sie, zal mi i jestem w swoistej załobie po narodowym romantycznym micie. Szkoda, ze okazał się mitem, a symbole walki o wolność noszą teraz najwieksze szuje.
tet - Słuchaj to temat ewidentnie dla ciebie , bo rozwiązań systemowych tu nie ma i nie będzie . Skala biedy oraz przyrost problemu jest nie do ogarnięcia . Nie łudźmy się że pomagając paru tysiącom , pomożemy komukolwiek. To jest maluteńki promil w morzu potrzeb. Jak wykazał pan z gumami to są całkowicie pozorne działania . U nas pokazywane w mediach wzbudzają litość ,a to że oni się tam wyrzynają całymi tysiącami o tym się już nie mówi bo w naszych mediach już o tym niewiele a dodatkowo kogo obchodzi to co się dzieje tysiące kilometrów od nas. Co kogo obchodziło że Husajn użył gazów bojowych ( jak w czasie I wojny  pod Ypres ) i zagazował tysiące Kurdów . Rozpaczamy nad jednym zdjęciem przedstawiającym jakąś wyrwaną z kontekstu sytuację  , a na  wzmianki o tysiącach zagazowanych rodzin przechodzimy do porządku dziennego. Mówisz że wstydzisz się że jesteś Polką . TO COŚ K...A ZRÓB !!!! Nie pozorne ruchy które mają za zadanie poprawić twój nastrój czy samopoczucie spełnienia dobrego uczynku, tylko zabierz dupę w trok i jedź do Afryki pomagać na miejscu. Więcej zrobisz niż te wszystkie Europejskie rządy i wtedy będziesz mogła spojrzeć w lustro powiedzieć że jesteś dumną Polką . Bo na razie tak samo hejtujesz jak wszyscy inni hejterzy tylko udajesz że jesteś po drugiej stronie mocy !!!  😤 Ja za takich manipulatorów grających na ludzkich uczuciach tak samo się wstydzę jak ty piszesz że wstydzisz się za swój kraj. 😁

P.S Jedź pomagaj przyjaciołom Arabom , a jak w ciemnej ulicy przetrzepią ci futro , to trudno , przyjaciołom się nie odmawia ,. A i nie zapomnij jak któryś da ci po pysku żeby drugi policzek nadstawić .  😉 Życzę powodzenia w pomaganiu dumnej Polce i nie zapomnij poinformować nas jak było umieramy z ciekawości  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się