Nowe zasady szkolenia trenerów PZJ

Namawiam Witolda na książkę ale pewnie nic z tego nie wyjdzie  😁


Szkoda bo taką książkę  bym chętnie kupił . Druga która mi się marzy to wspomnienia Gen . Gutowskiego . Podobno Michał W-K spisywał wspomnienia Gen. 🙄

W.N. nie jest popularny (bo wiele osób do mnie napisało z pytaniami, bo nigdy nie słyszało itd.itp.), bo nie musi być  😉
Każdy kto będzie na zawodach u Nas w stajni, albo gdzieś gdzie będziemy doskonale pozna Witolda. Jest najweselszy, najgłośniejszy, najbardziej skory to pomocy. Z każdym się wita i rozmawia. To jest jakby odwrotność wszystkich szkoleniowców z którymi się spotkałam.
Na początku jak zaczęliśmy jeździć na zawody to ludzie z innych stajni myśleli, że to 'wesołe towarzystwo' tak obśmiechuje inne przejazdy, ludzi ('konkurencje'😉. A my zwyczajnie byliśmy weseli, śmialiśmy się z siebie albo z anegdot niezwiązanych z przejazdami itd. Dopiero później, później dowiedziałam się, że byliśmy tak odbierani. No i co, nic tylko się załamać, bo nikt nie spodziewał się, że ktoś jedzie na zawody dla fanu, zabawy, towarzysko, że nawet jak coś nie pójdzie to trzeba się cieszyć (nie oszukujmy się ale odsetek ludzi jeżdżących to zawodowcy, dla większości to hobby).


Każdy kto jeździ na zawody Ogólnopolskie w skokach zna dobrze Witka . 🤣 🤣 🤣 Faktycznie ,dusza facet. 🤣 🤣 🤣
A już z pewnością nie uświadczysz tego, że ktoś się przyznaje jakie błedy zrobił i ile koni spieprzył zanim się nauczył.
no popatrz! 😲
... to, że ja to często powtarzam, to się zupełnie nie liczy, bo jestem tylko mięsem armatnim co nawet w GP i jeździeckich MP nie wystartowała, ale wyobraź sobie, że własnie to samo usłyszałem od kilku facetów co byli na IO lub "chociaż" jechali kilka GP, w tym również od H Szaszkiewicza.
i właśnie to mnie przekonuje, że idą lepsze czasy dla trenerów i kończy się epoka nieomylnych od urodzenie biurokratów, dla których pomysłem na rozwój była reglamentacja i budowanie systemu zależności i synekur.
systemu na tyle dobrze dla beneficjentów działającego, że np na Pomorzu proponowane zmiany powodują ogólną panikę!
i właśnie to mnie przekonuje, że idą lepsze czasy dla trenerów i kończy się epoka nieomylnych od urodzenie biurokratów, dla których pomysłem na rozwój była reglamentacja i budowanie systemu zależności i synekur.
systemu na tyle dobrze dla beneficjentów działającego, że np na Pomorzu proponowane zmiany powodują ogólną panikę!


Nie mój to region ,ale zauważyłem po wpisach koleżanki z tego regionu, która się zapowietrzyła po moich niedelikatnych wpisach że w tamtych regionach przyzwolenia na zmiany nie ma  🤣 🤣 🤣

Ale musi sobie kobieta wbić do głowy że to już pozamiatane . To obecnie jedyne i niepodważalne prawo . Nawet PZJ musi się dostosować ,bo o ile na Związkach Sportowych ciąży tworzenie systemu szkoleniowego o tyle sytuacja jest niełatwa bo po pierwsze musi to być oferta konkurencyjna na rynku ale musi być też zgodna z zasadami wolnego rynku i zasadami zdrowej konkurencji. Czyli konkurować można jakością i ciekawą ofertą a nie nakazami czy zakazami. W każdym razie stosowanie nieuczciwej konkurencji ze strony związku też nie wchodzą w rachube bo tego zabrania prawo antymonopolowe i gigantyczne szybkie kary finansowe.  🤣 🤣 🤣
Dava   kiss kiss bang bang
26 listopada 2013 19:22
Wrotki o to może tak: ja ani wiele osób, które znam nie uświadczyło.
Również od p. Szaszkiewicza, który się głównie przechwalał, a nie trenował.
Nie mówię tu o wpisach na forum tylko o obserwacjach i rozmowach na żywo i na trzeźwo  😉 🤣
Wiele za to słyszę jak wspaniale wszyscy wszystko potrafią, jak super trenują i jak nieomylni są. O tym słychać wszędzie. -> a trenerzy dzielą się na dobrych i złych. Doświadczenie jest ważne ale jak to mówią 'z gówna bicza nie ukręcisz'

I zgadzam się z Tobą. Więcej praktyki, a mniej gadania i teorii. Co jednak dają te zmiany jeśli 'miszczowie' to będzie lista nazwisk, sztywna klepnięta przez PZJ na której np. takiego Witolda nie będzie, bo wg. PZJ nie jest ani trenerem, ani zawodnikiem (był) ani nie ma nawet brązowej odznaki  😜
I zgadzam się z Tobą. Więcej praktyki, a mniej gadania i teorii. Co jednak dają te zmiany jeśli 'miszczowie' to będzie lista nazwisk, sztywna klepnięta przez PZJ na której np. takiego Witolda nie będzie, bo wg. PZJ nie jest ani trenerem, ani zawodnikiem (był) ani nie ma nawet brązowej odznaki  😜


No a Witek się tak zmartwi stanowiskiem PZJ że aż mu się łezka w oku zakręci  🤣 🤣 🤣 🤣

Wy...ne ma na wszelkie decyzje PZJ-tu bo nie tylko że sobie poradzi ( z resztą wspaniale ) to jeszcze jedynym stratnym będzie środowisko które nie będzie mogło skorzysać z jego wiedzy i doświadczenia . A jedynie skorzysta waskie grono ,( w tym ty 😉 🤣 🤣 🤣 🤣

Ja tą listę Mistrzów mogę już opublikowac i pewno się nie pomylę .  🤣 🤣 🤣
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 listopada 2013 19:44
dawaj listę 😉
dawaj listę 😉


Znasz ich wszystkich i widujesz często więc sama też możesz ją wydrukować . 🤣 🤣 🤣

Może stworzymy ją wspólnie . 🤣 🤣 🤣



[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] nadmierna edycja majaca wplyw na dyskusje
OK, to bawmy się do końca i nie kryjmy za inicjałami.
czyli obermeister Hubert Szaszkiewicz, dalej K Koziarowski, B Kuchejda, J Ratajczak, W Dąbrowski, S Helak... dla mnie to nie są złe nazwiska, zwłaszcza że będzie ich kilka-kilkanaście i nie będzie obowiązku lizać dupy wyznaczonym "topograficznie".
jeżeli będą tam np R Mrugała, czy też P Piasecki, to dla mnie nie będzie problemu kto będzie tam jeszcze po za nimi.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 listopada 2013 20:54
Ciekawe wg jakiego klucza będą ci Mistrzowie umieszczani na liście
OK, to bawmy się do końca i nie kryjmy za inicjałami.
czyli obermeister Hubert Szaszkiewicz, dalej K Koziarowski, B Kuchejda, J Ratajczak, W Dąbrowski, S Helak... dla mnie to nie są złe nazwiska, zwłaszcza że będzie ich kilka-kilkanaście i nie będzie obowiązku lizać dupy wyznaczonym "topograficznie".
jeżeli będą tam np R Mrugała, czy też P Piasecki, to dla mnie nie będzie problemu kto będzie tam jeszcze po za nimi.


A czy ja napisałem ze są złe czy dobre ?? Stwierdzam tylko fakt.

Ciekawe wg jakiego klucza będą ci Mistrzowie umieszczani na liście


No własnie ... I to jest to co mnie ciekawi najbardziej. Bo kryteria już pan Prezes PZJ podał. Awans trenerski zależny od osiągnięć trenera. Licencja Trenera uzależniona od praktycznych wyników jego pracy. I co robią zawodnicy w komisji do spraw wyszkolenia bo priorytetem była łatwa ścieżka uzyskiwania licencji trenera dla zawodników. No i  Mistrz - uczeń miały być w relacjach stary zawodnik młody zawodnik ,a tu jak zwykle ma być innowacja stary trener młody trener  😲  Zdaje się że początkowe założenia były dobre ,ale jak zwykle włączył się w to elemrnt komercyjny pana trenera i jego kolegów.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 listopada 2013 21:01
Smok10, a dlaczego wyedytowałeś swój wpis, który wpływa istotnie na ciąg dalszy dyskusji? 8-)
przecież Ty się niczego i nikogo nie boisz i wszystkich masz w głębokim poważaniu...
[quote author=Ktoś link=topic=92950.msg1935725#msg1935725 date=1385499688]
Smok10, a dlaczego wyedytowałeś swój wpis, który wpływa istotnie na ciąg dalszy dyskusji? 8-)
przecież Ty się niczego i nikogo nie boisz i wszystkich masz w głębokim poważaniu...
[/quote]

Bo stwierdziłem że inicjały nic nie wnoszą ,a w rozwikłaniu mojej własnej zagadki ubiegł mnie wrotki 🤣 🤣 🤣 🤣

Pan prezes początkowo uniesiny na fali nadejścia nowego mocno się rozbrykał w swoich zapewnieniach cóż to ma nie być po nowemu ,ale zdaje się że szybko mu wytłumaczono jak to ma wyglądać realnie. 🤣 🤣 🤣 🤣 Rewolucji w PZJ nie będzie a przy wprowadzaniu modyfikacj będzie tyle prób powortu do starego że praktycznie nic z tego nie będzie wynikać. 😉 Na rewolucje jeszcze nie czas ,prędzej będą starali się narzucić swoją wolę i nieustotne zmiany kosmetyczne . 🤣
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 listopada 2013 21:04
..a mi to pachnie tchórzostwem, brakiem dojrzałości i dziecinnym "wiem, ale nie powiem"...
A czy ja napisałem ze są złe czy dobre ?? Stwierdzam tylko fakt.
no właśnie... napisałeś, a teraz już nie ma  🤔
jeżeli sport i jeździectwo postrzegasz tak samo jak działasz na tym forum... to czas na dyskwalifikację!
Dava   kiss kiss bang bang
26 listopada 2013 21:07
Ok. To nie jest tak, ze nazwiska to dramat ale ale...
Serio mam wybierac 'mniejsze zlo' ?  Jak 'miszcz' sie podpisze pode mna jesli ni chu chu sie nie zgadza/lubi/szanuje z moim PRAWDZIWYM MISTRZEM? Nie wierze, ze ktokolwiek wyobrazil sobie to co sie bedzie dzialo?
Co to za zmiana jesli liste ustanowi jakis blizej nie okreslony twor z nazwisk sobie bliskich (czy to 'politycznie' czy 'uprawnieniowo' czy 'rocznikowo'😉. Super zmiana, serio...
w syfie który mamy, każda zmiana jest dobra.
to kliniczny przypadek "prawa regresji"
No właśnie wiem ale nie powiem , ale odczytał to wrotki i on się nie bał  🤣 🤣 🤣
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 listopada 2013 21:11
widocznie jest na tyle dojrzały, że bierze odpowiedzialność za swoje słowa...
w syfie który mamy, każda zmiana jest dobra.
to kliniczny przypadek "prawa regresji"


Wiesz że jak do najlepszego towaru dodasz syfu to jako produkt finalny otrzymasz syf . Może trochę rozcieńczony ale zawsze to syf.  🤣 🤣 🤣
Nie od czapy mówi się o łyżce dziegciu w beczce miodu.  🤣 🤣 🤣

[quote author=Ktoś link=topic=92950.msg1935745#msg1935745 date=1385500276]
widocznie jest na tyle dojrzały, że bierze odpowiedzialność za swoje słowa...
[/quote]

To wyjdż za niego za mąż .  🤣 🤣 🤣 🤣
🤣 No i się pospieszyłem , prośba o skasowanie postu  😉
[quote author=Ktoś link=topic=92950.msg1935745#msg1935745 date=1385500276]
widocznie jest na tyle dojrzały, że bierze odpowiedzialność za swoje słowa...
[/quote]
..albo naiwny i wierzy, że te słowa mają jeszcze jakiekolwiek znaczenie.
cóż: "nadzieja umiera ostatnia" 😉
ps sorry Smoku, na teraz ignor, CU  😎
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 listopada 2013 21:17
Smok10, wystarczy mi, że mam dziecko 8-) są fajniejsze rzeczy, które można z nim robić, niż bawić się w papierki 🤣
ps sorry Smoku, na teraz ignor, CU  😎


Chyba nie oczekujesz że się na linę targnę .  🤣 🤣 🤣 😉

[quote author=Ktoś link=topic=92950.msg1935760#msg1935760 date=1385500637]
Smok10, wystarczy mi, że mam dziecko 8-) są fajniejsze rzeczy, które można z nim robić, niż bawić się w papierki 🤣
[/quote]

Możliwe . Ale wybacze że się nie zainteresuję co , bo jestem facetem . 🙄
.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 listopada 2013 21:19
Smok10, może i jesteś, ale jaj to Ty nie masz.
[quote author=Ktoś link=topic=92950.msg1935766#msg1935766 date=1385500789]
Smok10, może i jesteś, ale jaj to Ty nie masz.
[/quote]

Bo następna kórej nie wsmak to co piszę . Wybacz ale twoje zdanie mi zwisa i powiewa .  :kwiatek: Cóż ten temat powstał m-in z mojej dyskusji , a toczy ci się podoba czy nie  to twoja sprawa.  😉

P. S Nie rozmydlaj ciekawego tematu swoimi spostrzeżeniami . 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 listopada 2013 21:33
Smok10, to że Ci zwisa i powiewa, tylko potwierdza moją teorię, z którą na pewno nie będziesz się zgadzał.

nie rozmydlam - to ty co chwila edytujesz, raz usuwasz, raz dopisujesz...a dyskusja będzie miała sens, jak lista będzie oficjalnie opublikowana....teraz to możemy sobie z fusów wróżyć.
Dava   kiss kiss bang bang
26 listopada 2013 21:35
Smok -> nie przesadzaj z tymi wycieczkami personalnymi 😤 ja tam wole prawdziwa dyskusje

Wrotki -> ok. Zmiany powinny byc lepsze ale wielki syf zamieniony na mniejszy to dalej syf. Co wiecej uwazam, ze dopiero sie zacznie wojna 'miszczow' jak bedzie trzeba dostac 'pieczatke' a nikt nie bedzie chcial sie pod nia podpisac. Zacznie sie dopiero fajna zabawa i lizanie dupy zeby 'miszcz' z Twojego okregu sie podpisal pod czym co na codzien tepi i z czym jest w opozycji.
No jak to ma niby dzialac?
Co wiecej uwazam, ze dopiero sie zacznie wojna 'miszczow' jak bedzie trzeba dostac 'pieczatke' a nikt nie bedzie chcial sie pod nia podpisac. Zacznie sie dopiero fajna zabawa i lizanie dupy zeby 'miszcz' z Twojego okregu sie podpisal pod czym co na codzien tepi i z czym jest w opozycji.
No jak to ma niby dzialac?
no zupełnie inaczej.
jest tabela wyników podopiecznych i ewentualny stempel zdobywa się na jej podstwawie, a nie z cudzej łaski
Smok -> nie przesadzaj z tymi wycieczkami personalnymi 😤 ja tam wole prawdziwa dyskusje

Wrotki -> ok. Zmiany powinny byc lepsze ale wielki syf zamieniony na mniejszy to dalej syf. Co wiecej uwazam, ze dopiero sie zacznie wojna 'miszczow' jak bedzie trzeba dostac 'pieczatke' a nikt nie bedzie chcial sie pod nia podpisac. Zacznie sie dopiero fajna zabawa i lizanie dupy zeby 'miszcz' z Twojego okregu sie podpisal pod czym co na codzien tepi i z czym jest w opozycji.
No jak to ma niby dzialac?


Nie wydaje ci się Dava że napisałaś to samo co ja  ???

w syfie który mamy, każda zmiana jest dobra.
to kliniczny przypadek "prawa regresji"


Cytat : Wiesz że jak do najlepszego towaru dodasz syfu to jako produkt finalny otrzymasz syf . Może trochę rozcieńczony ale zawsze to syf.  🤣 🤣 🤣
Nie od czapy mówi się o łyżce dziegciu w beczce miodu.  🤣 🤣 🤣


I do kogo niby te personalne wycieczki ? .


jest tabela wyników podopiecznych i ewentualny stempel zdobywa się na jej podstwawie, a nie z cudzej łaski


A co będzie jak ktoś będzie trenował kogoś prywatnie , w swojej własnej firmie  czyli poza PZJ i ten ktoś zdobędzie Mistrzostwo Świata . Co stempelka na druczku nie dostanie 😕
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się